Porządki w kategorii Browary

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#271 Post autor: pawlosek12 »

Zróbmy porządek w niektórych kapslach.

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#272 Post autor: pawlosek12 »

https://katalogkapsli.pl/kapsel/PSIE004 czy ten kapsel nie jest próbą bo w katalogu www.browarymazowsza.pl jest jako próba.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#273 Post autor: PawełN »

Poznańskie 10,5 mają oszukane skany. Chodzi o numery: 58, 59, 60
Znak towarzyszy zastrzelonych

Vilo
Posty: 73
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Porządki w kategorii Browary

#274 Post autor: Vilo »

Wyglądają jak by wszystkie 3 były zrobione z jednego zdjęcia/skanu :)

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#275 Post autor: PawełN »

Vilo pisze: 23 stycznia 2024, 07:51 Wyglądają jak by wszystkie 3 były zrobione z jednego zdjęcia/skanu :)
No bo są.

Teraz jeszcze zauważyłem że Łódź 1 i 2 to też "fotoszop"
Znak towarzyszy zastrzelonych

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#276 Post autor: pawlosek12 »

Zauważyłem że warka 43 i 44 są takie same skany. Nie widać czy to matowy czy błyszczący.
Zauważyłem jeszcze że królewskie 34,35,36 i 37 wyglądają jak by skany były zrobione z jednego kapsla tylko pod różnym kontem. Dobrze nie widać różnic pomiędzy kapslami.
Jeszcze jedną różnice znalazłem Żywiec 48 i 49 czy to nie są skany zrobione z jednego kapsla bo wydaje mi się że są.
Czy te kapsle Brzesko 71 i 72 skany wyglądają jak by były z tego samego kapsla zrobione tylko różnie obrobione zdjęcia.
Wydaje mi się że te kapsle są tego samego wzoru Brzesko 136 i 148
Koszalin 19 i 20 te kapsle zostały zrobione z jednego wzoru pod różnym kontem.
Wrocław (Piast) 31 i 31a bez sygnatur nie widzę różnicy bo skany zostały zrobione z tego samego kapsla.
Wrocław (Piast) 10 i 11 zostały zrobione z tego samego kapsla tylko pod różnym kontem.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#277 Post autor: PawełN »

pawlosek12 pisze: 23 stycznia 2024, 13:17 Zauważyłem że warka 43 i 44 są takie same skany. Nie widać czy to matowy czy błyszczący.
Zauważyłem jeszcze że królewskie 34,35,36 i 37 wyglądają jak by skany były zrobione z jednego kapsla tylko pod różnym kontem. Dobrze nie widać różnic pomiędzy kapslami.
Jeszcze jedną różnice znalazłem Żywiec 48 i 49 czy to nie są skany zrobione z jednego kapsla bo wydaje mi się że są.
Czy te kapsle Brzesko 71 i 72 skany wyglądają jak by były z tego samego kapsla zrobione tylko różnie obrobione zdjęcia.
Wydaje mi się że te kapsle są tego samego wzoru Brzesko 136 i 148
Koszalin 19 i 20 te kapsle zostały zrobione z jednego wzoru pod różnym kontem.
Wrocław (Piast) 31 i 31a bez sygnatur nie widzę różnicy bo skany zostały zrobione z tego samego kapsla.
Wrocław (Piast) 10 i 11 zostały zrobione z tego samego kapsla tylko pod różnym kontem.
Ze wszystkich tych które przytoczyłeś jedynie Wrocław 31 i 31a mają ten sam skan - wszystkie inne mają unikalne skany.

Widać to od razu po ryskach na tych kapslach. Jeśli ryski są identyczne to wiadomo że to skan tego samego kapsla, jeśli rysy są inne to widać że to są dwa różne kapsle.
Znak towarzyszy zastrzelonych

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#278 Post autor: pawlosek12 »

Chojnice 6 i 7 różnią się kolorem lwów .
Zielona Góra 5 i 7 wydaje mi się że to z jednego wzoru zostało zrobione.
Warka 21a i 21b te same wzory.

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#279 Post autor: pawlosek12 »

Widzę dobrze że są te same kapsle Wrocław(Piast) 2,5
Wrocław(Piast) 6 i 7 są zrobione z tego samego kapsla.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#280 Post autor: wismat »

Wrocław 6 i 7, Poznań 58,59,60 oraz poprawię podczas kolejnej aktualizacji starych kapsli w browarach.

Inne kapsle jak np. Wrocław 2,5, Łódź 1,2 są na tyle rzadkie, że nie mam możliwości wykonania nowych skanów - co nie wyklucza, że jeśli w przyszłości ktoś zechce udostępnić OBA kapsle na raz - to je podmienię w katalogu

Wrocław 31a zaktualizowałem w katalogu bez sygnatur.
Pozostałe kapsle wg mnie nie wymagają korekty. Jeśli coś przegapiłem, proszę o informację.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#281 Post autor: PawełN »

Łódź 2 to wygląda w ogóle na jakiś błędodruk. Ale ciężko to stwierdzić bo w sumie to nikt nie wie jak ten kapsel wygląda tak naprawdę, skoro jedyne jego zdjęcie jest fotomontażem.
Nawet w CCI jest oszukane zdjęcie.
Moim zdaniem jest to kandydat do usunięcia wzoru - co najmniej dopóki nie pojawią się jakieś rzeczywiste zdjęcia tego kapsla.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#282 Post autor: Jacek »

PawełN pisze: 29 stycznia 2024, 00:14 Łódź 2 to wygląda w ogóle na jakiś błędodruk. Ale ciężko to stwierdzić bo w sumie to nikt nie wie jak ten kapsel wygląda tak naprawdę, skoro jedyne jego zdjęcie jest fotomontażem.
Nawet w CCI jest oszukane zdjęcie.
Moim zdaniem jest to kandydat do usunięcia wzoru - co najmniej dopóki nie pojawią się jakieś rzeczywiste zdjęcia tego kapsla.
Załączniki
Screenshot_2024-01-29-08-05-16-761_cn.wps.moffice_eng-edit.jpg

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#283 Post autor: wiki »

PawełN pisze: 29 stycznia 2024, 00:14 Łódź 2 to wygląda w ogóle na jakiś błędodruk. Ale ciężko to stwierdzić bo w sumie to nikt nie wie jak ten kapsel wygląda tak naprawdę, skoro jedyne jego zdjęcie jest fotomontażem.
Nawet w CCI jest oszukane zdjęcie.
Moim zdaniem jest to kandydat do usunięcia wzoru - co najmniej dopóki nie pojawią się jakieś rzeczywiste zdjęcia tego kapsla.
Może i błędodruk ale pamiętam, że taki kapsel był do kupienia na Allegro.

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

Re: Porządki w kategorii Browary

#284 Post autor: Ganz »

Posiadam taki kapsel Łódź nr 2
Załączniki
k.jpg
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2024, 20:53 przez Ganz, łącznie zmieniany 1 raz.

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#285 Post autor: pawlosek12 »

Nie ma zdjęcia łódź 2

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

Re: Porządki w kategorii Browary

#286 Post autor: Ganz »

Zmiana sygnatury Wrocław nr 7. Według mnie sygnatura powinna wyglądać tak.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#287 Post autor: PawełN »

Ganz pisze: 29 stycznia 2024, 20:33 Posiadam taki kapsel Łódź nr 2
Super, to znaczy że faktycznie jest ich więcej niż jeden. Czy mógłbyś zrobić skan tego kapsla do katalogu?
Znak towarzyszy zastrzelonych

Patryk
Posty: 196
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#288 Post autor: Patryk »

Brat_Piwny pisze: 29 stycznia 2024, 16:25 (...) W zamian może przenieśmy Rybnik 14 do kategorii kontraktowej. Były już głosy w tej sprawie. :)
Przy okazji robienia porządków w katalogu chciałem poruszyć dwie kwestie. Odnośnie Rybnika, również podpisuję się za przeniesieniem powyższego kapsla do Browarów Kontraktowych. Prawda jest taka, że piwa zamykane tym kapslem są warzone w Browarze Bury. Poza nazwą i ewentualnym nawiązaniem do tradycji browar nie ma nic wspólnego z dawnym Browarem w Rybniku, a tym bardziej z grupą Van Pur. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku chociażby nowych browarów w Suwałkach, Grodzisku, Grudziądzy czy też Łańcucie, gdzie kapsle te są umieszczone w oddzielnych kategoriach dedykowanych nowym browarom.

Kolejna rzecz dotyczy kapsli nr 3 i 4 ze Szczytna. Nowy browar w Szczytnie jeszcze nien rozpoczął działalności, a gdy już ruszy, to nadal będzie to inny browar, który jedynie będzie nawiązywać historycznie do dawnego browaru ze Szczytna. Z tego co wiem, to wszystkie aktualne piwa spod marek Jurand, Bydgoskie, Krak, Odra, Kaper (a w zasadzie to samo piwo :) ) były warzone w Kamionce (lub nadal są) oraz we wrocławskiej Profesji, lecz browar w Szczytnie nadal fizycznie nie funkcjonuje. Z tego względu racjonalnie byłoby przenieść kapsle nr 3 i 4 do kategorii Browary Kontraktowe -> Mazurska Manufaktura, bo tak samo, jak kapsle nr 1 i 2 ze wspomnianej kategorii slużą do zamykania piw warzonych w tych samych browarach (kontraktowo).

To tylko moje zdanie i propozycja, ale myślę, że przynajmniej część osób się z tym zgodzi. :)

Awatar użytkownika
Marcino
Posty: 4
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 21:48

Re: Porządki w kategorii Browary

#289 Post autor: Marcino »

Zdecydowanie popieram. Najlepiej byłoby zebrać wszystkie "marki" Mazurskiej Manufaktury w jednym miejscu, przy jednoczesnym rozdzieleniu od historycznych browarów takich jak Szczytno. Na marginesie jeżeli browar w Szczytnie wreszcie wystartuje do będzie warzyć na sprzęcie wywiezionym z wrocławskiej Profesji , wiec prócz nazwy z "starym" browarem w Szczytnie ma niewiele wspólnego.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#290 Post autor: wismat »

Przychylam się do Waszej opinii. Kapsle przeniosę do Kontraktowych, a po ewentualnym uruchomieniu nowego browaru do osobnego browaru.

Wrocław 7 z poprawioną sygnaturą również już czeka :) : https://katalogkapsli.pl/browary-podsum ... tualizacji
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#291 Post autor: Krzysiek »

Kilka dni temu dostałem pytanie o Elbląg 47. Sprawdziłem dokładnie, znalazłem 2 sztuki (1 kolekcja, 1 dubel). Oba kapsle mają czarne, słabo widoczne PAPC. Jak bardzo słabe? Otóż tak, że do poniższego zdjęcia użyłem zoomu x5.0 i doświetliłem okolice sygnatury całkiem solidną latarką. :mrgreen:
Czy rzeczywiście istnieje wzór 47b czyli kapsel bez sygnatury? W tym momencie mam jedną z tych sztuk pod ręką. Przy przeciętnym sztucznym oświetleniu nie jestem w stanie dostrzec gołym okiem sygnatury. Trochę przypomina to sytuację z Okocimiem Palonym (Brzesko 96 i 97).
Załączniki
Elbląg Red.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#292 Post autor: pawlosek12 »

Sygnatury widać dobrze Krzysiek.

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#293 Post autor: PawelG »

Moim zdaniem to samo jest z tymi "nowymi" Brzeskami bez sygnatur. Miałem zielonego, gdzie nie było widać. Pod mega mocną lampą dopatrzyłem się cienia sygnatury. To są rozmazy, gdzie napaćkało się więcej farby z tła na sygnaturę. Nawet jeśli istnieje jakaś sztuka, gdzie tego cienia sygnatury nie widać, to dla mnie jest to błędodruk, a nie nowy wzór.

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Porządki w kategorii Browary

#294 Post autor: kapiral »

Czy Tychy 177 był na butelkach, czy nie? Jakoś proporcje pomiędzy niebutelkowanymi a butelkowanymi mocno zastanawiają. Sam oglądałem już pewnie kilkaset sześciopaków i każdy był z cp (podobny komentarz wstawiłem w katalogu, mając nadzieję, że jednak doczekam się definitywnej odpowiedzi).

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Porządki w kategorii Browary

#295 Post autor: naitsabess »

kapiral pisze: 12 lutego 2024, 18:55 Czy Tychy 177 był na butelkach, czy nie? Jakoś proporcje pomiędzy niebutelkowanymi a butelkowanymi mocno zastanawiają. Sam oglądałem już pewnie kilkaset sześciopaków i każdy był z cp (podobny komentarz wstawiłem w katalogu, mając nadzieję, że jednak doczekam się definitywnej odpowiedzi).
Też mnie to zastanawia.
Dziś na butelce 0,33ml trafiłem "dap" na II (Tychy 171) - czyli nieodkręcany.

Patryk
Posty: 196
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#296 Post autor: Patryk »

kapiral pisze: 12 lutego 2024, 18:55 Czy Tychy 177 był na butelkach, czy nie? Jakoś proporcje pomiędzy niebutelkowanymi a butelkowanymi mocno zastanawiają. Sam oglądałem już pewnie kilkaset sześciopaków i każdy był z cp (podobny komentarz wstawiłem w katalogu, mając nadzieję, że jednak doczekam się definitywnej odpowiedzi).
Sygnatura DAP lubi pojawiać się na butelkach na eksport (Holandia, UK, Niemcy). W przypadku innych wzorów Tyskiego tak było, ale czy w tym konkretnym przypadku również tak jest, to ciężko powiedzieć.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#297 Post autor: Mike007 »

kapiral pisze: 12 lutego 2024, 18:55 Czy Tychy 177 był na butelkach, czy nie? Jakoś proporcje pomiędzy niebutelkowanymi a butelkowanymi mocno zastanawiają. Sam oglądałem już pewnie kilkaset sześciopaków i każdy był z cp (podobny komentarz wstawiłem w katalogu, mając nadzieję, że jednak doczekam się definitywnej odpowiedzi).
Sytuacja podobna jak niegdyś z numerem 134.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Porządki w kategorii Browary

#298 Post autor: kapiral »

Mike007 pisze: 13 lutego 2024, 11:44
kapiral pisze: 12 lutego 2024, 18:55 Czy Tychy 177 był na butelkach, czy nie? Jakoś proporcje pomiędzy niebutelkowanymi a butelkowanymi mocno zastanawiają. Sam oglądałem już pewnie kilkaset sześciopaków i każdy był z cp (podobny komentarz wstawiłem w katalogu, mając nadzieję, że jednak doczekam się definitywnej odpowiedzi).
Sytuacja podobna jak niegdyś z numerem 134.
Właśnie zwróciłem uwagę, że 134 też mam nienakładany, a więc przy okazji zapytam, kto ma rzeczywiście zakładany. Nr 86, który również był zakładany tylko na eksport (a właściwie podobno na rozlewane w Holandii piwo) większość ma jednak zdejmowane z butelek. Doskonale zdajemy sobie wszyscy sprawę, że dzisiaj nie jest problemem brak kapsla na piwach będących do nabycia w Polsce. Mój Tychy 86 przyjechał do mnie z GB, bo gdy tylko kolega, którego syn tam studiował dowiedział się, że może mi zrobić wspaniały prezent, wydał odpowiednie dyspozycje i chociaż wcale nie było łatwo go znaleźć, to kapsel dostałem.
Ktoś pomyśli (napisze), że się czepiam, a ja po prostu chciałbym wiedzieć. Za jakiś czas, nikt nie będzie w stanie znaleźć wyjaśnienia, a na razie jest przynajmniej na to szansa.
Nie ulega wątpliwości, że kapsel fizycznie jest i ma go (a właściwie je, dodając 134) całkiem sporo osób, natomiast już mieliśmy taką sytuację z kapslami z Namysłowa, które ze względu na zmiany właścicielskie nie trafiły na butelki, czy znacznie wcześniej z Brokami (pewnie dzisiaj niewielu o nich pamięta, a chyba jako jedne z pierwszych lata temu przełamały na Allegro granicę 100 zł) i trafiły w odpowiednie (podkreślam, że co do tego nie mam zastrzeżeń, chociaż akurat Namysłowy mam wszystkie) miejsce.
Przed niekapslarzami, z dumą podkreślam profesjonalizm "naszego" katalogu i zaangażowanie wielu, w drążeniu tak błahych problemów. To jednak i do czegoś zobowiązuje.

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Porządki w kategorii Browary

#299 Post autor: WiSt »

Zastanawiam się, jak robiąc porządki w katalogu, można zrobić takiego "wielbłąda".
Czemu miało posłużyć przeniesienie Solvezy z Rakszawy Export do Rakszawy?
Katalog powinien ułatwiać zbieranie kapsli, a nie utrudniać!!
Dlaczego tego kapsla nie potraktowano jako odmianę?
Postuluję, aby kapsle o tym samym wzorze, o tej samej sygnaturze, w tym samym położeniu, a o innym odcieniu lica były traktowane jako odmiana. Uważam, że na podstawie katalogu każdy kolekcjoner powinien bez problemu zdefiniować który kapsel posiada. Skoro prowadzący katalog nie potrafią zrobić dwóch skanów na podstawie których można określić numer kapsla, to takie kapsle powinny być odmianą. Nie może być tak, że tylko posiadając 2 kapsle jesteśmy w stanie ocenić , że są one różne. Jak zrobić wymianę, jeżeli nie mamy pewności który kapsel mamy.
Niech prowadzący katalog położą te 2 kapsle na nasłonecznionym parapecie i obejrzą te kapsle za pół roku i zobaczą czy różnica wciąż będzie zauważalna.
Jeżeli prowadzący katalog zdecydowali się uporządkować kapsle o tym samym wzorze w kategorii "Pozostałe piwne", to może pójdą za ciosem i odważą się na podobny ruch w kategorii "Browary".
Zacznijmy na początek od "świeżych" kapsli, ale to zróbmy!
Załączniki
Screenshot Katalog kapsli polskich -.png
(8.28 KiB) Nie pobierany
Screenshot Rakszawa 46.png

wersa
Posty: 351
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#300 Post autor: wersa »

WiSt pisze: 17 lutego 2024, 19:37
....Postuluję, aby kapsle o tym samym wzorze, o tej samej sygnaturze, w tym samym położeniu, a o innym odcieniu lica były traktowane jako odmiana. Uważam, że na podstawie katalogu każdy kolekcjoner powinien bez problemu zdefiniować który kapsel posiada. Skoro prowadzący katalog nie potrafią zrobić dwóch skanów na podstawie których można określić numer kapsla, to takie kapsle powinny być odmianą. Nie może być tak, że tylko posiadając 2 kapsle jesteśmy w stanie ocenić , że są one różne. Jak zrobić wymianę, jeżeli nie mamy pewności który kapsel mamy.
Niech prowadzący katalog położą te 2 kapsle na nasłonecznionym parapecie i obejrzą te kapsle za pół roku i zobaczą czy różnica wciąż będzie zauważalna.
Brawo kolego. Wreszcie rozsądny głos.
Popieram
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

ODPOWIEDZ