Bielkówko 40 nowość czy odmiana?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
camoluigi
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 17:18

Bielkówko 40 nowość czy odmiana?

#1 Post autor: camoluigi »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Niedawno kupiłem na Allegro kapsel Bielkówko 40 niebutelkowany i znaczenie się różni od tego co mam z butelki. Starszy ma ząbki malowane (matowe) a nowszy błyszczące i w ciemniejszym kolorze. Czy taka różnica będzie uznana jako odmiana czy nowy numer? Np przy Żubrach w takiej sytuacji są osobne numery w katalogu.
Załączniki
Bielkówko 40
Bielkówko 40

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Bielkówko 40 nowość czy odmiana?

#2 Post autor: krzysio »

Około 30% postów dotyczy odmian. To wygląda na odmianę - jeśli sygnatura jest w tym samym miejscu.
Poszukaj na forum - są kapsle - także starsze, gdzie odmian jaśniejszy ciemniejszy jest 3,4 lub 5. Nie jest to raczej powód do tworzenia nowego wzoru.
A jak zrobisz ładne zdjęcie porównawcze - wyślij je do Wismata - może wstawi do katalogu jako odmiana. Będziesz miał frajdę, że jest tam Twoje zdjęcie.... ;-)
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
camoluigi
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 17:18

Re: Bielkówko 40 nowość czy odmiana?

#3 Post autor: camoluigi »

@krzysio jestem świeżakiem na forum, ale w katalogu jestem (też nie za długo ale jednak) 2 lata i już kilka zdjęć ode mnie jest jako skan główny lub w zdjęciach porównawczych. Jak będę miał gotową fotkę porównawczą to tu wstawię lub wyśle do administratora na maila. Wszystkie Bielkówko 40 mam butelkowane i z malowanymi ząbkami. Tą zakupiłem niedawno w stanie niebutelkowanym i odkryłem tą różnicę. Sygnatura jest w tym samym miejscu. Wiadomo katalog nie jest wyrocznią i też nie jest jednolity czasami. Część kapsli z taka różnicą jest uznana jako nowy numer, inne jako odmiana. Zobaczymy co Wismat zadecyduje

ODPOWIEDZ