Katalog kapsli piwnych - wersja testowa

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#31 Post autor: Paweł »

Dodatkowe opisy będą na pewno, w opisie bedzie tez orientacyjny rok wydania kapsla. Na razie chce aby wyszły na jaw wszystkie błedy merytoryczne jakie popelnilem (jeden zauwazył juz perez).
Potem dołoze powiekszenie tych kapsli ktore wymagaja powiekszenia (słabo widoczne roznice dla tych ktorzy nie wiedza o jakie roznice chodzi)
Byc moze w ogole brakuje jakichs kapsli.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#32 Post autor: mr-perez »

Paweł pisze: w opisie bedzie tez orientacyjny rok wydania kapsla.
Z tym rokiem wydania kapsla to bardzo dobry pomysł. Tak sobie myślę, czy nie można by zrobić jeszcze czegoś takiego jak dostępność kapsli na rynku. Oznaczyć poszczególne kapsle jakimiś symbolami, np. masówka, popularny, rzadki, bardzo rzadki... ale to juz chyba za dużo szczęścia naraz by było, co :P .

PS.może kiedyś....

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#33 Post autor: Bajek »

Braknie nowej Łomży wyborowej ;)

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#34 Post autor: barann »

Paweł mówił już, że jak nie ma jakichś nowości to znaczy, że nie ma ich w kolekcji :) np. Carpatii z CP na 8.30 też nie ma- kwestia czasu myślę

marqs
Posty: 23
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:02
Lokalizacja: Chorzów

#35 Post autor: marqs »

Jeszcze co do przydatności opisów: w zaistniałej już na forum sytuacji - Lublin 19 i 20.
Napisz Paweł w jakiej rozdzielczości (jakości) mają być fotki/skany.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#36 Post autor: Paweł »

mr-perez pisze:Tak sobie myślę, czy nie można by zrobić jeszcze czegoś takiego jak dostępność kapsli na rynku. Oznaczyć poszczególne kapsle jakimiś symbolami, np. masówka, popularny, rzadki, bardzo rzadki... ale to juz chyba za dużo szczęścia naraz by było, co .
Też juz o tym myślałem i nawet mam juz pomysł jak to zrealizować, ale boje sie że doprowadzi to do patologii - ktos bedzie sie chciał wymieniac kapslem któremu dałem X punktów tylko za kapsel takiej samej jakości... Albo ktoś na Allegro bedzie chciał za kapsel z gory ustalona ilosc pieniedzy tylko dlatego że dałem mu dużo punktów.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#37 Post autor: Paweł »

marqs pisze:eszcze co do przydatności opisów: w zaistniałej już na forum sytuacji - Lublin 19 i 20.
Napisz Paweł w jakiej rozdzielczości (jakości) mają być fotki/skany.
Wystarczy 200 dpi, ale skan musi być dobrej jakości - na zdjeciu musi byc dobrze widoczna trójwymiarowość.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#38 Post autor: TOM_TOM »

1. czy nie dało by się dopisac numeracji z poprzedniego katalogu (te które mają)?
2. Nie widzę pięciu prób Łomża Crown.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#39 Post autor: Paweł »

1. czy nie dało by się dopisac numeracji z poprzedniego katalogu (te które mają)?
2. Nie widzę pięciu prób Łomża Crown.
1. Dobry pomysł, dużo roboty ale postaram się to do końca roku załatwić.
2. Crowny będą w kapslach reklamowych

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#40 Post autor: mr-perez »

Paweł pisze:
Też juz o tym myślałem i nawet mam juz pomysł jak to zrealizować, ale boje sie że doprowadzi to do patologii - ktos bedzie sie chciał wymieniac kapslem któremu dałem X punktów tylko za kapsel takiej samej jakości... Albo ktoś na Allegro bedzie chciał za kapsel z gory ustalona ilosc pieniedzy tylko dlatego że dałem mu dużo punktów.
To chyba dobrze jak katalog byłby wyznacznikiem cen na allegro. Nikt już nie kupowałby np. wyblakniętych na słońcu Warek za dobre pieniądze :D .
Dwa takie same kapsle (chodzi o lico), różniące się tylko sygnaturą mogą mieć zupełnie inną wartość. Trzeba by co jakiś czas robić aktualizację. Np. jak Nurnemrut rzuci na Allegro jeszcze ze 20 szt Jubilata z Łodzi to jego powszechność na rynku drastycznie wzrośnie :D .
Wg mnie katalog byłby pełniejszy , choć i tak jest bardzo dobry.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#41 Post autor: TOM_TOM »

1. co do bielska białej to znam co najmniej jednego kolekcjonera który zdejmował je z piw (napewno 2 kolory), zresztą ma je w kolekcji w bardzo dobrym stanie. jest nim Olek Oleksiewicz
2. Olek ma też innego shopera z Piotrkowa. Piwo dostał w samym browarze.
3. Ma kolejną rolewnię (niestety nie pamiętam nazwy, gdzieś z podkarpacia) która stosowała kapsle z Niemiec (jakiegoś browaru niemieckiego), pewności czy to polskie piwo było czy ine nie mam, trzeba by było go zapytać (rozlewnia polska na pewno).
4. U Marka Drapały natomiast widziałem próbę kasztelana (wygrawerujemy dla ciebie kufel, ale inny kapsel trochę), i 2 kętrzyny nr. trzy w innych kolarach - czy to próby czy nie, nie mam pojęcia
5. Rozlewnia widiopol kapslowała (z braku kapsli piwnych może) piwa swoimi kapslami z wód, podobnie tyskie kapslowało piwa Tolą (mam taki) - może warto je umieścić jako ciekawostki?
Może warto się tymi kapselkami zainteresować?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#42 Post autor: chinet »

nie wiem jak u innych, ale nie pokazuje mi się fotka Jabłonowo3 i Sierpc11, czy to brak skanu czy inny problem ?
marqs pisze:zamiana strzałek na cyferki do "obracania" stron
moje pytanie: czy mogą być podswietlone cyferki strony na której aktualnie sie przebywa ?
pytanie drugie: czy wydruk strony z 20 kapslami będzie dopasowany do formatu A4 i co w przypadku gdy będzie tylko kilka kapselków ?

r1778
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2005, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

#43 Post autor: r1778 »

W dziale inne nie chodzą wszystkie poddziały wyświetla się tylko
HTTP 404 - Nie znaleziono pliku

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#44 Post autor: barann »

dokładnie - bo tam jeszcze nic nie ma :)

TMax
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Poznań

#45 Post autor: TMax »

No...nieźle. Dzięki Paweł, świetny katalog.

Na szybko zauważyłem, że Namysłów Zamkowe Mocne (wersja z szarfą) ma numer 22 - według mnie on nigdy nie trafił na butelki. Próba ?
Udanych zbiorów

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#46 Post autor: Paweł »

chinet pisze:nie wiem jak u innych, ale nie pokazuje mi się fotka Jabłonowo3 i Sierpc11, czy to brak skanu czy inny problem ?
moje pytanie: czy mogą być podswietlone cyferki strony na której aktualnie sie przebywa ?
pytanie drugie: czy wydruk strony z 20 kapslami będzie dopasowany do formatu A4 i co w przypadku gdy będzie tylko kilka kapselków ?
Jabłonowo 3 i sierpc 11 - brak skanu

Podświetlenie cyferki strony - dobry pomysł, zrobie to.

Wydruk bedzie dopasowany do A4, pojedyncze kapsle beda sie drukowaly na pojedynczych stronach - tak jak to bylo w katalogu Sikora.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#47 Post autor: Paweł »

TMax pisze:Na szybko zauważyłem, że Namysłów Zamkowe Mocne (wersja z szarfą) ma numer 22 - według mnie on nigdy nie trafił na butelki. Próba ?
Ja nie wiem czy próba... W Wawie nie ma prawie zadnego piwa z Namysłowa.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#48 Post autor: yoreck »

Paweł!Gratulacje! Jestem pod wrażeniem.Dla mnie rewelacja.Dzięki,za trud i wysiłek włożony w stworzenie tego katalogu.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#49 Post autor: KOLEKCJONER »

Paweł gratulacje katalogu.:) czekam tylko az strona ebdzie do końca skończona.:) super skany i wogle....extra!!!!
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#50 Post autor: Kowalsik »

kiedys popatrze dokladnie, na rzie niestety czasu nie ma... Ale na goraco.

Rozlewnia Bojano... czy Bojanowo? Sa dwa zielone kapsle rozniace sie odcieniami zieleni. Ja bym usunal, gdyz tych odcieni tam jest sporo, ja mam trzy... Tak mozna w nieskonczonosc. To juz skrzywienie troche zawodowe (z zoologii...), ale moim zdaniem jezeli sa dwa wyraznie rozniace sie zielone, ALE nie ma miedzy nimi wersji posrednich - mozna uznac za odrebne wzory. Ale jezeli sa... Chyba nie mozna. No i te czerwone i zielone - moze by zaznaczyc, ze nikt ich nie ma i zostaly stworzone sztucznie na zasadzie dobrej pamieci Wzmacniacza :-)

W Carlsbergach nadrukach jest litorowka: 1338 znanych kodów 4-znakowcyh

Eurobraxy granatowe - czy mamy pewnosc, ze istnieja komplety z oboma sygnaturami?

W probach jest Tyskie z sygn. h - moj jest zacisniety, wiec chyba nie proba...

Zakrzow 4 - "Ktokolwiek widzial..."?? Przeciez to jakas fikcja...

Łódź - dosc nieszczesliwie 40 i 41 sa na roznych stronach - moze by je dac kolo siebie? beda lepiek rozroznialne

Czy zrywki typu Karwiny beda w innych zamknieciach?
Kowalsik

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#51 Post autor: danio_145 »

Kowalsik pisze:nikt ich nie ma i zostaly stworzone sztucznie na zasadzie dobrej pamieci Wzmacniacza
Nie ma ich?? Może ktoś to wyjaśnić :)
------------------------------------------
I jeszcze kilka pytań po przeglądnięciu katalogu:
Romus 4 nie powinien być oznaczony jako 3a?
Gold fassl w Jędrzejowie?
Gdy daje krotoszyn, liste browarów dziwnie przesuwa w dół robiąc dziure pomiędzy nią a logo.
Leżajsk 13 nie był kiedys wymieniony jako próba??
Niechanowo 2 nie będzie wyblakłością?
Polger nie jest rozlewniany?
Jest druga wersja Igloopolu. Perez posiada ten kapsel.
Sulimar 8 nie jest próbą?
Ostatnio zmieniony 22 października 2006, 23:33 przez danio_145, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#52 Post autor: mr-perez »

Kowalsik pisze: Rozlewnia Bojano... czy Bojanowo? Sa dwa zielone kapsle rozniace sie odcieniami zieleni. Ja bym usunal, gdyz tych odcieni tam jest sporo, ja mam trzy... Tak mozna w nieskonczonosc. To juz skrzywienie troche zawodowe (z zoologii...), ale moim zdaniem jezeli sa dwa wyraznie rozniace sie zielone, ALE nie ma miedzy nimi wersji posrednich - mozna uznac za odrebne wzory. Ale jezeli sa... Chyba nie mozna. No i te czerwone i zielone - moze by zaznaczyc, ze nikt ich nie ma i zostaly stworzone sztucznie na zasadzie dobrej pamieci Wzmacniacza :-)
Ja też mam 2 odmiany zielonych smoków z tej rozlewni, ale przyznam szczerze, że różnica jest minimalna.Prawdę mówiąc ja jej nie widzę , opieram się na zapewnieniach poprzedniego właściciela, że to 2 różne kolory.
Co do pozostałych dwóch to napisało Ci sie Kowalsik "te czerwone i zielone", ale miałeś na myśli chyba czerwone i niebieskie... dzięki za cynk , nie będę ich już tak namiętnie szukał skoro nikt ich nie ma :).

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#53 Post autor: chinet »

danio_145 pisze:Niechanowo 2 nie będzie wyblakłością?
nie sądzę by kolor czarny wyblakł w brąz, prędzej już w kolor szary :)
Jestem trollem :mad:

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#54 Post autor: Paweł »

Kowalsik pisze:Rozlewnia Bojano... czy Bojanowo? Sa dwa zielone kapsle rozniace sie odcieniami zieleni
Cooper twierdził, że Bojano (opieram się na jego wiedzy) Dwa ostatnie kolory mozna w kazdej chwili usunąć, jak sie znajdzie ktoś kto ma te kapsle to się najwyżej doda ponownie...
Kowalsik pisze:Eurobraxy granatowe - czy mamy pewnosc, ze istnieja komplety z oboma sygnaturami?
Oczywiscie chodzi o zwykłe znane Braxy - mój błąd - zgłosił już mi go R.Szyndel
Kowalsik pisze:W probach jest Tyskie z sygn. h - moj jest zacisniety, wiec chyba nie proba...
OK, przesunę to do kapsli browarowych
Kowalsik pisze:Zakrzow 4 - "Ktokolwiek widzial..."?? Przeciez to jakas fikcja...
OK, usuwam. Sam nie mam tego kapsla, Kowalsik bierze odpowiedzialność jakby ktoś miał pretensje :)
Kowalsik pisze:Łódź - dosc nieszczesliwie 40 i 41 sa na roznych stronach - moze by je dac kolo siebie? beda lepiek rozroznialne
Oczywiście da się zrobić
Kowalsik pisze:Czy zrywki typu Karwiny beda w innych zamknieciach?
Tak

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#55 Post autor: Paweł »

Dwa zielone kapsle z Analdy - ja też uważam, że powinien być tylko jeden, bo to tylko odcień starego typu nadruku, jeżeli wszyscy się zgodzą to zostawie tylko 1 kapsel.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#56 Post autor: Paweł »

danio_145 pisze:Romus 4 nie powinien być oznaczony jako 3a?
Gold fassl w Jędrzejowie?
Gdy daje krotoszyn, liste browarów dziwnie przesuwa w dół robiąc dziure pomiędzy nią a logo.
Leżajsk 13 nie był kiedys wymieniony jako próba??
Niechanowo 2 nie będzie wyblakłością?
Polger nie jest rozlewniany?
Jest druga wersja Igloopolu. Perez posiada ten kapsel.
Sulimar 8 nie jest próbą?
1. Nie bedzie żadnych "a, b, c.." Romus nr 4 ma sygnature "mały zegarek"
2. Piwo z białymi kapslami Gold Fassl robił Jędrzejów, są od tego etykiety
3. Moj bład, bedzie poprawka z tym Krotoszynem
4. Lezajsk 13 to nie proba, Kowalsik wie kto ma zdejmowane z butelki
5. Polger to browar Sobótka, wyjaśnił to Cooper, są od tego etykiety
6. Sulimar 8 raczej odcień niż próba
5. Niechanowo 2 to kolor brązowy a nie odcien czarnego

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#57 Post autor: lendoo »

hmm Paweł mysle ze dalo by sie wstawic na stronke ile w katalogu znajduje sie aktualnie kapsli :)

mielibysmy mniejwiecej pojecie ile jest polskich kapsli :D
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#58 Post autor: Kowalsik »

1. Przynajniej tez bialy Gold Fassl, ktory mam w kolekcji, sam zdejmowalem z butelki, ibylo napisane, ze z Jedrzejowa...

2. Natomiast co do Lezajska 13... Chyba nie ja wiem, kto ma :-)

3. Łomza 31 to tez proba - wszystke ktore kraza po Kraju sa ode mnie, a ja je dostalem w Browarze...
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#59 Post autor: Paweł »

Kowalsik - mowisz o Łomży 31 z katalogu Sikora czyli 26 mojego?

Usuwam odwrotkę Carlsberg z piłką 2004 - Wzmacniacz gadał z jakimś czechem, który przyznał, że to czeski kapsel. Sam nigdy zresztą nie widziałem tego kapsla w Polsce.


Spójrzcie na strone z kapslami z Gdańska. Link z aktualną stroną jest szary i nieaktywny. Podoba sie wam i zrobić tak dla całego katalogu?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#60 Post autor: Paweł »

LenDo pisze:hmm Paweł mysle ze dalo by sie wstawic na stronke ile w katalogu znajduje sie aktualnie kapsli
Tak, zrobię to, nie ma z tym problemu.

Zablokowany