DLACZEGO ?!

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

DLACZEGO ?!

#1 Post autor: Gacka »

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi.Dlaczego uwazacie ze kapsel majacy sygnature na innej godzinie,jest inny...I zaliczacie go, jako nowego do kolekcji...Ja w sumie ciesze sie,ze nie ma sygnatur na dwunastu godzinach,i cyferek tez na dwunastu godzinach...Z jednego browaru (1 kapsel),mielibysmy 24 kapsle...No i moze doszlaby zgrubiona sygnatura = 48 kapsli...Rozumiem ze zbieramy inne sygnatury.Sa byc moze z innego kraju,miasta.Ale dlaczego inne godziny.A wiec jak na wstepie!
Wks Slask! Kocham kapsle!

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

Ja nie zbiram na syg. a tym bardziej na godziny.
Po co mi kilka(nascie) takich samych kapsli

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#3 Post autor: wzmacniacz »

Ciekawy temat Grzesiu!!! Ja nie zaliczam tańczących synatur ani cyfr a tym bardziej odcienii. Po mojemu warto cos takiego zaznaczyć że miało miejsce w katalogu ale nie zeby zaraz to do zbioru ładować!? Napewno można sobie podbić tym pozycje na ankiecie! A trochę tego już jest a i cały czas rośnie!

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#4 Post autor: Cinx »

Ja jakos tak wyszło :mrgreen:
Nie zbieram tylko na miejsce cyferek bo mam cyferki gdzieś :wink:
I na pogrubienie sygnatur też nie zbieram :wink:
Cinx
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Gdybym ja robił katalog to tańczące sygnatury byłyby wyłacznie w opisie dodatkowym. No ale skoro już tak jest w katalogu to zbieram...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#6 Post autor: zgrredek »

Może należałoby się zastanowić dlaczego te sygnatury tańczą? Może jest to taki sam kapsel, ale wykonany przez ten zam zakład w rok dwa lata później? Może dawniej byłoby to bardziej widoczne poprzez drobne różnice w rysunku, ale przy dzisiejszej technice jedyny ślad rożnicy w czasie to różnica położenia sygnatury?
Weźmy na przykład taką sygnaturę jak "korona". Początkowo była umiejscawiana na IX, potem przeniosła się na VI, a w europejskich kapslach widziałem korony na XII, III i V.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#7 Post autor: Gacka »

U nas roznice sygnatur na GODZINACH,pojawialy sie w odstepie kilku miesiecy.Co do KORON z innych panstw,z reguly pojawiaja sie w Niemczech,ale i tak sa inne niz nasze.Po prostu wykonane w innej fabryce.A zatem spytam jeszce 1,dlaczego uwazamy ze kapsel z KORONA na XII jest inny, niz niz z KORONA na IX...Wszyscy przyznacie,ze jesli KORONA zacznie przybywac na kazdej godzinie,numerek tez :( ,to niedlugo jakis POLAK bedzie w ksiedze rekordow GUINNESSA :D .Bardzo ciesze sie ze dzieki Pawlowi powstalo to FORUM,moze uda sie zrobic cos,bysmy nie zaczeli popadac w manie ilosci nowych kapsli,dzieki zmianom sygnatur na innych godzinach...Trzymajmy je sobie,kto chce niech to robi,ale wyjasnijmy czy one sa inne,czym sie roznia?Osobiscie uwazam ze zmiana godziny,nie jest czyms, co rozni kapsla w naszym zbiorze.
Wks Slask! Kocham kapsle!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wzmacniacz »

I ja się z tobą zgadzam ale nie sadze żeby udało się cos z tym zrobić! Tańczace sygnatury zaczeły się pojawiać nagminnie gdy np. sygn. "A" dostała numerek (to tez jest dla mnie paranoja zaliczać tą samą sygnaturę z cyfra i bez niej) czyli już jakiś czas temu. Parę osób to nakręciło bo można było w krótkim czasie nabić sobie kolekcje. Jak np. rozmawiałem z naszym przyjacielem Wojtkiem to również uważał że to nie jest zbyt mądre ale inni zbierają to on też. Najpierw Bart by musiał coś z tym zrobić w katalogu a dopiero potem kolekcjonerzy by moze doszli do wniosku że to jednak ten sam kapsel. Jak ankieta została stworzona zostały ustalone pewne kryteria które określały jak klasyfikujemy kapsle. Do dzis kilku kolekcjonerów trzyma się tych zasad co uwazam za słuszne! Odbija się to na ankiecie bo naprawde fajne kolekcje są w połowie stawki a większe mało interesujace , za to napchane takimi różnicami są znacznie wyżej. A największym problemem są przedewszystkim jednak odcienie, to można reklamówkami ładować do zbioru i bić rekordy właściwie nie mając zbyt wiele w kolekcji!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Kowalsik »

Ha ha - a moze dlatego niektorzy zbieraja, ze jednak wymagana byla do tego inna matryca, a wiec nastapila jednak ZMIANA? I pewnie dlatego tez, ze bez tego pojawia sie niewiele nowosci :-)

Rzeczywiscie gorzej z odcieniami. I to jeszcze pol biedy, jak sa wyrazne dwa rozne odcienie - to jeszcze rozumiem. Ale czesto jest cala seria posrednich - i wowczas to juz jest bezsens. Patrz Podpiwek Szlachecki. Przy odrobinie szczescia moge uznac, ze mam kremowy i duuuzo od niego jasniejszy, czyli bialy. A ktos inny moze miec snieznobialy i moj bialy bedzie dla niego kremowy... PARANOJA.
Kowalsik

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#10 Post autor: wzmacniacz »

Marek ja nie mówie ze to żle!!! Każdy niech zbiera jak mu pasuje. Z tego co dowiedziałem się to każdy numer przy sygnaturze to inna matryca. Dzięki temu numerowi właśnie można określić którą płytę nalezy wymienić jak się zużyje. Ale chodzi o ładowanie takich kapsli do zbioru. Wzór kapsla oczywiście, sygnatura to inna fabryka ale inna matryca (płyta) to do kazdej sygnatury trzeba by ładować 28 numerów, no bo to róznica. Nudzi kogoś brak nowości niech odkłada sobie dowolne anomalie, ale nie od razu do zbioru. Fakt ze przy takich poszukiwaniach znajduje się wiele perełek, i ty masz tu wiele zasłóg. Katalog Barta jest jedyny w skali światowej, nie jest doskonały ale może nie ładujmy w zbiór wszystkiego co Bart tam wstawił. On czesć kapsli wkłada tam tylko informacyjnie że coś takiego się pojawiło.
A co do odcieni jesteśmy tego samego zdania!!!

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#11 Post autor: Gacka »

Hehehheehe! ODCIENIE...Niech kazdy z Was,w tych pieknych okolicznosciach przyrody,wystawi kilka PODPIWKOW na okno-parapet,i zaraz bedzie NOWY do zbioru!!!Kremowy,bialy,zolty,itd...A moze bedzie mial grube A,cyferke na XII,chude A na IX,a moze CYFERKA i LITERKA beda na sobie,obok siebie?Mozna tez wystawic kapsla bokiem na parapecie - i literka wyblaknie!
Wks Slask! Kocham kapsle!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#12 Post autor: wzmacniacz »

Słusznia uwaga! Zawsze zbiorek rośnie!!!

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Paweł »

Co do odcieni to chyba wszyscy się zgadzają ze to paranoja, liczę na rewolucyjną przebudowę katalogu w tym roku.

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#14 Post autor: Cinx »

Odcienie nie :?
Te cyferki też nie :?
Sreberka i te papierki na kapslu też nie :x
Sygnaturki jak najbardziej tak :mrgreen: Godziny sygnatur (tych samych)..hmm nie stanowią dużego problemu narazie ponieważ nie mam wiele kapsli różniących się godziną sygnatury :wink:

Ale jeszcze raz powiem swoje zdanie jak chcesz to zbieraj jak Ci się podoba.
Ja zbieram w ten sposób że jestem w 100% dumny z moejej kolekcji.
Pozdrawiam
Cinx
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
AnDrEw
Posty: 353
Rejestracja: 16 lutego 2005, 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#15 Post autor: AnDrEw »

no ale gacka pyta dlaczego zbieracie te godziny i chyba moim zdaniem oczekuje odp.od tych co to zbierają DLACZEGO?
Poszukuję starszych kapsli po piwie z Italii

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wzmacniacz »

Pewnie ze kazdy zbiera dla siebie a nie dla innych. Trzeba robic to co przynosi przyjemność! Dlatego ja cały czas mam swoje dość ostre krzyteria i rok po roku idę na jakość a nie w ilość!!! Za kilka lat i tak będę miał problemy z miejscem na te moje kapsle.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#17 Post autor: wiki »

Dlaczego?

Jako poczatkujacy zbieram rozne sygnatury zeby miec w mojej kolekcji jak najwiecej kapsli. Za kilka lat gdy zacznie brakowac miejsca pewnie tez dojdę do wiosku, ze zbieranie sygnatur jest bez sensu. Zbieram tez w ten sposob bo katalog Bartka jest jedynym do ktorego moge porownac kazdy kapsel.

Nie wiem czy jest sens zmieniac calkowicie katalog Bartka. Nie wiem czy jest sens tworzenia zupenie nowego katalogu. Moze wystarczy do niego jakis aneks w postaci listy (numerow) takich samych kapsli.
W tej chwili ja osobiscie sie gubie gdy chce policzyc rzeczywiscie rozne kapsle. Bo niby przy Warce Strong nie ma watpliwosci dwie rozne ze wzgledu na wielkosc liter. W przypadku "Zywiec jedyne" tez sa dwie wielkosci liter w dacie - ale to juz jest niemal niezauwazalne. A ile jest roznych kapsli Zywca z "tanczaca para" na bialym tle? Nowy katalog w jakiejkolwiek postaci te watpliwosci moglby rozwiazac. K.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#18 Post autor: Gacka »

Sygnatury sam zbieram,i nigdy nie przestane.Kapsel z ZYWCA,produkowany jest w kilku panstwach,i to JEST dla mnie roznica.Odcieni raczej nie zbieram,lecz jesli roznica jest w 100% widoczna,zaliczam go jako nowy.Nie zbieram odcieni spowodowanych parapetami,woda,jakoscia farby.Zalezy mi bardzo na wypowiedziach zwiazanych z sygnaturami i liczbami,ktore znajduja sie na razie na kilku godzinach...DLACZEGO te kapsle sa dla Was inne?!Czy tylko dlatego bo istnieje katalog,w ktorym sa zapisane te "rzeczy"?Czy Macie jakies inne,swoje zdanie na ten temat?
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Kowalsik »

No to jeszcze raz. Kapsel majacy inny uklad tej samej sygnatury powstal w wyniku tego, ze fabryka postanowila zmienic swoje logo. Np. Gopak - poczatkowo sygnowal sie duzym zegarkiem (bez liczby zreszta), a potem malym (z liczba). A skoro takie logo pojawia sie na kapslu - znaczy, ze po zmianie loga zmieniaja sie kapsle. Nie bylo tak, ze machali obie wersje jednoczesnie - jak w przypadku roznych liczb przy tej samej sygnaturze.

Podobnie Artigraf - ustawial swoje logo w konkretnym miejscu, byly tego chyba ze trzy uklady, nastepujace po sobie. Odchylenia byly minimalne :-)

Tyle gwoli wyjasnienia. A oczywiscie kazdy moze podchodzic do sprawy inaczej :-)
Kowalsik

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#20 Post autor: Gacka »

No to jeszcze raz :) . Nie chodzi mi o tak znaczaca zmiane jak GOPAK,o ktorym mowi Kowalsik.Chodzi mi caly czas,o to samo :D ,o te 12 godzin...Na szczecie nie ktorzy, korzystaja "na razie" tylko z 4...No i wspaniale cyferki,lub ich brak :D
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Kowalsik »

I tu Cie mam, Gacka...

Nie tak dawno Gacka pisze:Sygnatury sam zbieram,i nigdy nie przestane.Kapsel z ZYWCA,produkowany jest w kilku panstwach,i to JEST dla mnie roznica.
A zatem sygnatury rozne sa dobre, bo kapsle pochodza z roznych fabryk, a czesto z roznych panstw. Mielismy kapsle czeskie lub slowackie, francuskie, pewnie jeszcze jakies. A to raptem:
Troche pozniej Gacka pisze:Nie chodzi mi o tak znaczaca zmiane jak GOPAK,o ktorym mowi Kowalsik.
A zatem juz ten sam Gopak, ktory zmienil nieznacznie sygnature (stala sie mniejsza dwa razy) jest dobry... Wyjdziesz jeszcze na ludzi :-) Tylko zatem czemu roznica w wielkosci jest dobra, a w kolorze zla?? Patrz Artigraf i A puste i pelne...

Zatem powtarzam. Uklad sygnatur jest w miare stały. Nie jest zalezny od tego, jak sie ustawi drukazowy czy grafikowi. Jak Gopak ustalil, ze ma sygnature na godz. IX - tak trzyma. Jak Artigraf ustalil, ze ma na XI - tak trzymal. Potem zmienil ustawienie na V - i tak trzymal. Zatem nie jest to jakies losowe rozrzucanie - jest w tym pewien schemat. I dlatego, jak sie ten schemat zmienia - nie widze powodu, aby uznac, ze kapsel jest taki sam.
Kowalsik

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#22 Post autor: Gacka »

O GOPAKU i ARTIGRAFIE mamy takie same zdanie.Roznica w wielkosci sygnatury jest na pewno,ale czy zgrubienie to tez roznica? NO COMMENT...Roznica koloru&odcieni? Bedzie cieplej,zobaczycie sami,klade dzis kapsle na parapet :O . "Zatem powtarzam" co zrobi KOWALSIK,jesli drukarzowi&grafikowi&fabryce przyjdzie na mysl,pozostalych 8 godzin :D .I dlatego jak sie ten schemat zmieni,to raczej nie wyjdziesz na ludzi :cry:
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#23 Post autor: Cinx »

Kowalsik pisze:Zatem powtarzam. Uklad sygnatur jest w miare stały. Nie jest zalezny od tego, jak sie ustawi drukazowy czy grafikowi. Jak Gopak ustalil, ze ma sygnature na godz. IX - tak trzyma. Jak Artigraf ustalil, ze ma na XI - tak trzymal. Potem zmienil ustawienie na V - i tak trzymal. Zatem nie jest to jakies losowe rozrzucanie - jest w tym pewien schemat. I dlatego, jak sie ten schemat zmienia - nie widze powodu, aby uznac, ze kapsel jest taki sam.
O fajnie i dobrze powiedziane powiedziane :P I

PS: Grześku już się tak przyjęło. Nikt Ci przecież nie każe zbierać różne godzinki :mrgreen: A dlaczego my zbieramy tak to Kowalsik ładnie ujął :wink:
PS2: Kapsle często sięzmieniają, nie myśle że chciałoby im się bawić ze zmienianiem godzinki co 2 tygodnie zresztą to by sensu nie miało chyba.
Cinx
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#24 Post autor: Kowalsik »

O odcieniach nie mowie. Ale kolor - masz w Okuniewie kapsel z sygnatura biala i czarna - ktory wyblakl?

"Zatem powtarzam" - drukarz nie ma na to (chyba...) wplywu. A fabryka ma. Ale jaos na swiecie trzymaja sie swoich schematow. U nas tez. Prawie. Wiec jak pojawi sie sytuacja, ze beda umieszczane losowo, to sie zastanowie. I chyba tyle...

A teraz i tak mam klopot - pojawilo sie 621 roznych Bosmanow czerwonych...
Kowalsik

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

#25 Post autor: ronin »

Kowalsik pisze: A teraz i tak mam klopot - pojawilo sie 621 roznych Bosmanow czerwonych...
Ja tez juz mam jednego Moj ma kod 4105

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#26 Post autor: wzmacniacz »

Niestety Marek mylisz sie co do tego że o połozeniu sygnatury decyduje ktoś z "góry". Proponowłybym Ci zatrudnić się w drukarni na montazu najlepiej na chociaż 3 miechy. Nie musi być to drukarnia kapsli zasady druku są te same!!! Zredukuje to nico Twoją wizję tańczacych sygnatur!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#27 Post autor: zgrredek »

Sygnatura w innym miejscu jest niewątpliwie spowodowana różnicą w czasie. Nie zdaża się, żeby w jednej skrzynce piwa były kapsle z kilkoma różnymi położeniami sygnatur. To samo tyczy się obecności cyfry lub jej braku.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#28 Post autor: Kowalsik »

Ha ha - wdrukarni siedze bardzo czesto -bardzo duzo drukuje sluzbowo, wiec wiem jak jest. Jak sie niezgadza o milimetr, to zleceniodawca nie daje pieniedzy. Wiec robia tak jak sie kaze - dokladnie.
Kowalsik

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#29 Post autor: Gacka »

621 BOSMANOW? KLOPOT? Eeeee,skad ze! Zbior Kowalsika bedzie teraz najwiekszy w Polsce,na razie tylko w Polsce...Dokladnosc&solidnosc&perfekcja w naszym kraju? Hhhhmmm...Majac na uwadze poczynania politykow&lekarzy&itd sadze ze polskie DRUKARNIE zdobeda globalna slawe!
Wks Slask! Kocham kapsle!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#30 Post autor: wzmacniacz »

Masz Marek wyczarowaną drukarnie!

ODPOWIEDZ