Moja Coca Cola

Kapsle od wody, napojów, soków itp.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Moja Coca Cola

#1 Post autor: Kibi »

Jakieś trzy miesiące temu poprosiłem na forum o pomoc w budowaniu mojej nowej kolekcji kapsli od Coca Coli z całego świata.
Nie powiem, żebym spotkał się z nawałnicą propozycji, szału nie było, ale na kolegów związanych z ZK zawsze można liczyć.
Dzięki ich pomocy, kilku wymianom i giełdzie w Białej Podlaskiej w ciągu trzech miesięcy mój zbiór przekroczył setkę kapsli z 41 krajów i 5 kontynentów.
W przypadku Coca Coli nie jest to ilość zwalająca z nóg, myślę, że kolejną setkę zdobędę w nie dłuższym czasie niż pierwszą, niemniej gdyby ktoś chciał obejrzeć moją kolekcję to jest ona dostępna pod adresem: http://likon9.web-album.org/album/47041,coca-cola.
Gdyby ktoś miał na zbyciu jakieś nie zamieszczone tam kapsle, to proszę o kontakt na PW. W zamian polskie i zagraniczne kapsle piwne i nie, etykiety (głównie polskie), trochę podstawek.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Moja Coca Cola

#2 Post autor: Kibi »

Policzyłem ponownie moją Coca Colę, po około półrocznym zbieraniu przekroczyłem 250 sztuk z 64 krajów
W związku z tym, że jest tego coraz więcej a tempo wzrostu kolekcji nie maleje założyłem nową stronę, gdzie można się z nią zapoznać: http://kibicoke.web-album.org/.
Na razie nie spada również moje zainteresowanie najnowszą gałęzią kolekcji więc polecam się waszej pamięci.
Jesli będziecie mieć coś ciekawego, dawajcie znać. W szczególności dotyczy to kolegów wybierających się na Spotkanie Kapslarzy za dwa tygodnie.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Moja Coca Cola

#3 Post autor: Kibi »

Długo nie mogłem się zebrać, żeby zliczyć swoją kolekcję ale koniec roku był dobrym pretekstem.
Policzyłem tylko kapsle zamieszczone w moim webalbumie, zostało kilka lub kilkanaście, których pochodzenie trzeba jeszcze rozszyfrować lub potwierdzić.
Na koniec 2019 roku, po ponad półtorarocznym zbieraniu miałem w kolekcji 888 kapsli od Coca Coli, ze stu trzech krajów i sześciu kontynentów.

Nieustająco zapraszam innych kolekcjonerów do wymian. Za kapsle od Coli (nie zbieram innych produktów koncernu jak Fanta, Sprite czy Krest), mogę dać kapsle piwne lub niepiwne (w tym również Coca Colę, polską i zagraniczną) oraz piwne etykiety czy podstawki.
Staram się nie kupować kapsli, ale czasem można mnie przekonać okazyjną ceną :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Moja Coca Cola

#4 Post autor: Lokys-71 »

coś takiego kiedyś dostałem, te z krzaczkami to chyba coca cola, czerwony to meksyk.Meksyk zdajsie masz, a ta srebrna to wygląda jak Tunezja, ale już widzę je masz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 195
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Moja Coca Cola

#5 Post autor: Radekj7 »

Takie mam na zbyciu. Może coś zainteresuje (?)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Moja Coca Cola

#6 Post autor: Kibi »

Pewnie, muszę się tylko przyjrzeć dokładnie i odezwę się na PW.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Moja Coca Cola

#7 Post autor: Kibi »

Po koronawirusowym zastoju coś się wreszcie ruszyło i po umieszczeniu nowości na http://kibicoke.web-album.org/ okazało się, że przekroczyłem pierwszy tysiąc.
W połowie lipca 2020, po ponad dwóch latach kolekcjonowania, mój zbiór liczy 1025 kapsli ze 111 krajów , z sześciu kontynentów.
Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do pierwszego tysiąca i nadal polecam się pamięci :) .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Moja Coca Cola

#8 Post autor: Kibi »

Dosyć dawno nie chwaliłem się postępami mojej kolekcji Coca-Coli, a pewnie było czym się pochwalić.
Zamierzam więc to zrobić, ale ciągle brak czasu. Na razie zamieszczę dane na koniec 2022, a początek 2023 opiszę w oddzielnym poście.
A więc ok 2022 zakończyłem mając 1856 kapsli ze 134 krajów.
Łatwo zauważyć, choćby w mojej stopce, że to dane archiwalne i stan na dzień dzisiejszy jest zupełnie inny.
Zwracając jeszcze bliższą uwagę na moja stopkę można sprawdzić że link z aktualną ilością kapsli nie prowadzi już do nikąd.
Niestety serwis web-album.org z którego korzystałem prawie od początku mojego zainteresowania Colą został zamknięty, co mnie nawet bardzo nie zdziwiło, ale sprawiło mi trochę kłopotu.
Kiedy jeszcze serwis działał miałem do niego sporo zastrzeżeń, ale kiedy już go nie ma, mam problem ze znalezieniem czegoś co mogłoby go zastąpić.
Jeśli ktoś zna miejsce gdzie można w prosty sposób pochwalić się swoją kolekcją, z możliwością pewnego wpływu na sposób ekspozycji i podziałem na katalogi to chętnie wysłucham podpowiedzi.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

ODPOWIEDZ