Odwrotki na Numeromanii

Kapsle od wody, napojów, soków itp.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Odwrotki na Numeromanii

#1 Post autor: Lokys-71 »

W związku iż parę już posiadam , chciałbym się zorientować czy podawać je do katalogu ? [ mam konkretnie 6 sztuk z różnych Zakładów je butelkujących]
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki na Numeromanii

#2 Post autor: wismat »

Tutaj Zipkeczup opisał na czym polegała ta promocja: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopi ... =10&t=5701 i z tego wynika, że tych odwrotek jest teoretycznie bliżej 10 tysięcy. Nie wiem czy jest sens zaczynać próbę skatalogowania tego. Z drugiej strony są to bardzo stare wzory, także zapewne nie skatalogowalibyśmy nawet ułamka tych wzorów, więc nie obciążyłoby to znacząco listy braków.

Co o tym sądzicie?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki na Numeromanii

#3 Post autor: krzysio »

Poległa idea dodania do katalogu kodów Harnasia/Bosmana/Sierpca ( zapewne dla tego, że ja nie dokończyłem przygotowań ), czyli 621 odwrotek na wzór, więc dodawanie tysięcy mija się z celem. Prawda jest też taka, że grono zbierające ten ułamek tematu odwrotek jest bardzo niewielkie, a pracy trzeba włożyć ogrom.
Chyba nie warto....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Odwrotki na Numeromanii

#4 Post autor: Lokys-71 »

krzysio pisze: 02 stycznia 2022, 13:43 Poległa idea dodania do katalogu kodów Harnasia/Bosmana/Sierpca ( zapewne dla tego, że ja nie dokończyłem przygotowań ), czyli 621 odwrotek na wzór, więc dodawanie tysięcy mija się z celem. Prawda jest też taka, że grono zbierające ten ułamek tematu odwrotek jest bardzo niewielkie, a pracy trzeba włożyć ogrom.
Chyba nie warto....
I wszystko jasne..nie ma co cudować...
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki na Numeromanii

#5 Post autor: wiki »

Bo zamiast dodawać zdjęcia takich "masowych" odwrotek wystarczyłby lista w pliku tekstowym. Efekt ten sam przy dużo mniejszym nakładzie nakładzie pracy.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki na Numeromanii

#6 Post autor: krzysio »

To prawda. Indywidualny EXCELL to jeszcze lepsza opcja. Plusem katalogu miało być to, że każdy będzie mógł odznaczyć swoje numery. Ale jak wspomniałem - idea poległa.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Odwrotki na Numeromanii

#7 Post autor: PawełN »

Inna sprawa jest taka że nie wyobrażam sobie nawet próby zbierania tych 10 tysięcy wersji.
Można by całe życie poświęcić tylko na to...
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Odwrotki na Numeromanii

#8 Post autor: glogowianin »

Calkiem mozliwe ze nie zachowalo sie w ogole tyle egzemplarzy do naszych czasow, zeby nawet miec szanse sprobowac zebrac te 10 000 wersji.

ODPOWIEDZ