Cześć. A to fragment mojej historii.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Cześć. A to fragment mojej historii.

#1 Post autor: Brashek »

Jestem nowy na forum, tak więc napiszę parę słów o sobie i przywitam się. Cześć wszystkim :-)
Mam na imię Łukasz, mieszkam i pochodzę z Lublina krainy Browaru Perła. To dzięki temu piwku zaczęła się moja przygoda z kapslami, a dokładniej z ich zbieraniem. Kapsle towarzyszyły mi od najmłodszych lat, jak to się zalepiało je plasteliną lub woskiem i grało na dywanie w piłkę nożną, lub żużel, czy też robiło się trasy wyścigowe w terenie na dworze. To były piękne czasy i prawdziwa frajda, teraz już dzieciaki się tak nie bawią, a szkoda. Zbieranie kolekcjonerskie przyszło dużo później, dokładnie nie pamiętam w którym roku, coś koło 2002 może 2003. Wtedy to urzekły mnie te małe kolorowe blaszki i postanowiłem je zacząć zbierać. Od razu przeszukałem piwnice z nadzieją, że znajdę stare egzemplarze jeszcze z plasteliną, których używałem za małolata i o dziwo kilka sztuk znalazłem (m.in. nr 2 Lublin). Nie sądziłem jednak, że jest taka ogromna ilość na całym świecie oraz ludzi kolekcjonujących je. I zaczęło się ..., kapsli przybywało, kolekcja rosła, a w raz z nią radość. Jednak w połowie 2004 r. poszedłem do pracy entuzjazm trochę się wyczerpał i zbieranie odchodziło pomału w niepamięć. Okazyjnie zasilałem kolekcje kapselkami z piw, które wypiłem, ale w bardzo miernym stopniu. Obecnie po 10 latach przypomniałem sobie o kapslach i postanowiłem wrócić do zbierania. Jednak zmieniłem trochę profil kolekcji. Obecnie zbieram tylko polskie butelkowane i niebutelkowane z rozróżnieniem na sygnatury.
Natomiast z zagranicznych tylko te, których piwo osobiści skosztuję.
Teraz przede mną duże wyzwanie, żeby nadrobić ten okres 10 lat i uzupełnić braki z niego, a i z wcześniejszego czasu również. Kapsli w tym czasie powstało bardzo dużo, ale pomału może uda się wypełnić braki. W przyszłości, postaram się stworzyć własną stronę www, dzięki której będę mógł zaprezentować, swój zbiór. To by było w skrócie na tyle, dzięki za uwagę i pozdrawiam kolegów i koleżanki, pasjonatów kapsli.
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#2 Post autor: Delma21 »

Witam kolege po na mowach

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#3 Post autor: Dariobeer »

Witam kolegę na forum

Awatar użytkownika
yaro28ag
Posty: 216
Rejestracja: 15 lutego 2013, 11:41
Lokalizacja: Giełzów 28a 26-340 Drzewica
Kontaktowanie:

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#4 Post autor: yaro28ag »

Ja również witam kolege na forum :)

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#5 Post autor: Ares93PL »

Witam i ja :) ale my to się już chyba znamy :D


Tradycyjnie:

Rarytasów, wytrwałości i oby piwo lało się strumieniami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#6 Post autor: Frey71 »

wiem jak to jest nadrabiać :) powodzenia

Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 49
Rejestracja: 22 lutego 2014, 19:07
Lokalizacja: Pisarzowice/Bielsko-Biała

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#7 Post autor: pietrek »

Powodzenia w zbieraniu nowych ciekawych okazów :)

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#8 Post autor: Ivka »

Ciekawych zdobyczy oraz wytrwałości Tobie życzę :P Pozdrawiam ,szczególnie że również z Lubelszczyzny !!! :P

Awatar użytkownika
damian_2385
Posty: 106
Rejestracja: 21 listopada 2013, 19:10
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Cześć. A to fragment mojej historii.

#9 Post autor: damian_2385 »

Witaj na Forum !
Mega kolekcji ci życzę.

ODPOWIEDZ