Cześć :)

Wiadomość
Autor
zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Cześć :)

#1 Post autor: zielak89 »

Witam piwowarską brać,

Mam na imię Mateusz lat 27 pochodzę z Radomia ale od kilku lat mieszkam w Opolu.
Kapsle zacząłem zbierać na początku studiów - z założeniem, że kapsle do mojej kolekcji będą trafiać tylko po wypiciu trunku. Dlatego też moja kolekcja nie jest zbyt pokaźna na razie mam około 190 polskich kapsli oraz ok. 70 zagranicznych. Od niedawna - z racji moich częstych wyjazdów służbowych (a przy okazji i wizyt w lokalnych barach/browarach) zacząłem również zbierać wafle piwne oraz etykiety.
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Cześć :)

#2 Post autor: zielak89 »

Koledzy i koleżanki,

Kiedy zaczynałem zbierać kapsle zamysłem było zrobienie sobie tylko i wyłącznie ozdobnej ramy na ścianę, w której będzie paręnaście kapsli - w jednej z pizzerii w moim rodzinnym mieście takową widziałem i od razu pomyślałem, że taką będę miał w przyszłości. Po jakimś czasie pomyślałem, że w sumie to szkoda tak niszczyć kapsle i może bym zaczął je po prostu zbierać. Poszperałem w Internecie i tak oto natrafiłem na katalog kapsli polskich - szybko okazało się, że jest mnóstwo ludzi, dla których zbieranie kapsli to po prostu hobby. W wolnych chwilach czytałem pojedyncze posty na forum, skrupulatnie wypełniałem listę moich braków, aż w końcu zarejestrowałem się tutaj, na forum.

W miarę upływu czasu coraz więcej rzeczy zaczęło mnie interesować, coraz więcej rzeczy poznaję, ale wciąż mam niedosyt - dlaczego tak mało wiem ?
Co to są kapsle dziewice ? Jak je zdobywają inni ? Czy można je tylko kupić ? Gdzie je kupić ? Czy lepsze są kapsle butelkowane czy nie ? Sygnatury ? A co to ? Po co to ? A czym one się różnią ? Czemu niektóre są cenniejsze od innych ? Jak kapsle zbierać, wymieniać, przechowywać, układać................ i tak dalej, i tak dalej.

Na część z tych pytań znam już odpowiedź, na inne wciąż nie, dlatego MAM OGROMNĄ PROŚBĘ DO WAS: czy ktoś zechce podzielić się ze mną swoim doświadczeniem ? A może jest jakieś miejsce na forum, może są książki, strony internetowe gdzie już ktoś tą swoją wiedze umieścił.

Z góry dzięki za jakikolwiek odzew.
A jeżeli jest ktoś z Opola z ogromną chęcią spotkam się przy zimnym piwku, żeby uczknąć odrobinę Waszej wiedzy.
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Cześć :)

#3 Post autor: glogowianin »

zielak89 pisze:Co to są kapsle dziewice ?
To kapsle, które nie były zakładane na butelki. Wyglądają tak:
Obrazek
zielak89 pisze: Jak je zdobywają inni ?
wymiany, giełdy, Allegro, bezpośrednio od browarów
zielak89 pisze:Czy lepsze są kapsle butelkowane czy nie ?
Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
zielak89 pisze:Sygnatury ? A co to ? Po co to ? A czym one się różnią ? Czemu niektóre są cenniejsze od innych ?
Sygnatura to znaczek na ząbkach kapsla, oznaczający, jaka fabryka wyprodukowała kapsel. Różnią się tym, że każda fabryka kapsli sygnuje wyprodukowane przez siebie kapsle swoim logo (sygnaturą) na ząbkach kapsla. Niektórych to jara, innych nie. Jedne są cenniejsze od drugich, bo niektóre są po prostu rzadsze.
zielak89 pisze: Jak kapsle zbierać, wymieniać, przechowywać, układać................ i tak dalej, i tak dalej.
Wymieniać - szukaj ofert na forum, sam zamieszczaj oferty wymiany. Przechowywanie - jest chyba o tym temat na forum.

ODPOWIEDZ