Strona 1 z 1

witam;)

: 23 lipca 2017, 17:32
autor: mateolp
Witam wszystkich kolekcjonerów i kolekcjonerki ;) Jestem tutaj nowy, jak i nowy w zbieraniu kapsli. Pomysł na to zrodził się na początku tego tygpdnia, czyli od rozpoczęcia urlopu. Powiedziałem sobie, że zbieram kapsle od piw butelkowanych. Trochę już się tego uzbierało, szczególnie że byłem też na jeden dzień w Pradze i porobilem zakupy ;). Takie pytanie na start z czym warto jako swiezak się zapoznać? Najlepiej zbierać kapsle z polski czy to już według uznania? Na co zwracać na początku uwagę?

Re: witam;)

: 23 lipca 2017, 22:01
autor: barthez
Cześć,
Na początek poczytaj forum, przejrzyj katalog i może strony innych kolekcjonerów w necie.
Jak będziesz miał możliwość to wybieraj się na giełdy i w ogóle osobiste spotkania z innymi kolekcjonerami - dla mnie takie wymiany zawsze były najowocniejsze i przede wszystkim jest możliwość normalnie pogadać i poznać się:).

Ja zbieram cały świat - piwo i nie piwo, ale to już wg uznania. Na pewno warto patrzeć pod nogi, bo na chodnikach sporo można znaleźć, no i rozpuszczać wici wśród znajomych, że zbierasz.

Powodzenia i do usłyszenia:)! Jakbyś miał pytania to śmiał pisz, skąd w ogóle jesteś?

Re: witam;)

: 24 lipca 2017, 06:53
autor: mateolp
Dziękuję za cenną pomoc ;) ja jestem ze Śremu.

Re: witam;)

: 24 lipca 2017, 08:54
autor: krzysio
Początek zbierania to okres najprzyjemniejszy - przybywają dosłownie dziesiątki kapsli dziennie. Na urlopie masz szanse uzbierać ze 300 lub więcej wzorów po prostu z ziemi. Gdy zaczniesz je katalogować - pojawią się pytania. Tu właśnie przyda się lektura forum.
W/g mnie pytania, jakie pojawiają się na początku to:
- jak przechowywać kapsle ( w czym i jak je uporządkowywać )
- jakie kapsle zbierać piwo / niepiwo / zrywki
- czy rozróżniać sygnatury kapsli
- czy zbierać cały świat , czy tylko wybrane kraje, czy może jedynie polskie kapsle

Życzę wytrwałości w rozwijaniu hobby.