[ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

Typujemy wyniki Ekstraklasy i walczymy o kapsle.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#211 Post autor: KZK16 »

Trafiłem 1:0 dla Francji do 30 minuty, są chyba za to punkty, no coś nie idzie ten typer no i Puchar Krajowych Ogórków też słabo.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#212 Post autor: Krzysiek »

Przecież masz punkty
Załączniki
kzk.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#213 Post autor: Serek »

Po pierwsze bardzo dziękuję organizatorowi i wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.

Nie jestem fanem piłki nożnej ani tym bardziej jej znawcą.

Mój udział w zabawie skwitowałbym stwierdzeniem - jedno wielkie szczęście.
Przez grupę przebrnąłem tak jak Polacy, tylko dzięki jednemu niezłemu meczowi. Tylko pierwszy dzień z 2 dokładnymi trafieniami trochę rozbudziła nadzieję ale kolejne kolejki sprowadziły skutecznie na ziemię. KG pokazała moją prawdziwą formę.
W fazie pucharowej, tak jak Maroko, prześlizgiwałem się dalej, chyba tylko przez gorszą dyspozycję rywali a nie za sprawą swojej wysokiej formy.

Koniec końców skończyłem na (chyba) zasłużonej 4 lokacie :) Co i tak nie zmienia faktu, że wyrosłem na Czarnego Konia naszej zabawy, jak na Konia Rafała przystało ;)
Ale jak wiadomo że nie o samą grę chodzi...
https://www.youtube.com/watch?v=Gkkzn-XEWDw

Krzyśkowi gratuluję pomysłu i dziękuję za zaangażowanie. Jestem pod wrażeniem szczególnie prowadzonych statystyk.

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#214 Post autor: Delma21 »

Dzięki Krzysiek za świetna zabawę, z miłą chęcią zaglądałem na forum obstawiając i analizując z meczu na mecz każde błędy i pozytywy gry poszczególnych zespołów.
Nie spodziewałem się że znajdę się na podium w klasyfikacji generalnej, szkoda że nie poszło mi w obstawianiu wyników w fazie jak drużyny wyszły z własnych grup, ale nie poddawałem się i walczyłem chociaż o punkty.
Z miłą chęcią zagram raz jeszcze w taka zabawę.
Dziękuję jeszcze raz Krzyśkowi i każdemu z osobna za chęć wspólnej zabawy.

daniocaps
Posty: 21
Rejestracja: 02 listopada 2022, 13:25

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#215 Post autor: daniocaps »

Bylo zacnie, choc kilka kolejek przespalem, kilka obstawialem miedzy samolotami a czesc mialem przyjemnosc zobaczyc na zywo! Pozdrowionka! Dzieki Krzysiek!

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#216 Post autor: Serek »

Uważam, że warto byłoby też zastosować w typowaniu polskiej E-klasy klasyfikację Króla Strzelców, czyli tych uczestników, którzy trafili najwięcej wyników meczów.
W tej chwili wyróżniani są tylko uczestnicy, którzy uzyskali najwięcej punktów w jednej kolejce.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#217 Post autor: Krzysiek »

Tego akurat nie planuję. Trafianie wyników jest w dosyć istotny sposób skorelowane z punktami w klasyfikacji generalnej. Sprawdziłem sobie wstecz 12 ostatnich edycji ligowego typera. Królowie strzelców zajmowali w nich odpowiednio (idąc od najświeższego) miejsca: 1, 1, 1, 2/3, 1/6, 1, 1, 1, 1, 1/3/9, 5, 11. Od ZLT#25 nagradzana jest czołowych 7 Uczestników. Na 16 przypadków króla strzelców 14 załapałoby się do niej.
W ZLT#25 wśród 10 posiadaczy najwyższych wyników (9 osób) za pojedynczą kolejkę był 4 osoby spoza TOP7 i 2 z nich załapały się do nagradzanej piątki. I taki też był zamysł Typera Kolejki. Nawet jeśli ogółem ta edycja idzie ci słabo, zawsze masz szansę na nagrodę za mocny wynik w pojedynczej kolejce. Jeśli miałbym coś kombinować, to bardziej w kierunku docenienia osoby która trafi najwiekszy wynik za pojedynczy mecz, bo to akurat nie musi być jednoznaczne z trafieniem wyniku po dużym kursie. Ale to bym musiał zbadać czy nie będzie tak, że najwyższe wyniki za mecz będą pokrywały się z najwyższymi wynikami za kolejkę. :wink:

Mundialowy typer miał swoją specyfikę. Walka o koronę króla strzelców rozegrała się w dużej mierze w fazie grupowej. W ciągu pierwszych 3 kolejek typowaliśmy 48 spotkań podczas gdy kolejne 4 miały tylko 16 spotkań, z których i tak stworzyłem 28 typowań, które były liczone jako trafienia wyniku. Odmienność fazy grupowej polegała na tym, że mieliśmy znacznie większy rozstrzał kursów w porównaniu do ligowych rozgrywek. Jak pokazał przebieg turnieju oraz typera, dominującą strategią było granie fuksa. Trafienie samego rozstrzygnięcia w spotkaniu Argentyna - Arabia Saudyjska było warte około 20 punktów. Żeby tyle ugrać obstawiając faworytów musielibyśmy trafić mniej więcej 4 czyste wyniki. W ZLT#26 znacznie osłabło standardowe powiązanie między trafionymi wynikami i zdobytymi punktami. Jeśli spojrzymy na 8 osób z największą liczbą trafień, tylko 3 załapały się na nagrody, a gdyby zabawa odbywała się w pełni na normalnych ligowych zasadach, to liczba ta spadła by do 2.

Staram się trzymać zasady, żeby ewentualne dodatkowe nagrody nie dublowały się z tymi które już mamy ustalone. Wolę docenić odmienne podejście do zabawy albo zachęcić do aktywnego uczestnictwa tych, którzy tracą szansę w walce o główny tytuł. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#218 Post autor: KZK16 »

I zaczynamy znowu Puchar Krajowych Ogórków .. -.-
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2520
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#219 Post autor: wtk »

KZK16 pisze: 25 stycznia 2023, 18:15 I zaczynamy znowu Puchar Krajowych Ogórków .. -.-
Jeee!!! :lol: :D
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 446
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#220 Post autor: mu0dy »

Krzysiek pisze: 14 lutego 2023, 00:18 Od razu możemy docenić awans aż o 13 pozycji w wykonaniu mu0dego.
Aż się napiję :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#221 Post autor: Serek »

Krzysiek, mam pewną propozycję na tą przerwę ligową spowodowaną przez naszą kadrę ;)

Może w ramach opracowywania cotygodniowych podsumowań kolejki stworzyłbyś prostą tabelę, która pokazywałaby ile każdy z uczestników uzyskał punktów za poszczególne mecze kolejki.
Zakładam, że zliczasz punkty używając arkusza kalkulacyjnego a nie "ręcznie" więc wygenerowanie takiego zestawienia nie powinno stanowić problemu dla Ciebie.

Z pewnością ułatwiłoby to uczestnikom analizowanie wyników.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#222 Post autor: Serek »

Cieszę się, że mój pomysł trafił na podatny grunt :D
Dla tych, którzy używają forum na smartfonach może zasadnym byłoby wstawienie wiersza z wynikiem poszczególnych meczów (np. LEG-POG 3:1) zamiast numeru na liście meczów.
Spowoduje to rozszerzenie w tabeli w poziomie ale z tym można sobie poradzić chociażby obracając ekran ;)
Tak w ogóle to ideałem byłoby dla mnie gdyby oprócz punktacji za poszczególne mecze tabela zawierała typy uczestników i uzyskaną punktację...
Jeśli mielibyśmy iść dalej to z pewnością przydałoby się dalsza praca nad kolorystyką. Wyróżniłbym też najwyższy wynik za typ pojedynczego meczu np. pogrubioną czcionką.

Poniżej próbka jakby to mogłoby wyglądać za kolejkę nr 9:
2023-04-05 10_08_31-Window.png
Różnymi odcieniami wyróżniłem trafienia za 1 i 3. Niebieskie pola to punktacja za trafione wyniki z liczbą goli 4 lub więcej. Pogrubiona czcionka to najlepszy wynik punktowy kolejki.

Oczywiście zakładam, że dane w takiej tabeli podsumowującej kolejkę obliczane byłyby automatycznie na podstawie zbudowanych formuł... :o

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#223 Post autor: Krzysiek »

Zaczynając od końca: nie podejmuję się niczego, co by wymagało ode mnie dodatkowej ręcznej pracy przy każdej kolejce. Mogę poświęcić jednorazowo czas i usprawnić plik w taki sposób, by nowa statystyka czy funkcja przeliczała się automatycznie z wynikami kolejki. Na co dzień pracuję dużo na Excelu więc typera traktuję jako dodatkową motywację do rozwijania swoich umiejętności, wyszukiwania nowych funkcji czy formuł.

Typer liczony jest przez Power Query, samo pokolorowanie komórek to oczywiście formatowanie warunkowe. Dołożenie większej ilości kolorów, pogrubień czy innego rodzaju wyróżnień nie stanowi większego problemu. Przy liczeniu poprzedniej kolejki byłem ograniczony czasowo więc zrobiłem tylko na szybko żeby pokolorować wyniki inne niż 0. Lepszy opis kolumn też ok. Problemem (chyba) nie byłoby też zmieszczenie typowanego wyniku obok punktów. Za to połączenie tego (wynik obok punktów + kolorki) wydaje mi się mało prawdopodobne, przynajmniej tak myśląc "na sucho". Problemem będzie zmieniający się wynik przy trafieniach "za 1".
Możesz też uchylić rąbka tajemnicy jak wykonałeś swoja próbkę. Czy zadziała się tam jakaś excelowa magia czy po prostu dodatkowa kolumna na wynik, a następnie scalone nagłówki i wymazane granice komórek? :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#224 Post autor: Serek »

Krzysiek pisze: 06 kwietnia 2023, 20:00
Możesz też uchylić rąbka tajemnicy jak wykonałeś swoja próbkę. Czy zadziała się tam jakaś excelowa magia czy po prostu dodatkowa kolumna na wynik, a następnie scalone nagłówki i wymazane granice komórek? :)
Żadna magia, Ręczna robota :) Nie jestem aż tak biegły w Excelu.

W nagłówku wyrównałem w poziomie do środka dla dwóch zaznaczonych komórek w oknie dialogowym formatowania komórek. Granice między typowaniami a punktacją wymazałem.

Swoją drogą gratuluję dobrej roboty.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 508
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#225 Post autor: almin »

W szerszym ujęciu należy zastanowić się, czy almin jest Rakowem naszej zabawy? Przewaga 16 punktów niby jeszcze niczego nie przesądza, ale dość powiedzieć, że nikt więcej nie ma w tym momencie dwucyfrówki jeśli spojrzymy na przewagę nad kolejnym uczestnikiem w generalce.
Tu chyba o Laska chodziło... Ale doceniam zainteresowanie moją osobą :rotfl:
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#226 Post autor: Krzysiek »

Yyyyy.... tak... sprawdzałem Waszą czujność! :oops:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#227 Post autor: Gacka »

Mój Śląsk Wrocław gra jutro z Radomiakiem kolejny mecz o wszystko. Ale jutro już chyba ostatni. Za prawidłowo pierwszy postawiony wynik, wyśle prezent w postaci paczki kapsli. A jeśli będzie to akurat zwycięstwo,to więcej kapsli. Pozdrawiam.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#228 Post autor: Krzysiek »

Trochę to nam zajęło, ale jak wiadomo, lepiej późno niż później. :mrgreen: Przedstawiam Wam nowe kapsle ZLT! Chociaż jeszcze do mnie nie dotarły, to już fizycznie istnieją, więc mogę co nieco o nich opowiedzieć. Przede wszystkim zmieniły się zasady przyznawania nagród w poszczególnych edycjach. Nie do końca pasowała mi medalowa koncepcja, więc odszedłem od niej na rzecz mini-serii. Wartość poszczególnych kapsli nie jest już w pełni umowna, ale kształtuje się w dużej mierze na podstawie ilości kapsli dystrybuowanych w każdej edycji:

1x Mistrz Typera (1. miejsce w typerze ligowym / 1. miejsce w Klasyfikacji Turniejowej ZLT#26)
2x Czołówka tabeli (2-3. miejsce w typerze ligowym / 2-3. miejsce w Klasyfikacji Turniejowej ZLT#26)
4x Solidny Ligowiec (4-7. miejsce w typerze ligowym / 4. miejsce w Klasyfikacji Turniejowej ZLT#26 oraz 1-3. miejsce w Klasyfikacji Generalnej ZLT#26)

Jednocześnie zwiększa się liczba miejsca nagradzanych w każdej edycji, więc więcej osób walczy do samego końca "o coś". :)

Tak jak już chyba wspominałem wcześniej, z dystrybucją wstrzymam się do końca bieżącej edycji, który nastąpi w ostatni weekend maja. Wówczas nakreślę więcej szczegółów oraz podam oficjalną informację odnośnie tego przez ile edycji będą te kapsle dostępne jako nagrody w ZLT (po prostu chcę najpierw osobiście sprawdzić czy wszystkie kapsle spełniają najwyższe standardy jakości :D ). Niemniej już mogę zdradzić że będzie to długi okres. Może nie tak długi jak w przypadku pierwszego kompletu kapsli, który wręcz przeciągnął swój żywot jako nagrody ZLT, ale na pewno będzie to odpowiednio długi czas, by każdy miał szansę zebrać pełną serię. :)

Oficjalnie mogę za to powiedzieć już, że dystrybucja nagród za ZLT#25, #26 i #27 rozpocznie się na VII Spotkaniu Kapslarzy. A więcej szczegółów po zakończeniu obecnej edycji.
Załączniki
340633011_194105330101599_8836915670779522665_n.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2520
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#229 Post autor: wtk »

Już mi się oczka świecą na takową seryjkę!! :D
Ale niestety nie idzie to w parze z moimi wynikami... :(
CCi#1223 / Discord wtk#9189

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#230 Post autor: pawlosek12 »

Chciałbym mieć taką serię w kolekcji.

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 663
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#231 Post autor: lowolak »

A ja chciałbym odnieść się do ostatniej tabelki. Zdecydowanie lepsza niżeli wykres, a i bardzo czytelna.
Po raz kolejny BRAWO TY
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#232 Post autor: Gacka »

Gacka pisze: 29 kwietnia 2023, 11:41 Mój Śląsk Wrocław gra jutro z Radomiakiem kolejny mecz o wszystko. Ale jutro już chyba ostatni. Za prawidłowo pierwszy postawiony wynik, wyśle prezent w postaci paczki kapsli. A jeśli będzie to akurat zwycięstwo,to więcej kapsli. Pozdrawiam.
W związku z brakiem kontaktu ze zwycięzcą mojej zabawy w celność wyniku,uznałem że wszystkie kapsle podaruję koledze PAWLOSEK12,za zaangażowanie,i pasję jaką wkłada w Nasze Forum :) Do odbioru na Giełdzie w Warszawie,albo podeślij adres na p.w.
Wks Slask! Kocham kapsle!

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#233 Post autor: pawlosek12 »

Dzięki Gscka

loccologan
Posty: 89
Rejestracja: 22 lutego 2019, 17:15

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#234 Post autor: loccologan »

Kolejna edycja ZLT i kolejna świetna zabawa (tym bardziej że zakończona na podium). Oczywiście wielkie brawa należą się prowadzącemu. Zawsze po każdej kolejce świetne podsumowanie, z wynikami, tabelami i statystykami. Szybka zapowiedź kolejnej kolejki. Co można chcieć więcej. Do następnego.

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 663
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#235 Post autor: lowolak »

G E N I A L N I E
Olbrzymie BRAWA dla Krzyśka za przeprowadzenie nas przez ten ruletkowy sezon. Dla tych opisów i emocji, melduję się na kolejną edycję.
Ps. Wyprzedziłem Kibiego w ostatniej kolejce 😉 będzie o czym dyskutować na ZK.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 547
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#236 Post autor: kopernik »

Dzięki za wspólną zabawę.
Gratulacje dla zwycięzców.
Gromkie brawa i podziękowania dla prowadzącego grę,
ukłony za oprawę komentatorską.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#237 Post autor: Kibi »

lowolak pisze: 30 maja 2023, 23:56 Ps. Wyprzedziłem Kibiego w ostatniej kolejce 😉 będzie o czym dyskutować na ZK.
Nie ma o czym dyskutować :) .
Po przedostatniej kolejce byłem na jedenastej pozycji ale strata do dziesiątego Krzmosa wynosiła ponad 15 punktów.
Pomyślałem, że typując zachowawczo nie mam szans na awans do dziesiątki, zatem postawiłem wszystko na jedną kartę i obstawiłem najlepiej punktowane fuksy: remis Śląska w Warszawie (ich zwycięstwo słusznie oceniłem jako wykluczone), wygrana Jagi w Poznaniu itp.
Jak pokazał czas nie była to zwycięska strategia, ale próbować było warto.
Bramkarz idący w pole karne przeciwnika przy rożnym w doliczonym czasie też nie zawsze strzela gola. Ale kiedy mu się uda to bramka kolejki murowana :lol: .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#238 Post autor: Serek »

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!

Dla mnie jako futbolowego dyletanta wynik nie był najważniejszy. Zresztą liczby i zestawienia nie mogą się mylić. Znawcą tematu nie jestem, choć mój zaskakująco dobry rezultat ze światowego czempionatu był zachęcający.
Niemal w ostatniej chwili dostałbym się do TOP 5 typera kolejki. Raz jedyny dostałem się do najlepszej 5 kolejki i od razu zwycięstwo...

Zdecydowanie ważniejsze dla mnie było to, że mój pomysł na nowy sposób podsumowań się przyjął a organizator skutecznie przełożył to w formę czytelnych tabelek.
Co do samego Krzyśka wszystko już zostało napisane. Już nie mogę doczekać się kolejnej edycji, choćby dla samych podsumowań jego autorstwa.

Awatar użytkownika
Lasek
Posty: 180
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 16:08

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#239 Post autor: Lasek »

Po wielu edycjach zabawy, w których raz brakowało więcej, a raz mniej, udało się w końcu zdobyć upragnione brakujące do kompletu mistrzostwo 😁 Całej czołówce gratuluję, rywalizacja była emocjonująca, a zabawa bardzo dobra. Powtórzę krótko za poprzednikami, dobra robota, dzięki!
Aktualnie w kolekcji kapsle ze 194 krajów (piwne ze 188 krajów)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#240 Post autor: Krzysiek »

Wrzucam zestawienie beneficjentów ZLT 25-27! Ruszam z tematem dystrybucji wspaniałych zielonych kapsli i tutaj słówko od prowadzącego. Jak wiecie Zielone Kartki utrzymują się same. Czasem coś wystawimy na Allegro, czasem wypuścimy nasze kapsle bądź piwo, niemniej nie jesteśmy w żaden sposób dotowani, nie urządzamy otwartych zbiórek (zamkniętych w zasadzie też :mrgreen: ). Koszt dystrybucji kapsli ZLT bierzemy na siebie, i choć w przeszłości pojawiały się z Waszej strony chęci pokrycia wysyłki, za absolutnie barbarzyńską i nieludzką uważamy sytuację, w której zwycięzca płaci za możliwość otrzymania swojej nagrody. :D Niemniej możemy spotkać się po środku.

Już lada chwila odbędzie się w Warszawie wspaniałe wydarzenie, jakim będzie Spotkanie Kapslarzy. Następnie będziemy mieli kolejno giełdy we Włocławku, Rakszawie oraz Żywcu. Gdzieś pojawię się osobiście, gdzieś będą inne osoby z ZK bądź nasi przyjaciele. Takie wydarzenia to świetna okazja na wręczenie nagrody oraz pamiątkowy uścisk dłoni! Pomyślcie również pod kątem tego czy nie wybiera się tam ktoś z Waszych znajomych, z kim macie regularny kontakt.
Oczywiście domyślnym sposobem dostarczenia nagród jest wysyłka pocztą, niemniej jeśli jesteśmy w stanie coś wykombinować to kombinujemy. Grosz do grosza, a będzie... nowy kapsel ZK. :mrgreen:

Zróbmy tak: jeśli widzę kogoś z nagrodzonych na liście zapisanych na SK to uznaję, że widzimy się za tydzień i tam nastąpi przekazanie. Z resztą skontaktuję się poprzez PW. Uwaga! Czyli jeśli do końca dnia (a bieżącym dniem jest czwartek 08.06.2023) nie dostałeś ode mnie PW, a wiesz, że nie będziesz obecny na Spotkaniu Kapslarzy, to coś jest niehalo i należy się niezwłocznie z mną skontaktować. To samo tyczy się osób zapisanych, które jednak wiedzą już że nie pojawią się w Warszawie.

Z góry dzięki za współpracę!
Załączniki
Kapsle 25-27.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

ODPOWIEDZ