[ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

Typujemy wyniki Ekstraklasy i walczymy o kapsle.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#151 Post autor: Krzysiek »

Ruszamy z kolejną edycją typera! Na razie pojawił się nieco przeredagowany regulamin, zapraszam do zapoznania się. W telegraficznym skrócie najważniejsze zmiany z punktu widzenia Uczestników:
- kursy nie będą już zaokrąglane, wyniki liczy kąkuter, poradzi sobie
- w kolejce można maksymalnie 3 razy zatypować ten sam wynik
- pula nagród w klasyfikacji generalnej zostaje zwiększona do 7!
- każda kolejka będzie miała osobny temat do typowania
Od strony organizatora:
- typer będzie prowadzony na bieżąco, zakładając standardowy format rozgrywek kolejki będę chciał rozliczać jeszcze w poniedziałek po zakończeniu ostatniego meczu
- dam więcej czasu na typowanie, pary do typowania wrzucane będą nie później niż na 48h przed rozpoczęciem kolejki
- nadrobię zaległości dotyczące nagród i będę na bieżąco pilnował tematu
- z czasem postaram się urozmaicić nieco formę publikowania wyników (wyniki będą publikowane również w temacie dedykowanym danej kolejce)

Zapraszam do wspólnej zabawy, jak zwykle jestem otwarty na sugestie, pytania oraz (konstruktywną) krytykę. :mrgreen:
Pierwsza kolejka zostanie opublikowana jutro.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#152 Post autor: Frey71 »

Kurczę teraz dopiero doczytałem że dokładny wynik może być powtórzony tylko trzy razy. Zawsze podawałem wyniki i finito nie patrzyłem jak typowali inni. Teraz to trzeba będzie robić rozpiskę jak kto typował by czasami poraz czwarty nie podać takiego samego wyniku.
A może ja to źle rozumiem?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#153 Post autor: chinet »

To chyba uczestnik w swoim typowaniu nie może podać więcej niż trzy razy taki sam wynik w jednej kolejce. Ja tak to zrozumiałem :)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#154 Post autor: Frey71 »

chinet pisze: 14 lipca 2022, 10:55 To chyba uczestnik w swoim typowaniu nie może podać więcej niż trzy razy taki sam wynik w jednej kolejce. Ja tak to zrozumiałem :)
No to by zmieniało postać rzeczy :D

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#155 Post autor: Krzysiek »

Potwierdzam słowa Chineta. Licząc ostatnie dwie edycje zauważyłem, że popularną, dosyć skuteczną i przede wszystkim prostą taktyką jest obstawianie całej kolejki tym samym rezultatem. Z reguły było to 1:1, wynik który pada regularnie i jako remis ma dobry kurs. Podczas przeliczania kolejek zeszlego sezonu przy większości zwracałem na to uwagę i nie zanotowałem ani jednego przypadku, by ten sam wynik padł w więcej niż 3 spotkaniach. Po krótkiej naradzie zdecydowaliśmy się nieco podnieść poprzeczkę i wymusić na uczestnikach bardziej zróżnicowane typowanie. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#156 Post autor: Frey71 »

Krzysiek pisze: 14 lipca 2022, 17:00 Potwierdzam słowa Chineta. Licząc ostatnie dwie edycje zauważyłem, że popularną, dosyć skuteczną i przede wszystkim prostą taktyką jest obstawianie całej kolejki tym samym rezultatem. Z reguły było to 1:1, wynik który pada regularnie i jako remis ma dobry kurs. Podczas przeliczania kolejek zeszlego sezonu przy większości zwracałem na to uwagę i nie zanotowałem ani jednego przypadku, by ten sam wynik padł w więcej niż 3 spotkaniach. Po krótkiej naradzie zdecydowaliśmy się nieco podnieść poprzeczkę i wymusić na uczestnikach bardziej zróżnicowane typowanie. :D
Ja tak też robiłem od czasu do czasu wplatając inny wynik.
Ale decyzja słuszna.

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 440
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#157 Post autor: mu0dy »

Jest gdzieś rozpiska kto w jakich edycjach brał udział i jakaś klasyfikacja medalowa? Dawno tu nie bawiłem, a jestem ciekawy :p

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#158 Post autor: Krzysiek »

Noszę się z zamiarem zrobienia tabeli wszechczasów, ale to kwestia czasu - na ten moment są pilniejsze sprawy do ogarnięcia. Niemniej mam zestawienie dotychczasowych medalistów :)
Załączniki
wszechczasow podiu.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

paolus111
Posty: 215
Rejestracja: 01 marca 2012, 10:16
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#159 Post autor: paolus111 »

już w pierwszej kolejce dwie osoby złamały regulamin jeżeli chodzi o za typowanie maksymalnie 3 razy ten sam wynik (chmu i Trzeci) . Mam pytanie czy w takiej sytuacji dla tych dwóch osób całe typowanie nie będzie ważne czy tylko te nadmiarowe wyniki?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#160 Post autor: Krzysiek »

Nadmiarowe wyniki. Liczone będą tylko trzy pierwsze użycia w poście, niezależnie od kolejności rozgrywania spotkań. Ja oczywiście będę przeglądał Wasze typy, niemniej to i tak automatycznie jest wyłapywane.
Takie osoby były nawet trzy, niemniej jedna (Frey71) zorientowała się w porę i zmieniła swoje typowanie. I tu powstał pewien zgrzyt albowiem regulamin zabraniał edycji postów z typami. Przyznam szczerze że przepisałem ten punkt z poprzednich edycji bez większego zastanowienia. Przemyślałem temat i wprowadziłem zmianę: do momentu rozpoczęcia pierwszego meczu kolejki posty można edytować. Data i godzina najświeższej edycji jest publicznie widoczna, nie można tu nic zamataczyć. Można natomiast poprawić pomyłkę którą się znajdzie po opublikowaniu posta albo wykorzystać możliwość zmiany typów w celach taktycznych. :mrgreen: Oczywiście w tej sytuacji żadne tłumaczenia że edycja była w piątek i dotyczyła niedzielnego meczu nie będą rozpatrywane - edytowanie posta po rozpoczęciu kolejki = anulowanie wszystkich typów z tego posta.
Jeszcze jedna sprawa, a raczej prośba. Jeśli spóźniacie się z typowaniem to tak czy siak kopiujcie całą kolejkę i zostawiajcie felerne mecze bez wyniku. Do rozliczenia potrzebuję pełną rozpiskę z numerami więc tak czy siak muszę podoklejać później te mecze do Waszych typowań. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#161 Post autor: Krzysiek »

Pierwsza kolejka policzona. Jak widać czeka mnie jeszcze dużo pracy żeby stworzyć format przyjemny dla oka, ale nie poddaję się! W ostateczności wyniki będą w formie graficznej, ale jeszcze pokminię co da się zrobić w tym temacie. Klasyfikacji generalnej oraz Typera Kolejki nie umieszczam bo po jednej kolejce nie ma to większego sensu. Jeśli macie jakieś statystyki które Was szczególnie interesują to dawajcie znaka - ja powyciągałem jakieś przykładowe numerki ale z pewnością można coś jeszcze wykombinować. Mogę zdradzić że z czasem na pewno pojawi się porównanie rozkładu typowanych wyników z rozkładem realnych wyników, będziemy się mogli przekonać czy 1:1 jest rzeczywiście najbardziej pożądanym rezultatem. ;)

Z luźnych przemyśleń wyłapanych w trakcie liczenia:
plus kolejki dla Freya oraz Chineta, którzy jako jedyni przewidzieli wygraną Stali Mielec w Poznaniu
minus kolejki dla Krzmosa, który trafił wynik 2:1 w meczu Pogoni z Widzewem, typując go jednak niemal 45 minut po starcie meczu :mrgreen:
:nono: dla Trzeciego, Chmu i Dziubaka, którzy nie zmieścili się w limicie wyników. Co ciekawe ten ostatni nie połasił się na legendarne "1:1", ale nadużył wyniku 1:0. Kolego sympatyczny, więcej wiary w ofensywne poczynania naszych ligowców. :D
Fajna frekwencja na starcie, zachęcam niezdecydowanych do dołączenia, póki sezon jest młody i konkurencja nie odjechała. Zresztą dołączyć można w dowolnym momencie - nawet jeśli w klasyfikacji generalnej jesteśmy daleko w tyle, to w każdej kolejce możemy błysnąć wynikiem który zakwalfikuje się do klasyfikacji Typera Kolejki :)

Edit: Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji decyduje większa liczba trafionych wyników, a jeśli te są równe to większa liczba trafionych rozstrzygnięć. Jeśli dalej jest po równo, to decyzję podejmuje (nie mam pojęcia na jakiej podstawie) Microsoft Excel. W pojedynczej kolejce nie ma to i tak większego znaczenia, szanse na taką sytuację w klasyfikacji końcowej po kilkunastu kolejkach i braku zaokrągleń kursów są znikome i... tego się trzymajmy. :lol:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 660
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#162 Post autor: lowolak »

Krzysiek szacun za umożliwienie powrotu do zabawy.
BRAWO Ty
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#163 Post autor: Krzysiek »

Rozpocząłem dystrybucję nagród z ostatnich edycji. Pierwszy kapsel trafił już we Włocławku do Bigzbiga, ponadto w czwartek nadałem listy do osób z którymi umówiłem się na wysyłkę pocztową, liczę że lada dzień trafią do adresatów. Jak dostaniecie to dajcie mi znać na PW żebym miał pewność że dotarło. :)
Obecna kolejka zostanie rozliczona we wtorek.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#164 Post autor: pawlosek12 »

Ja dostanę terz kapsel.

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#165 Post autor: pawlosek12 »

Ja dostanę terz kapsel.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#166 Post autor: Pluto »

Ufff, w 5 kolejce całe szczęście udało mi się cokolwiek zdobyć! :D
Ale poleciałem w klasyfikacji generalnej w dół...
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#167 Post autor: Serek »

Mam pewien postulat w imieniu leniwych.
Czy przy podsumowaniu danej kolejki można byłoby zamieszczać wyniki meczów.
Ułatwiłoby to z pewnością sprawdzanie swoich rezultatów.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#168 Post autor: Krzysiek »

Istotnie, trąci lenistwem. :rotfl:
Ale mogę wklejać też wyniki przy podsumowaniach.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#169 Post autor: KZK16 »

Takie zapytanie, czy się pojawi jakaś tabela z najlepszymi awansami w klasyfikacji generalnej danej kolejki ? Kiedy np ktoś z miejsca 16 awansował na 3 miejsce, czyli awans o 13 pozycji.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#170 Post autor: Krzysiek »

Hmmm, nie myślałem o tym. Poza wynikami w formie graficznej nie mam pod ręką klasyfikacji generalnej po każdej kolejce. Zresztą taka statystyka nie jest miarodajna, bo znacznie prościej zanotować duży awans po drugiej kolejce, niż np. po dziesiątej. Ale wezmę to pod uwagę przy publikowaniu końcowych wyników. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#171 Post autor: Pluto »

To może chociaż jakieś strzałeczki (góra/dół) albo na zielono +3 / -3 na czerwono. Będzie czytelne kto o ile spadł albo awansował.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#172 Post autor: Krzysiek »

Wyniki ostatniej kolejki pojawią się raczej jutro. Korzystając z dnia wolnego usiadłem nad typerem, chcąc wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom ale byłem zbyt leniwy żeby skończyć. :D
Jeszcze dziś wrzucę za to następną kolejkę do typowania.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#173 Post autor: Krzysiek »

Dziś rozpoczyna się trwająca 2 tygodnie rejestracja do kolejnej edycji ZLT. Chcąc wprowadzić nieco ożywienia w dosyć stałe rozgrywki, postanowiliśmy urozmaicić nieco format zabawy. Wraz z trwaniem Mistrzostw Świata będziemy prowadzić własny czempionat. Największą zmianą będzie nacisk na rywalizację head-to-head. Tym razem kluczowe będzie to, żeby zanotować lepszy wynik niż przeciwnik, z którym mierzymy się w danej kolejce. Dobre i równe punktowanie dalej będzie istotne, ale najważniejsze będzie, by niczym na prawdziwym mundialu, wyjść z grupy a następnie wygrać 4 mecze. :D

W najbliższy weekend pojawi się także projekt, który roboczo nazwałem Prologiem do Mistrzostw. Nie będzie on związany z ZLT 26, ale będzie miał na celu sprawdzenie kto z Was (a może i nas? :oops: ) najlepiej przewidzi przebieg i rozstrzygnięcia turnieju. :)

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem, nad którym ciężko pracowałem. Wszelkie uwagi, pytania, wątpliwości i merytoryczna krytyka mile widziane!
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#174 Post autor: Krzysiek »

Pojawiła się ostatnia kolejka ZLT 25 do zatypowania. Zwracam uwagę na dodatkową opcję typowania utajnionego w związku z tym, że jest to ostatnia kolejka edycji. :)

Przypominam o zapisach do Klasyfikacji Turniejowej ZLT 26, generalnie wzięcie udziału w niej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi trudnościami, a to właśnie w Klasyfikacji Turniejowej będą dostępne najlepsze nagrody.

Jeszcze dziś pojawi się kolejna zabawa pod egidą ZLT, stay tuned. :cool:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#175 Post autor: chinet »

Pytanie dotyczące MŚ. Czy odpowiedź NIE do pkt 4 i kolejnych, których to może dotyczyć, dają nam też punkty?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#176 Post autor: Krzysiek »

Jeśli będzie to poprawna odpowiedź na pytanie to jak najbardziej. Jeśli na pytanie 4 odpowiesz NIE a Polska ku zaskoczeniu kibiców oraz ekspertów pożegna się z mistrzostwami już po 3 meczach to dostaniesz punkt. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#177 Post autor: Krzysiek »

W walce o mistrzowski tytuł piątek dla Trzeciego który zgarnie ładne punkty za 1:1 w pierwszym meczu kolejki. Ale weekend jeszcze długi... :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#178 Post autor: Krzysiek »

Skończyliśmy ZLT 25, pierwszą edycję w pelni poprowadzoną przeze mnie - zapraszam do wyrażania swoich opinii. :)

Lada chwila rusza ZLT 26, zachęcam do zgłaszania się do Klasyfikacji Turniejowej - lepsze nagrody oraz format nieco odbiegający od standardowego ligowego typowania, wprowadajacy nieco bezpośredniej rywalizacji.
Ponadto przypominam (bądź uświadamiam), że aktywne uczestnictwo w ZLT 25 daje pewność udziału w Klasyfikacji Turniejowej pod warunkiem zgłoszenia się w odpowiednim temacie :czytaj:
Zachęcam także do udziału w Prologu. Stworzone przeze mnie pytania nie wymagają praktycznie żadnej wiedzy piłkarskiej, chodzi bardziej o "czutkę" dlatego na komplet pytań można spokojnie odpowiedzieć w 10 minut i dać sobie szansę na wygranie nagrody.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 593
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#179 Post autor: Trzeci »

Krzysiek pisze: 13 listopada 2022, 23:30 Skończyliśmy ZLT 25, pierwszą edycję w pełni poprowadzoną przeze mnie - zapraszam do wyrażania swoich opinii. :)
Było super! Prowadzona przez Ciebie Liga Typerów, wzbogacona o naprawdę bogate statystyki, dużo zyskała. Myślę że zaangażowanie, jakie włożyłeś, pasja do prowadzenia zestawień i ciekawostki statystyczne, które znajdowałeś, bardzo uatrakcyjniły wątek z typowaniem. Podobało mi się to że podsumowania po kolejce zamieszczone były bardzo szybko, a jeszcze bardziej urzekły mnie opisy każdej kolejki, które ciekawie i z fajnym humorem podsumowały przebieg typowań. Miałeś sporo ekstra pomysłów na zestawienia statystyczne, porównania i uplastycznienie wykresami wyników. Bardzo Ci dziękuje za wykonaną pracę, mocno doceniam zaangażowanie i czekam na start ZLT z Mistrzostw Świata :D

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#180 Post autor: KZK16 »

Puchar Krajowych Ogórków - ekstraklapa
-.-
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

ODPOWIEDZ