[ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

Typujemy wyniki Ekstraklasy i walczymy o kapsle.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#181 Post autor: wtk »

Dziękuję Wszystkim za świetną zabawę!!
Gratulacje dla zwycięzców!!
No i oczywiście same superlatywy dla Ojca Prowadzącego za wzorowo poprowadzoną statystykę!

Do następnej, mam nadzieję, edycji!! :D
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#182 Post autor: KZK16 »

Sama robota, statystyka i zabawa z tymi meczami mega szacunek Krzysiek ! :)
Gratulacje dla zwycięzcy i całego podium :)

Trzeba będzie coś zmienić w tym obstawianiu. :/
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 439
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#183 Post autor: mu0dy »

Yyy. Nie podoba mi się, że w tabeli wszechczasów nie mam podwójnego srebra :p

loccologan
Posty: 86
Rejestracja: 22 lutego 2019, 17:15

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#184 Post autor: loccologan »

Witam. Pierwszy raz brałem udział w ZLT i naprawdę świetna zabawa i świetna robota prowadzącego (kto nie brał jeszcze udziału, to polecam). Teraz będę stałym uczestnikiem, tym bardziej że od niedzieli kolejna porcja zabawy z mundialem. Oczywiście wszystkim na podium gratuluję, a reszcie grającym mówię do zobaczenia w następnej edycji!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#185 Post autor: Pluto »

Brawo za Krzysztofa za prowadzenie! Super to wyszło, ciekawostki, wykresy, zestawienia pierwsza klasa! A opisy kolejek to już mistrzostwo świata :lol:
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#186 Post autor: Krzysiek »

Dzięki wszystkim, bardzo się cieszę że się podoba!

mu0dy, jeśli chodzi Ci o tabelkę którą umieściłem w podsumowaniu ZLT 25 to są to podia, ale w poszczególnych kolejkach tej edycji a nie ogólnie na przestrzeni całej historii ZLT

---------------------------------------------

Zaczynam wpisywać Wasze przewidywania (albo i przewidzenia?) z Prologu do excelowej tabelki i pewne sprawy wymagają doprecyzowania:
1) W pytaniu o króla strzelców proszę o odpowiedź nie pozostawiającą wątpliwości. kopernik, w mundialowych składach przewija się trzech graczy o nazwisku Alvarez, na ten moment nie mogę uznać takiej odpowiedzi.
2) Zwracam uwagę na treść pytań 16 i 17: chodzi o liczbę spotkań w których dojdzie do dogrywki/rzutów karnych, a nie o to ile spotkań zakończy się w ten sposób. Tu przede wszystkim rzuciło mi się w oczy typowanie kopernika. Ja oczywiście mogę przyjąć takie odpowiedzi ale głupio trochę jeszcze przed startem turnieju pozbawiać się szansy na komplet punktów w naszej zabawie... :D
3) Upewnijcie się, że nie typujecie w strefie medalowej drużyny, która nie leci w ogóle do Kataru. Nie będę wskazywał palcem u kogo pojawił się taki wielbłąd, ale niech bigzbig70 sprawdzi dwukrotnie swoje typy :)

Oczywiście do momentu rozpoczęcia turnieju możecie edytować posty.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

bigzbig70
Posty: 184
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#187 Post autor: bigzbig70 »

Dzięki za zwrócenie uwagi.
A nie mówiłem że nie znam się na piłce.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 542
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#188 Post autor: kopernik »

"W pytaniu o króla strzelców proszę o odpowiedź nie pozostawiającą wątpliwości" - celna uwaga.
Poprawione.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#189 Post autor: Krzysiek »

Czuwam :)
Więcej poważnych błędów nie znalazłem choć są ciekawe typy. W jednym poście kombinacja odpowiedzi na pytania 4 i 14 jasno wskazuje, że z grupy C awansuje Arabia Saudyjska. Z kolei inny Uczestnik typuje, że Anglia zajmie ostatnie miejsce w swojej grupie, jednocześnie strzelając najwięcej goli w tej fazie turnieju. Zresztą po weekendzie przyszykuję statystyczne podsumowanie prognoz.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#190 Post autor: KZK16 »

Ten Benzema mi przeszkodził xd
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#191 Post autor: Krzysiek »

Jakby tego było mało to Lukaku nie zagra w fazie grupowej. A widziałem że kilka osób typowało jego... ;)

Kochani Typujący, prośba o wyniki rozdzielane dwukropkiem a nie myślnikiem. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#192 Post autor: Krzysiek »

Pierwszy pełny dzień mistrzostw za nami i tak jak na turnieju mamy już Valencię oraz Sakę z 2 trafieniami, tak kilku osobom udało się ustrzelić już dwa wyniki. Niestety chociaż 100% Uczestników poprawnie wskazało na Anglię w starciu z Iranem, nikt nie przewidział rezulatutu 6:2. Najbliżej był Yoreck ze swoim 6:0, jednak zawiodła go angielska obrona. W miarę możliwości będę rzucał tutaj krótkimi raportami po każdym dniu mistrzostw. W drugim (roboczo do drugiego dnia zaliczyłem także niedzielny mecz otwarcia) najlepszy okazał się Serek z ponad 19 punktami.

Niebawem wrzucę do typowania mecze drugiej kolejki - pierwsze starcie tej serii spotkań już w piątek o 11 więc nie zwlekajcie do początku weekendu, to nie Ekstraklasa. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 491
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#193 Post autor: Serek »

Krzysiek pisze: 21 listopada 2022, 22:28 W drugim (roboczo do drugiego dnia zaliczyłem także niedzielny mecz otwarcia) najlepszy okazał się Serek z ponad 19 punktami.
Szkoda, że nie ma nagród za najlepszy wynik danego dnia ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#194 Post autor: Krzysiek »

Trzeci dzień mistrzostw przyniósł nam pierwsze niespodzianki. Zaczęło się źle dla Uczestników: nikt nie przewidział że Arabia Saudyjska pokona Argentynę. Czysty strzał w tym spotkaniu wart był aż 60 punktów. Co ciekawe z obstawiania Albicelestes wyłamał się chmu ale jego predykcja na remis nie przyniosła mu nic poza lekkim skinieniem głową z uznaniem u prowadzącego ZLT. Trzy osoby przewidziały remis Danii z Tunezją, choć każda z nich czuła że padną gole. W naszym spotkaniu Wasze (wróć, nasze!) zdania były podzielone: 14 typów na Meksyk, 11 na Orły Michniewicza, 9 na podział punktów. To ta ostatnia grupa może się cieszyć z trafienia, choć ponownie nikt nie obstawił boiskowego 0:0. Jakby tego było mało, wszyscy 34 typujący i typujące w Kolejce 1 trafnie uznali że urzędujący mistrz świata w postaci Francji pokona Australię. Były typy na 3:1, na 4:0, nawet 5:1. Ale nikt nie wpisał 4:1. Tym samym przez cały dzień nikt z nas nie trafił na czysto żadnego z 4 wyników. Pamiętacie reklamę Biedronki z hasłem "wszyscy jesteśmy reprezentacją narodową"? Cóż, dzisiaj wszyscy byliśmy Robertem Lewandowskim. :)
Na tym bezrybiu rakami okazali się Mint888 oraz TOMI i choć ich wyniki nie zbliżyły się do "dwucyfrówki" to kombinacja poprawnych rozstrzygnięć w 3 meczach może stanowić dla nich drobny powód do satysfakcji.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Powyżej macie link do Arkusza Google w którym umieściłem Wasze przewidywania z Prologu. Dane były przenoszone ręcznie więc w razie czego sprawdźcie swoje i krzyczcie jeśli coś się nie zgadza. :mrgreen: W miarę upływu turnieju będę go kolorował i oznaczał na zielono poprawne predykcje oraz na czerwono nietrafione. Pierwsze kolorki już się pojawiły, mianowicie:
- Eow dziwnie rozumie pojęcie TOP4 turnieju i wpisała tam tylko dwie reprezentacji. A może to my czegoś nie wiemy?
- Kilka osób zgapiło się i nie wykorzystało możliwości zmiany typu na króla strzelców. Tym samym ci, u których został Karim Benzema już mogą pożegnać się z punktami z pytanie 3, natomiast mocno komplikuje się sytuacja zwolenników Romelu Lukaku. Wszystko wskazuje na to, że Belg opuści dwa pierwsze mecze fazy grupowej.
- Już pierwszy mecz Polaków przyniósł rozstrzygniecie pytania 6. Choć kontrowersji nie brakowało, arbiter przyznał jedenastkę dla naszych. Co prawda Ochoa obronił uderzenie naszego kapitana, jednak dla losów naszej zabawy nie miało to znaczenia - rozliczane jest podyktowanie karnego, bez względu na to czy zostanie on wykorzystany.

Na razie tyle z wiadomych. Będę starał się sprawdzać na bieżąco czy coś się już wyjaśniło i informował w dziennych podsumowaniach. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią punkty podliczę dwukrotnie: część zostanie rozliczona po zakończeniu fazy grupowej, całość na koniec turnieju. Pobawiłem się trochę excelem, więc jutro w ramach raportu przeanalizujemy sobie typy z Prologu, popatrzymy co uznaliśmy za "pewniaka" i gdzie szukamy niespodzianek. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#195 Post autor: Krzysiek »

Kolejny dzień za nami. Znowu lekko nie było, niczym polskim piłkarzom gdy zajrzeli do rodzimych sportowych mediów. Zaczęło się od remisu Chorwatów z Marokiem. Reprezentanci Europy byli faworytami tego starcia i to dało się odczuć w typach. Kilka remisów jednak było, a nosa miał daniocaps - lata spędzone na Bałkanach nie poszły na marne, on jedyny wiedział że bramek w tym starciu nie zobaczymy. Podobnie rozkładały się typy w starciu Niemiec z Japonią. Tutaj niespodzianka była jeszcze większa, jednak jak się bawić to na całego. Delma21 nie tylko jako jedyny postawił na potomków samurajów ale trafił wręcz dokładny wynik. Mocarne 19,2 punkta dało mu najlepszy wynik czwartego dnia mundialu!
Hiszpania przejechała się po Kostaryce 7:0. Wynik może budzić zaskoczenie (nikt tak okazałego zwycięstwa nie zatypował) jednak tryumf podopiecznych Luisa Enrique nikogo nie zdziwił. Nikogo? Nie do końca. Jeden gagatek skuszony kursem 21 postawił na niespodziankę. Chciał żeby mieli go za wizjonera, skończył okrzyknięty wariatem. Kto taki? Nieważne, w naszej zabawie chodzi o wesołą rywalizację a nie jakieś tam punkty. :oops: Na zakończenie dnia Belgia skromnie pokonuje Kanadę i tu mamy schemat dobrze już znany: niemal wszyscy trafili że Belgia, nikt nie trafił że 1:0.

Miało dziś być o prologu i... będzie. Na wstępie zaznaczam iż umieszczono 28 postów i z wyjątkiem opisanego wyżej przypadku Eow odpowiedzi były kompletne. Zaczynamy od pierwszego pytania czyli TOP4:
Brazylia 26
Francja 19
Argentyna 17
Anglia 11
Belgia 11
Niemcy 9
Hiszpania 7
Portugalia 4
Holandia 4
Urugwaj 1
Serbia 1
Tylko 2 osoby nie znalazły miejsca w swojej czwórce dla Brazylii. Czy Canarinhos są głównym pretendentem do tytułu? Niekoniecznie. W drugim pytaniu należało podać kontynent z którego wywodzić się będzie zwycięzca i tutaj starcie Europa - Ameryka Południowa kończy się rezultaltem 15:13. Tylko te dwa kontynenty były rozpatrywane w pierwszych dwóch pytaniach i niejako ma to historyczne uzasadnienie - reprezentant innego kontynentu nigdy nie wygrał całego turnieju, a ostatnia "egzotyczna" ekipa w najlepszej czwórce to Korea Południowa w 2002, która skąd inąd dotarła do takiego etapu w kontrowersyjnych okolicznościach. Jako nieoczekiwane odpowiedzi możemy więc uznać Urugwaj (to mój typ na czarnego konia), Serbię (Frey71) oraz mimo wszystko małą liczbę głosów na Hiszpanię.

Suniemy dalej i bierzemy pod lupę pytania dotyczące naszej kadry. Czy awansujemy? Równy podział po 14 głosów. Rzeczywistość się z nami zgadza albowiem remis Polaków w pierwszym meczu ani nie zamyka nam drogi do awansu ani bardzo nie pomaga. Rzut karny dla Polski? Minimalnie na NIE (15 do 13). Tu akurat już wiemy że niczym w amerykańskich wyborach nie zawsze wygrywa opcja na którą zagłosowała większość. Czy podarujemy rywalom karnego? Duch w narodzie niezbyt silny, 19 na TAK, 9 na NIE. Czerwona kartka? Tylko co 4 Uczestnik docenił bojowe umiejętności Krychowiaka, Jędrzejczyka czy Glika. Nie można wykluczać że część osób zmieniła swój głos na NIE wiedząc że w kadrze zabraknie Jacka Góralskiego. Polaków dotyczy też pytanie 21: Czy Szymon Marciniak poprowadził mecz w medalowej fazie turnieju? NIE wygrywa 17:11. Mój głos jest więc w mniejszości, jednak jestem spokojny widząc że tak samo zatypował krener. Czemu akurat on? Znajdźcie dowolny post tego użytkownika to zrozumiecie. :)

Pytaniem które sprawiło mi najwięcej problemów było pytanie nr 3 czyli król strzelców. Często bywa tak że największe gwiazdy zawodzą, a mundial rodzi nam nowego goleadora. Salvatore Schillaci, Oleg Salenko, Davor Suker, James Rodriguez...
Kylian Mbappe 8
Leo Messi 4
Harry Kane 3
Romelu Lukaku 3
Neymar 3
Karim Benzema 2
Julian Alvarez 1
Aleksandar Mitrovic 1
Cristiano Ronaldo 1
Lautaro Martinez 1
Memphis Depay 1
Głośnych nazwisk nie brakuje. Przynajmniej dwie osoby więcej chciały początkowo wskazać na Benzemę ale zmieniły typ wiedząc o urazie zdobywcy Złotej Piłki. Bardzo ciekawy typ to Mitrovic. Jego autorem jest Frey71 więc widzimy że będzie po cichu kibicował Serbom na tym turnieju. Nikt nie wymienił w tej kategorii Lewandowskiego ale optymizmu nie można nam odmówić. Równo połowa uznała że Robert zdobędzie 2 gole, średnio forumowicze wycenili go nawet ciut wyżej bo na 2,18 gola i tylko krzmos odetchnął z ulgą w 58. minucie wczorajszego starcia, gdyż jako jedyny nie odpowiedział na pytanie ile ale czy w ogóle. Nie ukrywam, że w tym samym momencie padł mój plan w postaci duetu z pytaniem 6: Polska miała dostać karnego a Lewy wykorzystać go. :ble:

Przechodzimy do pytań dotyczących konkretnych drużyn. Awans do 1/8 finału drużyny z Afryki uznajemy za pewniaczka, wyłamały się tylko 3 osoby. Mniej optymizmu mamy odnośnie Azjatów: 10 na TAK, 18 na NIE. Na ten moment jednak to oni wyglądają lepiej za sprawą sensacyjnych wygranych Arabii Saudyjskiej oraz Japonii. Zwycięzca grupy H? Faworytem Portugalia, 19 głosów, dalej Urugwaj 8 i rodzynek w postaci Longhera który mocno wierzy w Ghanę. Drugie miejsce w grupie G? Patrz poniżej bo jest ciekawie. Trzecie miejsce w "polskiej" grupie? Podobnie jak na boisku remis ze wskazanie na Meksyk (13 głosów przy 12 na Polskę). Poza schemat wyłamali się Trzeci, Krzysiek (obaj Arabia Saudyjska oraz Smok5 (Argentyna). Po pierwszej kolejcie wiemy że nic nie wiemy. Wreszcie Outisder w grupie B. Można rzec że 3/4 głosów na Iran znalazło uzasadnienie w bęckach jakie dostali od Anglii. Co ciekawe więcej głosów dostała tutaj Anglia (pawlosek12 oraz Smok5) niż moje USA. Najwięcej goli w grupie strzelić powinni Francuzi (7 głosów). Po 4 osoby wybrały Anglię, Holandię oraz Belgię. Poza schemat wyłamał się Trzeci wskazując na Danię. Tylko chinet ma "na kuponie" Hiszpanów którzy wbili dziś 7 bramek. Po drugie stronie (kto straci najwięcej goli w fazie grupowej) bez szaleństw w stosunku do przedturniejowych oczekiwań: Kanada, Katar oraz ex aequo Arabia Saudyjska, Kostaryka oraz Iran. W rzeczywistości mamy duży rozstrzał: niektóre z tych reprezentacji potwierdziły że odstają od światowej czołówki, inne zaskoczyły swoją grą. Było jeszcze pytanie o dorobek punktowy Kataru i ci którzy powiedzieli że będą to co najmniej 3 oczka (10 osób na 28) muszą być mocno rozczarowani postawą gospodarzy w starciu z Ekwadorem.

Zostały 4 pytania. Grupa z największą liczbą goli to pewna loteria więc w odpowiedziach pojawiły się wszystkie dostępne opcje.
E 7
D 6
C 4
F 4
G 3
A 2
H 1
B 1
Na tym etapie mamy już po 10 goli w grupach B oraz E jednak grupy G i H nie rozpoczęły jeszcze rywalizacji.
W finale typujemy średnio 2,57 gola czyli taki dosyć statystyczny wynik. Tylko dwie osoby uznały że finał rozstrzygnie 1 gol (ja oraz TOMI), nikt nie pokusił się o 0:0 w regulaminowym czasie gry. Tak samo nikt nie spodziewa się gradu goli, max to 4 trafienia (5 osób).
Na koniec pytania o dogrywki oraz konkursy rzutów karnych. Średnia typów to odpowiednio 3,89 i 2,89. Zdradzę Wam że nie chcąc typować w ciemno postanowiłem podejść do sprawy analitycznie i zbadałem przebieg mistrzowskich turniejów poczynając od pierwszego mojego świadomego mundialu czyli Francji 1998. Wyniki jakie mi wyszły (piszę z pamięci) to przeciętnie 5,5 dogrywki oraz 3,125 konkursu rzutów karnych, więc liczymy że piłkarze będą mocno dążyli do rozstrzygnięcia rywalizacji w 90 minutach. :wink:

A już jutro podsumujemy Kolejkę 1
Załączniki
13.jpg
5.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#196 Post autor: Krzysiek »

W piątym dniu mistrzostw formą błysnął Smok5 który przycelował w dwa wyniki: bezbramkowy remis Urugwaju z Koreą Południową oraz wygraną Brazylii 2:0. W pierwszym meczu zgodnie z typami większości wygrali Szwajcarzy, choć remis też miał swoich zwolenników. Tutaj trafienie "za 3" zanotował Longher. Wspomniany remis w drugim spotkaniu możemy uznać za niespodziankę dnia, tylko 5 Uczestników przewidziało takie rozstrzygnięcie. Zwycięstwo Portugalczyków było raczej spodziewane, jednak nikt nie trafił rezultatu 3:2. Można powiedzieć że krzmos był zarówno najbliżej jak i najdalej: jego typ zawierał wynik 3:2, ale na korzyść Ghany. Wreszcie bardziej "ludzki" wynik meczu Brazylia - Serbia zaowocował trzema trafieniami. Oprócz wspomnianego Smoka dodatkowego punkty zgarnęli Mint888 oraz Paolus111. Relację na tym kończę i przechodzę do rozliczania wyników Kolejki 1. :)

Jutro jestem nieobecny więc relacja z 6. dnia turnieju pojawi się z jednodniową obsuwą w sobotę. Tego samego dnia wrzucę też pary Kolejki 3 (pierwsze mecze we wtorek o 16:00).
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#197 Post autor: Krzysiek »

Wracam z mundialowymi newsami! Zaczynamy od szóstego dnia czyli piątku. Jedyne trafienie tego dnia to Lolek który wyczuł 1:3 w staciu Kataru z Senegalem.Naturalnie wygrana Lwów Terangi nie była dla nas zaskoczeniem, jednak mało kto dopuszczał do siebie myśl o tym, że gospodarze strzelą gola. Do awansu to jednak nie wystarcza i Katar jako pierwszy traci szansę na fazę pucharową. Nie zamyka to jednak prologowego pytania o punkty tej ekipy, jednak mało kto spodziewa się chyba że w ostatniej kolejce pokonają Holendrów. Skoro mowa o Oranje to nikt nie postawił na ich remis z Ekwadorem. Niewiele lepiej było w pozostałych meczach: wygraną Iranu obstawił tylko mu0dy, z kolei remis pomiedzy Anglią a USA zanotowałem jedynie u Kibiego oraz Smoka5. W obu przypadkach typy te były warte 4 punkty. Niby nic wielkiego, ale doceniasz gdy widzisz że ogólna średnia dnia szóstego wyniosła 1,97 punkta na osobę...

Znacznie lepiej wypadło dzisiejsze typowanie, być może dlatego że w każdym spotkaniu tryumfował faworyt. Najbardziej wyrównane wydawało się starcie Tunezji z Autralią, jednak 12 z 30 osób poprawnie wskazało rozstrzygnięcie, z czego szczęśliwa piątka trafiła dokładnie 0:1 co dawało 6,15 punkta. Mecz dnia na który czekaliśmy od wtorku byłnastępny i tu zgodnie z sercem postąpiło dokładnie 2/3 Uczestników Kolejki 2. Ponownie pięciu z nich zgarnęło większe punkty oraz trafienie do rywalizacji o tytuł króla strzelców. Wygrane Francji oraz Argentyny odpowiednio 2:1 oraz 2:0 cieszyły się dużą popularnością, oba wyniki przewidziało po 13 osób! Łącznie daje to nam 36 trafień w dniu siódmym! Królem polowania okazał się pawlosek12 z 3 trafieniami, jednak 11 osób ustrzeliło dublet, co powoduje wyrównaną rywalizację w klasyfikacji generalnej.

Już za momencik wrzucę pary trzeciej kolejki, gdyż pierwsze starcia tej serii spotkań mamy we wtorek o 16.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#198 Post autor: Krzysiek »

UWAGA

Wkraczamy w wąskie gardło jeśli chodzi o terminy spotkań. Jutro rozpoczyna się ostatnia kolejka fazy grupowej która potrwa do piątku (2 grudnia), natomiast już od soboty (3 grudnia) ruszają mecz 1/8 finału. Z wiadomych względów nie jestem w stanie wrzucić tych spotkań z dużym wyprzedzeniem czasowym dlatego zawiadaniam jak wygląda terminarz na najbliższe dni:

W środę po meczach polskiej grupy wrzucę pary pierwszych 4 spotkań 1/8 finału pomiędzy drużynami z grup A-D. Pierwszy mecz z tej serii spotkań odbędzie się w 3 grudnia (sobota) o 16.

W piątek po wieczornych meczach wrzucę pary drugich 4 spotkań 1/8 finału pomiędzy drużynami z grup E-H. Pierwszy mecz z tej serii spotkań odbędzie się w 5 grudnia (poniedziałek) o 16.

Typowanie będzie w osobnych tematach, wyniki rozliczę razem po zakończeniu fazy 1/8 finału. Faza ta kończy się późnym wieczorem 6 grudnia (wtorek), niezwłocznie po jej zakończeniu wrzucę do typowania pary ćwierćfinałowe. Pierwszy mecz 9 grudnia (piątek) o 16.

Miejcie na to baczenie bo czas na zatypowanie będzie krótszy niż zazwyczaj. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#199 Post autor: Krzysiek »

Mała poprawka do tego co napisałem powyżej: wcześniejsze mecze w fazie pucharowej zaczynają się o 16:00 naszego czasu, 18:00 to godzina na miejscu. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#200 Post autor: Krzysiek »

PROLOG live

Mamy kilka poprawek live do rozstrzygnięć w Prologu:
1. Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Arabią Saudyjską, dlatego pesymista krzmos traci szansę na punkty.
2. Przeciwko Polsce został podyktowany karny. Podobnie jak w przypadku jedenastki dla nas w starciu z Meksykiem wzbudził on spore kontrowersje. Również w tym przypadku górą był nasz golkiper, jednak dla rozliczenia typu nie ma to znaczenia. Punkt dla tych którzy przewidzieli podyktowanie karnego dla rywali Polski.
3. Urugwaj na pewno nie zajmie pierwszego miejsca w grupie H. Ghana ma natomiast niewielkie szanse, dlatego nie możemy jeszcze uznać Portugalii jako poprawnej odpowiedzi.
4. Anglia nie może zająć czwartego miejsca w grupie. Niezależnie od wyniku starcia USA - Iran nie jest możliwe żeby obie drużyny przeskoczyły ją w tabeli grupy B.

Na ten moment najlepiej wygląda sytuacja osób, których nicki zaczynają się na literę L: lendoo, Longher oraz loccologan mają po 2 punkty oraz nie zanotowali póki co żadnej skuchy :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#201 Post autor: Krzysiek »

Widzę że nikt na razie na tym nie wpadł, ale jeśli ktoś obstawi sprzeczne wyniki w meczu (np. 1:1 do przerwy, 0:0 końcowy) to... mnie to lotto. Nie jest to zabronione, lecz logicznie niewskazane. ;)

Przy okazji odświeżyłem PROLOG LIVE:
1. Z turniejem pożegnała się Hiszpania. Zostało 5 osób z kompletem druzyn w grze, lecz tylko GOJER oraz KZK16 mają szansę na komplet punktów, gdyż ich drużyny grają w osobnych ćwierćfinałach.
2. Wspominany wcześniej typ Freya71 na Mitrovica upada. Mbappe ma na swoim koncie 5 bramek, jest grupka piłkarzy z 3 trafieniami więc Mitro z 2 golami stracił szansę na "vice-króla" (księcia strzelców?). Do gry wrócił za to Neymar, który w pewnym momencie wydawał się pozbawiony szans na dalszy udział w Mundialu.
3. Rzutem na taśmę i w sporych bólach Lewy zdobywa drugą bramkę w turnieju i żegna się z MŚ. Dokładnie połowa Uczestników może cieszyć z trafienia w tym pytaniu.
4. Odpadnięcie Polaków oznacza także rozliczenie typu na czerwoną kartkę. Nasi gracze byli grzeczni, w pewnym momencie nawet dawało im to awans do fazy pucharowej, a więć 3/4 Uczestników rozliczy sobie ten typ na plus.
5. Są już pierwsze ofiary ostrożnościowego podejścia do serii rzutów karnych.

A już niebawem wyniki Kolejki 4. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#202 Post autor: Krzysiek »

wtk pisze: 04 grudnia 2022, 19:31 Mimo, że odpadłem, to mam nadzieję, że mogę dalej typować (po za konkursem)?

P.s. Proponuję zrobić finał B dla tych, którzy nie dostali się do finałowych rozgrywek. :>
Zapomniałem się do tego odnieść, na szczęście Lolek wyjaśnił najpilniejszą sprawę. :oops:
Pierwsze rozważenia odnośnie tej edycji zakładały, że drabinki będą dwie, tzn. gracze z miejsc 3-4 w grupach rywalizować mieli między sobą o miejsca 17-32. Co więcej, żeby zabawa dla każdego trwała do samego końca, przegrani w fazie pucharowej dalej mierzyliby się między sobą. W ten sposób wszyscy graliby "o coś" do końca. Ostatnia kolejka oznaczała by, że mamy 16 pojedynków: o 1 miejsce, o 3, o 5,..., o 29, o 31. Każdy gra finał na miarę swich możliwości. :) Pomysł pozostał pomysłem z dwóch powodów. Po pierwsze rozrysowanie tego byłoby ogromnym wyzwaniem dla mnie. Stosując najpopularniejszy format "przegrany odpada" mogę się posiłkować stronami tworzącymi drabinki turniejowe oraz szablonami w które wpisuje się tylko nicki. Gdybym chciał pójść w bardziej rozbudowaną strukturę, musiałbym stworzyć drabinkę niemalże od zera w Excelu i nie wiem czy bym podołał. :mrgreen: Druga sprawa to ograniczona liczba miejsc w turnieju. Nie chciałem być w sytuacji, w której mam więcej chętnych niż mogę przyjąć i komuś muszę odmówić. Dlatego stanęło na połączeniu turniejowego formatu ze znaną z ligi klasyfikacją generalną. Wydaje mi się, że wyszło fajnie. Wszyscy mają motywację, żeby grać do końca, w poszczególnych kolejkach mamy więcej punktów odniesienia niż tylko nasz rywal z pary, a fakt że Uczestnicy KT są eliminowani w trakcie podnosi prestiż drabinki turniejowej. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#203 Post autor: Krzysiek »

PROLOG LIVE

Miałem sobie zrobić dziś wolne, ale że zadziało się dużo to szybka aktualizacja:
- Argentyna w TOP4, odpada faworyzowana Brazylia oraz Holandia
- tym samym z jakimikolwiek punktami żegnaja się osoby, które wpisały w pytaniu 3 Memphisa Depaya bądź Neymara. Wygląda na to że walka rozstrzygnie się pomiędzy Mbappe i Messim
- wszelkie odpowiedzi 3 lub mniej w pytaniach o dogrywki i karne już straciły swoją szansę. Na tym etapie mamy 4 dogrywki, wszystkie z nich doprowadziły do serii jedenastek. Przed nami jeszcze 6 spotkań!
- Szymon Marciniak nie został wyznaczony do żadnego ze spotkań ćwiećfinałowych, plotka niesie że zobaczymy go wobec tego w jednym z 4 ostatnich spotkańturnieju :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#204 Post autor: chinet »

Dwóch zawodników w pkt 11 ma błędnie zaznaczoną odpowiedź E na czerwono.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#205 Post autor: Krzysiek »

Poprawione, dzięki.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#206 Post autor: Krzysiek »

Yoreck, Gojer, sprawdźcie proszę swoje typowania w Kolejce 6 i poprawcie póki możecie. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#207 Post autor: chinet »

Ot, takie pytanie do kolejki 6 no i zapewne może dotyczyć kolejki następnej. Mamy sytuację, gdy w 59/60 minucie wpada bramka dla jednej z drużyn, po czym w ciągu kolejnych dwóch-trzech minut po weryfikacji VAR bramka nie zostaje uznana. Nie śledzę oficjalnej strony FIFA, ale w raporcie z meczu być może będzie info o wpadnięciu piłki do bramki :wink: Jak będzie decyzja naszego głównego machera w sprawie przyznania punktu?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#208 Post autor: Krzysiek »

Nie no, sprawa jest prosta - jeśli bramka zostaje finalnie nieuznana to przyjmujemy że wynik nie uległ zmianie. Jeśli przy stanie 0:0 jedna z drużyn strzeli gola w 60. minucie, a następnie sędzia po trwającej chwilę konsultacji i analizie VAR odwoła ją gdy na zegarze będzie powiedzmy 61:20 to wynik meczu w 60 minucie wynosi 0:0.

Pytania odnośnie wyniku po 30 i 60 minutach meczu będą rozstrzygane na podstawie końcowego wyniku spotkania oraz analizy czasu zdobytych goli wedle oficjalnej strony FIFA. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#209 Post autor: chinet »

No jak to!? Nie ma jeszcze podsumowania 6 kolejki !!! :roll: :wink:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów - Komentarze

#210 Post autor: Krzysiek »

Może jeszcze dziś się uda :mrgreen:
Załączniki
nie-trab-robim-co-mozem.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

ODPOWIEDZ