[ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

Typujemy wyniki Ekstraklasy i walczymy o kapsle.
Wiadomość
Autor
bigzbig70
Posty: 188
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

#31 Post autor: bigzbig70 »

Krzysiek sprawdź proszę na wykresie pytanie 18.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

#32 Post autor: Krzysiek »

Poprawione, dzięki za czujność. Chyba się zakręciłem bo wszystkie poprzednie pytania tak/nie miały poprawną odpowiedź TAK.
Punkty pozostają bez zmian, arkusz LIVE jedynie przedstawia wizualizację przebiegu, w excelu z kalkulacją to pytanie było poprawnie rozliczone. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

#33 Post autor: Krzysiek »

Policzone!

Nick Pkt
mu0dy 30
chmu 25
chinet 23
KZK16 20
Ivka 20
Kazelot71 20
pawlosek12 20

dziubak 18
lendoo 18
bigzbig70 17
paolus111 14
Frey71 14
Eow 14
Serek 14
Delma21 14
TOMI 13
Trzeci 13
Smok5 13
Pluto 13
GOJER 12
loccologan 12
Kibi 11
Almin 11
krener 11
Longher 10
Krzysiek 10
kopernik 9
krzmos 5

Miały być kapsle dla najlepszych 4 osób, ale wyszło tak, że tą czwartą chciały być 4. Oczywiście byłem na to przygotowany, więcej zielonych kapselków trafi w Polskę. Tak jak w przypadku ZLT#26, dystrybucja nagród ruszy po styczniowych ZK.

Końcówka mundialu przyniosła nam trochę emocji. Wcale niemało osób widziało w najlepszej czwórce Argentynę oraz Francję, jednak na tym koniec. Maroko to kompletne zaskoczenie, jednak obecność vicemistrzów z 2018 w tym gronie już niekoniecznie. Uznajemy więc w tym wypadku za niespodziankę fakt, że nikt z 28 osób biorących udział nie docenił Chorwatów.
Piękna walka była o koronę króla strzelców. Do finału Mbappe i Messi przystępowali z 5 trafieniami, a za ich plecami czaili się jakby w cieniu Olivier Giroud oraz Julian Alvarez. Choć po puchar sięgnął Leo, hattrick Mbappe zapewnił mu tytuł najlepszego snajpera, a tym którzy na niego postawili 5 punktów. Fani Messiego dostają 2 oczka. Nagroda pocieszenia w postaci mojego uznania dla kopernika - typ na Alvareza był nieszablonowy, zwłaszcza że początkowo to Lautaro Martinez miał wychodzić w pierwszym składzie Argentyńczyków. Gdyby Messi i Mbappe zakończyli turniej z taką samą liczbą goli, to Alvarez byłby wart 2 punkty. Przyznam że sam byłem bliski takiego typu "out of box", jednak daleko bym z Richarlisonem nie zajechał... :oops:
W finale liczyliśmy gole tylko w regulaminowym czasie i 4 które padły stanowiły górną granicę naszych typów. Jeden gol więcej i punktów nie miałby nikt. Jednak motywem głównym który rozgrzewał naszych kibiców już na wiele dni przed spotkaniem była nominacja dla głównego arbitra. Finalnie otrzymał ją Szymon Marciniak, ze swojej roboty wywiązał się bez zarzutu, a jako że finał zalicza się do ostatnich 4 spotkań turnieju to ci którzy wierzyli w niego od początku zostają nagrodzeni.
Wreszcie element tego mundialu który zaskoczył mnie, ale patrząc po typach to także większość z Was. Otóż dogrywka nie rozstrzygnęła żadnego spotkania. Za każdym razem gdy piłkarze grali dodatkowe 30 minut zwycięzcę wyłaniały dopiero rzuty karne. Kompletu punktów za te dwa pytania nie uzyskał nikt, 6 osób mialo poprawną liczbę dogrywek, 2 osoby miały poprawną liczbę konkursu jedenastek.

PROLOG LIVE pokolorowany już w całości. Na drugiej zakładce macie opisane punkty za poszczególne pytania, możecie jeszcze mnie sprawdzić.
:)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 447
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

#34 Post autor: mu0dy »

Super zabawa! Brawo Krzychu.

Może tak prolog dla rundy wiosennej w eklapie?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: [ZLT] Zielona Liga Typerów XXVI (Mistrzostwa Świata 2022) - PROLOG

#35 Post autor: Krzysiek »

Nie ukrywam, że chodzi mi po głowie taki pomysł. Roboty nie ma z tym dużo, a fajniej się potem śledzi rozgrywki i poczyniania poszczególnych zespołów. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

ODPOWIEDZ