Wymina kapsli

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
woj6918
Posty: 119
Rejestracja: 27 listopada 2008, 23:00

Wymina kapsli

#1 Post autor: woj6918 »

Witam Szanowanych Kolekcjonerów!
Mam na wymianę kilka kapsli, które znajdują się na zał. JPG.
W związku z tym, że osoba od której je pozyskałem zgodziła się mi je udostępnić
również w ramach wymiany.
Jednak z uwagi na ich wartość (zweryfikowaną na znanym portalu aukcyjnym) jedynie w stosunku:
1:8
Wobec tego ja również oczekiwał bym adekwatnej propozycji w tej samej proporcji wymiany.
Bez obaw!
Nie zależy mi na kapslach bezpośrednio do mojej kolekcji, ale na takich dzięki którym odświeżyłbym tylko swoje duble!
Tzw."popularnej światowej masówce".
Więc sądzę, że nie będzie problemu z tym, abym spośród dubli osób zainteresowanych wybrał dla siebie
interesujące mnie egzemplarze.
Oczekuję zatem na konkretne oferty w postaci wiadomości na PW.
Proszę o przesłanie mi plików JPG ze swoimi oferowanymi kapslami, lub o ew. wskazanie mi strony w Internecie na których je znajdę.
Nadmieniam tylko, że tych "miśków" z Bytowa mam większą ilość...
Jeżeli moja propozycja spotka się z mizernym odzewem środowiska kapslarskiego.
W takim razie będę zmuszony do wystawienia oferowanych kapsli na wiadomym portalu akcyjnym...
Z kapslarskim pozdrowieniem,
Wojtek z Rumi.
Załączniki
SAM_2335.JPG
SAM_2335.JPG (86.92 KiB) Przejrzano 6377 razy

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Wymina kapsli

#2 Post autor: krzysio »

Drogi kolego kolekcjonerze,
Odpowiadam tutaj, gdyż może ktoś z młodszych i mniej doświadczonych kolegów kolekcjonerów mógłby przeczytać Twój post i pomyśleć, że chwycił Pana Boga za nogi. Pisanie o wycenie kapsla na podstawie znanego portalu aukcyjnego to bzdura, jak ode mnie do Bytowa!! Czemu? Bo jest tam wielu sprzedawców czyhających na nowicjuszy i oferujących kapsle warte 1-2 złote po 24,99 - a nóż się ktoś złapie.
Pokazane przez Ciebie walory to zwykłe kapsle oferowane po 4-6 zł. Jak ktoś poczeka - trafi je bez problemu na wyżej wspomnianym serwisie, a jak pojedzie na giełdę - wybierze z wieeeeelkiego kartonowego pudła kolegi sprzedającego dziewice po 1 złoty. Aby oddać cesarzowi, co cesarskie tylko czarny Puck był pół roku - rok temu uznawany za rzadki kapsel. Teraz jest popularny.
Można chwalić swoje zbiory i zachęcać do wymiany, ale nie w ten sposób.
A więc weź proszę swoje rzadkie eksponaty i wystaw je na wiadomym portalu aukcyjnym. Na pewno przyniosą kokosy.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wymina kapsli

#3 Post autor: venator24 »

Nie rozumiem co jest takiego złego w proponowanej wymianie na europejską masówkę, nawet w takiej ilości ? Nie widzę tutaj żadnego naciągania. A co do tych kapsli oferowanych z wielkiego pudła po 1 zł ( dziewice też ?). Poproszę o namiary, chętnie nabyłbym takie kapsle jeśli dziewice i brakuje ich w mojej kolekcji . Widziałem takie pudło na giełdzie. Kapsle butelkowane niezbyt atrakcyjne, czasami porysowane, ale amatorów wielu, pewnie szukali sygnatur a to mnie nie kręci.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Wymina kapsli

#4 Post autor: krzysio »

1. Nie napisałem, że to naciąganie - krytycznie odnoszę się do podstaw wyceny i metod używanych przez niektórych sprzedawców.
2. Namiary - giełdy, giełdy i jeszcze raz giełdy kapslarskie. Jacek prowadzi tutaj kalendarz. Wspomnianego Pana widziałem w tym roku co najmniej dwa razy. Tak były to dziewice. W Tychach jeśli mnie pamięć nie myli było też pudło, z którego można było brać do woli za friko.
3. Ponieważ jest to wątek kolegi od kapsli z Bytowa - zakończmy ewentualną wymianę zdań tutaj.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Wymina kapsli

#5 Post autor: Kaarel »

krzysio pisze:Drogi kolego kolekcjonerze,
Odpowiadam tutaj, gdyż może ktoś z młodszych i mniej doświadczonych kolegów kolekcjonerów mógłby przeczytać Twój post i pomyśleć, że chwycił Pana Boga za nogi. Pisanie o wycenie kapsla na podstawie znanego portalu aukcyjnego to bzdura, jak ode mnie do Bytowa!! Czemu? Bo jest tam wielu sprzedawców czyhających na nowicjuszy i oferujących kapsle warte 1-2 złote po 24,99 - a nóż się ktoś złapie.
Pokazane przez Ciebie walory to zwykłe kapsle oferowane po 4-6 zł. Jak ktoś poczeka - trafi je bez problemu na wyżej wspomnianym serwisie, a jak pojedzie na giełdę - wybierze z wieeeeelkiego kartonowego pudła kolegi sprzedającego dziewice po 1 złoty. Aby oddać cesarzowi, co cesarskie tylko czarny Puck był pół roku - rok temu uznawany za rzadki kapsel. Teraz jest popularny.
Można chwalić swoje zbiory i zachęcać do wymiany, ale nie w ten sposób.
A więc weź proszę swoje rzadkie eksponaty i wystaw je na wiadomym portalu aukcyjnym. Na pewno przyniosą kokosy.
Jeżeli nie wyceniać kapsli na podstawie allegro, to wg czego mam je wyceniać?
Widzę wielu ludzi na giełdach którzy kupują 5 wzorów tego samego kapsla, po czym ten sam kapsel pojawia się 2 dni po giełdzie na allegro. I teraz dla Ciebie realna cena tego kapsla, to 10zł, czyli tyle ile dał na giełdzie, czy 30 zł na allegro? A może pół na pół 20?
Na tym polega sprzedaż. Jak ktoś sprowadza samochody z zagranicy, to po co? Aby jeszcze do niego dołożyć, czy na nim zarobić? :D Niektórzy chyba tutaj nadal żyją XX wiekiem, gdzie kapsle KOLEKCJONOWAŁO, nie " zbierało " kapsle kilkadziesiąt osób w Polsce.

Sam jak mam jakiś kapsel w dublu, a nikt nie oferuje mi w zamian niczego co by mnie interesowało, to wystawiam go za tyle, abym zarobił na tym pieniądze i mógł sobie kupić coś ciekawego do kolekcji, a nie aby się go pozbyć, bo mi miejsce zajmuje....

A jak masz dostęp do wielkiego pudła z polskimi dziewicami takie ja te ze zdjęcia po 1zł, to GRATULACJE :D

Ja tam jak pytam na giełdach o Polskie dziewice, to poniżej 3zł sztuka jeszcze nie znlazłem.

Chce to kupuje, nie odpowiada mi, to uśmiecham się i ide dalej. Ale niektórzy lubią postać przy Tobie, pokomentować " PANIE JAK DROGOOOOO" i po co to?

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wymina kapsli

#6 Post autor: venator24 »

"Kaarel" opisał idealnie sytuację jaka ma miejsce na prawie każdej giełdzie i po giełdzie. Kapsle po 1 zł to bajka. Znajomi kapslarze, którzy wrócili z giełdy w Tychach nic nie mówili o pudle z kapslami za friko pewnie były tam same Harnasie i Żubry a to przecież bardzo popularne kapsle, więc czym się tu podniecać :mrgreen:
W Warszawie na giełdzie był Pan z Poznania co miał kapsle po 1 zł ale tylko z Kompani Piwowarskiej i same popularne wzory co kolekcjonerzy już dawno mieli w zbiorach. Dla początkujących jak znalazł ale dla tych co kapslami zajmują się dłużej nic specjalnego.

Masz rację "krzysio" to jest temat w sprawie kapsli z Bytowa i dobrze piszesz żeby dalej nie kontynuować wymiany zadań więc ją zakończmy.

Awatar użytkownika
woj6918
Posty: 119
Rejestracja: 27 listopada 2008, 23:00

Re: Wymina kapsli

#7 Post autor: woj6918 »

Tak dla formalności:
TO NIE MOJA OFERTA!!!
http://allegro.pl/browar-regionalny-kon ... 39842.html
W-w "MIŚKI" z Bytowa w dalszym ciągu oferuję w ramach wymiany na zasadach jakie określiłem w swoim pierwszym poście.
Pozdrawiam,
W.

ODPOWIEDZ