Nasza Paczka forumowa

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#1531 Post autor: wtk »

Bardziej chodziło mi o to, że w końcu do tego dojdzie,
bo co ciekawsze kapselki szybko wyjdą
a ich miejsce zastąpią popularesy lub chodnikowce! ;)

P.s. Jak na razie mam czyste konto na CCi... :)
Wymiany po za CCi też raczej in plus! :P

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#1532 Post autor: Tomek »

wtk pisze: raczej
? :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#1533 Post autor: wtk »

Nikt nie narzekał do tej pory! :D
Na czarnych listach mnie nie ma... :P
Chyba? :lol:
Więc chyba wszystko ze mną w porządku! :D

Po za tym chodnikowców nie zbieram i
z reguły takimi nie wymieniam się. :)
A jeśli już takiego mam na zbyciu
to na życzenie podsyłam fotki... :)
(bo to, że gorszy stan to piszę wprost!)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1534 Post autor: danio_145 »

wtk pisze:Bardziej chodziło mi o to, że w końcu do tego dojdzie,
bo co ciekawsze kapselki szybko wyjdą
a ich miejsce zastąpią popularesy lub chodnikowce! ;)

P.s. Jak na razie mam czyste konto na CCi... :)
Wymiany po za CCi też raczej in plus! :P
No, ale to nie jest normalna i prawidłowa sytuacja.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#1535 Post autor: Pluto »

Panowie paczka leży u mnie w takim stanie w jakim do mnie przybyła.
Część osób wie jak ostatnio wyglądało krążenie paczki po kolekcjonerach i jak to się skończyło. Ci którzy tego nie wiedzą, niech prześledzą temat (polecam - ciekawa lektura :D)

Paczkę można oczywiście wznowić. Sam chciałbym, żeby ona sobie krążyła i każdy co kawałek znajdował tam coś dla siebie i wkładał coś ciekawego dla innych :)
Oczywiście jest to trudne do zrealizowania biorąc pod uwagę chociażby uczciwość każdego z nas. Nie wyszczególniam tutaj kogokolwiek.

Ale spójrzcie na to tak. Załóżmy jest lista 10-20 kolekcjonerów. Wkładam do paczki np. Wyspy Owcze, Bhutan, Pakistan, Chiny, Meksyk, Brazylię i do tego jakieś fajne kapsle z Polski.
Paczka idzie do następnego w kolejce (ja liczę, że kiedy paczka do mnie wróci będę mógł coś wyciągnąć o podobnej wartości jak do niej włożyłem).
Następna osoba w kolejce zagląda do paczki, wybiera sobie co chce i ją uzupełnia. Tylko co jeśli chce wziąć Wyspy Owcze, Bhutan (bo np. nie ma w kolekcji) i Brazylię skoro nie ma co włożyć do paczki o podobnej wartości? Bierze je ale uzupełnia je kapslami popularniejszymi i do tego w większej ilości. Chyba coś tu nie gra, prawda?
To już lepiej wziąć Brazylię i na jej miejsce włożyć Argentynę - podobna wartość? Wiecie o co mi chodzi?

Bo co zrobić jeśli paczka już jest u kogoś i on chce coś sobie wybrać ale nie ma co do niej włożyć? Przecież nie może nic nie wybrać i odesłać dalej bo szkoda kasy za przesyłkę. Nie masz co włożyć, nic nie bierzesz a ślesz dalej.

Podobnie jest ze stanem kapsli. Przeczytajcie sobie parę stron wstecz jakie "okazy" znalazły się w paczce :)
Jeśli coś wziąłeś z paczki w ładnym stanie to w takim samym stanie masz wrzucić. Szrot z ulicy i płaszczaki to kpina z reszty kolekcjonerów.

Niestety w ostatniej edycji nie dało się tego upilnować i paczka została zawieszona.

wtk pisze:lendoo napisał:
...po kilku kolejkach w paczce zostaje sam szrot i masówa...


Mnie sie wydaje, że to normalne zjawisko

danio_145 pisze:wtk napisał:
Mnie sie wydaje, że to normalne zjawisko


Właśnie to nie jest normalne zjawisko. Czy jak robisz wymianę, nawet w ciemno to kantujesz drugiego kolekcjonera?
Tu chodzi o uczciwość i o to co napisałem powyżej.
Jeśli wyciągasz coś z paczki to włóż kapsel o podobnej wartości.
Niestety często jest tak, że ludzie mają różne pojęcie o wartości daneko kapsla. Dla jednych Brazylia, Bhutan, Ghana, Japonia, Honduras, Filipiny to jeden pies, bo leży poza Europą i nie widzą nic złego jeśli wyciągną Ghanę a włożą Brazylię. Inni dostrzegą problem, że to jednak nie są dwa tak samo cenne kapsle i się powstrzymają przed wyciągnięciem np. Ghany z paczki.

To już zależy od ludzi, między którymi paczka krąży na ile są w stanie sobie nawzajem zaufać, tak żeby nikt na tym nie tracił.
Dla przypomnienia paczki nie tworzy jedna osoba tylko wszyscy. Więc jeśli ktoś kantuje to nie jedną osobę, a całą brać kapslową.

Ps. Jeśli tak bardzo chcecie to paczkę można wznowić, tylko na jasnych, wspólnie wypracowanych zasadach.

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#1536 Post autor: JulasTczew »

Jestem za wznowieniem paczki i jak najbardziej popieram
Pluto pisze: Ale spójrzcie na to tak. Załóżmy jest lista 10-20 kolekcjonerów. Wkładam do paczki np. Wyspy Owcze, Bhutan, Pakistan, Chiny, Meksyk, Brazylię i do tego jakieś fajne kapsle z Polski.
Paczka idzie do następnego w kolejce (ja liczę, że kiedy paczka do mnie wróci będę mógł coś wyciągnąć o podobnej wartości jak do niej włożyłem).
Następna osoba w kolejce zagląda do paczki, wybiera sobie co chce i ją uzupełnia. Tylko co jeśli chce wziąć Wyspy Owcze, Bhutan (bo np. nie ma w kolekcji) i Brazylię skoro nie ma co włożyć do paczki o podobnej wartości? Bierze je ale uzupełnia je kapslami popularniejszymi i do tego w większej ilości. Chyba coś tu nie gra, prawda?
To już lepiej wziąć Brazylię i na jej miejsce włożyć Argentynę - podobna wartość? Wiecie o co mi chodzi?

Bo co zrobić jeśli paczka już jest u kogoś i on chce coś sobie wybrać ale nie ma co do niej włożyć? Przecież nie może nic nie wybrać i odesłać dalej bo szkoda kasy za przesyłkę. Nie masz co włożyć, nic nie bierzesz a ślesz dalej.
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1408
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#1537 Post autor: KZK16 »

Też jestem za wznowieniem i na pewno chały nie wrzucę do paczki, wolę już nie wziąć nic a dorzucić coś co komuś się przyda. Dobrze mówisz Pluto, ale sądzę że nad tym tematem trzeba na prawdę posiedzieć i pogadać by nie było czegoś takiego jak popularnych czy gniotów. I myślę że zasady można wypisać i jasno ustalić. I każdy niech ich przestrzega, jeśli nie to np zostanie wykluczony z paczki np na kolejkę. Ale to zależy od nas jak to zorganizujmy bo wielu chce żeby wróciła ale nie to będzie na prawdę uczciwa sprawa i fajna inicjatywa.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#1538 Post autor: chinet »

OK, Drodzy Forumowicze... paczka wystartowała i jest u mnie. Dołożę sporo kapsli, niestety (dla mnie) raczej nic nie wyjmę. :depresja:

Pluto poda szczegóły uczestnictwa w zabawie. Wszystkim chętnym życzę miłego przeglądania zawartości. :)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#1539 Post autor: Dariobeer »

Mam propozycję.W paczce może być lista kapsli.Osoba,która otrzyma paczkę odchacza z listy kapsle ,które mu dojdą do kolekcji (stawia obok np.znak+) Robi też drugą listę z kapslami i jakie dołożył.Na liście może być też umieszczone imię i nazwisko osoby,która wysłała paczkę. :)

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#1540 Post autor: wollny »

Dariobeer pisze:Mam propozycję.W paczce może być lista kapsli.Osoba,która otrzyma paczkę odchacza z listy kapsle ,które mu dojdą do kolekcji (stawia obok np.znak+) Robi też drugą listę z kapslami i jakie dołożył.Na liście może być też umieszczone imię i nazwisko osoby,która wysłała paczkę. :)
Myślę, że to jest dobry pomysł. Tylko po co druga lista? Wystarczy, że w paczce będzie tabela, w której każdy wpisze jakie kapsle dodał, a odhaczy które kapsle wziął.

Malczan
Posty: 253
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:57
Lokalizacja: Jasień/Hamburg

#1541 Post autor: Malczan »

A może każda osoba która będzie miała paczkę zrobi zdjęcie kapsli które wzioł i które za nie dołożył, wtedy wszyscy będą miali jasną sprawę kto jak postępuje.
(i jak cos to dopisuje sie do kolejki)

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#1542 Post autor: diamen »

Też myślałem tak jak Malczan i zgadzam się, że dobrze byłoby wszystko dokumentować zdjęciami. A w razie wątpliwości czy wymieniamy kapsle na kapsle o podobnej wartości najlepiej spytać się w tym temacie, bo ktoś może zrobić niekorzystną podmianę nieświadomie :P

I nie wiem czy ta kwestia była poruszana, ale kolejni użytkownicy powinni być wybierani pod względem miejsca zamieszkania żeby paczka miała jak najmniejszą drogę do przebycia, a nie latała od morza do Podkarpacia bezpośrednio, omijając np. kogoś z Warszawy :)
Mógłbym nawet wykonać grafikę, z mapą, użytkownikami i 'kierunkiem ruchu' paczki.

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#1543 Post autor: Moby »

Malczan pisze:A może każda osoba która będzie miała paczkę zrobi zdjęcie kapsli które wzioł i które za nie dołożył, wtedy wszyscy będą miali jasną sprawę kto jak postępuje.
(i jak cos to dopisuje sie do kolejki)
Tylko takie zdjęcie myślę, że lepiej jakby trafiało do osoby sprawującej nadzór nad paczką. Wtedy byłaby większa frajda z przeglądania paczki, bo nikt by nie wiedział do końca co ciekawego dostanie;)

Malczan
Posty: 253
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:57
Lokalizacja: Jasień/Hamburg

#1544 Post autor: Malczan »

Zgadzam się tylko musi się ktoś zdeklarować że będzie tego pilnował:P

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#1545 Post autor: Koter »

Ja bym też proponował takie coś, mam paczkę, sprawdzam listę i widzę, że następny jest pan x, sprawdzam listę braków pana x i wrzucam te kapsle oczywiście jeśli mam. Pan x robi tak samo, przez co uzupełnialiśmyby swoje kolekcje. Część z was posiada też ankietę w której można odczytać ile kapsli ma ktoś z danego kraju, jeśli pan x nie ma kt np japonii to wrzucam
2009 sztuk

Malczan
Posty: 253
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:57
Lokalizacja: Jasień/Hamburg

#1546 Post autor: Malczan »

A kiedy np nastepca ma kapsla ale w gorszym stanie i mozliwe ze Ty masz go w lepszym stanie znów traci a mółby wrzuci znów coś ciekawego;p

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1547 Post autor: danio_145 »

"Myślę, że to jest dobry pomysł. Tylko po co druga lista? Wystarczy, że w paczce będzie tabela, w której każdy wpisze jakie kapsle dodał, a odhaczy które kapsle wziął."

Będę się powtarzał do obrzydzenia. Wystarczy, że ludzie będą uczciwi i zrozumieją, że kapsel to tylko kawałek blachy, i że jeśli chcą w życiu kantować to niech kradną miliony. W zagranicznej paczce nie było dodatkowych list, nie było zdjęć. Byłem siódmy w kolejce. Wybrałem fajne kapsle, fajne włożyłem. Chciałbym więcej, ale nie miałem już co w zamian.

PS. nie było tam ani jednego heinekena.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

abq.s
Posty: 74
Rejestracja: 15 lutego 2009, 22:24
Lokalizacja: Orzesze

paczka

#1548 Post autor: abq.s »

Chinet napisał że paczka wystartowała ... Jaka kolejność ?
Mam 70 , 80 dubli , moge być drugi w kolecje ( tylko paczka musi iśc do niemiec , różnice w wysyłce przeleje na konto ) ...
Jak sprawa sie ma ?
Zbieram kapsle z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie :)

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#1549 Post autor: Dariobeer »

Może źle sformułowałem moją wypowiedź.Ja zaproponowalem 2 listy (od osoby wysyłającej paczkę i otrzymującej)Ale może być jedna lista (kapsle wybrane,kapsle dolożone). Trzeba chyba tez ustalic zasady (niby regulamin) wysyłki kapsli,tak żeby każdy się tego trzymał.Jeżeli ktoś "zawini"(kapsle zniszczone,porysowane,pogięte,pordzewiałe) będzie wykluczony z otrzymania paczki np.jedną kolejkę.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#1550 Post autor: Jacek »

935MobyDick pisze:Tylko takie zdjęcie myślę, że lepiej jakby trafiało do osoby sprawującej nadzór nad paczką. Wtedy byłaby większa frajda z przeglądania paczki, bo nikt by nie wiedział do końca co ciekawego dostanie;)
W 100 % się z Tobą zgadzam, wydaje mi się ,że jest to dobry pomysł.

diamen pisze:I nie wiem czy ta kwestia była poruszana, ale kolejni użytkownicy powinni być wybierani pod względem miejsca zamieszkania żeby paczka miała jak najmniejszą drogę do przebycia, a nie latała od morza do Podkarpacia bezpośrednio, omijając np. kogoś z Warszawy
Ale, przecież cena wysyłki jest taka sama na całą Polskę, różnica to czas dotarcia, ale uważam ,że lepiej jest dla mnie dostać paczkę od kogoś z północy ,który wrzuci tam różne regionalne kapsle ,których nie ma u mnie, a ja dorzucę kapsle ,które ciężko dostać np. na zachodzie. Bo jeśli paczka np. poleci do kilku kolekcjonerów z tej samej okolicy, to będą oni mieli problem z włożeniem tam własnie takich swoich regionalnych, bo zrobią to już poprzednicy. A jeśli paczka będzie rzucana po całym kraju na przemian to będzie chyba lepiej. Przynajmniej ja tak myślę.

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

#1551 Post autor: Wiśnia »

Dobry pomysł !


Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#1553 Post autor: Jacek »

Jacek pisze: 935MobyDick napisał:
Tylko takie zdjęcie myślę, że lepiej jakby trafiało do osoby sprawującej nadzór nad paczką. Wtedy byłaby większa frajda z przeglądania paczki, bo nikt by nie wiedział do końca co ciekawego dostanie;)


W 100 % się z Tobą zgadzam, wydaje mi się ,że jest to dobry pomysł.
Twój link Krzysiu wydaje mi się niepotrzebny :)

krzysztof

#1554 Post autor: krzysztof »

A ja myślę, Że potrzebny. :) KaŻdy by robił tak jak Wiki - zdjęcie tego co wyjmuje i wkłada do paczki, a nie znów narzekanie bo ktoś wrzuci masówkę i po zabawie ;]

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#1555 Post autor: prokomfanz »

lowolak pisze: Do Braci Piwnej.
Możecie poniższe potraktować jako mierność, nie czytać, olać, przeczytać i zapomnieć, bądź cokolwiek innego co sobie wymyślicie. Niemniej jako osoba postronna nie biorąca udziału w ów przedsięwzięciu, a zapoznana z historią BERRBOX pozwolę sobie na małą dygresję dotyczącą zasad konceptu.
Otóż na wstępy pytanie powstaje, jak Wy chcecie by BEERBOX krążył zgodnie z oczekiwaniem ludu skoro na listę wsadzane są osoby z „łapanki”. Jak bowiem inaczej nazwać typa co to na forum był aż raz i to przy zalogowaniu, czy też kolesia który ma już w zbiorze 120 kapsli z czego 78 żubrów i 24 okocimy? Jak wspomniałem biernym w ów zakresie jestem, niemniej zaproponować coś sobie pozwolę, a więc;

1. Wpis na listę możliwy jest dla osoby która:
a) na forum zalogowana jest nie krócej niż przez 6 miesięcy,
b) dokonała minimum 5 wymian z uczestnikami forum, co wskazani potwierdzą,
2. Wpisu na listę dokonuje tylko jedna osoba, tj. administrator tematu po weryfikacji punktów 1.a) oraz 1.b) każde inne edytowanie listy jest niedopuszczalne.
3. Długość przetrzymywania BEERBOX-a nie może przekroczyć 10 dni, co osoba wysyłająca potwierdzi skanem z nadania.
4. Każdorazowa przewidziana nieobecność związana z pobytem poza miejscem zamieszkania winna być zgłoszona do administratora tematu, który zmienia kolejność listy przesuwając zainteresowanego o liczbę pozycji zapewniającą możliwość właściwej dystrybucji BEERBOX-a.
5. Za przetrzymanie BEERBOX-a, niedozwolone edytowanie listy bądź wykryte uchybienia związane z jakością przesyłki, administrator tematu eliminuje osobę z listy na termin nie krótszy niż 9 miesięcy.

Tyle

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#1556 Post autor: Jacek »

Ale przecież 100 razy lepiej jest nie wiedzieć co jest w paczce, niż widzieć na bieżąco co ktoś do niej dokłada, to powinna być też trochę taka niespodzianka wyczekiwana z niecierpliwością i myślą "ciekawe co tam jest?"
Stan paczki może nadzorować 1 osoba do ,której każdy wyśle zdjęcie kapsli wyciągniętych i włożonych.

krzysztof

#1557 Post autor: krzysztof »

Ale to lepiej tracić pieniądze na wysyłkę paczki, skoro nic się z niej nie zabierze, czy ,moŻe lepiej przeprowadzić kilka wymian 1v1? :|

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#1558 Post autor: Jacek »

Z takim podejściem, to szkoda wogóle się na paczkę zapisywać, bo przeważnie jest tak ,że wyciąga się kilka lub kilkanaście kapsli a za wysyłkę paczki płaci się np. 15 zł. To wiadomo ,że bardziej opłacalne są wymiany 1vs1. Paczka ma mieć charakter bardziej zabawy niż poważnych wymian i przeliczania czy się to opłaca czy nie, przynajmniej takie jest moje zdanie. Może inni traktują paczkę inaczej.

krzysztof

#1559 Post autor: krzysztof »

Tak szczególnie zabawne jest to, Że otwierasz paczke, a tam takie same kapsle jak za rogiem przy sklepie:)

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#1560 Post autor: JulasTczew »

krzysztof pisze:takie same kapsle jak za rogiem przy sklepie:)
Teraz ja powtórzę to co Danio :)
danio_145 pisze:Wystarczy, że ludzie będą uczciwi
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

ODPOWIEDZ