SPSZEDAM SPSZEDAM CENY NIE PODAM

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

SPSZEDAM SPSZEDAM CENY NIE PODAM

#1 Post autor: rockstar »

Czemu forumowicze wystawiający tutaj kapsle do sprzedania lub na tych grupach facebookowych tak bardzo boją się podać cenę jaką sobie życzą otrzymać? Na allegro jakoś nie ma z tym problemu, każdy wystawia wg swojego uznania od złotówki na licytacji czy za 300zł na kup teraz i koniec. A tutaj tylko ' a ile proponujesz' ' a ile dasz' ' daj propozycje'. A później wielce obrażają się hurr durr jak śmiesz mi tak mało proponować.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: SPSZEDAM SPSZEDAM CENY NIE PODAM

#2 Post autor: southern »

rockstar pisze: 12 czerwca 2021, 19:02 Czemu forumowicze wystawiający tutaj kapsle do sprzedania lub na tych grupach facebookowych tak bardzo boją się podać cenę jaką sobie życzą otrzymać? Na allegro jakoś nie ma z tym problemu, każdy wystawia wg swojego uznania od złotówki na licytacji czy za 300zł na kup teraz i koniec. A tutaj tylko ' a ile proponujesz' ' a ile dasz' ' daj propozycje'. A później wielce obrażają się hurr durr jak śmiesz mi tak mało proponować.
Poważnie pytasz, czy ćwiczysz sarkazm? Jeżeli to pierwsze, to wg mnie, oferent liczy, że trafi na kogoś o umiarkowanej orientacji, kto studiuje tylko dział "Rekordy Allegro". Inną opcją jest niechęć psucia sobie interesu, przez żądanie kwoty niższej, niż ta, jaką jest gotów zapłacić kupujący. Po trzecie, możliwa jest teoretycznie sytuacja, w której osoba zażąda sporo za kapsel otrzymany gratisowo lub nabyty drogą wymiany za coś relatywnie mniej wartego. W celu uniknięcia w środowisku opinii spekulanta, woli doprowadzić do sytuacji, kiedy będzie mógł powiedzieć, posądzany o zdzierstwo, cóż miałem robić, skoro gość się "uparł", że tyle chce zapłacić :wink:

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: SPSZEDAM SPSZEDAM CENY NIE PODAM

#3 Post autor: Kibi »

Ja w ogóle nie rozumiem tematu. Może dlatego, że niezwykle rzadko kupuję kapsle za gotówkę i równie rzadko je sprzedaję.
Ale jeśli już to czynię, to kwota za jaką doszło do transakcji, przebieg negocjacji i inne szczegóły są sprawą pomiędzy mną i kontrahentem.
Może to trochę dlatego, że większość życia przeżyłem w czasach kiedy nie było internetu, a co za tym idzie nikt nie informował obcych sobie osób gdzie pracuje, ile zarabia, gdzie spędził weekend a gdzie urlop, co i gdzie jadł na obiad, jaki jest status jego związku i ilu ma znajomych. I tak mi zostało.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: SPSZEDAM SPSZEDAM CENY NIE PODAM

#4 Post autor: rockstar »

Kibi pisze: 13 czerwca 2021, 09:18 Ale jeśli już to czynię, to kwota za jaką doszło do transakcji, przebieg negocjacji i inne szczegóły są sprawą pomiędzy mną i kontrahentem.
Jeżeli coś chcesz sprzedać prywatnie konkretnej osobie ( w prywatniej rozmowie między wami dwojga), to sobie pytaj ile chce zapłacić, miałbym to gdzieś, Twoje klocki, Twoja zabawa. Ja tutaj piszę o sytuacji gdzie -
Ktoś daje ogłoszenie o sprzedaży na forum PUBLICZNE, gdzie każdy to widzi, to chyba wypadałoby podać ile się oczekuje dostać... Wchodze na allegro widzę ceny kup teraz, lub jawne licytacje. Jade na giełde staroci - pytam ile to koło od wsk'i - sprzedawca podaje cene. Idę do biedronki do bułki i widze cene. Kasjerka się mnie nie pyta na koniec zakupów, " to ile proponujesz"

To jest po prostu nieszanowanie czasu potencjalnych zainteresowanych, bo swojego czasu taki sprzedawca już widać, że nie szanuje od dawna.
Od kiedy powstały wszelkiej maści grupy sprzedażowe na facebooku to zjawisko się stało nagminne. ' bo ja nie wiem ile to warte' 'bo ja sie nie znam'. Wystarczy poświęcić kilka minut i uzyć wyszukiwarki google aby 99% rzeczy wycenić.

ODPOWIEDZ