Do przemyślenia

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Do przemyślenia

#1 Post autor: Wacek »

Na niemieckim forum,identyfikacja odbywa się w ten sposób,że kolekcjoner umieszcza zdjęcie np.10 kapsli do identyfikacji a pod spodem ich numeracje ze zdjęcia,o tak:
"zdjęcie"
1.
2.
3.
4. itd.
Następnie w miarę napływu odpowiedzi od innych kolekcjonerów,edytuje swój wątek i wstawia dane kapsla przy jego numerze.
Kolekcjonerzy widzą które kapsle już są zidentyfikowane a i mogą się też z zapoznać z pochodzeniem czasem nieznanych im kapsli,nie przeglądając całego /czasem długiego/ wątku.
Problem tylko w tym,że tam można umieścić numerację pod zdjęciem a u nas chyba się nie da,bo załączniki ukazują się pod tekstem.
No to byłoby na tyle.Mnie się to podoba. :P
Co szanowni Koledzy na to ?

Awatar użytkownika
mirekm
Posty: 59
Rejestracja: 05 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Do przemyślenia

#2 Post autor: mirekm »

Wydaje mi się, że nie ma najmniejszego problemu (poza chęciami), żeby taki system w tym dziale wprowadzić. Zdjęcie można wstawić w dowolnym miejscu wiadomości. Przykładowo,
logo forum:
Obrazek
a pod nim tekst:
1.
2.
Osobiście, jestem zdecydowanie za próbą upowszechnieniem tego typu rozwiązania przy identyfikacjach.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Do przemyślenia

#3 Post autor: Wacek »

Ja i większość Kolegów,wstawia zdjęcia za pomocą załączników a pod nimi nie da się wstawić tekstu.
Więc nie znam sposobu na takie wstawianie jak to Twoje.
No ale można w ostateczności wstawiać tekst powyżej załącznika,choć nie jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie.

Konto usunięte

Re: Do przemyślenia

#4 Post autor: Konto usunięte »

Zdjecie kapsli musialoby zawsze byc ponumerowane.

Awatar użytkownika
mirekm
Posty: 59
Rejestracja: 05 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Do przemyślenia

#5 Post autor: mirekm »

Wacek pisze:Ja i większość Kolegów,wstawia zdjęcia za pomocą załączników a pod nimi nie da się wstawić tekstu.
Więc nie znam sposobu na takie wstawianie jak to Twoje.
Fakt, że podany przeze mnie sposób wymaga wcześniejszego umieszczenie zdjęcia w necie (np. na Picasie). Chcąc napisać wiadomość uruchamiasz 'Pełny edytor' i jest tam przycisk 'Img'. Po jego naciśnięciu pokażą sie tagi pomiędzy które wstawiasz adres url obrazka.
Wacek pisze:No ale można w ostateczności wstawiać tekst powyżej załącznika,choć nie jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie.
Jeżeli będą one bezpośrednio nad zdjęciem, to wcale nie będzie to mniej czytelne.
Rattus pisze:Zdjecie kapsli musialoby zawsze byc ponumerowane.
Możemy przecież się umówić, że zamieszczamy zdjęcia na planszy typu 'gra w okręty' (niektórzy już tak robią). Większość z nas stać chyba na taką odrobinę 'wysiłku' :) .

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Do przemyślenia

#6 Post autor: Jacek »

mirekm pisze:
Rattus pisze:Zdjecie kapsli musialoby zawsze byc ponumerowane.
Możemy przecież się umówić, że zamieszczamy zdjęcia na planszy typu 'gra w okręty' (niektórzy już tak robią). Większość z nas stać chyba na taką odrobinę 'wysiłku' :) .
Wystarczy kapsle równo poukładać, po co zaraz numerować ? Gdy kapsle będą leżały w równych rzędach i kolumnach, przyjmiemy, że numeracja leci od lewej do prawej i po kłopocie.

Awatar użytkownika
mirekm
Posty: 59
Rejestracja: 05 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Do przemyślenia

#7 Post autor: mirekm »

Oczywiście, każdy sposób (byle jednoznaczny) jest dobry.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Do przemyślenia

#8 Post autor: Wacek »

Panowie
Poddałem taką myśl z tą identyfikacją,bo czasem pamięta się że już taki kapsel był identyfikowany i aby odszukać jego dane trzeba przeglądnąć cały wątek a tak wystarczy wejść na pierwszy post ze zdjęciem i już jest wiadome co zaś.
Tylko tyle,że Koledzy muszą na bieżąco aktualizować opisy pod zdjęciem.

Konto usunięte

Re: Do przemyślenia

#9 Post autor: Konto usunięte »

Duzo pracy to wymaga bo w jednym temacie na 20 stronach jest nawet kilkanascie zdjec. Trzebaby chyba wszystkie w pierwszym poscie aktualizowac? A druga sprawa to gdyby kazdy najpierw sprawdzil 3 portale z kapslami, a potem pytal to byloby 80% mniej pytan :)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Do przemyślenia

#10 Post autor: Wacek »

Rattus pisze:Duzo pracy to wymaga bo w jednym temacie na 20 stronach jest nawet kilkanascie zdjec. Trzebaby chyba wszystkie w pierwszym poscie aktualizowac? A druga sprawa to gdyby kazdy najpierw sprawdzil 3 portale z kapslami, a potem pytal to byloby 80% mniej pytan :)
Myślę o wprowadzeniu tego aktualnie./na bieżąco/
Zgadzam się z tym wcześniejszym sprawdzaniem ale jest dużo nowych kolekcjonerów którzy nie wiedzą co i jak a i są tacy którym się po prostu nie chce.
Przeglądając ten dział /temat/,zawsze można zdobyć dodatkową wiedzę o kapslach, która się z czasem może przydać.
Swoją drogą myślę,że admin mógłby przykleić w tematach u góry forum,na stałe,adresy stron do identyfikacji dla nowych kolekcjonerów.
CC.I , Bottle Cap i strony Motiv-Datenbank.

Konto usunięte

Re: Do przemyślenia

#11 Post autor: Konto usunięte »

Dodatkowo mogliby to trochę porządkować moderatorzy, ale potrzeba chęci, a ostatnio moderatorów jak na lekarstwo :) Jakby ktoś pytał to ja sie nie zgłaszam na ochotnika bo nie mam czasu :P

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Do przemyślenia

#12 Post autor: Pluto »

Wacek pisze:Na niemieckim forum,identyfikacja odbywa się w ten sposób,że kolekcjoner umieszcza zdjęcie np.10 kapsli do identyfikacji a pod spodem ich numeracje ze zdjęcia,o tak:
"zdjęcie"
1.
2.
3.
4. itd.
Następnie w miarę napływu odpowiedzi od innych kolekcjonerów,edytuje swój wątek i wstawia dane kapsla przy jego numerze.
Kolekcjonerzy widzą które kapsle już są zidentyfikowane a i mogą się też z zapoznać z pochodzeniem czasem nieznanych im kapsli,nie przeglądając całego /czasem długiego/ wątku.
Problem tylko w tym,że tam można umieścić numerację pod zdjęciem a u nas chyba się nie da,bo załączniki ukazują się pod tekstem.
No to byłoby na tyle.Mnie się to podoba. :P
Co szanowni Koledzy na to ?
Wacek, chyba czytasz mi w myślach. Sam miałem to samo zaproponować jakiś czas temu.
Oczywiście pomysł jest genialny i bardzo prosty do wykonania.
Zdjęcia sugeruję wrzucać na hosting i wklejać odpowiedni link, a nie dodawać jako załącznik.
Wystarczy stworzyć poradnik (dla mniej kumatych), gdzie wrzucić zdjęcie, jaki link wkleić aby zdjęcie było widoczne a nie tylko miniaturka.
To wszystko pozwoli na znacznie szybsze znajdowanie informacji na temat takiego samego NN kapsla jaki już ktoś wrzucił na forum i został zidentyfikowany.

Dodatkowym plusem jest to, że jeśli część kapsli została już zidentyfikowana to nie muszę przeglądać reszty postów i sprawdzać co jeszcze czeka na identyfikację, tylko patrzę na numerek bez opisu i jeśli wiem co to za kapsel to pomagam.
A tak, tracę czas i czytam dyskusję o jednym kapslu przez 3 strony ;)


Ps. Sam parę razy tak wrzucałem kapsle do identyfikacji ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Do przemyślenia

#13 Post autor: Wacek »

Patryk,jakbyś mógł podać dokładny opis operacji z tym wstawianiem to by było fajnie.
Nie każdy da sobie radę.

Jeszce jedno.Przy wątpliwościach ustaleniach państwa,można przy numerze kapsla pod zdjęciem,umieścić z góry jego sygnaturę.np.
1...
2. cp...
3...

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Do przemyślenia

#14 Post autor: wtk »

Coraz bardziej chciałbym, żeby opcja z numeracją kapsli do ID została stosowana! :)
Zwłaszcza przy dużej ilości kapsli.... :P
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Do przemyślenia

#15 Post autor: Pluto »

Niebawem stworze mini poradnik ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Do przemyślenia

#16 Post autor: kapiral »

O ile w przypadku większości inicjatyw jestem jak najbardziej za, to tutaj muszę wyrazić odrębne zdanie.
W większości przypadków wystarcza wejść na właściwą stronę. Wpisujemy "Bottle caps index", "Nadi Pictures only" czy wchodzimy na katalog CCI. Tworzenie nowej kompletnej bazy kapsli to praca na lata, stworzenie nie bardzo wiadomo czego mija się zupełnie z celem.
Jakoś nigdy nie znalazłem tekstów wyśmiewających się z kogoś, kto nie potrafi zidentyfikować nawet popularnego kapsla. Zawsze Ci bardziej wtajemniczeni mają okazję zabłysnąć.
Natomiast (ale to uwaga dotycząca działania całego forum) myślę, że sprzątanie w poszczególnych tematach po upływie kilku miesięcy byłoby jak najbardziej zasadne. Po co przeciążać serwer. Jedyny wyjątek, to wydarzenia - tu zalecałbym większą tolerancję. Chociaż też po pewnym czasie tematy stają się zupełnie nieaktualne.
Ale zastrezgam, że to jest tylko moje zdanie. Nie zamierzam się przy niczym upierać.

ODPOWIEDZ