zakochany kapsel

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

zakochany kapsel

#1 Post autor: mr-perez »

Czy ktos wie co to za jeden ? Znalazlem go w Czechoslowacji w 1985 roku , okolice Bratyslawy...
Załączniki
perez 041.jpg
perez 041.jpg (14.44 KiB) Przejrzano 2561 razy

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Paweł »

Ten kapsel to woda mineralna z Chorwacji, jak sobie przypomne nazwe to napisze :)

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Pedro »

A ja pamietam - Radenska. :) Ale wydaje mi sie, ze ze Slowenii a nie Chorwacji. A nawet jestem tego pewien. :cool:

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Andi »

Ten Kapsel pochodzi ze Szwecji z Browaru
http://www.kroenleins.se/
z Piwa Three Hearts
Kolekcja Kapsli Piwnych

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Zgadza sie :) Moje niedopatrzenie wynika stad że kupowałem tą wode w Chorwacji i nie wiedziałem ze to produkt miedzynarodowy :)

http://www.radenska.si/

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Pedro »

Andi, czy jestes pewien ze na tym piwie jest taki sam kapsel?? Bo taki wlasnie osobiscie zdjalem z butelki woda Radenska podczas wakacji w b.Jugoslawii pod koniec lat 90ych. Takze na bottlecaps.de podobnie go zakwalifikowalo wiele innych osob. Zreszta na podanej przez ciebie stronie przy tym piwie jest napisane tylko, ze dostepny tylko w 0,5l puszkach, a nic o butelkach.

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Andi »

Ja jestem pewien te Möj kapsel otrzymalem ze Szwecji.
Nie zaprzeczam ale ze Ty zdjales go z Wody w Jugoslawii.
Ostatnio pojawily sie nawet w Polsce piwne kapsle Szwedzkie i Finlandzkie na Wodach mineralnych produkowanych w Polsce
Kolekcja Kapsli Piwnych

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Pedro »

Ja wode Redenska i te charakterystyczne 3 serduszka pamietam jeszcze z dziecinstwa i wakacji nad Adriatykiem w wielkiej Jugoslawii, i chyba w calym kraju byla to wtedy dosc popularna woda, wiec nie mozna tego porownywac z tymi wodami sprzedawanymi w Polsce i zaakpslowanymi jakimis przypadkowo zdobytymi kapslami. Jesli rzeczywiscie to piwo 3 Hearts ma dokladnie taki sam kapsel, to mamy do czynienia z dosc ciekawym przypadkiem uzywania dokaladnie tego samego wzoru przez roznych producentow do roznych produktow. Ciekawe wiec czy mamy do czynienia z plagiatem??
Jedna rzecz tylko zwrocila teraz moja uwage: srodkowe serduszko na tym kapslu jest obnizone, tak samo jak na butelkach Radenskiej (vide strona jak podal Pawel), podczas kiedy na rysunkach tych piw (na stronie ktora ty podales) serduszka sa zawsze w jednym poziomie. Tak samo jest z praktycznie wszystkimi kapslami Three Hearts jakie mozna zobaczyc na bottlecaps.de. Wiec albo przez jakis czas kapslowano butelki kapslem od Radenskiej, albo blednie ktos zaliczyl ten kapsel do szwedzkiego piwa sugerujac sie rysunkiem serduszek.

ODPOWIEDZ