znowu prośba o pomoc

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

znowu prośba o pomoc

#1 Post autor: yoreck »

oto kilka nieznanych mi kapsli - nie wiem z jakiego kraju oraz/lub czy jest to piwo czy nie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

Kapsel ze spiralą ( na lewo od Ginger Ale) to Magic Brewery USA.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#3 Post autor: Krzysiek »

Wiem że tego Jacobsena dostałeś ode mnie, a ja go miałem od kolegi taty, który był w Danii, i coś mi się kojarzy, że jak był na wycieczce w Carlsbergu, to tam pod koniec dostali/kupili takie piwa specjalne, tylko tam w browarze dostępne, i to jest kapsel z takiego.
Ale nie jestem pewien, zapytam się taty, może on pamięta, i w razie czego się poprawię.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł »

St. Georgen Brau to Niemcy, 12% to Czechosłowacja a kapsel z czerwoną literką F znalazłem w Chorwacji, ale nie wiem czy to piwo czy nie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

Niech yoreck poda sygnaturke tej F, bo w Chorwacji to ja znalazłem kapsla z N.Zelandii :mrgreen: :lol:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Andi »

Paweł pisze:St. Georgen Brau to Niemcy, 12% to Czechosłowacja a kapsel z czerwoną literką F znalazłem w Chorwacji, ale nie wiem czy to piwo czy nie.
No tu nie byl bym taki pewny-ten Kapsel jest wielka zagadka i nawet Browar St.Georgen dziwi sie z kad ten Kapsel pochodzi.
Tutaj przetlumaczenie odpowiedzi otrzymanej z Browaru

"Wielce Szanowny Panie
Takiego Kapsla w naszym asortymencie piwa nie uzywamy I nigdy nie uzywalismy.Niestety nie wiemy tez skad moze on pochodzic.
Bardzo nam przykro ze nie mozemy Panu dalej pomöc ale zyczymy panu dalej wiele
Przyjemnosci z Panskim Hobby
Pozdrowienia

St. GeorgenBräu
Modschiedler KG
Buttenheim
"
Kolekcja Kapsli Piwnych

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#7 Post autor: yoreck »

Krzysiek pisze:Wiem że tego Jacobsena dostałeś ode mnie,
tak Krzysiu od Ciebie-ale spytaj taty czy to piwo czy nie - bo nie mogę nigdzie tego znależć
danio_145 pisze:Niech yoreck poda sygnaturke tej F
sygnatura jest chorwacka - MGM w kółku na XI-XII
Andi pisze:No tu nie byl bym taki pewny-ten Kapsel jest wielka zagadka i nawet Browar St.Georgen dziwi sie z kad ten Kapsel pochodzi.
tutaj zgodzę się z Andim - dlatego ten kapsel umieściłem w identyfikacji - ponieważ dostałem go od znajomego ,który przywiózł to piwo z Austrii - natomiast nie mogę go znależć w kapslach z tego kraju.
Paweł pisze:12% to Czechosłowacja
Paweł,może coś wiesz więcej o tym kapslu - może znasz browar?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#8 Post autor: Krzysiek »

yoreck pisze:tak Krzysiu od Ciebie-ale spytaj taty czy to piwo czy nie - bo nie mogę nigdzie tego znależć

To jest PIWO, bo ten znajomy dostał je w browarze w Carlsbergu. Dostał czy kupił...
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#9 Post autor: danio_145 »

Krzysiek pisze:
yoreck pisze:tak Krzysiu od Ciebie-ale spytaj taty czy to piwo czy nie - bo nie mogę nigdzie tego znależć

To jest PIWO, bo ten znajomy dostał je w browarze w Carlsbergu. Dostał czy kupił...
Nie byłbym taki pewien bo ja dostałem od Calsberga oprócz kapsli z piwa, kapsle z Coca-coli i innych soczków:D:D

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Pedro »

danio_145 pisze:
Krzysiek pisze:
yoreck pisze:tak Krzysiu od Ciebie-ale spytaj taty czy to piwo czy nie - bo nie mogę nigdzie tego znależć
To jest PIWO, bo ten znajomy dostał je w browarze w Carlsbergu. Dostał czy kupił...
Nie byłbym taki pewien bo ja dostałem od Calsberga oprócz kapsli z piwa, kapsle z Coca-coli i innych soczków:D:D
To fakt, Carlsberg/Tuborg produkuje w Danii rowniez napoje bezalkoholowe. W browarze w Kopenhadze mozna je tez wyprobowac. A propos, bylem w nim dwa razy - w 1999 i 2004 i w tych latach taki kapsel mi sie tam nie trafil.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2005, 14:07 przez Pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#11 Post autor: Krzysiek »

Pedro pisze:
danio_145 pisze:
Krzysiek pisze:
To jest PIWO, bo ten znajomy dostał je w browarze w Carlsbergu. Dostał czy kupił...
Nie byłbym taki pewien bo ja dostałem od Calsberga oprócz kapsli z piwa, kapsle z Coca-coli i innych soczków:D:D
To fakt, Carlsberg/Tuborg produkuje w Danii rowniez napoje bezalkoholowe. W browarze w Kopenhadze mozna je tez wyprobowac. A propos, bylem w nim dwa razy - w 1999 i 2004 i w tych latach taki kapsel mi sie tam nie trafil.

No to może kaftycznie i jest niepiwny... Ale wydawało mi się że mówił że to piwo.
bylem w nim dwa razy - w 1999 i 2004 i w tych latach taki kapsel mi sie tam nie trafil
Znajomy był w tym roku :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Pedro »

Odpowiedzi na pytania najlepiej szukac u zrodla... I sprawa sie wyjasnila: Jacobsen to jest piwo (www.carlsberg.dk). Nie bede tlumaczyl wszystkiego co tam jest napisane, ale mowa jest o tym ze od czerwca tego roku(dlatego tez ja na nie nie trafilem) Carlsberg otworzyl browardomowy w ktorym wazone jest piwo w miejscu i wedlug receptur zalozyciela Carlsberga J.C.Jacobsen'a, i butelkowane w standartowe zwrotne dunskie butelki 0.33 i 0.75 (ktore maja takie same kapsle).

ODPOWIEDZ