Jak rozpoznać...

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Jak rozpoznać...

#1 Post autor: Ares93PL »

Pod tym "tajemniczym" tytułem chciałbym prosić Was o pomoc w nurtujących mnie od czasu do czasu różnicach pomiędzy kapslami :) Mianowicie niejednokrotnie porządkując nowo zdobyte kapsle mam problem, z dokładnym przyporządkowaniem ich zgodnie z katalogiem - zauważeniu różnic.

Tak jest np. w przypadku Tychy 55 vs Tychy 65 :D Oczywiście, który to który można stwierdzić po sygnaturce, ale tak wizualnie, jakie są cechy charakterystyczne, wyróżniające ??

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać...

#2 Post autor: Jacek »

Tychy 55 i 65 to są dwa zupełnie inne wzory, chyba coś pomieszałeś.

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Jak rozpoznać...

#3 Post autor: Ares93PL »

Mój błąd - nie dodałem, ze numeracja wg katalogu bez sygnatur :oops:

( Katalog z sygnaturami: 93,97 vs 112 )

Sharkey
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2015, 13:42

Re: Jak rozpoznać...

#4 Post autor: Sharkey »

też się nad tym zastanawiałem, ale zdaje się, że 65 ma dużo dużo jaśniejsze tło, a Carlsberg 13(19) a 14(20,24) ?

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak rozpoznać...

#5 Post autor: wismat »

65 jest jaśniejszy, ale przede wszystkim różnica dotyczy tych szlaczków w tle.

W Carslsbergach różnica jak na zdjęciu. Numer 13 ma szary napis.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak rozpoznać...

#6 Post autor: Wacek »

Sharkey pisze:też się nad tym zastanawiałem, ale zdaje się, że 65 ma dużo dużo jaśniejsze tło, a Carlsberg 13(19) a 14(20,24) ?
Co tu się zastanawiać jak wszystko widać.
Jeżeli byłby taki sam,to na pewno znalazłby się /65/ podpięty pod 55 tylko z inną a sygnaturą a że ma inne tło /jak piszesz/,to jest to osobny wzór.
Piszę to na podstawie podglądu w katalogu,bo sam osobiście 65 nie posiadam.

Sharkey
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2015, 13:42

Re: Jak rozpoznać...

#7 Post autor: Sharkey »

dzięki wielkie

Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak rozpoznać...

#8 Post autor: Brashek »

Sharkey pisze:... zdaje się, że 65 ma dużo dużo jaśniejsze tło ...
A czy przypadkiem nie jest ciemniejsze :> ? Dla porównania foto w wersji niebutelkowanej i butelkowanej.
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Jak rozpoznać...

#9 Post autor: Ares93PL »

Rzeczywiście katalog sugeruje, iż 65 ma zdecydowanie jaśniejsze tło. Ja jednak skłaniam się ku opinii Brashek - posiadam oba kapsle i u mnie jest odwrotnie, to 65 jest dużo ciemniejsze. Pradopodobnie kwestia przypadku, ze akurat takie fotki trafiły do katalogu :D

A co do tego co piszesz Wacek, że mają inne tło - moim zdaniem tło jest jedno i to samo, kwestia tylko "nasycenia". Może na zdjęciu ciężko to wychwycić, ale dobrze się przyglądając w realu, to tło wydaje się takie samo, z tą różnicą, ze ta ciemniejsza wersja kapsla (większe nasycenie) powoduje, ze tło jest wyraźniejsze, lepiej widoczne szczegóły. :)

Sharkey
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2015, 13:42

Re: Jak rozpoznać...

#10 Post autor: Sharkey »

Brashek pisze:
Sharkey pisze:... zdaje się, że 65 ma dużo dużo jaśniejsze tło ...
A czy przypadkiem nie jest ciemniejsze :> ? Dla porównania foto w wersji niebutelkowanej i butelkowanej.
Gdy to pisałem, sugerowałem się katalogiem, na weekendzie nabyłem drugi kapsel i rzeczywiście sytuacja jest odwrotna, podobnie mam z Tatrą 22(45) i 25(48).

A co powiecie o Carlsbergu na zdjęciu? Sygnatura i wygląd sugerują kapsel 17(23), tylko, że nie jest to kapsel twist-off. Prośba o pomoc.
Załączniki
DSC_0068.JPG

Sharkey
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2015, 13:42

Re: Jak rozpoznać...

#11 Post autor: Sharkey »

to jak z tym Carlsbergiem, pomożecie? Może coś przegapiłem. Jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Jak rozpoznać...

#12 Post autor: chinet »

To kapsel z 2014 roku, jeszcze w katalogu nie został umieszczony.
Jestem trollem :mad:

Sharkey
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2015, 13:42

Re: Jak rozpoznać...

#13 Post autor: Sharkey »

aha, jak tak to wszystko jasne, dzięki wielkie

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Jak rozpoznać...

#14 Post autor: Ares93PL »

Reaktywuje temat :D

Zrobiłem porównawcze zdjęcia poruszanych już wcześniej Tych - Tak jak Brashek i z tym samym wnioskiem.

Zgodnie z katalogiem 93,97 powinny być ciemniejsze, z lepiej widocznym (wyraźniejszym) tłem - a 112 dużo jaśniejszy, z praktycznie niewidocznymi "szlaczkami" w tle. Natomiast ze zdjęć zamieszczonych i przeze mnie i przez Brashek wynika zupełnie odwrotnie :>

Moim zdaniem to jeden i ten sam kapsel, kwestia tylko nasycenia + sygnatury. Może powinno się podciągnąć pod numer katalogowy ( 55 - w katalogu bez sygnatur) ??
Załączniki
Dębowe 3.jpg

ODPOWIEDZ