Identyfikacja - poczet krolow polskich

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Identyfikacja - poczet krolow polskich

#1 Post autor: skalcik11 »

Obrazek

Szukam informacje o tej serii.
Wiem ze byla to promocyjna seria z Goleniowa z 2005 roku. Czy 15 szt to pelna seria, czy mi czegos brakuje? Czy byla ona popularna? Czy jest ona gdzies w katalogu?
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#2 Post autor: goblin »

Seria umieszczona na zdjęciu jest pełna /liczy dokładnie 15 sztuk/ i znajduje się w katalogu kapsli niepiwnych.
Nie potrafię powiedzieć czy była popularna
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#3 Post autor: Krzysiek »

Seria jest trefna niczym Euro 2012 z Witnicy - na samym środku mamy Mieszka I który jak wiadomo, królem nie był. :D
Zresztą ten pod nim to chyba Krzywousty, również "jedynie" książę.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#4 Post autor: krzysio »

W/g mnie jest to seria z zakresu 'znaki drogowe - fryzury - drzewa'. Są tacy, którzy traktują je jako nieistotną reklamówkę oraz tacy, co je zbierają. Ja jestem w tej drugiej grupie. Na pewno jednak powinna być w kategorii INNE w katalogu, w przeciwieństwie do serii Witnicy ( z tym się akurat z Krzyśkiem nie zgadzam ).
Obecnie w katalogu mało jest serii poza Kormoranem 2009 i 2012. Wprowadzenie pozostałych istniejących serii ( klauny , sport, reklama .... ) zależy generalnie od decyzji Pawła i Wismata. Wg mnie ich obecnośc ułatwiłaby życie kolekcjonerom ( niektórym ), ale są i tacy, którzy twierdzą, że nie należy zaśmiecać katalogu.
Obecnie tej serii nie ma w katalogu.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#5 Post autor: goblin »

Krzysiek pisze:Seria jest trefna niczym Euro 2012 z Witnicy - na samym środku mamy Mieszka I który jak wiadomo, królem nie był. :D
Zresztą ten pod nim to chyba Krzywousty, również "jedynie" książę.
Seria została zrobiona na podstawie grafik Jana Matejki "Poczet królów i książąt polskich". Wielu władców Polski, zwłaszcza w średniowieczu w okresie rozbicia dzielnicowego, było książętami. Ale pewnie o tym wiesz.
Również uważam, że te i inne serie mogłyby znaleźć się w katalogu.
Seria znajduje się obecnie w katalogu kapsli niepiwnych /na stronie wikiego/ w zakładce "reklamowe"
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#6 Post autor: wiki »

Najlepiej byłoby tą serię (tzn. królów) dodrukować. W tej chwili jest praktycznie nie do zdobycia. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale informacje mówiły o 50 kompletach.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja - poczet krolow polskich

#7 Post autor: skalcik11 »

Dzieki za informacje, mialem nie zbierac serii ale majac tak rzadko serie kusi aby zaczac a z drugiej strony na allegro pewnie kilka PLN-ow moznaby za nia dostac :)
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

ODPOWIEDZ