Wtelno nr 5

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

Wtelno nr 5

#1 Post autor: danio_145 »

Czy to prawda ze ten kapsel jest najstarszym tyskim kapslem i jest z lat 60 ?

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#2 Post autor: Gacka »

Mysle, ze bylem kiedys wlascicielem starszego tyskiego kapsla.Jednak kapsle maja wiele drog,moj wybral inna :)
Wks Slask! Kocham kapsle!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Paweł »

Prawda jest taka że to jest kapsel z lat 90 i jest to kapsel z rozlewni Wtelno, która butelkowała piwo tyskie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#4 Post autor: danio_145 »

Zadałem to pytanie, bo w Kurierze Tyskim jaki nabyłem za pomocą zmyślnej, pisało o zamknięciach tyskich i właśnie było zdjecie tego kapsla i napis: Najstarszy kapsel na piwo tyskie z lat 60
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Taaaa, kilka osób też pokazywało mi ten Kurier... Bzdura podwójna bo najstarszymi kapslami jest 5 pierwszych sztuk z katalogu Bartka.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#6 Post autor: TOM_TOM »

Paweł pisze:Taaaa, kilka osób też pokazywało mi ten Kurier... Bzdura podwójna bo najstarszymi kapslami jest 5 pierwszych sztuk z katalogu Bartka.
Zgadzam się z Pawłem.
Natomiast bardzo ciekawa rzecz że sam browar nie wie tego. Bo to nie tylko w kurierze pisze. W muzeum browaru był wystawiony jako najstarszy.
Tyskie ma sieć knajp (nie jest ich właścicielem) na śląsku nad którymi ma patronat tzw. Bractwo Piwne. Dla nich wyprodukowało (zamówiło) różnego rodzaju gadżety opisujące historyczne birofilia. Są to dużego formatu zdjęcia w antyramach z kapslami, podkładkami, kuflami itp. na zdjęciach z kapslami też jest ten kapsel.
A więc kompania jest święcie przekonana o tym że ten kapsel jest ich!!!

ODPOWIEDZ