2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
icebock

2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#1 Post autor: icebock »

Zapraszam na 56 Międzynarodową Giełdę Birofiliów w Tychach w dniach 13 maja od godziny 17 do 21 , w dniu 14 maja od godziny 8 do 15 na terenie Browaru Książęcego ulica Katowicka 9 w sali muzeum tyskiego browaru obok PUB pod Browarem, Sam pub będzie czynny w piatek od 15 do 24 , w sobotę od 8 do 24, Mozna tam będzie coś zjeść , będą napoje kawa , herbata , soki , piwo, jeśli będzie pogoda będzie ogródek piwny, gril, W piątek giełda wstęp wolny , Rezerwacja stołów na e-mail
slaski.klub.birofilow@o2.pl
(jeden stół to pół ławy piwnej) Będą zrobione 2 kapsle giełdowe, podstawki giełdowe.Więcej informacji wkrótce

Awatar użytkownika
Mike007
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy 13-14.05.2022

#2 Post autor: Mike007 »

Hi. Szukałbym transportu powrotnego do Wawy w sobotę, pasowałby mi wyjazd o 12 albo i wcześniej. Jeśli by ktoś z Warszawiaków wracał o tej porze i miał jedno wolne miejsce to chętnie się zabiorę, pogawędzę po drodze, no i oczywiście dorzucę się do paliwa, które to coraz droższe...
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

icebock

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#3 Post autor: icebock »

Zostało jeszcze kilkanaście wolnych stolików na giełdę.Mamy rezerwacje 140 stołów , będą kolekcjonerzy z Litwy , Węgier ,Czech , Słowacji ,Niemiec ale najwazniejsi są krajanie z Polski.Są 2 kapsle giełdowe, podstawki giełdowe oraz 2 kapsle zrobione gratisowo przez firmę KAPSLOWE na wsparcie dla Ukrainy ten zestaw jest za 20, nakład tylko 100 kompletów,całość przekażemy jednej z fundacji pomocowej .Stoły rozstawione, piwo się chłodzi , ogródek piwny i grill w pełnym pogotowiu, pogoda zamówiona. Zapraszamy i czekamy na kolekcjonerów którzy sami stworzą wspaniałą atmosferę przy złocistym trunku na terenie Browaru Książęcego w Tychach

icebock

#4 Post autor: icebock »

Swój udział zapowiedziało 4 kolekcjonerów z Estonii Mart Vahkal, Pille Vahkal, Aare Välk, Jüri Vaske.Na tyskiej giełdzie będą mieli stoliki 43,44,45,46, zostało ostatnie 8 stolików.Zapraszamy

Awatar użytkownika
krzysio
Kontaktowanie:

#5 Post autor: krzysio »

Postanowiłem napisać parę słów o giełdzie. W większości mój komentarz będzie pozytywny. Wynika on nie tylko z moich przemyśleń, ale także z rozmów z innymi uczestnikami.
Na plus: organizacja giełdy dobra. Oznaczone stoliki, dwa kapsle giełdowe i fajny pomysł z kapslami cegiełkami na rzecz pomocy Ukrainie ( malutki minus za ilość -po pierwszym dniu sprzedały się niemal wszystkie - było ich 'tylko' 100 kompletów. Jak by było 150 - 200 - było by więcej pieniędzy. W sobotę rano zostało dosłownie kilka sztuk, gdy wchodziłem przed 8:00, ale w końcu 2000 pln poszło na dobry cel - BRAWO!! ). Frekwencja dopisała - w piątek po południu połowa stolików była zajęta, a w sobotę - wszystkie. W/g mnie to największa giełda od warszawskiej z 2020 roku sprzed pandemii. Z parkingiem wyszło chyba na styk - udało się zaparkować auto, ale za mną zaparkowała jeszcze jedna grupa kolekcjonerów autem i po wolnych miejscach. Dla mnie giełda udana - zrobiłem pewne plany i udało mi się je wszystkie osiągnąć. Doszło też coś do zbioru nie licząc nowości.
Teraz minusy:
1. wentylacja. Przy takiej liczbie osób w środku było po prostu duszno. Nie były otwarte żadne okna. W pomieszczeniu są okna - nie wiem, czy można by je pootwierać. Sam wychodziłem kilka razy i ze mną parę osób aby się przewietrzyć.
2. wejściówka 10 zł. To dyskusyjne - były w tym 2 piwa. Na plus ( żeby te plusy nie przesłoniły minusów.... ;) ) można było dostać piwo bezalkoholowe w ramach wejściówki.
3. jedzenie i organizacja baru/pubu.
Obecnie w/g mnie dobra giełda to taka, gdzie można coś zjeść. Warszawie ( Spotkanie Kapslarzy ) ciężko dorównać, ale wystarczy kiełbasa z grilla ( skończyła się w piątek, mimo, że zapłaciłem za 2 porcje - dostałem w zamian kaszankę - koło godziny 19 - a giełda teoretycznie do 21, a za to w sobotę, gdy poszedłem zapytać, czy będzie - to NIE, BO NIE MAM KOGO PRZY GRILLU POSADZIĆ! ). Skoro ktoś oferuje piwo, to do piwa powinno być jakieś jedzenie. Inaczej - bywają potem problemy. Był chleb ze smalcem.
Z barem też było kiepsko - po odbiór piwa czekałem ze 3 razy po 15-20 minut. Przede mną z 7 osób. Kranów - chyba 8, ale szło jak krew z nosa. Wydawać by się mogło, że w pubie przy browarze nalanie 15-20 kufli piwa nie powinno trwać więcej niż kilka minut. Niestety. Kolejka, kolejka, kolejka.....
Ogólnie - giełda na plus. Lubię Tychy. W ogóle lubię jeździć na południe. Szkoda, że Żywca nie będzie- w tym roku, a może już nigdy..... Obym się mylił.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Kontaktowanie:

#6 Post autor: krzysio »

IMG_0213.jpg
IMG_0205.jpg
IMG_0207.jpg
IMG_0206.jpg
IMG_0208.jpg
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

icebock

#7 Post autor: icebock »

Krótka odpowiedż na opisane wyżej sprawy .Co do kapsli Pomoc dla Ukrainy, zrobilismy 100 by miały tez wartość kolekcjonerską ,co do wstępu, spróbuj załatwić 70 kompletów ław piwnych , zobaczysz ile kosztuje wynajem i transport 70 km , chyba widzisz jak wszystko zdrożało,browar już takich rzeczy nie ma nastanie,Jedzenie właściciel przeprosił za sobotę i w przyszłości będzie to sprawniej zrobione, ale każdy mógł zamówić sobie jedzenie w piątek i sobote ,Osoby które zamówiły obiady dostały je w sterylnych pojemnikach bardzo ciepłe, to samo z piwem , to nie koncert zyczeń ,Ty chciałeś bezalkoholowe a inny portera lub inne gatunki, zamieszanie spowodowało że to troche trwało ,Wentylacja szła na maxa ale w przyszłości postaramy się otworzyć okna lub inaczej ustawić stoły by otworzyć boczne drzwi. Co się tyczy parkingu to jest 250 m od giełdy tam miejsc nie braknie tylko trzeba przynieść swoje rzeczy a każdy chce parkować przed wejściem na giełdę.Każdemu proponuję zrobić większą giełdę by przekonał się jak to łatwo wszystko załatwić i wszyscy byli zadowoleni .Dla mnie giełda to nie czy jest piwo i jedzenie tylko spotkanie z przyjaciółmi i wymiany . Kiedyś jechało sie kilkaset kilometrów z własnym piwem i kanapkami dla spotkań i tej niepowtarzalnej atmosfery,

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wismat »

Kolega wyżej napisał w dobrej wierze rzetelną relację z jego perspektywy, jak sądzę aby dać wiadomość zwrotną organizatorom, aby móc w przyszłości pewne rzeczy zrobić lepiej. Bez złośliwości czy pretensji. Odpisywanie w stylu "jak się nie podoba to zorganizuj sam większą giełdę" jest lekko mówiąc nie na miejscu według mnie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ