2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#1 Post autor: icebock »

Zapraszam na 56 Międzynarodową Giełdę Birofiliów w Tychach w dniach 13 maja od godziny 17 do 21 , w dniu 14 maja od godziny 8 do 15 na terenie Browaru Książęcego ulica Katowicka 9 w sali muzeum tyskiego browaru obok PUB pod Browarem, Sam pub będzie czynny w piatek od 15 do 24 , w sobotę od 8 do 24, Mozna tam będzie coś zjeść , będą napoje kawa , herbata , soki , piwo, jeśli będzie pogoda będzie ogródek piwny, gril, W piątek giełda wstęp wolny , Rezerwacja stołów na e-mail
slaski.klub.birofilow@o2.pl
(jeden stół to pół ławy piwnej) Będą zrobione 2 kapsle giełdowe, podstawki giełdowe.Więcej informacji wkrótce

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy 13-14.05.2022

#2 Post autor: Mike007 »

Hi. Szukałbym transportu powrotnego do Wawy w sobotę, pasowałby mi wyjazd o 12 albo i wcześniej. Jeśli by ktoś z Warszawiaków wracał o tej porze i miał jedno wolne miejsce to chętnie się zabiorę, pogawędzę po drodze, no i oczywiście dorzucę się do paliwa, które to coraz droższe...
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#3 Post autor: icebock »

Zostało jeszcze kilkanaście wolnych stolików na giełdę.Mamy rezerwacje 140 stołów , będą kolekcjonerzy z Litwy , Węgier ,Czech , Słowacji ,Niemiec ale najwazniejsi są krajanie z Polski.Są 2 kapsle giełdowe, podstawki giełdowe oraz 2 kapsle zrobione gratisowo przez firmę KAPSLOWE na wsparcie dla Ukrainy ten zestaw jest za 20, nakład tylko 100 kompletów,całość przekażemy jednej z fundacji pomocowej .Stoły rozstawione, piwo się chłodzi , ogródek piwny i grill w pełnym pogotowiu, pogoda zamówiona. Zapraszamy i czekamy na kolekcjonerów którzy sami stworzą wspaniałą atmosferę przy złocistym trunku na terenie Browaru Książęcego w Tychach

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#4 Post autor: icebock »

Swój udział zapowiedziało 4 kolekcjonerów z Estonii Mart Vahkal, Pille Vahkal, Aare Välk, Jüri Vaske.Na tyskiej giełdzie będą mieli stoliki 43,44,45,46, zostało ostatnie 8 stolików.Zapraszamy

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#5 Post autor: krzysio »

Postanowiłem napisać parę słów o giełdzie. W większości mój komentarz będzie pozytywny. Wynika on nie tylko z moich przemyśleń, ale także z rozmów z innymi uczestnikami.
Na plus: organizacja giełdy dobra. Oznaczone stoliki, dwa kapsle giełdowe i fajny pomysł z kapslami cegiełkami na rzecz pomocy Ukrainie ( malutki minus za ilość -po pierwszym dniu sprzedały się niemal wszystkie - było ich 'tylko' 100 kompletów. Jak by było 150 - 200 - było by więcej pieniędzy. W sobotę rano zostało dosłownie kilka sztuk, gdy wchodziłem przed 8:00, ale w końcu 2000 pln poszło na dobry cel - BRAWO!! ). Frekwencja dopisała - w piątek po południu połowa stolików była zajęta, a w sobotę - wszystkie. W/g mnie to największa giełda od warszawskiej z 2020 roku sprzed pandemii. Z parkingiem wyszło chyba na styk - udało się zaparkować auto, ale za mną zaparkowała jeszcze jedna grupa kolekcjonerów autem i po wolnych miejscach. Dla mnie giełda udana - zrobiłem pewne plany i udało mi się je wszystkie osiągnąć. Doszło też coś do zbioru nie licząc nowości.
Teraz minusy:
1. wentylacja. Przy takiej liczbie osób w środku było po prostu duszno. Nie były otwarte żadne okna. W pomieszczeniu są okna - nie wiem, czy można by je pootwierać. Sam wychodziłem kilka razy i ze mną parę osób aby się przewietrzyć.
2. wejściówka 10 zł. To dyskusyjne - były w tym 2 piwa. Na plus ( żeby te plusy nie przesłoniły minusów.... ;) ) można było dostać piwo bezalkoholowe w ramach wejściówki.
3. jedzenie i organizacja baru/pubu.
Obecnie w/g mnie dobra giełda to taka, gdzie można coś zjeść. Warszawie ( Spotkanie Kapslarzy ) ciężko dorównać, ale wystarczy kiełbasa z grilla ( skończyła się w piątek, mimo, że zapłaciłem za 2 porcje - dostałem w zamian kaszankę - koło godziny 19 - a giełda teoretycznie do 21, a za to w sobotę, gdy poszedłem zapytać, czy będzie - to NIE, BO NIE MAM KOGO PRZY GRILLU POSADZIĆ! ). Skoro ktoś oferuje piwo, to do piwa powinno być jakieś jedzenie. Inaczej - bywają potem problemy. Był chleb ze smalcem.
Z barem też było kiepsko - po odbiór piwa czekałem ze 3 razy po 15-20 minut. Przede mną z 7 osób. Kranów - chyba 8, ale szło jak krew z nosa. Wydawać by się mogło, że w pubie przy browarze nalanie 15-20 kufli piwa nie powinno trwać więcej niż kilka minut. Niestety. Kolejka, kolejka, kolejka.....
Ogólnie - giełda na plus. Lubię Tychy. W ogóle lubię jeździć na południe. Szkoda, że Żywca nie będzie- w tym roku, a może już nigdy..... Obym się mylił.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#6 Post autor: krzysio »

IMG_0213.jpg
IMG_0205.jpg
IMG_0207.jpg
IMG_0206.jpg
IMG_0208.jpg
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#7 Post autor: icebock »

Krótka odpowiedż na opisane wyżej sprawy .Co do kapsli Pomoc dla Ukrainy, zrobilismy 100 by miały tez wartość kolekcjonerską ,co do wstępu, spróbuj załatwić 70 kompletów ław piwnych , zobaczysz ile kosztuje wynajem i transport 70 km , chyba widzisz jak wszystko zdrożało,browar już takich rzeczy nie ma nastanie,Jedzenie właściciel przeprosił za sobotę i w przyszłości będzie to sprawniej zrobione, ale każdy mógł zamówić sobie jedzenie w piątek i sobote ,Osoby które zamówiły obiady dostały je w sterylnych pojemnikach bardzo ciepłe, to samo z piwem , to nie koncert zyczeń ,Ty chciałeś bezalkoholowe a inny portera lub inne gatunki, zamieszanie spowodowało że to troche trwało ,Wentylacja szła na maxa ale w przyszłości postaramy się otworzyć okna lub inaczej ustawić stoły by otworzyć boczne drzwi. Co się tyczy parkingu to jest 250 m od giełdy tam miejsc nie braknie tylko trzeba przynieść swoje rzeczy a każdy chce parkować przed wejściem na giełdę.Każdemu proponuję zrobić większą giełdę by przekonał się jak to łatwo wszystko załatwić i wszyscy byli zadowoleni .Dla mnie giełda to nie czy jest piwo i jedzenie tylko spotkanie z przyjaciółmi i wymiany . Kiedyś jechało sie kilkaset kilometrów z własnym piwem i kanapkami dla spotkań i tej niepowtarzalnej atmosfery,

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#8 Post autor: wismat »

Kolega wyżej napisał w dobrej wierze rzetelną relację z jego perspektywy, jak sądzę aby dać wiadomość zwrotną organizatorom, aby móc w przyszłości pewne rzeczy zrobić lepiej. Bez złośliwości czy pretensji. Odpisywanie w stylu "jak się nie podoba to zorganizuj sam większą giełdę" jest lekko mówiąc nie na miejscu według mnie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#9 Post autor: marecki1207 »

spróbuj załatwić 70 kompletów ław piwnych , zobaczysz ile kosztuje wynajem i transport 70 km , chyba widzisz jak wszystko zdrożało,browar już takich rzeczy nie ma nastanie.

A czy to trzeba mieć ławy piwne i targać je 70km?Co wy szkół w Tychach nie macie żeby stoliki szkolne i krzesełka wypożyczyć a czym one by się różniły chyba tylko tym że pewnie taniej by było.Zgadzam się z Wismatem, że to tylko plusy i minusy które napisał krzysio i nie ma się co obruszać tylko następnym razem wziąć poprawkę na te minusy.

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 660
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#10 Post autor: lowolak »

Szanowny Kolego Icebock
Czytając Twoją odpowiedź do Twojego gościa, myślę że albo miałeś zły dzień, albo dalej rozpijasz zakupione na giełdzie piwka.
Organizujesz giełdę i masz pretensję, że ktoś śmie wyrazić swoją opinię na jej temat?!?
Zawsze są rzeczy do poprawienia, a każda uwaga winna służyć ulepszaniu i zachęcie do kolejnej edycji. Takim bełkotem odrzucasz potencjalnych gości.
Bo kiedyś ...?
Jak jeździłem na giełdy na przełomie lat 80/90 a chyba do tych lat próbujesz wrócić, to nie zawsze jeździło się ze swoim piwkiem gdyż w zwyczaju było, że browary dawały beczkę do degustacji, a nawet jeśli nie to można było kupić swieżyznę z browaru.
W ogóle co to za porównania do przeszłości??
Kiedyś nie było internetu a wymiany robiło się tylko przy spotkaniach w realu, lub listowanie. Dalej kultywujesz z przesłaniem bo kiedyś? Kiedyś lałeś do nocnika, ale urosłeś. Czy mimo to nocnik wciąż czeka przy wyrku, bo kiedyś tak było?
Uważam, że genialnym jest rozwój i kroczące z nim udogodnienia których mamy prawo poszukiwać, zaś każda uwaga niezależnie od jej tonu, przy założeniu że jest odbiciem realiów, winna być dla nas organizatorów na wagę złota.
Co by skonkludować przytoczę jak poniżej
"Dzięki serdeczne za uwagi Kolego. Zawsze będzie coś do ulepszenia, ale fakt że ze wskazanego damy radę poprawić jakość organizacyjną na kolejną edycję. Mam nadzieję, że pomimo drobnych nieudogodnień wracasz do domu zadowolony. Do następnego lepszego Spotkania"
Ot tak
Ps. Atmosfera spotkania z kumplami i dla mnie zawsze stanowiła priorytet. Nie bacząc na wygody fruwałem gdzie się dało, co wcale nie znaczy, że wszyscy tak chcą.
Pozdrawiam
sPISkowej propagandzie mówię NIE

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 2022.05.13-14 Międzynarodowa Giełda Birofiliów Tychy

#11 Post autor: icebock »

Co do mojego komentarza to chyba go dokładnie nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś.Pisałem wyraznie że właściciel przeprosił za brak jedzenie i kolejki przy piwie .Wentylacja szła na maksa a w kortytarzu bocznym były materiały które nie można było przenieść , w komentarzu pisałem że to w przyszłości załatwimy.Pokaż mi giełdę gdzie dostajesz piwo jakie Tobie się podoba.Piwo bezalkoholowe można było sobie kupić beż żadnego problemu.Zobacz ile duzych giełd już wypadło.Koszta są bardzo duże. Co do ławek i krzeseł , trwa przecież okres nauki , żaden dyrektor nie wypożyczy takiego sprzętu , są też szkoły wieczorowe a giełda była w piatek od 16 to jak to miałem zrobić.Zobacz jak kiedyś było w Żywcu i co, wszystko upadło wielka szkoda, ale to właśnie brak ludzi i kasy na takie duże imprezy.Ale jak mówisz wszystko idzie do przodu, no to właściwie po co robić takie spotkania , lepiej wszystko załatwić w internecie lub na spotkaniu kolekcjonerskim w Pubie.Zyczę wielu udanych giełd kolekcjonerskich w Realu nie w internecie

ODPOWIEDZ