ZIELONE KARTKI

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#211 Post autor: bucik »

Z przykrością zawiadamiam, że sytuacja służbowa zmusi mnie do opuszczenia pierwszych Zielonych w mojej karierze.

Ubolewam nad tym bardzo - no ale siła wyższa niestety.

Miłej zabawy. Lokal odwiedziłem 2 tygodnie temu - jest godny Zielonych Kartek.

G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#212 Post autor: wojtekr72 »

W związku z nadchodzącym jubileuszowym spotkaniem #10, jak dobrze mniemam w miesięcu kwietniu - wnoszę postulat o spotkanie w weekend!!!
Może być piątek wieczorem - dajcie szansę :cry:
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#213 Post autor: bucik »

Uwaga! Uwaga!

Pojawiła się możliwość, że jednak się pojawię :)
Ale o tym póki co sza - ale Pawła K. i Lolka proszę o wzięcie kapsli dla mnie.

Pozdrawiam
G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#214 Post autor: Kibi »

Ty to potrafisz budować napięcie. Założę się, że na wejście to jeszcze oklaski dostaniesz :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

HEJ

#215 Post autor: lowolak »

wojtekr72 pisze:W związku z nadchodzącym jubileuszowym spotkaniem #10, jak dobrze mniemam w miesięcu kwietniu - wnoszę postulat o spotkanie w weekend!!!
Może być piątek wieczorem - dajcie szansę :cry:
HEJKUM
na początek się przywitam bo właśnie wróciłem z ferii i choć nie jest łatwo wracam do realiów dnia powszedniego.

Wojtku myślę, że bez problemu możemy to zagwarantować / zrealizować. Marzec jeszcze zimny więc zapewne w knajpie, ale końcówka kwietnia winna już obfitować w domówkę.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#216 Post autor: chinet »

Cholera! Chłopaki, nie dam rady dzisiaj :cry:

Arturo, jutro szybka kawa gdzieś na mieście...?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

hej

#217 Post autor: lowolak »

Krzysiu, spoko. Daj cynka jak będziesz gdzieś w okolicach mojej tyrki, ewentualnie po 17.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

ZK 8

#218 Post autor: lowolak »

… i się odbyło
Jak wstęp do spotkania zwiastował, tym razem typowo po warszawsku, w mrocznej okolicy i przy szemranym towarzystwie spełnialiśmy ósmy już kolejno Zielono Kartkowy pensum kolekcjonerski. Bacząc na lokalizację miejsca spotkania usytuowaną w zakątkach bazaru Różyckiego oraz wnosząc o historii wskazanej okolicy, można by rzec że tym razem zaserwowaliśmy sobie przygodę z dozą pozytywnej dla ducha i ciała adrenaliny.
Po Drugiej Stronie Lustra zameldowałem się jako pierwszy już w okolicach godziny 17:00. Zabieg ten był celowym posunięciem i zmierzał do dokładnej lustracji miejsca w którym, jak się okazało kapsle stanowią zdecydowaną większość wystroju lokalu. Łechcąc swą duszę otaczającą mnie z każdej strony panoramą kapsli, rozmyślałem o trudzie utrzymania w bieżących czasach takiego miejsca. Wnętrze zachowane w stylu speluniarskim posiadało jednak coś o czym może marzyć większość knajp. To miejsce ma swoją duszę i daj Boże by nigdy jej nie zatraciło. Degustację otoczenia przerwał Tomi, po którego przybyciu od razu zrobiliśmy pierwszą małą wymianę. Standardowo również jak co miesiąc Tomek skosztował papierosa co spowodowało, że już przed rozpoczęciem imprezy był w stanie nieważkości :D . Za chwilę zaczęli pojawiać się kolejni bywalcy, by w konsekwencji usiąść w składzie: Kibi, Fidorim, Smoku, PGA, Pluto, EOW, Bucik, Dziubak, Eryk, Tomi, Paweł oraz ja. Po raz kolejny potwierdziło się że nasze spotkania nabierają cech zjazdów towarzyskich, a kapsle choć w dalszym ciągu obecne zostały lekko odsunięte na drugi plan. Co do samych wymian, to na stole tym razem kursowały przede wszystkim polskie nowości oraz egzotyka. Standardowo tematem przewodnim spotkania był katalog oraz rozwikłanie problematyki przypisania przyniesionych przez uczestników kapsli pod konkretny numer. Osobiście przeżyłem rozdwojenie, gdyż po oględzinach 7,8,9 oraz ? z Tych okazało się że ów znak zapytania ma stanowić numer 9A (złota blacha i malowane kufle), natomiast moja rzekoma siódemka ze zbioru to w rzeczywistości dziewiątką (z chęcią się wymienię). Dużo miejsca poświęciliśmy również na meldunki z giełdy w Krakowie, organizację wyjazdu do Szczecina, czy też chwalenia się z ostatnich zdobyczy kolekcjonerskich oraz dziwnych nowych odmianach wskazywanych na forum – czytaj Jabłonowo Yorecka. A propos tegoż kapsla, nie obyło się na własnych domysłach i dzięki telefonii komórkowej ustalaliśmy okoliczność nabycia ów egzemplarza, a przy okazji wykrzyknęliśmy pozdrowienia do telefonu, które rzekomo miały doprowadzić rozmówcę do łez – mam nadzieję że pozytywnej zazdrości „mnie tam nie ma”. Wraz z rosnącą liczbą szklanek i pustych butelek na stole - a przyznać trzeba że tym razem naprawdę było z czego wybierać - wypełniliśmy obowiązek podstawkowy, skosztowaliśmy kebaba od rodowitego Bangladeszanina (Smoku mu się chyba spodobał bo był obsłużony bez kolejki), wysłuchaliśmy opowieści Pawła o Nadniestrzu i wczasach kapslowych, zobaczyliśmy rozwój juniora PGA, a na koniec … wyłożone na stół zostało puzzle z 1000 częściami, odzwierciedlające butelki piwne. Brać z zapałem ruszyła do dzieła, choć przy świetle z jednej żarówki i świec ciężko było dostrzec pudełko, a co mówić o samych puzzlach. Zabawa była przednia i obfitowała w dalsze wątki prowadzonych w trakcie spotkania dyskusji. Ciekawym doznaniem również poruszona została moja małżonka, która podczas telefonu "kontrolnego" dowiedziała się, że właśnie siedzimy w knajpie i ... układamy puzzle :)
Niestety polegliśmy!!! Obrazek im bardziej się zapełniał tym mniej już było uczestników ZK i w konsekwencji zabrakło nam około 100 sztuk do włożenia (22:30). Oczywiście mocno podchmielone towarzystwo obecne w tym czasie w knajpie, niejednokrotnie podziwiało nasze dzieło pytając co braliśmy / robimy. Na koniec nawet zostaliśmy zaproszeni za tydzień aby jeszcze raz spróbować, jak to ktoś określił „tej gry”.

Pozdrowienia dla gawiedzi i do następnego!

PS - gandzia jest wszędzie, nawet w kiblu :D

relacja foto EOW, Dziubak i Tomi - czekamy!
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#219 Post autor: Kibi »

Moja żona, która wyjechała po nas na rogatki miasta, również nie mogła uwierzyć, że wracamy ze zbiorowego układania puzzli. Szczególnie nie wyglądał na to pga :D . Smoku nas nie poparł, bo dyskretnie się ulotnił, ale na szczęście Paweł miał ze sobą aparat, na którym uwiecznił nasze zajęcia i obroniliśmy naszą wersję.
Tak więc do grona osób od których oczekujemy fotorelacji dołączam jeszcze pga.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

hi

#220 Post autor: lowolak »

:D :D
Pawełku, czyżby Ci ten kebab zaszkodził :) Teraz sobie przypomniałem jakie Paweł zebrał owację za dołożenie puzzla !!!
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#221 Post autor: Paweł »

Korzystając z okazji chciałem sprostować informacje o nowym kapsle z Jabłonowa. Jest to na pewno nowy wzór, a nie jak twierdziłem że niedodruk - z ustnych informacji wyciągnąłem błędne wnioski. Po obejrzeniu zdjęcia nie ma wątpliwości.

PS. U kogo są moje puzzle? :) Dokończymy układanie na ZK9?

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

i

#222 Post autor: lowolak »

Paweł dwie wieści
1. Puzzle są u mnie i czują się wyśmienicie. Oczywiście zabieram je na ZK9.
2. Podstawka również jest u mnie, a znalazła się pod krzesłem :)
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
dziubak
Posty: 206
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: Otwock

#223 Post autor: dziubak »

Jak by ktoś nie wierzył opisowi - podziwiajcie !!!


http://www.fmix.pl/album/73534/zk-8/1

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3645
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#224 Post autor: wismat »

Kapsle na suficie robią niesamowite wrażenie, atmosfera widać też musiała być super.

A
lowolak pisze:Ciekawym doznaniem również poruszona została moja małżonka, która podczas telefonu "kontrolnego" dowiedziała się, że właśnie siedzimy w knajpie i ... układamy puzzle
musiało to być chyba sporym zaskoczeniem dla Niej? :)

Zazdroszczę Wam tej "tradycji"!
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
eryk2001
Posty: 93
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

#225 Post autor: eryk2001 »

Knajpa bardzo sympatyczna. Pani (bo to była Pani ?) barmanka miała fajną minę widząc że na stole mamy ilość kapsli podobną do tej na jej suficie :D

Z 20 minut oglądała katalog kapsli.

eryk

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2356
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#226 Post autor: Pluto »

Ja jej pokazałem na telefonie zdjęcie piramidy ;) Jej komentarz : "Kapsle są zajefajne!" Z tym że nie użyła słowa zajefajne, ale też na z ;)

I to była Ona :) Powiedziała, że na suficie i ścianach jest ok. 35 tysięcy kapsli.

Paweł zasugerował wyzwanie, trzeba będzie się podjąć ;)

A i jeszcze jedna rzecz, wyczaiłem tam nową coca colę ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
pga
Posty: 412
Rejestracja: 26 lipca 2008, 16:27
Lokalizacja: Stare Babice / Warszawa

Giełda w Szczecinie

#227 Post autor: pga »

Stałych uczestników ZK, którzy planują jechać do Szczecina proszę o PILNY kontakt na PW.

Aktualna lista:
1. lolek
2. bucik
3. pluto
4. smok
5. pga

Kto następny? Może Tomi? ;)
ZK on T(O)UR

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#228 Post autor: Paweł »

Szykuje się jakiś melanż w pociągu?:)

Awatar użytkownika
pga
Posty: 412
Rejestracja: 26 lipca 2008, 16:27
Lokalizacja: Stare Babice / Warszawa

#229 Post autor: pga »

Melanż to będzie na pewno;) - jak zawsze z Jurkiem.

Ps. Paweł daj znać na PW jak chcesz jechać. Atrakcje gwarantowane:)
Może inni będą chętni.
Czekam na ewentualny kontakt do jutra do 15-stej.
ZK on T(O)UR

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

i

#230 Post autor: lowolak »

Zabieram Juniora, bo mi jęczy że mu mało gwiadek dochodzi :)
A melanż ehh uhh ahh będzie pysznie

Aktualna lista:
1. lolek
2. bucik
3. pluto
4. smok
5. pga
6. emil
sPISkowej propagandzie mówię NIE

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#231 Post autor: bucik »

Nawet nie wiecie, ile zachodu mnie kosztuję aby załapać się na ten pociąg :)
Wszystkie plany mi się pozmieniały, miałem być cały tydzień w Warszawie w pracy, a nie jestem. Miałem zostać na weekend w Warszawie a nie zostaję i muszę wrócić w niedzielę do Krakowa... eh...

- ale nie odpuszczę tematu i będę. Mam nadzieję, że będzie dużo kawy w termosie i piwo w kegach w wersji "dla podróżników".

Posiadający ciary na plecach na samą myśl o tej podróży, pozdrawia Współpodróżujących w szczególności Emila, dla którego dedykuję łacińską paremię, która mi się przypomniała:

"Per aspera ad astra." - co w wolnym tłumaczeniu oznacza - "przez trudy do gwiazdek" :)

Ave!

G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#232 Post autor: lowolak »

bucik pisze:... i muszę wrócić w niedzielę do Krakowa... eh...
Bucik dla pocieszenia Ci powiem że ja w niedzielę od 9:00 sędziuję w Ciechanowie :( a żeby było lepiej, Emil bierze udział w tym turnieju :lol: I kto tu powinien się martwić ?
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
pga
Posty: 412
Rejestracja: 26 lipca 2008, 16:27
Lokalizacja: Stare Babice / Warszawa

#233 Post autor: pga »

lowolak pisze:
ja w niedzielę od 9:00 sędziuję w Ciechanowie :( a żeby było lepiej, Emil bierze udział w tym turnieju
to wiadomo że wygra;)
ZK on T(O)UR

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#234 Post autor: chinet »

pga pisze:
lowolak pisze:
ja w niedzielę od 9:00 sędziuję w Ciechanowie :( a żeby było lepiej, Emil bierze udział w tym turnieju
to wiadomo że wygra;)
Nawet nie muszą tam jechać :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 673
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

WITAM

#235 Post autor: lowolak »

PANOWIE i PANIE
mam przyjemność zakomunikować o efektach organizacji ZK9.

Spotkanie odbędzie się w czwartek tj. 31 marca w Klubie WIEŻYCA zlokalizowanym przy Al. Jerozolimskich 1 (obok muzeum wojska polskiego), w wieżycy mostu Poniatowskiego. Rozpoczynamy standardowo około 17:30.

Zapraszam wszystkich chętnych do biesiadowania i dyskuty, a widzę po ostatnich wydarzeniach w światku kolekcjonerskim że będzie o czym !!!

Lista obecności:

1. LOWOLAK
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2356
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#236 Post autor: Pluto »

Lista obecności:

1. LOWOLAK
2. Pluto
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#237 Post autor: Kibi »

Lista obecności:

1. LOWOLAK
2. Pluto
3. Kibi
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
Smok5
Posty: 242
Rejestracja: 08 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Groty

#238 Post autor: Smok5 »

Lista obecności:

1. LOWOLAK
2. Pluto
3. Kibi
4. Smok
Każdy piwinien w coś wierzyć. Ja wierzę, że wypiję jeszcze jedno piwo.

Awatar użytkownika
dziubak
Posty: 206
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: Otwock

#239 Post autor: dziubak »

1. LOWOLAK
2. Pluto
3. Kibi
4. Smok
5. Dziubak

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#240 Post autor: Kibi »

Chyba się tym razem na rekord frekwencyjny nie zanosi.
Może akcja "ZK on Tour" tak wyczerpała uczestników?

Tymczasem mam propozycję dla tych, którzy się wybierają na ZK9 (i dla wszystkich innych także :))
Otóż odrobinkę zainteresowałem się kapslami zagranicznymi, a konkretnie Grolschem.
Więc jeśli ktoś ma na zbyciu kapsle z tego browaru proszony jest o zabranie ich ze sobą w czwartek.
Wcześniejsza fotka na adres likon9@gmail.com mile widziana.
A w zamian proszę sobie coś wybrać z europejskich kapsli z moich kapsli do wymiany.
Wszystkie znajdujące się tam kapsle przeznaczone są do wymiany, na Grolsche lub polskie piwne z mojej listy braków (w odpowiednim temacie forum), również wysyłkowo.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

ODPOWIEDZ