CANACO - Nowy projekt dla kolekcjonerów

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

CANACO - Nowy projekt dla kolekcjonerów

#1 Post autor: Bajek »

1 maja rozpoczęły się prace nad nowym projektem w sieci!

Obrazek

CANACO to skrót od Caps Navigator Community, portal społecznościowy dla użytkwoników programu Caps Navigator. Rozwiązanie to zostało przygotowane z myślą o kolekcjonerach kapsli, a jego cel to pozwolenie użytkownikom programu na tworzenie ich własnych witryn internetowych poprzez wysyłanie danych bezpośrednio do CANACO.org. Czynność ta jest banalnie prosta, musisz tylko wcisnąć jeden przycisk w interfejsie programu. W rezultacie Twoja kolekcja znajdzie się w sieci z adresem w domenie "twoja_nazwa.canaco.org", według Twojego własnego projektu (program obsługuje skórki), wielo-językowa zawartość (jeżeli jest potrzebna) oraz wiele innych przydatnych opcji. Oto kilka przykładów. Kolekcja OnLine w CANACO pozwala równiwż kolekcjonerowi na zautomatyzowanie procesu wymiany: zwiedzający mogą zaznaczyć kapsle które chcieliby widzieć w swojej kolekcji na stronie "wymiana", a ich wybór automatycznie wysyłany jest do programu Caps Navigator. Strony CANACO mogą być łatwo zintegrowane z innymi popularnymi systemami jak CrownCaps.Info czy też Bottle Cap Index. Strona znajduje się w tłumaczeniu na inne języki.

Obrazek

Trochę o Caps Navigator...
Gdy kolekcja powiększa się do kilku tysięcy sztuk, zaczyna się robić ciężko z trzymaniem wszystkich informacji w głowie. Wielu kolekcjonerów stworzyło specjalne bazy danych, które przechowują informacje o ich kapslach. Więc i ja postanowiłem wypróbować swoje umiejętności i postanowiłem stworzyć coś przydatnego. Na samym początku program nie był nadto funkcjonalny, napisany był tylko dla mnie. Próbowałem dodać nowe funkcje aby praca z kolekcją była łatwiejsza, i zajmowała mniej czasu. Dla przykładu, skanowanie stało się o wiele łatwiejsze. Obecnie prawie nie używam edytorów graficznych aby uaktualnić stronę. Po pewnym czasie Caps Navigator miał swoją premierę w sieci. Po przetłumaczeniu go na kilka języków, pojawiło się wielu jego zwolenników. Program jest darmowy.

Przejdź do CANACO!

Post został przeze mnie przetłumaczony i zamieszczony na prośbę twórcy programu, Artha Zhitnika.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Bajek »

Program + łatka polonizująca dostępne są tutaj. Plik ma 4927 KB. Plik może być pobrany tylko 10 razy, więc proszę nie ściągać "tak dla jaj" :P

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#3 Post autor: maryk »

Bajek wrzuciłem na swój serw twój plik: http://student.agh.edu.pl/~maryba/
tylko kliknąć na odpowiednie pole
można ściągać bez ograniczeń:)
jeżeli bedą jakieś zmiany napisz. wrzuce aktualizacje.
zawsze można wysłać tu: http://www.sendspace.pl/
tam jest bez ograniczeń co do ściągania

jak narazie mało ludzi chyba o tym wie.... trzeba coś z tym bedzie zrobić:)
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Bajek »

Program już po Polsku dostępny na stronie CANACO.org

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Jacek »

Według mnie ten program jest super bardzo mi się podoba i na pewno z niego skorzystam ale zabiorę się za to może na wakacjach :P :mrgreen:

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#6 Post autor: chaos »

Kiedys myslalem nad zrobieniem podobnego czegos, ale w wersji webowej. Drobna poprawka do tlumaczenia by sie przydala: Opcje/producenci/znaleziony. Klania sie tutaj tlumaczenie doslowne ;) Proponowalbym "Zalozony(a) w " lub "Istnieje od". Pozatym Akcje/Nowy kapsel nie wiem jak u reszty ale u mnie nie wyswietla polskich znakow tylko "Ruskie bukwy" w wyrazach miejscowosc i jakosc. W takim ukladzie lepiej jest nie uzywac polskich znakow.
Jak cos jeszcze znajde to sie przyczepie ponownie :P
91377 kapsli od maja 1978

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Bajek »

Tłumaczenie wyglądało tak:

Kod: Zaznacz cały

OPTIONSBTN=Options=Opcje
ADDBTN=Add=Dodaj
CANCELBTN=Cancel=Anuluj
Więc nie wiedziałem co do czego, mogłem się jedynie domyślać.

PL znaki, ustaw czcionkę MS Serif i będzie śmigać ;P

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Bajek »

chaos pisze:Kiedys myslalem nad zrobieniem podobnego czegos, ale w wersji webowej.
Właśnie ten program do tego służy ;-) Robisz bazę na dysku, a potem synchronizujesz go z CANACO i tam Ci tworzy web ze wszystkimi danymi i zdjęciami, za darmo...

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Bajek »

Zrobiłem sobie konto, na razie testuję. Wszystko jest ok i ładnie śmiga. Dorobię sobie templatkę, popoprawiam, potestuję, i najprawdopodobniej ciut przerobię, żeby bardziej przypominało TCCP.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#10 Post autor: chinet »

A tak przy okazji małe pytanko Bajek, czy poza tymi różnymi projektami to masz czas na kapsle :wink: ?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Bajek »

Program jest świetny, a stronka śmiga aż miło popatrzeć. Przygotowuję bazę z moimi kapslami i niedługo wrzucę wszystko do sieci. Naprawdę warto go wypróbować. Muszę jeszcze tylko poprawić trochę tłumaczenie i przetłumaczyć przyciski na stronie, coś pięknego. I nic Cię to nie koszyuje (50 mb za free + CMS + program).

ps. www.eBottleCaps.canaco.org

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Bajek »

Instrukcja obsługi CN w pigułce.

Oczywiście aby skorzystać z programu należy go najpierw ściągnąć i zainstalować. Program z już polską wersją znajduje się na oficjalnej stronie programu www.canaco.org Należy jedynie nadmienić, że najpierw instalujemy bazę danych (również znajduje się na stronie), a dopiero później sam program.

Przejdźmy więc do rzeczy.

1. wchodzimy w folder gdzie zainstalowano program i klikamy 2x na jego ikonkę. (warto zrobić sobie skrót na pulpicie ;-) )

Obrazek



2. Otwiera nam się główne okno programu:

Obrazek

3. Klikamy na Service >> Languages (Shell) aby zmienić język.

Obrazek

4. Ukazuje nam się nowe okienko. Wybieramy z niego język polski i klikamy na 2 strzałki w prawym dolnym rogu (patrz rys.). Czcionka musi zostać Serif i ustawiona na Europa Środkowa bo inaczej nie będzie "ogonków").

Obrazek

5. Tak oto prezentuje się Caps Navigator po polsku (tak, wiem, są jeszcze błędy, ale w kolejnej wersji będą już wyeliminowane).

Obrazek

6. Teraz należy ustawić języki na naszej stronie. W tym celu klikamy na Serwis >> Opcje.

Obrazek

7. Otwiera nam się takie oto okienko opcji:

Obrazek

8. Klikamy na Języki (Dane) i otworzy nam się nowe okienko. domyślnie ustawione będą Angielski i Rosyjski. Angielski zostawiamy (zawsze się przydaje :P ), ale Rosyjski trzeba usunąć. W tym celu klikamy na Russian aż się zaznaczy, a następnie na "-" w prawym dolnym rogu okienka.

Obrazek

9. Teraz przydałby się nam język polski. Klikamy więc na "+" obok minusa i otworzy nam się nowe okienko. Wpisujemy/zaznaczamy wszystko jak na rysunku po czym klikamy na "ptaszka" w prawym dolnym rogu.

Obrazek

10. Wracamy do okienka opcji, i klikamy "Zuploadowane" (poprawię translację ;P ) Otworzy nam się nowe okienko, wpisujemy dane podane przez Arta po założeniu konta lub dane zmienione po pierwszym logowaniu do panelu admina na nowo-założonej stronie i klikamy zsynchronizuj ze stroną.

Obrazek

11. Teraz sprawy organizacyjne mamy już za sobą, pora zająć się kapslami. Zamykamy okienko opcji. Teraz klikamy na Akcje >> Nowy kapsel

Obrazek

12. Otwiera się okienko dodawania kapsla. Tu chyba nie trzeba nic tłumaczyć, dodajemy zdjęcie kapsla, wpisujemy info, a na koniec klikamy "ptaszka" zaznaczonego na rys.

Obrazek

13. Teraz klikamy na Zuploadowane >> Synchronizacja ze stroną. Dane są przesyłane na serwer (trochę to może potrwać, ale takie jest życie :P ).

Obrazek

I już, gotowe ;-)

W razie jakichkolwiek pytań pisać!

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Bajek »

Program jak i witryna zostały przetłumaczone na polski. Nic tylko zakładać własne konta :P A naprawdę warto.

kamil92rypin
Posty: 314
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: Rypin
Kontaktowanie:

#14 Post autor: kamil92rypin »

Mam pytanie, czy Caps Navigator działa na Viscie? Bo jakoś nie chce mi się załączyć, a P chodzi elegancko?

Pzdr.
Piwo, beer, bier, cerveza.
www.kamil-kapsle.za.pl
Visca el Barca!

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Bajek »

Powinien, jeżeli tak się nie dzieje, to należy powiadomić Arta Zhitnika, aby w kolejnej wypuszczonej wersji to poprawił. Ja mam XP i śmiga :P

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#16 Post autor: maryk »

a na 2007?? bo mam zamiar postawić w najbliżsyzm czasie... heheh cóż uczelnia daje to wezmę...
a jak już pisze Bajek czy trzeba pobierać kolejne instalki czy wystraczy mieś wersje podstawową i jakoś ja zaktualizować??
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#17 Post autor: Bajek »

Jest coś takiego jak "autoupdate", aby zsynchronizować program z witryną potrzebna jest najnowsza wersja.

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#18 Post autor: maryk »

ok... dzięki... może założe... hehe
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Jacek »

Mam pytanie, czy Caps Navigator działa na Viscie?
Ja mam też Viste a mi wszystko działa jak powinno. :)

kamil92rypin
Posty: 314
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: Rypin
Kontaktowanie:

#20 Post autor: kamil92rypin »

To nie wiem co jest, że mi nie działa :/
Piwo, beer, bier, cerveza.
www.kamil-kapsle.za.pl
Visca el Barca!

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Bajek »

Spróbuj przeinstalować.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#22 Post autor: Pluto »

A masz service packa?
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

kamil92rypin
Posty: 314
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: Rypin
Kontaktowanie:

#23 Post autor: kamil92rypin »

Na komputerze z Xp działa elelgancko, ale na laptopie z Vista nie idzie. Przeinstalowywałym system w piatek, a o jaki service pack chodzi?
Piwo, beer, bier, cerveza.
www.kamil-kapsle.za.pl
Visca el Barca!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#24 Post autor: Pluto »

SP1, jeżeli masz Viste z pierwszych wydań, które nie zawierało SP1 to może coś pomóc. SP1 poprawia błędy, łata dziury itp.
Do pobrania stąd : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ice+Pack+1
Jeśli ten laptop jest jakiś nowy to już zapewne zawiera SP1.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

kamil92rypin
Posty: 314
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: Rypin
Kontaktowanie:

#25 Post autor: kamil92rypin »

Sprawdzałem mam Vistę z SP 1, w weekend pokombinuję aż dojdę o co chodzi :?
Piwo, beer, bier, cerveza.
www.kamil-kapsle.za.pl
Visca el Barca!

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#26 Post autor: maryk »

założyłem strone .... ale..... (problemy od początku)
czy istnieje możliwość wrzucania zdjęć na inny serwer (niż canaco)?? bo na canaco mam dostepne 50MB.. co nie wystarczy na zdjęcia kapsli które chciałbym wrzucić..... każde kolejne 100MB kosztuje 2euro miesięcznie .. co nie bardzo mi się podoba.... moje koszta jako studenta są ograniczone.....jeżeli ktoś wie jak mógłbym to zrbić proszę o odp...
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Bajek »

nie, ale z moich wyliczeń wynikło że te 50 mb spokojnie starczy na 4500 zdjęć 220x220 px ;-)

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#28 Post autor: maryk »

ok.... a co po 4,5 tys zdjęć.... trzeba bedzie płacić.... no i własnie zastanawiam sie czy wogól warto zakładać tą stronkę... czy uzupełnic swoją....
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Bajek »

Ja zrezygnowałem ze strony (po prostu nie podobało mi się że muszę się do wszystkiego podporządkować, chcę żeby wyglądała po mojemu, nawet po dorobieniu templatki), ale z Caps Navigator nadal korzystam. Kombinuję zatrudnienie kogoś kto mi napisze CMSa.

ODPOWIEDZ