Wzór kapsla kolekcjonerskiego

O nas - zbieraczach. Spotkania.

Który wzór podoba Ci się najbardziej ?

Nr 1
16
39%
Nr 2
0
Brak głosów
Nr 3
6
15%
Nr 4
0
Brak głosów
Nr 5
13
32%
Nr 6
2
5%
Nr 7
1
2%
Nr 8
3
7%
Nr 9
0
Brak głosów
Nr 10
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 41

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Wzór kapsla kolekcjonerskiego

#1 Post autor: Jacek »

Wacek pisze:Więc gdzie są te wzory ??
Kiedyś pisałem że powinny być zebrane i pokazane razem ,abyśmy mogli zagłosować na najciekawszy,a nie kupować kota w worku.
Ankieta ma wyłącznie cel poglądowy. Nie jest to ostateczny wybór kapsla. Nikt się nie zebrał więc odpowiadam na apel Wacka. Są to wszystkie wzory jakie zostały zamieszczone w tamtym temacie.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2012, 15:31 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Jacek »

Chciałem dodac jeszcze opcję "Nie podoba mi się żaden, czekam na inne projekty." ale niestety można tylko dac 10 odpowiedzi do ankiety.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#3 Post autor: chinet »

11. Nie podoba mi się żaden, czekam na inne projekty.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Jacek »

I jeszcze taka prośba do tych ,którzy "wybierają" tą opcję nr 11 czyli "Nie podoba mi się żaden, czekam na inne projekty." aby napisali jak wg nich powinien wyglądac ten kapsel, może wtedy uda się stworzyc jeszcze taki projekt ,który będzie im pasował.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#5 Post autor: chinet »

Spróbuję dzisiaj wymodzić jakieś cudo przy pomocy młotka, będzie może wiadomo o co mi chodzi :wink:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#6 Post autor: KOLEKCJONER »

O i już ankieta...wszystko szybko, wyjdzie buleco.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
jacek8108
Posty: 89
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 11:21
Lokalizacja: Szczecin

#7 Post autor: jacek8108 »

Ja bym już z tej dziesiątki wybrał wzór żeby w końcu te kapsle powstały,
ale wymodziłem jeszcze jeden wzór.
Stronę www i adres poczty można zrobić na ząbkach.
To wzór amatorski. Mam tylko nadzieję że będzie jakimś natchnieniem dla lepszego rysownika.
Załączniki
WzórX.jpg
WzórX.jpg (60.1 KiB) Przejrzano 6842 razy
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2012, 21:03 przez jacek8108, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Jacek »

KOLEKCJONER pisze:O i już ankieta...wszystko szybko, wyjdzie buleco.
Ankieta właśnie po to jest aby nie wszyło byle co tylko aby wybrać te projekty z w/w ,które się najbardziej podobają i je ewentualnie dopracować, oraz także aby osoby ,którym się żaden z dotychczasowych projektów nie podoba, podały swoją propozycje (opis) jak ma ten kapsel wyglądać. Nie jest to żaden wiążący wybór. Ale oczywiście lepiej nic nie robić i czekać aż samo się zrobi i jeszcze narzekać...

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

#9 Post autor: filips33 »

jacek8108 pisze:wymodziłem jeszcze jeden wzór.
Ładnie Ci to wyszło. :P
Wydaje mi się, że można by wypełnić jakimś ciekawym tłem kapsle np. 4,6,8.Na pewno zyskałyby na urodzie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#10 Post autor: wiki »

jacek8108 pisze:... wymodziłem jeszcze jeden wzór.
Tylko kolekcjonerzy z dłuższym imieniem i nazwiskiem to w tym wzorze się nie zmieszczą.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Tomek »

wiki pisze:
jacek8108 pisze:... wymodziłem jeszcze jeden wzór.
Tylko kolekcjonerzy z dłuższym imieniem i nazwiskiem to w tym wzorze się nie zmieszczą.
To jest ważna uwaga. Każdy wzór powinien uwzględniać to, że nie każdy nazywa się JAN LIS. Co ma zrobić MIECZYSŁAW PRZYBYSZEWSKI? Niektóre wzory odpadają z tego względu. Proszę, uwzględniajcie to przy głosowaniu.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

#12 Post autor: kapiral »

Bezwzględnie 8. I nie tylko z sympatii do Lolka. Niby mało informacji, a jest wszystko. Po co komuś nazwisko, jeśli na forum funkcjonujemy jako "nick".

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Tomek »

kapiral pisze:Bezwzględnie 8. I nie tylko z sympatii do Lolka. Niby mało informacji, a jest wszystko. Po co komuś nazwisko, jeśli na forum funkcjonujemy jako "nick".
Dla mnie te kapsle nie będą służyły wyłącznie dla osób z forum, tylko też dla kolegów z zagranicy, więc wg mnie musi być imię, nazwisko i e-mail na kapslu. To podstawa.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: Wacek »

kapiral pisze:Bezwzględnie 8. I nie tylko z sympatii do Lolka. Niby mało informacji, a jest wszystko. Po co komuś nazwisko, jeśli na forum funkcjonujemy jako "nick".
To nie jest kapsel tylko dla uczestników naszego forum :!:
A nick poza naszym forum nic nie mówi, więc powinien być też podany numer CC.I#.......

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wismat »

Akurat czy numer CCI powinien być, to dla mnie sprawa drugorzędna. Kapsel powinien być przede wszystkim wizytówką: imię, nazwisko, email, nick.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#16 Post autor: chinet »

Uff, mój pierwszy projekt w Gimpie. Spociłem się jak skunks. Nie wszystko potrafiłem umieścić tak jak chciałem i już nie miałem siły, ale najwyżej to Wam dopiszę :) .

Obrazek

1. Tło miasta planowałem umieścić na całym kapslu, a napisy na ząbkach. Na licu kapsla tylko nazwa miasta (wsi, gumna, ewentualnie jakiegoś pagórka) i kraj.
2. Chciałem, aby tło było czarno-białe, a facjata w kolorze. Napisy oczywiście wtedy w kolorze.
3. Jeśli napisy po okręgu na czerwonym kolorze, to może zrobić w kontrze np. białe.

I to tyle.

PS. Bajek, pozwoliłem sobie skorzystać z kapsla z Twojego wcześniejszego projektu :) .
Jestem trollem :mad:

Kaśa
Posty: 16
Rejestracja: 04 września 2012, 21:21
Lokalizacja: wschood

#17 Post autor: Kaśa »

Obrazek

Proszę, pierwszy projekt. Tekst na zabkach bedzie na calej dlugosci, nazwisko przeniose na lico, moze zamiast loginu z forum. Projekt machniety na szybko w celach pogladowych :).

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#18 Post autor: danio_145 »

Chinet i inni, jestem naprawdę przeciwnikiem tła miasta/miejscowości za twarzą, pamiętajmy, że kapsel jest mały i tak dużo kolorów informacji w jednym miejscu popsuje wygląd. Po drugie wycinanie równe naszych facjat i doklejanie to tła, żeby to wyglądało porządnie to dużo roboty( no chyba, że wszyscy będziemy w takich czapkach i nie będzie rozwianych włosów) Za mną przemawia wzór prosty, minimalistyczny. Nie róbmy kapsli w stylu kormoranów :D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Paweł »

Głosuję na pomysł chineta, trzeba by go tylko lekko zmodyfikować, aby napisy były na jednolitym tle.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 732
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#20 Post autor: RyBy »

chinet pisze:Uff, mój pierwszy projekt w Gimpie. Spociłem się jak skunks. Nie wszystko potrafiłem umieścić tak jak chciałem i już nie miałem siły, ale najwyżej to Wam dopiszę :) .

Obrazek

1. Tło miasta planowałem umieścić na całym kapslu, a napisy na ząbkach. Na licu kapsla tylko nazwa miasta (wsi, gumna, ewentualnie jakiegoś pagórka) i kraj.
2. Chciałem, aby tło było czarno-białe, a facjata w kolorze. Napisy oczywiście wtedy w kolorze.
3. Jeśli napisy po okręgu na czerwonym kolorze, to może zrobić w kontrze np. białe.

I to tyle.

PS. Bajek, pozwoliłem sobie skorzystać z kapsla z Twojego wcześniejszego projektu :) .
Chinet, ktoś Ci tułów za... :mrgreen:
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Kaśa
Posty: 16
Rejestracja: 04 września 2012, 21:21
Lokalizacja: wschood

#21 Post autor: Kaśa »

Napis na obrazku miasta jest nieczytelny, nawet jeżeli tło będzie czarno-białe to napis nie będzie współgrał. Lepiej skupić się na jednej bitmapie (zdj. twarzy) i zrobić to porządnie niż wrzucać wszystko na tak małą powierzchnię. Przychylam się do zdania Daniela - Kormorany już były :D. Nie lepiej umieścić po prostu nazwę miasta?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#22 Post autor: wiki »

Kapsel powinien być możliwie prosty. Projekt Chineta ma jedną wadę. Będzie bardzo pracochłonny. Trzeba dobrać odpowiednią fotkę miasta, połączyć z wyciętą sylwetką kolekcjonera. Niby kto miałby to w miarę szybko zrobić?

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#23 Post autor: Kibi »

Krzychu, Błonie w tle bardzo malownicze, ale ta obcięta głowa jak z horroru... :lol:
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#24 Post autor: danio_145 »

I sprawa kolejna. Zdjęcia tła musi być w dużej rozdzielczości i dobrej jakościm, inaczej w trakcie druku wyjdzie jakaś plama.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#25 Post autor: menio »

zostawcie 1 wzór, najlepszy jest, nie dość że prosty w przekazie i formie to jeszcze wyraźny i konkretny, nie kombinujcie z kormoranowaniem. z tych kolekcjonerskich z innych krajów jakie widziałem to wzór 1 jest o niebo lepszy od ruskich czy włoskich. nie idźcie w papugowanie innych. Proszę.

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#26 Post autor: Olchaw »

Mnie podoba się projekt 3, ale z małymi poprawkami.
1. Zamiast "Poczet..." dać "Polscy kolekcjonerzy kapsli"
2. Usunąć napisy Polska, Poland itd. (wystarczą barwy w tle).
3. Zamiast napisów Polska itd. wstawić na dole maila.
Zdjęcie oczywiście czarno-białe

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#27 Post autor: chinet »

RyBy pisze:Chinet, ktoś Ci tułów za...
Chłopaki z Mokotowa :D .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#28 Post autor: chinet »

Olchaw pisze:1. Zamiast "Poczet..." dać "Polscy kolekcjonerzy kapsli"
Wg mnie to przesada z takimi napisami. Tylko niezbędne informacje.
Olchaw pisze:2. Usunąć napisy Polska, Poland itd. (wystarczą barwy w tle).
Jeśli ma być nazwa miasta to lepiej bedzie grało z nazwą kraju, a nie miasto + flaga.
Olchaw pisze:Zdjęcie oczywiście czarno-białe
Czrno-białe? Może być, tylko na jakiej blasze to zadrukować? Nie wiem, czy na złotej bez żadnego podkładu wyjdzie z dobrym efektem.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#29 Post autor: wtk »

Zdjęcie miasta w tle odpada dla mnie! :]

Projekty warte rozwoju wg mnie to: 5, 2, 1... :)
CCi#1223 / Discord wtk#9189

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

#30 Post autor: kapiral »

Żeby była jasność. Kapsel ze zdjęciem to nie wizytówka. Jeżeli, ktoś nie wie jak wygląda wizytownik odsyłam do Prof. google. Kapsle są przede wszystkim dla kolekcjonerów, a tu naprawdę nie trzeba niewiadomo ilu informacji, żeby namierzyć konkretną osobę. Jeżeli damy kapsel komuś znajomemu, kto nie ma do czynienia z naszym forum, to przecież nawet bez jakichkolwiek podpisów byłoby w porządku.
Mnogość informacji byłaby niewątpliwą zaletą, gdyby ktoś na przykład zamierzał rozdawać (rozrzucać) swoje kapsle w trakcie jakiejś giełdy.
Przecież i tak się znamy. Jeżeli nie z osobistych spotkań, to z forum. Znalezienie adresu mailowego przy dzisiejszych możliwościach jest bardzo proste.
A teraz już złośliwie:
Data i miejsce urodzenia, nazwisko panieńskie matki, zainteresowania, orientacja seksualna...?

ODPOWIEDZ