26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#61 Post autor: wzmacniacz »

Katalog , maga extra tych nakrętek. Chętnie bym bliżej go obejrzał :-)

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#62 Post autor: filips33 »

Kowalsik pisze:To jak ktoś ma, niech się śmiało ujawnia ;)
Mam kapselki giełdowe i chętnie wymienię na inne giełdowe, np. w Poznaniu 16.11.( powinienem być ).

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#63 Post autor: lendoo »

Jestem zainteresowany kapslem giełdowym. W zamian mogę zaoferować inne giełdowe, np ostatnie Tychy, Leżajsk, Lublin, Poznań 2008...
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#64 Post autor: rwjak »

wzmacniacz pisze:Katalog , maga extra tych nakrętek. Chętnie bym bliżej go obejrzał :-)
Gostek ma być w Poznaniu

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#65 Post autor: yoreck »

rwjak pisze:
wzmacniacz pisze:Katalog , maga extra tych nakrętek. Chętnie bym bliżej go obejrzał :-)
Gostek ma być w Poznaniu
Ten "gostek" to Włodzimierz Tomczak - kolekcjoner - nestor , legenda - który po latach przerwy ponownie zaczął zbierać kapsle
na dole moje wrocławskie zdobycze

Obrazek
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Gacka
Posty: 1072
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#66 Post autor: Gacka »

Och ten "gostek". Wspaniały człowiek. Nestor,to prawda. Jak zaczynałem zbierać kapsle (88'),to Włodek w Polsce był kimś takim,jak...Andrzej Gołota,ewentualnie John Wayne. Poprostu był bardzo znany,mega popularny w towarzystwie kolekcjonerów. Trudno mi się zbierało kapsle w tamtych latach. Wszyscy trzymali,rezerwowali kapsle dla niego. Giełdy też były inne. Mniej ludzi,same wymiany,"rodzinna atmosfera". Włodek jak mi pokazywał kapsle które ktoś mu dał,no to słabłem...
A były to np. kapsle z USA,KANADY,nie wspominając o EGIPCIE! Ja swoje kapsle zdobywałem na parkingach na których parkowali Niemcy,Francuzi. Ewentualnie pod "lepszymi" hotelami,gdzie parkowali zagraniczni turyści. On miał łatwiej. Poznaliśmy się. Czułem jego wielkość. Był moim wodzem! Przyjeżdżał do mnie niespodziewanie. Zawsze ze swoim wózeczkiem na kółkach. Dzwonek do drzwi,a mama do mnie,wtedy młodego chłopaka - jakiś Pan do Ciebie. Idę do drzwi,a tu Włodek:No cześć,mam 45 min. jestem przejazdem z Katowic,wymienimy się? Heheheh! I opowiada,jak znalazł gdzieś tam na dworcu oranżade,z ktorej nie miał kapsla. Albo na torach jakiś rarytas. Dużo czasu mineło zanim miałem więcej kapsli niż on. Potem sprzedał koilekcje. Zajął się kartami telefonicznymi. Dalej wpadał na herbate. Potem "weszły" telefony komórkowe. Karty padły. KIlka lat temu pojawił się na giełdzie. Zbiera odwrotki,Pepsi,i chyba Polske. Fajnie że wrócił.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
zagul
Posty: 293
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#67 Post autor: zagul »

yoreck pisze:
Obrazek
Tychy jedynka przebija wszystko.

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#68 Post autor: Wiśnia »

Bardzo ładne te Tychy ! Gratulacje !

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: 26.10.2013-Wrocław,Giełda Birofilska

#69 Post autor: Paweł »

Gacka pisze:Och ten "gostek". Wspaniały człowiek. Nestor,to prawda. Jak zaczynałem zbierać kapsle (88'),to Włodek w Polsce był kimś takim,jak...Andrzej Gołota,ewentualnie John Wayne. Poprostu był bardzo znany,mega popularny w towarzystwie kolekcjonerów. Trudno mi się zbierało kapsle w tamtych latach. Wszyscy trzymali,rezerwowali kapsle dla niego. Giełdy też były inne. Mniej ludzi,same wymiany,"rodzinna atmosfera". Włodek jak mi pokazywał kapsle które ktoś mu dał,no to słabłem...
A były to np. kapsle z USA,KANADY,nie wspominając o EGIPCIE! Ja swoje kapsle zdobywałem na parkingach na których parkowali Niemcy,Francuzi. Ewentualnie pod "lepszymi" hotelami,gdzie parkowali zagraniczni turyści. On miał łatwiej. Poznaliśmy się. Czułem jego wielkość. Był moim wodzem! Przyjeżdżał do mnie niespodziewanie. Zawsze ze swoim wózeczkiem na kółkach. Dzwonek do drzwi,a mama do mnie,wtedy młodego chłopaka - jakiś Pan do Ciebie. Idę do drzwi,a tu Włodek:No cześć,mam 45 min. jestem przejazdem z Katowic,wymienimy się? Heheheh! I opowiada,jak znalazł gdzieś tam na dworcu oranżade,z ktorej nie miał kapsla. Albo na torach jakiś rarytas. Dużo czasu mineło zanim miałem więcej kapsli niż on. Potem sprzedał koilekcje. Zajął się kartami telefonicznymi. Dalej wpadał na herbate. Potem "weszły" telefony komórkowe. Karty padły. KIlka lat temu pojawił się na giełdzie. Zbiera odwrotki,Pepsi,i chyba Polske. Fajnie że wrócił.
A jego kolekcję kupił sam Wojciech Smarzowski, w tym wspaniały zbiór przedwojennych. Niestety panu reżyserowi "faza" na kapsle dosyć szybko przeszła i w ten sposób nie możemy oglądać tego zbioru.

ODPOWIEDZ