9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#31 Post autor: icebock »

Giełda jeszcze się nie odbyła, a niektórzy kolekcjonerzy-wybrańcy :mrgreen: mają już kapsle giełdowe i to w stanie dziewiczym , mam pytanie kto rozprowadza bo chętnie kupię :cool:

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#32 Post autor: rwjak »

Ja też. (PW)

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#33 Post autor: Delma21 »

Ja też;D

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#34 Post autor: kapiral »

Czy 6 sierpnia to ulica jednokierunkowa? Tak mi wygląda z google map. I gdzie najlepiej i bez problemu zaparkować samochód?
Z góry dzięki za informacje i do zobaczenia na giełdzie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#35 Post autor: wiki »

Ulica 6 sierpnia przy Piwotece to w tej chwili deptak, na pozostałych odcinkach jednokierunkowa.
Info o miejscach parkingowych skopiowałem z poprzedniego roku (chyba aktualne)

Miejsca parkingowe (w sobotę za darmo) są wzdłuż Al. Kościuszki po obu stronach i na 6 Sierpnia po zachodniej stronie Kościuszki.
Parking płatny strzeżony jest na Kościuszki między Tuwima i 6 Sierpnia po wschodniej stronie (pierwsza godzina 3 zł, następne 4 zł).

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#36 Post autor: krzysio »

W zeszłym roku zaparkowałem 100 m przed Piwoteką - wjechałem na deptak i dojechałem do wnęki mieszczącej z 15-18 aut. O 8 rano były jeszcze 3 wolne miejsca.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#37 Post autor: Kowalsik »

Niestety, praca mnie wygania w teren i nie przyjadę, czego bardzo żałuję...
Kowalsik

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#38 Post autor: lendoo »

icebock pisze:Giełda jeszcze się nie odbyła, a niektórzy kolekcjonerzy-wybrańcy :mrgreen: mają już kapsle giełdowe i to w stanie dziewiczym , mam pytanie kto rozprowadza bo chętnie kupię :cool:
Obrazek

:wink:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#39 Post autor: wersa »

Jestem ciekaw czy po przyjeździe na giełdę będą jeszcze dostępne kapsle giełdowe?
Mam nadzieję, że nie zostały już wszystkie zarezerwowane i rozprowadzone.
Do zobaczenia w sobotę.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#40 Post autor: Pluto »

Pozdrawiamy z Łodzi :)
Załączniki
20150509_103312.jpg
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#41 Post autor: wismat »

Szybki jesteś! :)

Podziękowania dla organizatorów za możliwość spotkania :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#42 Post autor: wiki »

Dziękujemy wszystkim za przybycie.!!!
Pamiątkowe zdjęcie w załączeniu. Zostały jeszcze żółte kapsle. Będzie można je kupić po 5 zł na giełdzie w Tychach.

Kiedy według Was powinna odbyć się następna giełda łódzka: za rok w maju, czy też w listopadzie tego roku? Piszcie.

Pozdrawiamy
Krzysztof i Paweł

PS. Sorry, że nie mogłem z Wami zostać, ale konkurencyjna impreza rowerowa była naprawdę super.

Obrazek

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#43 Post autor: chinet »

Giełda opanowana była całkowicie przez kapslarzy. Rano, tuż przed wejściem do lokalu Gospodarz Organizator pięknie opowiadał o uczciwości i zachowaniu porządku przy zakupie wejściówki i należnych fantów. I co z tego, skoro oficjalne kapsle są dla zwykłej ciżby i to w określonej ilości, gdyż wróble ćwierkają o wcześniejszej ich dystrybucji. Poza tym już chyba tradycją się staje wielokolorowość kapsli giełdowych. Niestety tylko dla wybrańców z tłumu.
Tak więc odpowiadając Wikiemu na pytanie o termin kolejnej giełdy: mam to głęboko gdzieś, do Łodzi na giełdę już nie przyjadę.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#44 Post autor: Delma21 »

Niebylem na gieldzie wiec nie powinnem sie wtracac,lecz moim zdaniem wlasnie ta gielda jest ewidentnie z serii przekretow,tzw kapsli szemranych,bo tak jak bylo z poprzednimi oficjalne kapsle byly dwa kolory,lecz pozniej sie dowiedzialem ze zostal tez niebieski i czerwony czy bialy,wiec najlepiej jak taka gielda sie odbywa raz na rok a najlepiej wcale,bo napewno nie jest fer podrabianie,a inaczej mowic wypuszczanie kapsli szemranych wlasnue na gieldzie,nic tylko moge to ujac jest to po pozytywnej stronie ZAROBKU
Niestety ttaka jest prawda,a ja jak juz cos zobacze ze nie jest fer,to musze soe wypowiedziec w tej sprawie,
Ciekaw jestem ile tych kolorow kapsli wyszlo nieoficjalnych,moze jakis zielony,niebieski,bialy,zolty a moze nawet rozowy,
Aby tylko zarobic,a co tam pojda za szt po 6dyszek
I to na tyle odemnie

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#45 Post autor: kapiral »

Giełda, a właściwie należałoby napisać Łódzkie Kapslarzy Spotkanie oceniam zdecydowanie na plus, chociaż kilka spraw nie do końca wyszło tak jak powinno. Samo położenie Łodzi sprawia, że taka impreza pozwala na spotkanie się kolekcjonerów z dość odległych miejsc nie powodując konieczności zarywania całej nocy poprzedzającej. Ponad 200 km w niewiele ponad dwie godziny i to bez jakiegoś drastycznego łamania przepisów. Trochę inna sprawa już w samej Łodzi - ścisłe centrum miasta z dominującymi ulicami jednokierunkowymi, to jednak spore utrudnienie. A co do lokalu - przy tej liczbie kolekcjonerów jak najbardziej wystarczający, jednak żółta kartka za poślizg ze startem (koczowanie kilkadziesiąt minut na ulicy to średnia przyjemność, przy innej lokalizacji pewnie wymiany zaczęłyby się jeszcze przed oficjalnym otwarciem, ale w takim miejscu lepiej nie wzbudzać nadmiernego zainteresowania).
Kapsle giełdowe. Niedawno dowiedziałem się, że Łódź jest takim Żywcem dla kolekcjonerów biletów i właśnie ze zbieraniem biletów kojarzy mi się to co miało miejsce. Jeszcze przed giełdą "nie mogę przyjechać ale czy ktoś mógłby mi kupić bilet". Ja też zbierałem bilety, ale tylko z miejsc w których byłem. Potem często trafiały jako pamiątki towarzyszące zdjęciom w kolejnych albumach. Bardzo fajnie się uzupełniały. Tak też traktuję kapsle giełdowe czy inne. Byłem na giełdzie, na kapslu jest informacja o wydarzeniu i to mi bardzo pasuje. Dla obecnych na giełdzie na jej rozpoczęciu wystarczyło bez problemów, no więc nie rozumiem zastrzeżeń.
Podobnie z kapslami z serii kolekcjonerzy: wymieniałem się z kimś, mam Jego kapsel i jest to bardzo sympatyczna pamiątka pomocna czasami przy identyfikacji kolekcjonera (nawet nie wiedziałem, że to Ty jesteś Wismat, ale jeszcze raz ogromne dzięki za wymianę). Ale po co mi wszystkie kapsle z serii skoro nie znam kogoś? I jeszcze raz do tych, którzy obdarowali mnie dublami: jak mam sprzedać czyjeś zdjęcie?.
Ale za mocno się rozpisałem. Zdaję sobie sprawę, że pewnych spraw nie da się zmienić. Jeszcze raz wszystkim ogromne dzięki za spotkanie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#46 Post autor: wiki »

Tak, został wydrukowany jeszcze biały i granatowy. Nie są i nie będą sprzedawane wbrew temu co piszecie. Znajdą się na aukcji na WOŚP. Więcej komentarzy nie będzie.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#47 Post autor: chinet »

wiki pisze:Tak, został wydrukowany jeszcze biały i granatowy. Nie są i nie będą sprzedawane wbrew temu co piszecie.
Ale na wymiany, to czemu nie... :roll:. Więcej nie będzie komentarzy.
Jestem trollem :mad:

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#48 Post autor: wersa »

Żeby nie było tylko tak na smutno, to ja się pochwalę, że jednak przybyło mi 32 dziewice polskie, i nawet 1 dziewica z Kambodży.
Szkoda tylko, że wspomniane wyżej kolory kapsli nie wpadły dyskretnie i do mojej ręki pod stołem.
Dziękuję wszystkim kolegom za udział w powiększaniu mojej kolekcji.
Jaki jest sens drukowania kapsli, których nikt nie widział, a będą sprzedane na aukcji WOŚP za 8 miesięcy?
Mnie też nie zobaczycie więcej w Łodzi, nie mam ochoty oglądać przekazywania kapsli z rączki do rączki.
Pozdrawiam
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: 9 maja 2015r. - III Łódzka Giełda Birofilów

#49 Post autor: Pluto »

Skusiłem się na giełdę w Łodzi po raz pierwszy i raczej po raz ostatni.
Ale po kolei.
Sama giełda malutka i typowo kapslowa co było dużym plusem. Wydawało mi się, że nie do końca kolekcjonerzy byli tam mile widziani w sobotni poranek - ale to moje wrażenie wysnute po obserwacji pracowników/właścicieli.
Lokal malutki, ale dwa rzędy stolików po jednej stronie ściany i drugiej się zmieściły i było jeszcze miejsce na swobodne przejście. Na samej giełdzie sporo znajomych twarzy i sporo nowości w postaci kapsli. W pewnym momencie, gdzie się nie człowiek nie ruszył - wszędzie kapsle.
Kolejny plus - żabka, która była zaopatrzona w grodziskie i całkiem sporo osób wykupiło chyba cały zapas ze sklepu :D
Niestety raczej już się w Łodzi nie pojawię, ponieważ nie będę popierał organizatorów którzy wciskają kit ludziom jeszcze przed rozpoczęciem giełdy. Do czego piję?

Mianowicie kapsle OFICJALNE są dwa - czerwony w ilości 70 sztuk i żółty w ilości kilkukrotnie większej (ile dokładnie wiem).
Ile jest NIEOFICJALNYCH? Nie wiem. Przed giełdą wszyscy czekający otrzymali informację, że nie ma innym niebieskich, białych czy innych kolorowych kapsli. Są dwa oficjalne i koniec. Zostały przedstawione zasady przydziału kapsli, jeden czerwony za wejściówkę (6zł) i na koniec kolejki jeśli ktoś chciał kupić kolejny. Nikt nie robił sprzeciwu, każdy się dostosował.

Pod sam koniec giełdy okazało się, że są również NIEOFICJALNE kapsle, na których widnieje grafika identyczna jak na oficjalnych.
W sumie żadne zaskoczenie... Ale żeby tak kłamać ludziom prosto w oczy? Nie można powiedzieć, że są dwa oficjalne i np. 10 sztuk w takim i takim kolorze ale będą dostępne tylko na aukcjach WOŚP itp. Widocznie nie można...
Osobiście poczułem się oszukany w pewien sposób i myślę, że nie tylko ja się tak czuje.
Może i te kapsle nie będą sprzedawane, może trafią na aukcje WOŚP, może nie. Jednak proponowanie kapsli oficjalnych jak i nie oficjalnych innym kolekcjonerom jeszcze przed terminem giełdy, jest po prostu poniżej krytyki. I proszę mi nie pisać, że nic takiego nie miało miejsca.
Całe szczęście, że są porządni kolekcjonerzy, którym takich zachowań nie tolerują i nie chcą mieć z tym nic wspólnego.

Dla potwierdzenia fotka kapsli oficjalnych jak i nie oficjalnych.

Gdyby nie ten zgrzyt na koniec to bym do Łodzi wrócił bo w sumie fajnie było. Ale nie wrócę bo nie będę wspierał kłamców i nie chce tak jak wersa oglądać kapsli przekazywanych pod stołem, których rzekomo nie ma.
Załączniki
lodz.jpg
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

ODPOWIEDZ