24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#1 Post autor: Dariobeer »

Info z fejsa:
"Śląski Klub Birofilów serdecznie zaprasza na kolejną już jesienną odsłonę naszej Tyskiej Międzynarodowej Giełdy Birofilów.Tym razem jesienna giełda odbędzie się w odnowionym budynku słodowni (teren byłego Browaru Obywatelskiego,ul.Browarowa 7)
Rezerwacja stolików: slaski.klub.birofilow@tlen.pl

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#2 Post autor: Dariobeer »

Info z browar biz
"Można rezerwować stoły na e mail brandysmarek@poczta.onet.pl , rezerwacja jest bezpłatna, będą zrobione 2 podstawki giełdowe oraz 2 kapselki , dla początkujących kolekcjonerów będą darmowe etykiety i podstawki z różnych polskich i zagranicznych browarów"

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#3 Post autor: icebock »

Dla uczestników do dyspozycji będzie 110 stołów, jeden stolik to połowa ławy piwnej, w tej chwili jest zarezerwowane 50 stolików, podczas giełdy będzie można zjeść coś na ciepło.na wejściówkę będzie jeno piwo lane gratis, podczas imprezy odbędzie się kilka konkursów z nagrodami (koszulki, szkło, otwieracze itp), na jednym ze stolików będą darmowe etykiety , podstawki z Polski i europy.Giełda odbędzie się w starej słodowni która jest po modernizacji na najniższym poziomie, 20 metrów od bramy wjazdowej do browaru Obywatelskiego. Zapraszam w imieniu kolekcjonerów Śląskiego Klubu Birofilów :cool:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#4 Post autor: yoreck »

Mam czas ,dlatego mnie nie będzie stout
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#5 Post autor: icebock »

Zarezerwowano 85 stolików na tyską giełdę , osoby które chcą mieć stolik radzę się pośpieszyć, zostało 25 stolików
Sponsorem imprezy jest Kompania Piwowarska,Browar Obywatelski oraz Śląski Klub Birofilów :cool:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#6 Post autor: wismat »

Nie sądziłem, że mam tak dogodne połączenia kolejowe Gdańsk - Tychy :) Będę!
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#7 Post autor: Oguś27 »

Giełda się zbliża, myślę że można zacząć robić listę obecności.
1. wismat
2. Oguś27

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 97
Rejestracja: 29 grudnia 2013, 15:20
Lokalizacja: woj Śląskie

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#8 Post autor: Grzechu »

3. Grzechu
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na
krytykę innych. - Christian D. Larson.

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#9 Post autor: icebock »

Zarezerwowano 105 stolików, radzę się pośpieszyć :cool:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#10 Post autor: wiki »

Wolne miejsce w samochodzie z Łodzi. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 607300042. Adrian.

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#11 Post autor: icebock »

W związku z dużą ilością chętnych na stoły udało się załatwić dodatkową pulę, w tej chwili jest zarezerwowane 15 stołów, zostało wolne 15 sztuk,, nie długo na stronie klubu będą skany kapsli i podstawek giełdowych na które otrzymaliśmy zgodę browaru :cool:

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#12 Post autor: icebock »

Kapselki i podstawki giełdowe zrobione , nie długo foto na stronie klubowej, zarezerwowano 135 stołów, w związku z dużym zainteresowaniem udało się jeszcze załatwić 15 ale to już końcówka, na giełdzie będzie coś na ciepło do zjedzenia, kawa, herbata , napoje bezalkoholowe, miejsce giełdy można zobaczyć na facebook i stronie Browar Obywatelski :cool:

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#13 Post autor: icebock »

Zarezerwowano 145 stołów na sobotnią giełdę ,kapselki i podstawki giełdowe zrobione, foto na stronie Śląskiego Klubu Birofilów
Ilość kompletów limitowana, 150 zestawów po 2 kapselki będzie do sprzedaży , nie będzie żadnych dodruków, nie ma żadnych innych kolorów,odcieni, itp, na ciepło do zjedzenia restauracja con amore przygotuje żeberka z dodatkami oraz bigos, będzie kawa, herbata, napoje bezalkoholowe oraz oczywiście piwo :cool:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO TYCHÓW !!!!!

chmu
Posty: 167
Rejestracja: 07 czerwca 2013, 11:53
Lokalizacja: Bochnia

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#14 Post autor: chmu »

Gdyby ktoś z wybierających się na giełdę miał na zbyciu kapsle Karamalz z serii Hobbit lub Epoka lodowcowa, to ja chętnie nabędę takowe

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#15 Post autor: Wacek »

icebock pisze:Zarezerwowano 145 stołów na sobotnią giełdę ,kapselki i podstawki giełdowe zrobione, foto na stronie Śląskiego Klubu Birofilów
Ilość kompletów limitowana, 150 zestawów po 2 kapselki będzie do sprzedaży , nie będzie żadnych dodruków, nie ma żadnych innych kolorów,odcieni, itp, na ciepło do zjedzenia restauracja con amore przygotuje żeberka z dodatkami oraz bigos, będzie kawa, herbata, napoje bezalkoholowe oraz oczywiście piwo :cool:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO TYCHÓW !!!!!
No to dla tych kolekcjonerów,którzy nie zarezerwowali stolików bo się nie wystawiają,pozostanie tylko 5 /pięć/ kompletów kapsli ????????????? :lol:

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#16 Post autor: rwjak »

Szansa jest, jeśli kapsle nie będą dodawane do wejściówek, tylko sprzesawane osobno. W końcu nie każdy, kto rezerwuje stolik jest kapslarzem i nie są mu one potrzebne.

zibi57
Posty: 89
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 09:47

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#17 Post autor: zibi57 »

rwjak pisze:Szansa jest, jeśli kapsle nie będą dodawane do wejściówek, tylko sprzesawane osobno. W końcu nie każdy, kto rezerwuje stolik jest kapslarzem i nie są mu one potrzebne.
Chyba żartujesz? Kupią Ci, którym są w większej ilości "potrzebne" do wystawienia na Allegro!
Odwiedzający nie mają zatem żadnych szans na te kapsle.
Pozdrawiam
zibi57

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 97
Rejestracja: 29 grudnia 2013, 15:20
Lokalizacja: woj Śląskie

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#18 Post autor: Grzechu »

Co tak mało kapsli? Jedzie ktoś przez Jaworzno na giełdę jutro ?
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na
krytykę innych. - Christian D. Larson.

Miszka
Posty: 27
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 09:48
Lokalizacja: Krakow

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#19 Post autor: Miszka »

Grzechu ja jade.Zadzwon jesli aktualne 668 185 404.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#20 Post autor: goblin »

Grzechu pisze:Co tak mało kapsli? Jedzie ktoś przez Jaworzno na giełdę jutro ?
Masz odpowiedź.
Jeszcze się giełda nie zaczęła, a już w sprzedaży

http://allegro.pl/tychy-gielda-24-10-20 ... 87742.html
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 97
Rejestracja: 29 grudnia 2013, 15:20
Lokalizacja: woj Śląskie

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#21 Post autor: Grzechu »

Witam. Z samego rana kapsle już na popularnym portalu aukcyjnym, żenujące bo na giełdzie jeszcze nie sprzedawali a kilka poszło przez kup teraz.Szczegół... Niestety pojawiają sie po raz kolejny osoby które liczą na czyjąś nieuwagę i to wykorzystują,mi osobiście zginęło kilka kapsli,wyrwane na siłę z segregatorów razem z taśmą i workami! Poza tym komuś zawineli pokal i jeszcze jakaś trzecia sytuacja była...
Poza tym giełda na plus,fajna organizacja. Mało konkursów tylko ale w obu nagroda zdobyta :)
Warto było jechać i nie pozostaje nic tylko czekać na 48 giełdę. Pozdrowienia dla obecnych
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na
krytykę innych. - Christian D. Larson.

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#22 Post autor: Wiśnia »

Grzechu pisze: Niestety pojawiają sie po raz kolejny osoby które liczą na czyjąś nieuwagę i to wykorzystują,mi osobiście zginęło kilka kapsli,wyrwane na siłę z segregatorów razem z taśmą i workami! Poza tym komuś zawineli pokal i jeszcze jakaś trzecia sytuacja była...
Patologia...
Teraz trzeba będzie mieć na uwadze jak się będzie odchodzić ze swojego stoiska.
Jakieś ciekawe kapsle Ci ukradli ?

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#23 Post autor: icebock »

Szanowny kolego o nicku GOBLIN !!!!! następnym razem zrobimy specjalnie aukcję dla Ciebie po skończeniu giełdy z kapslami w cenie 20 zł sztuka, pomyśl zanim co napiszesz , kapsle zostały wystawione w cenie do zakupu takiej jak na giełdzie dla osób które nie mogły z różnych względów przyjechać, jeśli wolisz kupować od tych co kupują na giełdzie po kilka zestawów i wystawiać za wyższą cenę to Twoja wola , pozwól jednak innym dostać te kapsle po kolekcjonerskiej cenie.Dziękuję wszystkim kolekcjonerom za liczne przybcie na te spotkanie i miłą atmosferę , zapraszamy za kilka miesięcy na wiosenną imprezę :cool:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#24 Post autor: wiki »

Może wystarczyło poinformować, że kapsle giełdowe można nabyć na Allegro "po kolekcjonerskiej cenie" wtedy nie byłoby niedomówień. Chyba wszyscy kolekcjonerzy (nie tylko Goblin) miał takie wrażenie, że to jakaś pokątna sprzedaż.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#25 Post autor: yoreck »

wiki pisze:Może wystarczyło poinformować, że kapsle giełdowe można nabyć na Allegro "po kolekcjonerskiej cenie" wtedy nie byłoby niedomówień. Chyba wszyscy kolekcjonerzy (nie tylko Goblin) miał takie wrażenie, że to jakaś pokątna sprzedaż.
O właśnie! Hmmm,a potem na aukcje WOŚP !
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#26 Post autor: goblin »

Dzięki za propozycję, icebock, ale ja nie zbieram kapsli giełdowych.
Wydaję się, że po raz kolejny popełniliście błąd i teraz starasz się zamydlić oczy. Pisałeś, że 145 stolików zarezerwowano, a przygotowaliście tylko 150 limitowanych zestawów kapsli /chwyt marketingowy?/, uważałeś, że przy tej liczbie stolików więcej ludzi nie przyjdzie? Od 150 odjąć 10 sprzedanych na allegro. zostaje 140 kompletów dla gości giełdy, którzy zerezerwowali 145 stolików :O /chyba że na Śląsku obowiązuje inna matematyka/. A może wydrukowaliście więcej tych kapsli giełdowych, a wszystkich celowo wprowadziliście w błąd?
Nie wiem, czy wszyscy goście odwiedzający Waszą giełdę zdołali zaopatrzyć się w te kapsle. Cieszy pomysł dotarcia z tymi pamiątkami do kolekcjonerów, nie mogących dotrzeć na giełdę, ale jak już kilkakrotnie się to działo, organizatorzy sprzedawali nadwyżki, które zostały po zakończenia giełdy. Wielokrotnie poruszany był temat na forum, o niedostępności kapsli giełdowych na tych imprezach.
Napisałem wcześniej po raz "kolejny", ponieważ jako kolekcjoner mam zastrzeżenia do poprzedniej giełdy. Wypuściliście trzy kapsle , które szumnie nazwaliście "replikami". Dla mnie repliki kojarzą się z produktem, na którym jest to jasno zaznaczone. Niedoświadczony kolekcjoner /albo zagraniczny/ może mieć problemy z rozróżnieniem Waszej repliki od oryginału. Dla mnie zrobiliście ordynarne podróby. Mam nadzieję, że nie tylko ja tak uważam.
Nie to, żebym się czepiał.....
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#27 Post autor: wismat »

Ja osobiście trochę się zawiodłem. Przeważała sprzedaż/kupno, wymiany były wyjątkiem.

Na przyszłość chcę ostrzec prawdziwych kolekcjonerów: na giełdzie kręcili się złodzieje!! Ukradziono mi minimum 6 kapsli, a z tego co słyszałem, nie byłem jedyny. Trzeba się pilnować. Niestety.

Zapewne ta szumowina społeczna przeczyta ten post; naprawdę żal mi twojej nędznej osoby, która kradnie kapsle o wartości może 20zł. Z całego serca życzę ci jak najgorzej.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#28 Post autor: krzysio »

Organizatorzy przyszłych giełd będą musieli pomyśleć o kamerach. To barachło wkrada się także do naszej społeczności....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#29 Post autor: wiki »

Przy takiej drobnicy jak kapsle żaden monitoring nie pomoże. Specjalista zwinie ci kapsle na twoich oczach i nawet tego nie zauważysz. Ceny kapsli rosną to i amatorów łatwych zdobyczy będzie coraz więcej. 10 lat temu kapsle chodziły po 10-30 groszy teraz za 10 razy tyle.
Swoją drogą to zwyczaj zostawiania "bezpańskich" kapsli na stołach z pewnością ułatwia sprawę.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: 24.10.2015-Tychy.47 Międzynarodowa Giełda Birofiliow

#30 Post autor: wtk »

Dlatego, coraz częściej, część kolekcjonerów rezygnuje z polskich giełd... Nowości lepiej kupić w sklepie i sobie wypić a starszymi wymienić się z kolekcjonerami za pomocą mejli!

Temat pozostawiam do przemyślenia...
CCi#1223 / Discord wtk#9189

ODPOWIEDZ