Etykiety piwne

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
kapselek
Posty: 77
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 11:47

Etykiety piwne

#1 Post autor: kapselek »

Cześć! Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat etykietek. Zbiera je ktoś? Jak się je przechowuję?
:lol: Moja kolekcja: :lol:
410 kapsli
Stan na dzień 17.09.2016

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Etykiety piwne

#2 Post autor: Kibi »

Zbierałem kiedyś etykiety, zaniechałem między innymi z powodu kłopotów z przechowywaniem :).
Dawniej etykiety wklejało się na kartki za pomocą taśmy papierowej, tzw "gęsiej skórki" i potem do segregatora, ale słyszałem, że ta taśma już nie jest produkowana.
Etykiet jest trochę więcej niż kapsli, a na stronie można zmieścić od dwóch do dziesięciu, zależnie od formatu itp. Nawet jeśli taka strona jest cieńsza od strony z kapslami, to i tak potrzeba znacznie więcej segregatorów i miejsca na nie.
Oczywiście można etykiety przechowywać w kopertach, ale to jak przechowywanie kapsli w foliowych torebkach - niby można, ale to trochę bez sensu.

Mam na zbyciu sporo etykiet, głównie polskich.
Chętnie wymienię na kapsle, a początkującym kolekcjonerom mogę wysłać pakiet startowy gratis.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
yaro28ag
Posty: 216
Rejestracja: 15 lutego 2013, 11:41
Lokalizacja: Giełzów 28a 26-340 Drzewica
Kontaktowanie:

Re: Etykiety piwne

#3 Post autor: yaro28ag »

Ja etykiety przyklejam malutkim kawałkiem tasmy dwustronnej na kartke A4 ( posługuje sie kartkami do drukarek ) etykiety przyklejam po obu stronach kartki i wkładam do koszulki ,trzymam to wszystko w segregatorze z podziałem na browary

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

Re: Etykiety piwne

#4 Post autor: Dariobeer »

kapselek,jedna rada.Nie przyklejaj etykiet taśmą samoprzylepną jednostronną (ta foliową) Po jakimś czasie miejsce klejenia stanie się ciemniejsze i "przebija" na drugą stronę.Na etykiecie widać wtedy plamę w miejscu klejenia.Etykiety do kart przyklejam paskiem z papieru śniadaniowego zgiętego w połowie (0,5 cm na 1,5 cm) Podobnie robią filateliści przy wklejaniu znaczków. Używam kleju w płynie (ten z kólką) Wystarczy mały "kleks" na jednej połowie paska i przyklejam do etykiety,drugą połowę paska przyklejam do karty.Mam wtedy mozliwość oderwania etykiety np. przy wymianie na lepszy stan. Etykiety trzymam tak samo,jak yaro28ag.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Etykiety piwne

#5 Post autor: Wacek »

Albumy na 96 zdjęć.W hurtowni kupi tanio.
Starych /małych/ wejdzie podwójnie.
Mam na zbyciu /tanio/ ok.tysiąca etykiet.
Załączniki
et 1.JPG
et 1.JPG (100.54 KiB) Przejrzano 7243 razy
et2.JPG
et2.JPG (88.14 KiB) Przejrzano 7243 razy

kapselek
Posty: 77
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 11:47

Re: Etykiety piwne

#6 Post autor: kapselek »

Dzięki za te informacje. A wy? Co zbieracie poza kapslami?
:lol: Moja kolekcja: :lol:
410 kapsli
Stan na dzień 17.09.2016

Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

Re: Etykiety piwne

#7 Post autor: GRYM »

Nie trzeba nic przyklejać ,wystarczy używać koszulek krystalicznych.Nic nie wypadnie i elegancko się trzyma.
...ARKOHOLIK...

ODPOWIEDZ