Człuchów 17.07.2021.

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Człuchów 17.07.2021.

#2 Post autor: Tomek »

Komedia z kapslami. Milion konkursowych, losowo rozdawanych, żadnego oficjalnego giełdowego. :P Kapsle z giełdy (nie mylić z giełdowymi) na Allegro po 25 zł/sztuka. Dokąd to zmierza???
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#3 Post autor: Bart »

Giełda Człuchowska jest specyficzna. Jestem daleki od krytykowania organizacji bo za to należy się jednak szacunek.
Podczas próby załatwienia/zakupu kompletu kapsli dla znajomego (sam nie zbieram) od głównego organizatora nabyłem 2 sztuki...
i tu już wbiję kij w mrowisko bo na moje pytanie o komplet giełdowych, facet się spienił i nie potrafił określić ile jest "kompletem" i rzucił tekstem, że "wy kapslarze macie nierówno pod kopułą...mnie nie interesują wasze odmiany i katalogi" (wersja łagodniejsza).
Dziwnie to brzmi z ust organizatora, tym bardziej że niedługo potem okazało się że kapsli giełdowych i konkursowych (zwał jak zwał) jest 12 a w konkursach brała udział wąskie grono ludzi. Reszta kapsli była do kupienia.

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Człuchów 17.07.2021.

#4 Post autor: marecki1207 »

Była już o tym dyskusja na facebooku. Szkoda słów bo wszystko za darmo a nadrobimy ilością kapsli na których zarobimy na kapslarzach którzy jak to napisałeś określił mają nie równo pod kopułą i sami nie wiedzieli które są oficjalnymi giełdowymi.Myślą że łosi znajdą co się rzucą i będą się bić o te ich wynalazki giełdowe?Niestety każdy ma równo pod kopułą w przciwieństwie do organizatora.Zero szacunku do giełdowiczów i kolekcjonerów a przecież dzięki nam kolekcjonerom (kapslarzom również) taka giełda jeszcze ma rację bytu bo ktoś przyjeżdża a z takim podejściem i określaniem kolekcjonerów to daleki jestem od uczestniczenia na takich giełdach.Powinno się żadnego nie wrzucać do katalogu i organizator by się ugotował z nimi bo nikt by ich nie chciał i nie szukał.Chyba jedyna taka giełda w swoim rodzaju.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Człuchów 17.07.2021.

#5 Post autor: wismat »

Czyli w skrócie mówiąc, te kapsle to były od "swoich" dla "swoich"?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#6 Post autor: Bart »

Było trochę użytkowników naszego forum i może ktoś by więcej na ten temat napisał?
Mateusz, opisałem to jak ja to widziałem i co wyszło z rozmowy. Czy kapsle były od swoich dla swoich ? No chyba nie bo konkursów było mało czyli możliwość zdobycia kapsla "konkursowego" też mała (nie sami kapslarze byli)
Skłaniam się ku tezie, że chodzi o zarobek czy nazwijmy to zwrot kosztów giełdy.


P.S. "Mój" komplet giełdowych dla znajomego:
Człuchów.jpg
Człuchów.jpg (41.47 KiB) Przejrzano 4920 razy

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Człuchów 17.07.2021.

#7 Post autor: krzysio »

Giełdowych kapsli było 4 sztuki. Pozostałe 8 ( 2 x po 4 - inny kolor kapsla ) to były wspominane tu konkursowe. Łącznie 12 sztuk 3 x 4 ( srebrny kapsel, żółty kapsel, czarny kapsel ).
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#8 Post autor: Bart »

krzysio pisze: 01 sierpnia 2021, 12:47 Giełdowych kapsli było 4 sztuki. Pozostałe 8 ( 2 x po 4 - inny kolor kapsla ) to były wspominane tu konkursowe. Łącznie 12 sztuk 3 x 4 ( srebrny kapsel, żółty kapsel, czarny kapsel ).
Tak, wynika to też ze zdjęcia, które widziałem kilka dni temu. Smród pozostał. Nie jestem odosobniony w tym temacie.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Człuchów 17.07.2021.

#9 Post autor: Pluto »

krzysio pisze: 01 sierpnia 2021, 12:47 Giełdowych kapsli było 4 sztuki. Pozostałe 8 ( 2 x po 4 - inny kolor kapsla ) to były wspominane tu konkursowe. Łącznie 12 sztuk 3 x 4 ( srebrny kapsel, żółty kapsel, czarny kapsel ).
Według mnie nie było żadnych oficjalnych kapsli giełdowych.

Przy wejściu był rozdawany losowo kapsel w stanie dziewiczym - nie da się jednoznacznie stwierdzić który z 12 sztuk. Nie dało się go/ich dokupić z tego co wiem. Czy ktoś może to potwierdzić?
Do tego przy wejściu dawane za darmo były dwa piwa zakapslowane kapslami (losowe wzory z tego co zrozumiałem z wpisu na FB).
Pozostałe 9 sztuk były w konkursach (chociaż tutaj nie mam pewności czy kapsle z konkursów nie były również rozdawane na wejściu - tego nikt nie potwierdził.

Także jak napisałem na początku według mnie nie było po prostu kapsli giełdowych.
Dlaczego?
- brak konkretnej informacji który wzór jest giełdowy, (jako pamiątka), a który/które do zdobycia w konkursach (ja to rozdzielam giełdowe/konkursowe)
- brak możliwości zdobycia większej ilości giełdowego kapsla (celem zdobycia dubla do wymian)
- w tym przypadku można mówić o serii giełdowej, a nie kapslach

Rozumiem 1-2 sztuki ale nie 12...

Tęsknię do czasów kiedy człowiek jechał na giełdę i miał gdzieś czy będą kapsle giełdowe czy nie...
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#10 Post autor: Bart »

Pluto pisze: 01 sierpnia 2021, 22:31 Przy wejściu był rozdawany losowo kapsel w stanie dziewiczym - nie da się jednoznacznie stwierdzić który z 12 sztuk. Nie dało się go/ich dokupić z tego co wiem. Czy ktoś może to potwierdzić?
Pluto pisze: 01 sierpnia 2021, 22:31 - brak możliwości zdobycia większej ilości giełdowego kapsla (celem zdobycia dubla do wymian)
Kupiłem "giełdowy" u organizatora za 10 zł.
Pluto pisze: 01 sierpnia 2021, 22:31 Tęsknię do czasów kiedy człowiek jechał na giełdę i miał gdzieś czy będą kapsle giełdowe czy nie...
Nie mam takiego problemu :) a jedynie chciałem spełnić prośbę kolegi.
Zdziwiło mnie "...nie interesują mnie wasze odmiany i katalogi" by za chwilę wyciągać rękę po pieniądze.
Gdyby nie to, to nie zabrałbym głosu w tym temacie gdyż mnie on nie dotyczy.

Nie chcę zniechęcać ludzi do Człuchowa. Byłem dwa razy i pewnie podskoczę towarzysko kolejny ale tak jak pisałem w pierwszym poście jest to specyficzne miejsce. Kupić/sprzedać. Wymienić się już niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Człuchów 17.07.2021.

#11 Post autor: Pluto »

Pluto pisze: 01 sierpnia 2021, 22:31 - brak możliwości zdobycia większej ilości giełdowego kapsla (celem zdobycia dubla do wymian)
Kupiłem "giełdowy" u organizatora za 10 zł.

Ale to był ten sam wzór, który dostałeś na wejściu czy inny wzór?
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#12 Post autor: Bart »

Kupiłem czarnego z napisem Krajan a dostałem czarnego z 25. Wszystko załatwiałem w tym samym czasie przy stoliku organizatora.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Człuchów 17.07.2021.

#13 Post autor: Pluto »

Czyli tak jak napisałem kapsle jako wejściówki były rozdawane losowo.
Kupić też było można jak widać ale już inny wzór (pewnie też losowo).
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Człuchów 17.07.2021.

#14 Post autor: marecki1207 »

No i gadka gadką a nasz SZANOWNY od działu INNE wrzucił wszystkie 12 do katalogu.I jak tu człowieku nie zmuszają ludzi do kombinowania i powielania ilości sztuk na giełdach (niektórych).Że nie zreflektował się do danej sytuacji i nie dał nauczki że ilość wynalazków nie wejdzie do katalogu bo nie ma jasno określonego oficjalnego giełdowego.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Człuchów 17.07.2021.

#15 Post autor: wismat »

marecki1207 pisze: 04 sierpnia 2021, 06:56 No i gadka gadką a nasz SZANOWNY od działu INNE wrzucił wszystkie 12 do katalogu.I jak tu człowieku nie zmuszają ludzi do kombinowania i powielania ilości sztuk na giełdach (niektórych).Że nie zreflektował się do danej sytuacji i nie dał nauczki że ilość wynalazków nie wejdzie do katalogu bo nie ma jasno określonego oficjalnego giełdowego.
Nie rozumiem dlaczego te zgryźliwości z Twojej strony. Trzymajmy poziom na tym forum.

Kapsle nie zostały dodane do katalogu, a do poczekalni. Ale uspokajam: żaden kapsel z tej giełdy nie zostanie dodany do giełdowych. Trafią wszystkie do niedodanych ze względu na swoją szemraną (hehe, dawno już nie było tego słowa!) historię.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Człuchów 17.07.2021.

#16 Post autor: Bart »

Zacytuję raz jeszcze organizatora: "...mnie nie interesują wasze odmiany i katalogi"

"słuszną linię ma nasza władza" cytując klasyk :)

ODPOWIEDZ