Giełda w Krakowie

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Giełda w Krakowie

#1 Post autor: kapiral »

Skądinąd wiem, że giełda ma być 18 lutego. Może jednak ktoś zorientowany napisałby o szczegółach. To, że informacje są na Facebooku nie tłumaczy braku jakiejkolwiek wzmianki tutaj. No chyba, że giełda jest tylko dla ograniczonej grupy...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Giełda w Krakowie

#2 Post autor: Jacek »

Załączam screen z FB. W razie potrzeby, zainteresowanym mogę podać e-mail do Tomka.

Od siebie dodam, że giełda odbywa się w tym samym miejscu co rok temu. Jest to Klub Studio zlokalizowany na miasteczku studenckim AGH przy ulicy Budryka 4. W tym samym budynku znajduje się również Browar Górniczo-Hutniczy.

Prawdopodobnie przyjadą kolekcjonerzy z Litwy oraz Ukrainy (o tym wiem) a być może także tak jak w poprzednim roku również z Czech i Słowacji.

Część towarzystwa przyjeżdża do Krakowa już w piątek w związku z czym jesteśmy wstępnie umówieni na jakieś przedgiełdowe piwo na mieście. Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące godziny i lokalizacji, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu ObrazekObrazek

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Krakowie

#3 Post autor: e-prezes »

Nie jest moją intencją tłumaczyć organizatora, ale w obecnych czasach nawet jak ktoś nie lubi FB to konto ma. Niestety to jest teraz główny kanał (dobre słowo) informacji. Ostatnio pisałem do adminów katalogu podstawek, by taką zakładkę znów przywrócili, bo są starsi kolekcjonerzy, którzy żyją w trochę innym świecie ;)
Smocza Głowa Amber Ale

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Giełda w Krakowie

#4 Post autor: kapiral »

Przepraszam, że akurat w tym temacie podejmuję polemikę. Ja na FB konta nie mam i nigdy nie miałem. Wszyscy maja prawo uznać to za dziwactwo, ja tak natomiast nie uważam. Natomiast co do zamieszczania informacji na PFKK. Skoro forum istnieje i rzeczywiście pojawia się na nim wiele wartościowych inicjatyw, to uważam, że to tutaj przede wszystkim powinny pojawiać się "nasze" informacje. Chociażby przez szacunek dla tych, którzy to dawno temu zainicjowali. Oczywiście jeżeli okaże się, że Ci, którzy poza tym, że w jakiś sposób to nadzorują i Finansują stwierdzą, że formuła się zdezaktualizowała i postanowią zakończyć projekt, to nie zamierzam rozdzierać szat.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Giełda w Krakowie

#5 Post autor: Kibi »

e-prezes pisze: 17 lutego 2023, 15:35 w obecnych czasach nawet jak ktoś nie lubi FB to konto ma.
To o mnie :cool:
e-prezes pisze: 17 lutego 2023, 15:35 są starsi kolekcjonerzy, którzy żyją w trochę innym świecie ;)
To niestety też o mnie :lol:

Poza tym, że choć bez przyjemności, ale od pewnego czasu mam konto na FB , to w pozostałych aspektach w pełni się zgadzam z kapiralem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Krakowie

#6 Post autor: e-prezes »

Owszem brakowało mi paru osób, ale wbrew pozorom i braku szerszej informacji, kto miał być to był. Czy jest to giełda na miarę warszawskich sprzed pandemii czy krakowskiej z Krakusa nie będę polemizował. Grunt, że się odbyła.
Smocza Głowa Amber Ale

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Giełda w Krakowie

#7 Post autor: kapiral »

A ja skoro już wątek zacząłem, to postaram się podzielić moimi refleksjami.
Czepiałem się przed, ale po nie mam żadnych zastrzeżeń. Początek punktualny, nawet przed czasem. Kolejka sprzed budynku dość szybko rozładowała się. Wejściówka 5 zł (ale z kuponem na darmowe piwo, więc dla większości właściwie bezkosztowa), rezerwacja stolika 5 zł (ale stolik bardzo duży a do tego u mnie bardzo wygodne siedzenia). Kolekcjonersko nieźle - nie udało mi się co prawda znaleźć "Profesji" z "new boxem" i srebrnej "Fortuny", by zamknąć poprzedni rok, ale były już nowości, których w "poczekalni jeszcze nie ma. I tak zupełnie przypadkiem trafiłem "Republikę Zielonego Przylądka" z wymiany (dopiero przy identyfikacji po giełdzie odkryłem co to za kapsel).
Tak więc podziękowania dla organizatorów i prośba, by w przyszłym roku mieli jednak na względzie mój pierwszy post.

ODPOWIEDZ