Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#1 Post autor: glogowianin »

Czy ktoś może, chociażby pi razy oko, powiedzieć, o której zaczyna się giełda warszawska w piątek 16 czerwca?

Tak sobie przeglądam listę uczestników na https://www.spotkaniekapslarzy.pl/pl#about i zapowiada się fajna impreza, i bardzo poważnie zastanawiam się czy dołączyć, ale chciałbym móc to sobie logistycznie rozpracować. Walnąć 1000 km z Dolnej Frankonii do Wawy to nie takie hop-siup. :mrgreen:

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#2 Post autor: lowolak »

Szanowny, to nie jest giełda w Warszawie, a jak sam wskazałeś Spotkanie Kapslarzy, a dokładniej jego VII edycja.
Spotkanie zacznie się w piątek o 16:00 i potrwa do soboty do ostatniego gościa. Godziny będą wstawione na stronę którą podałeś, natomiast sugeruję wstąpić na wątek VII Spotkanie Kapslarzy.
Pozdrawiamy
sPISkowej propagandzie mówię NIE

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#3 Post autor: e-prezes »

Bez urazy, ale czym różni się spotkanie kolekcjonerów od giełdy tychże? Wybacz, pytam, bo nie byłem na żadnym z warszawskich spotkań.
Smocza Głowa Amber Ale

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#4 Post autor: pawlosek12 »

Są sami kolekcjonerzy kapsli tylko

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#5 Post autor: e-prezes »

To jakby z nazwy strony (no i samej imprezy) jest oczywiste, więc nie o to pytałem.
Smocza Głowa Amber Ale

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#6 Post autor: lowolak »

e-prezes pisze: 04 marca 2023, 20:51 Bez urazy, ale czym różni się spotkanie kolekcjonerów od giełdy tychże? Wybacz, pytam, bo nie byłem na żadnym z warszawskich spotkań.
Myślę że temat oczywistym, gdyż z założenia giełda birofilistyczna przeznaczona jest dla kolekcjonerów wszystkich obszarów, czyli szkła, podstawek, etykiet itd. zaś Spotkanie Kapslarzy jak sama nazwa wskazuje ściąga li wyłącznie kolekcjonerów kapsli.
Oczywiście dalej możemy mówić że jest to giełda, ale skoro powstała inicjatywa pod wskazaną nazwą, to ją honorujemy i rozpowszechniamy.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2023, 22:37 przez lowolak, łącznie zmieniany 1 raz.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#7 Post autor: e-prezes »

Więc skąd założenie, że głogowianin nie jest kolekcjonerem kapsli?
Smocza Głowa Amber Ale

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#8 Post autor: lowolak »

e-prezes pisze: 05 marca 2023, 07:48 Więc skąd założenie, że głogowianin nie jest kolekcjonerem kapsli?
A skąd pomysł, że ktoś tak pomyślał?
Ja w odpowiedzi jedynie naprowadziłem na Spotkanie Kapslarzy wykluczając nazwę giełda. Nigdzie zaś nie ma odniesienia bezpośrednio do "głogowianina"
Chciał nie chciał serdecznie ZAPRASZAMY wszystkich, gdyż od dwóch lat w trakcie Spotkania obecnych jest ponad 100 kolekcjonerów kapsli, a ten rok zapowiada się jeszcze liczniejszym frekwencyjnie, zarówno w liczbie kolekcjonerów jak i goszczonych nacji.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#9 Post autor: e-prezes »

Ani w tutule wątku, ani w wypowiedzi glogowianina nie ma mowy o tym, że nie wiedział na co się chce wybrać. Giełda i spotkanie (w sensie kolekcjonerskim), zwłaszcza w tym wątku jest tożsame. Czy to się będzie nazywało spotkanie kapslarzy czy giełda kapslarzy niczego nie zmienia. Vide łotewska giełda typowo kapslarska na którą pewnie nie jeden z Was pojechał parę lat temu.

Wątek jest dywagacyjny, więc i ja ten temat pociągnąłem, bo dziwi mnie, że oddziela się ostrą kreską ciętą jak siekierą te dwie nazwy, zwłaszcza w sytuacji, że inna impreza w tej lokalizacji nie odbywa się od 2 lat i na razie nic nie zapowiada reaktywacji.

Domniemywam, że jak ktoś przyjdzie ze szkłem czy podstawkami to nie będzie wpuszczony, bo to jest spotkanie KAPSLARZY. Dobrze rozumiem?
Smocza Głowa Amber Ale

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#10 Post autor: lowolak »

e-prezes pisze: 05 marca 2023, 13:20 Ani w tutule wątku, ani w wypowiedzi glogowianina nie ma mowy o tym, że nie wiedział na co się chce wybrać. Giełda i spotkanie (w sensie kolekcjonerskim), zwłaszcza w tym wątku jest tożsame. Czy to się będzie nazywało spotkanie kapslarzy czy giełda kapslarzy niczego nie zmienia. Vide łotewska giełda typowo kapslarska na którą pewnie nie jeden z Was pojechał parę lat temu.
Różnica polega na tym, że dla nas zmienia. Nie jesteśmy Giełdą w Warszawie, a Spotkaniem Kapslarzy na które założony jest już oddzielny wątek pod nazwą "VII Spotkanie Kapslarzy", a tym samym nie ma sensu tworzenie kolejnego tematu, który w konsekwencji wprowadza mały chaos w przekazie.
e-prezes pisze: 05 marca 2023, 13:20 Wątek jest dywagacyjny, więc i ja ten temat pociągnąłem, bo dziwi mnie, że oddziela się ostrą kreską ciętą jak siekierą te dwie nazwy, zwłaszcza w sytuacji, że inna impreza w tej lokalizacji nie odbywa się od 2 lat i na razie nic nie zapowiada reaktywacji.
Oddzielamy grubą kreską bo wszystko na to wskazuje, że Giełda Warszawska doczeka się reaktywacji, a jak już wspomniałem nasze wydarzenie utożsamiane jest pod inną nazwą.
e-prezes pisze: 05 marca 2023, 13:20 Domniemywam, że jak ktoś przyjdzie ze szkłem czy podstawkami to nie będzie wpuszczony, bo to jest spotkanie KAPSLARZY. Dobrze rozumiem?
Szanujemy się i kolekcjonerów, a w związku z tym wszystkie stoły zarezerwowane są na kapsle.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#11 Post autor: e-prezes »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zatem przywiozę kapsle. A szkło wezmę na piwo. Ok?
Smocza Głowa Amber Ale

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda w Warszawie 16-17.06.2023

#12 Post autor: lowolak »

Zapraszamy
sPISkowej propagandzie mówię NIE

ODPOWIEDZ