Klub Kapslarzy

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

Klub Kapslarzy

#1 Post autor: Koter »

Witam,
Myślałem ostatnio o stworzeniu KLUBU KAPSLARZY.
Działanie klubu polegało by na:
- utrzymaniu serwera forum, katalogów kapsli
- pomocy finansową przy tworzeniu ankiety
- wysyłaniu do browarów oficjalnych próśb o podarowaniu nam kapsli w liczbie ilości klubowiczów + 10% (np na nowych członków)

Składkę klubową proponowałbym jednorazowo 50zł na rok lub 25zł w dwóch ratach.

Przysłane kapsle wysyłane by były w zależności od częstotliwości pokazywania się nowych kapsli, co 3-6miesięcy, lub odbierane by były osobiście na giełdach.

Licząc na przychylność browarów, można za argumentować to tym, że spadnie część sprzedaży "darmowych" kapsli na allegro.

Czekam na wasze opinie i propozycje
2009 sztuk

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#2 Post autor: JulasTczew »

Ja się na to piszę.
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#3 Post autor: danio_145 »

A ja przeciw. Im mniej formalności, tym lepiej.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2956
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#4 Post autor: lendoo »

Sądzę tak jak Danio.

Nie potrzeba zakładać klubów, bo automatycznie jeśli jesteś kapslarzem to należy do klubu kapslarzy. Dobrze sobie radzimy bez takich wymysłów. Forum oraz katalog działają mimo tego. Jeśli potrzeba pieniędzy na serwer to robimy zrzutkę. Tak samo z ankietą- kto chce to wspiera. Często jeździmy na giełdy razem, razem się bawimy- bez klubów. O kapsle do browarów każdy pisze sam, choć ostatnio browary wcale już nie wysyłają kapsli, więc ta propozycja nie jest zbyt trafna. Rozumiem, że wielu kapslarzy ma potrzebę przynależności do jakiejś grupy, ale uważam że w naszym wypadku nie ma takiej potrzeby. Należymy do wąskiej grupy kolekcjonerów i według mnie rozdrabnianie jej na klubiki i inne tego typu podobne, po prostu mija się z celem. Oczywiście nie mam nic przeciwko jak taki klub założycie, bo nic mi do tego, ale ja się do niego nie piszę.

Chciałbym jednak Cię pochwalić Koterros za inicjatywę, że chcesz coś zrobić dla społeczności kolekcjonerskiej, uważam jednak, że nie w tym kierunku powinieneś myśleć.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Bajek »

Nieformalnie jednoczy nas nasza pasja... poza tym z tego co pamiętam, to na kartach ankiety widnieje napis "Gdański Klub Kolekcjonerów Kapsli", z którym utożsamiać się może każdy uczciwy zbieracz kapsli, a wcale niekoniecznie musi być związany z nim formalnie...

ODPOWIEDZ