Browar Południe

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 259
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

Browar Południe

#1 Post autor: TOMI »

Browar Południe
Siedziba Wąsosz
Polska
Rok założenia 1993
Właściciel Browar Południe s.c.
Produkcja piwa 20 000 hl
Marki Kresowe, Stout
Dane adresowe
Wąsosz 95
42-274 Konopiska

Browar Południe - mały browar przemysłowy mieszczący się w miejscowości Wąsosz pod Częstochową.

Browar Południe powstał w 1993 r. jako firma rodzinna pod nazwą Browar GAB. Założył go w swoim gospodarstwie rolnym hodowca pieczarek Jan Kowalski, który na początku lat 90. XX wieku postanowił zmienić branżę i z produkcji grzybów przestawił się na piwowarstwo. Pierwotna nazwa browaru GAB wywodziła się od pierwszych trzech liter imienia córki właściciela - Gabrysi[1]. Pierwsza warka piwa w browarze GAB została uwarzona w 1994 roku. Zakład przez cały czas dzialności pod zarządem rodziny Kowalskich pozostał browarem małym, regionalnym.

Od 2008 r. właściciele rozpoczęli poszukiwania inwestora, który przejąłby produkcję lub odkupił od nich zakład. W sierpniu 2010 r. browar GAB został wydzierżawiony na pół roku spółce Browar Konstancin Sp. z o.o. Produkowane były w nim w tym czasie marki piw Konstancin, które trafiały na rynek południowej i południowo-zachodniej Polski.

W 2011 r. browar został sprzedany. Nowi właściciele wznowili produkcję w zakładzie, pod nazwą Browar Południe.

Browar GAB specjalizował się przez wiele lat, jako jeden z nielicznych w Polsce, w produkcji piw górnej fermentacji. Jego najciekawszymi markami były ciemne piwa specjalne GAB Stout i GAB Kama Sutra. Od 2009 roku browar zrezygnował z warzenia większości ze swoich dotychczasowych piw. Wprowadził w ich miejsce na rynek nowe marki piwa górnej fermentacji. Zaprzestał jednak ich wytwarzania w 2010 roku ponieważ Browar Konstancin, który dzierżawił zakład produkował w nim jedynie pod własną marką piwa jasne typu lager.

W 2011 roku produkcja w zakładzie została wznowiona pod nową firmą. Nowy właściciel zdecydował się na wytwarzanie piw typu lager i stout. Roczna produkcja w Browarze Południe wynosi ok. 20 tysięcy hektolitrów piwa.

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 259
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

BP

#2 Post autor: TOMI »

Produkt w pełnej krasie.

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Paweł »

Kto wie gdzie kupić w Warszawie?

Eow
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2007, 15:19
Lokalizacja: Karczew
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Eow »

Paweł pisze:Kto wie gdzie kupić w Warszawie?
Może w "Piwoszu" się znajdzie?
Pozdrowienia dla ILoveHeaters vel Mr.Allena : )

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Trzeci »

Pod koniec tego tygodnia będzie na Koszykowej na przeciwko księgarni

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Paweł »

Kupiłem cały komplecik na Rudnickiego :)
Jaką macie sygnaturę??? Wydawało mi się że było CP, a ja mam newbox (nb)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#7 Post autor: Kibi »

Obiecywali, że w tym tygodniu będzie, ale nie wiedziałem czy można w to wierzyć. W takim razie jutro podjadę.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Trzeci »

Paweł pisze: Jaką macie sygnaturę??? Wydawało mi się że było CP, a ja mam newbox (nb)
A gdzie masz umieszczona to sygnaturę? Obracam piwo w w rekach przypatrując się kapslowi i mam jakiś dziwny gryzmoł na 3

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#9 Post autor: chinet »

Paweł pisze:Jaką macie sygnaturę??? Wydawało mi się że było CP, a ja mam newbox (nb)
U mnie wszystkie miały tak samo. Też miałem wrażenie, że widziałem CP.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#10 Post autor: JulasTczew »

W Krakowie są obok OMERTY, w klubie PIXEL (czy jakoś tak :?) przy ul. Kupa na Kazimierzu.
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

ODPOWIEDZ