Powitanie

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Mr. Allen

Powitanie

#1 Post autor: Mr. Allen »

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać. Dziś zarejestrowałem się na forum i równieŻ zbieraniem zajmuję się od niedawna. Moim celem będzie zbieranie kapsli z polski oraz róŻnych krajów świata i tak na prawdę to mnie najbardziej kręci, Że mogę posiadać kapsel z kraju w którym prawdopodobnie nigdy nie będę, to niesamowite. Drugim elementem, który chciałbym rozwijać w swoim kolekcjonowaniu będą kufle, ale juŻ spieszę z wyjaśnieniem - tylko te archiwalne, stare, historyczne, wartościowe i w większości przypadków gliniane bądź ceramiczne. KaŻdy kufel, który będę posiadał będzie mieć swoją długą historię...kufle szklane mnie nie interesują - to właśnie moje zainteresowanie wszystkim co antyczne (Że tak powiem) to spowodowało Że nowości nie są dla mnie wartościowe.

Moja kolekcja póki co jest nie zbyt liczna, choć jeśli by spojrzeć na liczbę 33 (ilość róŻnorodnych kapsli) w ciągu 3/4 dni kolekcjonowania to nie jest to wynik zły ;) Jeśli chodzi o ilość kufli to póki co posiadam 1, bardzo interesujący, gdy przyjdzie odpowiedni moment to go zaprezentuję ;)

Podsumowując. Jeśli chodzi o birofilistykę to mam zamiar się za to zabrać na powaŻnie i liczę Że Wy, jako doświadczeni kolekcjonerzy, dzięki swoim poradom ułatwicie mi start ;)

Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Tomek »

Witam! :) Powodzenia w kolekcjonowaniu!
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1424
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#3 Post autor: KZK16 »

Witamy w gronie i na pewno każdy z nas posłuży Ci radą. :)
5749 PL
3151 P
x575 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2356
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#4 Post autor: Pluto »

Witam! Powodzenia w powiększaniu kolekcji ;) Jak czegoś nie wiesz to pytaj, chętnie pomożemy ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
MARCIN_74
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2011, 22:03
Lokalizacja: K_R_A_K_O_W

#5 Post autor: MARCIN_74 »

Witam!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3645
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#6 Post autor: wismat »

Dołączam się do powitania! Pomocne w powiększaniu kolekcji są giełdy birofilistyczne. Skąd jesteś? Może akurat gdzieś blisko Ciebie się one odbywają?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Mr. Allen

#7 Post autor: Mr. Allen »

JeŻeli chodzi o giełdy to nie mam pojęcia w jakich miastach się odbywają. Reprezentuję centralną Polskę a dokładniej mówiąc Sieradz. Masz jakieś info na temat giełd w regionie?

Wiem Że w ¯ywcu 17/18.06 są dni otwarte browaru, moŻe załatwię sobie wyjazd na tą wspaniałą okazję...zobaczymy!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#8 Post autor: chinet »

Witaj,

giełda w Żywcu jest swoistą Mekką dla kolekcjonerów i domowych piwowarów. Nie być w Żywcu to jak... (wpisac dowolne słowo :D ).
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
rafal_rr
Posty: 242
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 19:55
Lokalizacja: wro

#9 Post autor: rafal_rr »

chinet pisze:Nie być w Żywcu to jak...
--- być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffela
--- być w Watykanie i nie być w Bazylice św. Piotra
--- być w Lublinie i nie dostać w ryja na dworcu od dresów :D



a tak na serio, to witam nowego kolekcjonera;)

Mr. Allen

#10 Post autor: Mr. Allen »

Rozumiem, ale to dopiero początek mojej przygody, więc jak nie teraz to następnym razem będę, mam nadzieję Że juŻ z większą kolekcją :cool:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#11 Post autor: danio_145 »

rafal_rr pisze: być w Lublinie i nie dostać w ryja na dworcu od dresów
W Lublinie w ryj dają tylko na ul. Sympatycznej :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
milan1899
Posty: 242
Rejestracja: 15 stycznia 2009, 17:12
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#12 Post autor: milan1899 »

Również przyłączam się do powitania nowego kolekcjonera. Oby kolekcja powiększała się szybko.

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

#13 Post autor: Paco »

Mr. Allen pisze:Jeśli chodzi o ilość kufli to póki co posiadam 1, bardzo interesujący, gdy przyjdzie odpowiedni moment to go zaprezentuję ;)
Witaj, życzę wytrwałości w zbieraniu.

Jeżeli ten kufel to Elbing, którego nie mam w zbiorze https://picasaweb.google.com/PacoElbl/E ... 3060750210 to twoja kolekcja kapsli może rozrosnąć się w zastraszająco szybkim tempie.

Mr. Allen

#14 Post autor: Mr. Allen »

Niestety nie kolego! Ale myślę Że takiego teŻ moŻesz nie mieć ;) Mój kufel jest CERAMICZNY, a nie szklany ;) Postaram się wrzucić jego fotkę niedługo ;) MoŻe jest coś warty jako pierwszy w mojej kolekcji ;)

ODPOWIEDZ