potrzebuję pomocy w stworzeniu strony internetowej

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

potrzebuję pomocy w stworzeniu strony internetowej

#1 Post autor: RyBy »

Zachciało mi się mojej strony internetowej. :mrgreen:
I nie było by z tym kłopotu gdybym potrafił to zrobić. :( Niestety ja i Internet nie do końca potrafimy się dogadać. W związku z tym potrzebuję Waszej pomocy w zrobieniu szkieletu strony (pomysł na wygląd strony by był mój), umieszczeniu tego na jakimś darmowym serwerze no i oczywiście instrukcji jak to się obsługuje i co z czym się je (łopatologicznie) żeby mogło funkcjonować w necie i żebym mógł coś dopisywać i dodawać swoje zdjęcia.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#2 Post autor: menio »

Ja się podepnę jeśli nie masz nic przeciwko kolego i skorzystam z rad udzielonych Tobie :>
o ile html'a znam to jeśli chodzi o php czy inne bazodanowe rzeczy to jestem w koniczynie :)

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#3 Post autor: Koter »

może warto zastosować jakiś CMS (System zarządzania treścią) i do tego doinstalować jakąś galerie. To jest o tyle dobre rozwiązanie ponieważ wszystkim sterujemy z panelu administratora.
Można też stworzyć stronkę programem wysiwyg (ang. What You See Is What You Get) czyli tworzymy stronę wizualnie a kod sam nam się generuje, tylko, że do tego trzba by było dodać jakiś skrypt galerii, no i edytowanie zawartości strony (nie galerii) trzeba by było robić za każdym razem programem lub ręcznie (o ile znasz html) ;P

Dobre jest to, że darmowe hostingi oferują już możliwość zainstalowania CMS z ich panelu administratora, przez co nie trzeba się bawić w kopiowanie plików itp
Znane cms to np wordpress, joomla
2009 sztuk

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#4 Post autor: RyBy »

Problem w tym, że gdy ja byłem "piękny" i młody to w Polsce były komputery Odra. Moja wiedza ogranicza się praktycznie do podstaw Windows i programów z Office - Worda i Excela.
Podjąłem heroiczną próbę zrobienia strony za pomocą Microsoftowego Worda ale stanęło i dalej pójść nie chce :depresja:
A teraz dla mnie już trochę za późno na naukę. :depresja:
dlatego najlepszym wyjściem było by gdyby ktoś biegły w temacie "machnął" szkielet takiej stronki i udzielił mi stosownego instruktażu a ja spróbuję mu się jakoś za to odwdzięczyć :)
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: Mr Cinx »

dlatego najlepszym wyjściem było by gdyby ktoś biegły w temacie "machnął" szkielet takiej stronki i udzielił mi stosownego instruktażu a ja spróbuję mu się jakoś za to odwdzięczyć
Wydaje mi się, iż napewno znajdzie się jakiś młody kolekcjoner, który Ci pomoże ;)
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#6 Post autor: diamen »

Mnie się wydaje, że najlepiej jeśli zapłacisz kilka stów jakiemuś webmasterowi i dostaniesz gotowy produkt. Będziesz mógł mu nakreślić jak ma to wyglądać, a on wszystko przygotuje. Zrobienie takiej strony to kupa czasu i wątpię żeby ktoś ot tak ci ją zrobił za darmo, a tak dostaniesz gotowy produkt z którego będziesz mógł korzystać przez wiele lat i nie będzie potrzebna żadna większa wiedza.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#7 Post autor: KOLEKCJONER »

Wkrotce powinienem miec gotowy skrypcik dzieki któremu szybko będę w stanie nawet 1000 zdjęć ustawić pod odpowiednim kątem, przyciać i pomniejszyć do zadanej wielkości, a wszystko automatycznie :) jak coś bede oferował taką usługę tym co chcą wstawiać na stronę zdjecia okazów ze zbioru.
Co do strony polecam prosty ofisowski :p FrontPage - poradzisz z nim sobie :)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#8 Post autor: diamen »

w jakimś specjalnym programie robisz ten skrypt?
Kolekcja: Kolekcja kapsli

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#9 Post autor: KOLEKCJONER »

W potężnym narzędziu jakim jest Matlab, które mamy na 1/3 przedmiotów podczas całego studiowania inż,mgr. W zeszłym sem mielismy zajecia z identyfikacji obrazów. Przy pomocy kilku linijek można zdjecie podzielic na każdy piksel i zapisac do pliku (tylko dobry komputer bedzie długo mielił akurat taka operację) . Normalnie zajeło by to znacznie wiecej. Oczywiscie można zrobić co się chce, trzeba tylko wiedzieć co sie chce, znać funkcje bibliotek, których jest masa, i dobrać parametry. Oczywiście nie jest to wszystko takie łatwe. Samemu cieżko jest opanowac ten program, studiowanie ułatwi kedynie jego obsługę, nauczy słabych podstaw z różnych dziedzin nauki.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#10 Post autor: diamen »

myślałem, że z LabView skorzystasz. Ja niestety Matlaba mało co miałem, zamiast tego mamy kiepskiego Scilaba :/ Jak skończysz to zademonstruj, bo jestem ciekaw.
Kolekcja: Kolekcja kapsli

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Bajek »

freecsstemplates.org - masz szkielet, zmień tylko treść.

ODPOWIEDZ