Problem z PP

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Iron1948
Posty: 62
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska

Problem z PP

#1 Post autor: Iron1948 »

Witam. Tydzień temu w piątek umówiłem się na wymianę i list miał być wysłany ekonomicznym poleconym. Dnia 30 stycznia przyszło awizo i odebrałem dnia kolejnego przesyłkę, tyle, że ona była z innego kraju i to nie ta przesyłka , [ Z Warszawy] na którą czekam. Mijają kolejne dni a przesyłki z Warszawy nie ma. Dzisiaj sprawdziłem na poczta-polska.pl Po identyfikatorze, że ten list z Warszawy został odebrany dnia 31 stycznia. A prawda jest taka, że wtedy odebrałem list z zagranicy a nie z Warszawy, na poczcie tej nieszczęsnej przesyłki z Warszawy nie mają :ble: a na poczta-polska.pl dalej jest błąd, jakoby że ja ją odebrałem 31 stycznia [A odebrałem przesyłkę z zagranicy] Dziwna ta sprawa... Identyfikator przecież powinny mieć inne, a list z Warszawy skoro nawet pomylili numery, powinien leżeć na poczcie... ktoś wie o co kaman ? wiem, że może chaotycznie opisane ale proszę o pomoc. Przyznam że bardzo mi zależy żeby to odnaleźć...

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: guma »

Nie żebym się wtrącał ale chyba zły dział wybrałeś :)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#3 Post autor: Pluto »

Na pewno nie wyrzucaj koperty ani awizo bo się przydadzą do wyjaśnienia sprawy.
Pójdź na pocztę z tą odebraną przesyłką z zagranicy i awizo i tłumacz, że zaszła pomyłka bo dostałeś nie tą przesyłkę na którą dostałeś awizo.
Pokaż przesyłkę z zagranicy i awizo. I domagaj się wydania tej przesyłki, na którą masz awizo.
Pewnie posprawdzają w systemie i dalej będą twierdzić, że została odebrana. Upieraj się przy swoim. Oni popełnili błąd.

Podejrzewam, że w tym przypadku nie pomoże reklamacja, którą mógłby złożyć Twój partner wymiany u siebie na poczcie bo w systemie pewnie mają, że przesyłka została odebrana.

W każdym razie spróbuj coś cała sprawę spokojnie wytłumaczyć.

Ps. Źle zrobiłeś, że odebrałeś tą przesyłkę na którą nie miałeś awizo bo teraz może to być ciężko odkręcić.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Iron1948
Posty: 62
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29
Lokalizacja: Polska

#4 Post autor: Iron1948 »

Pluto pisze:Ps. Źle zrobiłeś, że odebrałeś tą przesyłkę na którą nie miałeś awizo bo teraz może to być ciężko odkręcić.
Ja im dałem to awizo któe dostałem z dnia 30.01 [na stronie pp jest to ta przesylka z naszej stolicy jakims cudem :o] i odebrałem tą przesylke, byla to przesylka polecona z ukrainy. wiec czekalem cierpliwie na paczke z warszawy, kolega podal numery przesylki, wstukalem to a tam zonk... przesylka odebrana wlasnie tego dnia, co ta z ukrainy...a tej z warszawy na poczcie nie mają nigdzie

krzysztof

#5 Post autor: krzysztof »

Jak jest teraz z przesyłkami zagranicznymi? Tez się dzieli na gabart A i B? Jakieś dopuszczalne szer,dł, wys koperty?

Patrze na cennik poczty polskiej online, i nie wiem czy jest jakis błąd, czy co..
przesyłka do350g priorytetowa do Australii i Oceanii w tamtym roku kosztowała 23,00zł
a teraz kosztuje 13zł, tak jak kaŻdy priorytet zagranice do 350g
to jakiś błąd, czy aŻ tak staniało?

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#6 Post autor: menio »

tak jest. ale żebyś się nie przejechał, bo teraz w "liście" można nadać tylko tradycyjna pocztę. zawartość inna niż kartki papieru np jest traktowana jako paczka, mimo że ma gabaryty i kształt listu :/
w praktyce u mnie wygląda to tak ze jedna pani o nic nie pyta tylko sprawdza gabaryty przepuszczając przez taka ramkę, czy nie jest grubsze jak 20mm, a inne (większość u mnie) raz że pyta czy jest korespondencja czy coś innego, albo wręcz sprawdzają czy się zgina (czyli że jest coś miękkiego, np papier itp. raz mi zakwestionowała nawet kopertę bąbelkową twierdząc że skoro to list to nie potrzebuje takiego zabezpieczenia. 2 tygodnie temu kolega z pracy pilnie wysyłał książkę w kopercie bąbelkowej, cienką, mieściła się w 20mm z kopertą, to musiał nadać paczką do Szwajcarii, ponad 50 zeta!!! tak że musisz grunt wybadać na swojej poczcie albo szukać takiej gdzie przemiła pani nie będzie się wtryniać.

krzysztof

#7 Post autor: krzysztof »

Czyli te zagraniczne teŻ muszą przejść przez ta miarkę? O polskich to wiem, bo ostatnio sprawdzała, ale się zmieściła

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#8 Post autor: menio »

tak, przynajmniej u mnie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#9 Post autor: danio_145 »

Menio, napewno nie. Przesyłki zagraniczne nie podlegają podziałowi na A i B.
krzysztof pisze:tak jak każdy priorytet zagranice do 350g
Ceny zostały zrównane w ten sposób, że podrożały europejskie, a potaniały pozostałe.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

krzysztof

#10 Post autor: krzysztof »

Czyli jak, pakowac jak zawsze 100 kapsli w koperte bąbelkową i sie nie przejmowac wymianami, czy kontrolować wymiary jak przy wysylaniu między Polską?

ODPOWIEDZ