Kolekcje

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
stierlitz
Posty: 87
Rejestracja: 10 listopada 2013, 10:47

Re: Kolekcje

#31 Post autor: stierlitz »

Tomek pisze:
lendoo pisze:I Pani Wiosenka przy okazji mi na prywatnej wiadomości reklamuje jakieś forum z elfami.. :D
Nie tylko Tobie. Podejrzewam, że większość użytkowników dostało tą niechcianą wiadomość.
Osobiście zgłosiłam jako spam :>

wersa
Posty: 350
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Kolekcje

#32 Post autor: wersa »

Wiosenka31 pisze:Po co zbieracie kapsle? :D
Ktoś musi posprzątać po tych żulach ..... pod sklepami.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

darjot
Posty: 36
Rejestracja: 20 września 2013, 22:08

Re: Kolekcje

#33 Post autor: darjot »

kapselek pisze:Siemka Mam pytanko zbieracie cos poza okregiem birofilistycznym???
Poza kapslami kolekcjonuję etykiety piwne z motywem (około)bożonarodzeniowym, noworocznym, zimowym. A z kręgu pozabirofilistycznego interesują mnie pocztówki z miasta Słupsk (przed 1945 Stolp im Pommern)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcje

#34 Post autor: Kowalsik »

http://collections.pl/offer-etykiety-pi ... vt1944.htm

Tu mam jakieś świąteczne - są jajkowe, ale są i mikołajowe.

A ja to tak. Zbieram nietoperze - http://picasaweb.google.com/marek.kowalskitpb , tu jest kilka przykładów fajniejszych rzeczy. Zbieram polskie plastykowe zakrętki. I tak zupełnie niezobowiązująco polskie browarniane zapałki.
Kowalsik

Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

Re: Kolekcje

#35 Post autor: GRYM »

Witam.
Po za kapslami które są priorytetem zbieram, kolekcjonuje:
-Polskie otwieracze, kontry
-Polskie etykiety z wyróżnieniem i szczególnym zainteresowaniem Bielkówko,Braniewo,Gdansk,Elbląg
-Szkło z Bielkówka,Braniewa,Elbląga,Gdańska
-Pocztówki browarniane cały świat
-Butelki PW Gdańsk, Lwów, Tczew
-porcelanki woj.pomorskie

a z po za tym piny piłkarskie Wisła Tczew, Arka Gdynia
Monety Polskie do r 1939 oraz 2 zł okolicznościowe.
...ARKOHOLIK...

darjot
Posty: 36
Rejestracja: 20 września 2013, 22:08

Re: Kolekcje

#36 Post autor: darjot »

Kowalsik pisze: Tu mam jakieś świąteczne - są jajkowe, ale są i mikołajowe.
Dzięki za linka, ale mam te etykiety

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kolekcje

#37 Post autor: Mike007 »

Ja kiedyś zbierałem pudełka po zapałkach, trochę tego miałem. Najbardziej w pamięci utknęło mi jedno - drewniane, made in ZSRR, a także seria polskich, niebieskich pudełeczek z serią oldtimerów i żaglowców (pamiętam tylko Santa Maria). Niestety wszystko poszło z dymem... jako gówniarz, wtedy mając z 7 lat nie pilnowałem tego, aż któregoś pięknego dnia wszystko poszło w ogień z innymi śmieciami...
Poza tym zbieram militarne pierdoły (łuski/pociski/całe naboje itp), ale to tylko tak dla zagracenia półki ;p
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

naimad
Posty: 29
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 21:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcje

#38 Post autor: naimad »

Oprócz kapsli mam jeszcze kolekcję etykiet od polskich piw (jest ich kilkaset, ale od jakiegoś czasu już ich nie zbieram).
Lecz moja największa kolekcja dotyczy AC/DC :) Zbieram totalnie wszystko co jest związane z tym zespołem.
moja kolekcja ----> http://acdc-collection.blogspot.com/

marlionkk
Posty: 0
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 14:38

Re: Kolekcje

#39 Post autor: marlionkk »

Ja jakoś dużo rzeczy kolekcjonuje. Głównie takie, które nie potrzebują dużo miejsca w pokoju
1. Od najmłodszych lat zbieram (zbierałem) karty telefoniczne. Polskie/Zagraniczne. Do dzisiaj je mam :D
2. Stare monety i okazjonalne
3. Katalogi lego. Choć mam już 26 lat to zawsze lego będzie moimi ulubionymi zabawkami.
4. Od dziecka mam lego i raz, dwa razy w roku mogę sobie pozwolić na kupienie jakiegoś zestawu
5. Ulotki filmów z kina. Jak jestem w kinie to sobie zabieram. Mam ich ponad 300.
6. Małe alkohole 0,02-0,2 l
7. No i kapsle.

Chyba potrzebuje dziewczyny ;P

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

Re: Kolekcje i to jakie

#40 Post autor: gustawo »

moze troche nie w temacie, ale jak sie pare lat na karku ma i 17 oznacze ze tyle jeszcze do emerytury a nie wiek, to pare rzeczy sie na swiecie juz widzialo i slyszalo. Nie ma wiec rzeczy ktorych nie mozna nie zbierac. Poczawszy od tak prozaicznych jak kapsle czy etykiety co w gruncie rzeczy nalezy do grafiki uzytkowej, jednorazowego uzytku :-). Sam cel wlasnie tych malych przedmiotow w zalozeniu byl taki ze mial reklamowac producenta i zachecic do kupna. Na pewno tak jest z etykieta, a jezeli o kapsel chodzi to w moim pojeciu chodzi z zalozenia o zapewnienie konsumenta ze wlasnie towar tego a tego browaru znajduje sie w srodku. ( mniejsza juz o to czy pyszny czy nie). Z biegiem czasu jako ze wlasnie na przykladzie owych etykiet i kapsli znalazla sie chec zachowania tych malych dziel nieznanego grafika. I tak przynajmniej ja wyladowalem poprzez etykiety przy kapslach. Zbior etykiet lezy spakowany na strychu i czeka na lepsze czasy. Schody zaczynaja sie dopiero wtedy gdy ma sie juz te wszystkie popularne rzeczy a tych rzadszych na horyzoncie nie widac ;-)
Temat byl jednak kolekcje. W moim przypadku to monety i kapsle w pierwszej kolejnosci a dalej wiele wiele innych rzyczy, ktore mam ale kolekcja jednak tego nazwac nie mozna, po prostu gdzies wpadlo w moje lapy i szkoda bylo wyrzucic wiec spoczywa w jakims pudelku w mojej szafie i czeka na kogos kto da mi cos co potrzebuje.
Tyle o mnie, ale wlasciwie chcialem napisac o tym jak kiedys przy "piwie" w gronie meskim przy ostroznym otwieraniu butelki zeby czasami nie zniszczyc kapsla zeszlo sie na temat: kto co zbiera ......... Jak sie okazalo i to chyba najbardziej kuroizalne zbiory jakie dano mi podziwiac to zbior (powaga) prezerwatyw i majtek damskich. Musze dodac ze prezerwatywy byly orginalnie zapakowane, a majtki wlasnorecznie sciagniete. ;-)). Co ciekawsze bardzo byly interesujace historie z tym jak sie pomagalo szukac tech ponoc zgubionych damskich fig. Oczywiscie bez podawania danych, ale zbior byl imponujacy a znajac wlasciciela zbioru nie bylo podstaw by sadzic ze zostal zdobyty w inny sposob niz wlasnie przez niego opisany.
Oczywiscie o moich kapslach tez opowiedzialem, a ktos inny dodal ze zbiera Barf Bag i zawieszki hotelowe na drzwi -prosze nie przeszkadzac-. Przy dosc ciekawej atmosferze zaczela sie ogolna dyskusja co mozna zbierac i jakie z kolekcjonowaniem kazdy ma doswiadczenia. Z zaslyszenia plynely opowiesci o tym ze ktos zbieral plyty winylowe i mial ich juz tyle ze musial wybudowac wlasny dom by pomiescic zbior, o tym ze ludziska zbieraja aluminiowe przykrywki z mleka do kawy, kostki cukru, pudelka zapalek itp
Tak wiec zbierac mozna wszystko, ale dobry zbior to juz inna sprawa
w tym sensie prost a kapsel dla mnie ;-)
Priorytet niebutelkowane

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kolekcje

#41 Post autor: Mike007 »

A czy kolekcjonuje ktoś pięciolitrowe kegi po piwie?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

ODPOWIEDZ