obraz, mozaika z kapsli

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
marlionkk
Posty: 0
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 14:38

obraz, mozaika z kapsli

#1 Post autor: marlionkk »

Witam
Czy zastanawialiście się, żeby wykorzystać w jakiś sposób nie potrzebne kapsle, których macie dużo do zrobienia czegoś w rodzaju obrazu?. Pisałem o tym jak sie przedstawiałem, ale myśle, że to może być dobrym tematem na forum, bo bądź co bądź do tego nawiązuje.
Ja osobiście mam zamiar stworzyć coś takiego duzego np 200x150 albo i większe.
Jestem na etapie zbierania surowców. segreguje je na kolory,
Biały (tyskie, żywiec...), Czerwony (coca-cola, warka...), Ciemny zielony (Żubr..), Jasno zielony (Lech..), Żółty (Tatra..), Czarny (Wojak, Okocim, Strong...), Brązowy (Karmi..), Niebieski (Ustronianka, Sprite, Fanta...)
Wiadomo im większe tym lepsze, dlatego szukam aktualnie własciwej płyty do której przykleje kapsle. Kleju tez nie mam, ale mam nadzieje, że doradzicie coś ;)

I oczywiście sądzicie czy to dobry pomysł??

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: obraz, mozaika z kapsli

#2 Post autor: Pluto »

Pomysł może i dobry, ale jeśli chciałbyś stworzyć jakiś obraz z kapsli to wielkość moim zdaniem zdecydowana za mała.
Na mozaikę takie wymiary są jak najbardziej ok.
Przy wymiarach 200x150 potrzeba Ci raptem jakieś 4800 sztuk :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

marlionkk
Posty: 0
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 14:38

Re: obraz, mozaika z kapsli

#3 Post autor: marlionkk »

To jaki według ciebie powinien być wymiar do stworzenia obrazu??
Wiedz, że taki obraz z bliska może wyglądać jak mozaika, ale z daleka to już inna sprawa.
przypuśćmy, że chciałbym zrobić postać Homera Simpsona. z czarnych kapsli kontur, Z Białych koszula, Żółte twarz i brazowe zarost.
Raczej dwa metry szerokości by wystarczyły jak chce sie stworzyć same popiersie postaci. No... może dwa i pół metra szerokości. i 3 m długości

darjot
Posty: 36
Rejestracja: 20 września 2013, 22:08

Re: obraz, mozaika z kapsli

#4 Post autor: darjot »

Wybierz się do jakiegoś marketu budowlanego i tam zorientujesz się, jakie wielkości płyt są dostępne. Proponuję sklejkę o grubości co najmniej 1 cm, albo płytę OSB. Możesz też wziąć pod uwagę płytę kartonowo - gipsową tzw. regips. Co do kleju - proponuję jakiś przezroczysty, sztywniejący po wyschnięciu (np. minutex - kiedyś przyklejałem nim kapsle do tektury). Na regipsie możesz popróbować ze szpachlą gipsową, ale nie ręczę za skutek.

ODPOWIEDZ