Polityka

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
moody512

Polityka

#1 Post autor: moody512 »

Temat ogólny o polityce w Polsce.
Niedługo wybory do Parlamentu Europejskiego.
Wybieracie się?
Na kogo macie zamiar zagłosować?
Czy może Wasz głos i tak ' nic nie zmieni' i zostajecie w domu?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Polityka

#2 Post autor: chinet »

Nie wiem jeszcze na kogo zagłosować. Dopiero będę się zastanawiał. Wiem tylko, że zagłosuję w ambasadzie w Budapeszcie :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Polityka

#3 Post autor: almin »

chinet pisze:Wiem tylko, że zagłosuję w ambasadzie w Budapeszcie :) .
Budapeszt -> Orban -> Kaczyński -> PIS - wskazówka gotowa :lol:

taki żarcik, bez urazy :mrgreen:

Żeby nie było, ja z pewnością pójdę. I na pewno nie zagłosuję tak jak w paru poprzednich wyborach... Tak na przekór niektórym "jaśnie oświeconym", którzy potrafią stwierdzić, że (tu cytat): "jestem przekonany, że uda nam się udowodnić, że monopol na przemoc ma państwo". No i OFE :/
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 593
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#4 Post autor: Trzeci »

Dla tych którzy jeszcze nie mają pomysłu za kim zagłosować
http://www.latarnikwyborczy.pl/
Zadawane jest nam 25 pytań na które można odpowiedzieć Zgadzam się/Nie mam zdania/Nie zgadzam się potem program analizuje nasze odpowiedzi i zestawia je z programami partyjnymi. Polecam

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Polityka

#5 Post autor: Kowalsik »

U mnie wyszły jakieś PiSowce głównie - chyba kantowali w swoich odpowiedziach :)

http://www.electio2014.eu/pl/matchyourv ... b27b537ea3

Na żadnego z partii systemowych nie zagłosuję.
Kowalsik

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polityka

#6 Post autor: goblin »

Po raz kolejny zastanawiam się jakie dla mnie znaczenie ma fakt czy do Parlamentu UE kandyduje człowiek z PO czy PiS.
I tak żadnych obietnic nie jest w stanie spełnić, a tylko nabić sobie kasę i pożyć na trochę innej lepszej stopie.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka

#7 Post autor: wollny »

To chyba nawet nie chodzi o to, że do Parlamentu UE wejdzie ktoś z PO czy PiS. Chyba bardziej chodzi o to po co w ogóle ten organ istnieje ;)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Polityka

#8 Post autor: Kowalsik »

Nie jest potrzebny do niczego, jestem całkowicie za likwidacją.
Kowalsik

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Polityka

#9 Post autor: Bajek »

wollny pisze:To chyba nawet nie chodzi o to, że do Parlamentu UE wejdzie ktoś z PO czy PiS. Chyba bardziej chodzi o to po co w ogóle ten organ istnieje ;)
No jak to po co? Żeby znajomy królika wyciągnął 40 tysięcy złotych na miecha, c'nie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Polityka

#10 Post autor: Pluto »

Bajek pisze:
wollny pisze:To chyba nawet nie chodzi o to, że do Parlamentu UE wejdzie ktoś z PO czy PiS. Chyba bardziej chodzi o to po co w ogóle ten organ istnieje ;)
No jak to po co? Żeby znajomy królika wyciągnął 40 tysięcy złotych na miecha, c'nie? :mrgreen:
Nie zapominaj o odprawach dla europosłów, którzy kończą kadencję i na następna się niestety nie załapią. Ok. 25 tys. złotych za każdy rok w europarlamencie.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Polityka

#11 Post autor: Jacek »

"Europosłowie mają zagwarantowaną przepisami emeryturę z europarlamentu. Za każdy rok „przepracowany” w Brukseli dostają 3,5 procent wynagrodzenia jako emeryturę."

:wink:

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polityka

#12 Post autor: goblin »

Cóż już dawno po wyborach, a na ulicach nadal straszą twarze /mniej lub bardziej zniszczone przez przeciwników i warunki atmosferyczne/ kandydatów na europosłów. Pieniądze na kampanię i opowiadanie dyrdymałów były, ale na sprzątnięcie po sobie już zabrakło. Albo zabrakło chęci. Ci co wygrali mają to w d..., a tym co nie przeszli na tym nie zależy. Cała nasza polska rzeczywistość.
Według obietnic kandydatów miało być pięknie, a wyszło jak zawsze...
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Squnik
Posty: 209
Rejestracja: 09 października 2013, 15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polityka

#13 Post autor: Squnik »

Parlament Europejski to twór polityczny, któremu w mojej opinii nie udało się stworzyć żadnego konstruktywnego przepisu prawa. To hurtownia bubli normatywnych i miejcie spotkań ludzi, którzy pod płaszczykiem dbałości o Polskę (oraz o inne kraje) załatwiają tam swoje prywatne sprawy, dbają o znajomych i ich ewentualny biznes oraz wypracowują znajomości. Żaden eurodeputowany nie zrobił jak dotąd niczego co podniosłoby standardy życia Polaków i kreowało dobry wizerunek Polaków, przekładający się na lepsze traktowanie nas w pozostałych krajach wspólnoty. Praktycznie rzecz biorąc, to nadal stanowimy tanią siłę roboczą. Natomiast wszelkie dyrektywy ramowe wychodzące z Brukseli a dotyczące Polski sprowadzają się do nakładania na Nas ograniczeń, zakazów i chybionych wytycznych, które w efekcie niszczą polską przedsiębiorczość, polski przemysł i wszystko to, co jeszcze można powiązać z polskością, tak by ościenne mocarstwa mogły nam sprzedawać kilkukrotnie drożej to, co sami moglibyśmy stworzyć u siebie za grosze. Ale takie mamy czasy: rządzący uznają patriotyzm za relikt przeszłości, wytyczają Nam bycie europejczykami (choć siłą rzeczy jesteśmy nimi od kiedy plemiona słowiańskie osiadły nad Wisłą, nota bene płynącą wartko w Europie). Dodam też, że polscy politycy są prorosyjscy, proniemieccy, projankescy, ale żaden nie jest propolski. Eurodeputowanych też to dotyczy...
Kapsle:
1. krajowe: 1299.
2. zagraniczne: 1077.
3. na wymianę: ustalenie w toku.

kapsle_slask
Posty: 12
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 21:08
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Polityka

#14 Post autor: kapsle_slask »

Squnik pisze:Dodam też, że polscy politycy są prorosyjscy, proniemieccy, projankescy, ale żaden nie jest propolski. Eurodeputowanych też to dotyczy...


Pozwolę sobie zacytować i troszkę dodać:

"Jak wiadomo o rzeczach ważnych zwykle się u nas nie mówi, za to chętnie przykrywa się je wyimaginowanymi problemami. Wygląda na to, że afera związana z tak zwaną klauzulą sumienia miała odwrócić uwagę opinii publicznej od prezentu jaki ofiarowaliśmy około 50 tysiącom Żydów na całym świecie.
Okazuje się, że nasz kraj nie ma pieniędzy na leczenie Polaków i musi im podwyższać wiek emerytalny, tak, aby ludzie pracowali do śmierci, ale ma środki na wypłacanie po 100 euro miesięcznie (około 420 zł) i to dożywotnio, tym obywatelom Izraela, którzy zostali zaklasyfikowani, jako poszkodowani na ziemiach polskich w latach 1939 - 1956. [...] Zainteresowanych odsyłam do źródeł.

Nie wiem na ile w tym prawdy, mam nadzieje ze nic.

źródła:
http://interia360.pl/polska/artykul/pol ... ydow,68490
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=112e87
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polsk ... iesiecznie

Awatar użytkownika
Squnik
Posty: 209
Rejestracja: 09 października 2013, 15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polityka

#15 Post autor: Squnik »

kapsle_slask pisze:
Squnik pisze:Dodam też, że polscy politycy są prorosyjscy, proniemieccy, projankescy, ale żaden nie jest propolski. Eurodeputowanych też to dotyczy...


Pozwolę sobie zacytować i troszkę dodać:

"Jak wiadomo o rzeczach ważnych zwykle się u nas nie mówi, za to chętnie przykrywa się je wyimaginowanymi problemami. Wygląda na to, że afera związana z tak zwaną klauzulą sumienia miała odwrócić uwagę opinii publicznej od prezentu jaki ofiarowaliśmy około 50 tysiącom Żydów na całym świecie.
Okazuje się, że nasz kraj nie ma pieniędzy na leczenie Polaków i musi im podwyższać wiek emerytalny, tak, aby ludzie pracowali do śmierci, ale ma środki na wypłacanie po 100 euro miesięcznie (około 420 zł) i to dożywotnio, tym obywatelom Izraela, którzy zostali zaklasyfikowani, jako poszkodowani na ziemiach polskich w latach 1939 - 1956. [...] Zainteresowanych odsyłam do źródeł.

Nie wiem na ile w tym prawdy, mam nadzieje ze nic.

źródła:
http://interia360.pl/polska/artykul/pol ... ydow,68490
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=112e87
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polsk ... iesiecznie
Z tego co mi wiadomo, to kwestia odszkodowań dla żydów z tytułu holocaustu zorganizowanego przez hitlerowców jest nie do końca pewna. Nie ma na ten temat żadnej regulacji prawnej, jednakże jest żelazna deklaracja premiera, iż kroki w tym celu zostaną podjęte. To w pewien sposób pokazuje komu tak na prawdę służą polscy rządzący: żydom, komunistom i wszelkiej maści lewakom z palikotem na czele. Nie sposób pominąć wazeliny, którą się wysmarowują, byle tylko wejść w tyłki głowom państw będących mocarstwami.

W mojej opinii ludzie będący kultywatorami obrad tzw. okrągłego stołu powinni być pozbawieni wszelkich praw publicznych oraz relatywnie powinni zostać napiętnowani społecznie. To oni dogadali się z komunistami ws. podziału władzy po transformacjach ustrojowych i to ich gęby są pokazywane niezmiennie od 25 lat w mediach. Ci sami ludzie przez te 25 lat karmią Naród głodnymi farmazonami, szafują stołkami i robią afery kosztem Nas, zaś nie podejmują żadnych działań, które poprawiłby standard życia dla ludzi, dla których Polska jest Ojczyzną. Wiecznie zwalają winę za zaistniały stan rzeczy na swoich politycznych poprzedników, czyli na dobrą sprawę na samych siebie.

To ci sami ludzie, którzy odpowiadają za tworzenie norm prawa, których sami nie przestrzegają. Niejednokrotnie złamano konstytucyjny nakaz konsultacji społecznych ws. istotnych dla Państwa i Narodu. Nie podjęto żadnego dialogu ze społeczeństwem ani w sprawie ACTA (którą podpisano pod stołem, a z której później enigmatycznie wybrnięto, gdy sprawa nabrała rozgłosu), ani w sprawie przyzwolenia na zwiększenie progu zadłużenia publicznego ponad ten wskazany w Konstytucji, ani w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, ani w sprawie możliwości wyboru filaru dla gromadzenia środków na poczet rent i emerytur. W moim odczuciu świadome działania ukierunkowane na pominięcie prawnych procedur, byleby przeforsować rozwiązania godzące w interes Narodu mogłyby zostać podciągnięte pod wykładnię doktrynalną dla zdrady stanu, co w moim subiektywnym odczuciu powinno być rozliczane za pomocą szubienicy.

Pozwolę sobie również dodać, iż pomimo tego, co wpaja się ludziom, w Polsce nie ma partii prawicowych i lewicowych, a jedynie lewackie. Dokonując wyboru w drodze głosowania optujemy wyłącznie za żydokomunistami i jeśli chodzi o: PiS -obiera się frakcję rusofobiczną, PO - chodzi o frakcję proniemicką, PSL - chodzi o frakcję kurczowo trzymającą się koryt, byle by swoim mizernym wkładem móc kreować koalicję z kimkolwiek, SLD - hardcore'owych komunistów, palikota i spółki - frakcję propagującą dewiacje jako normalność i upadek moralnych zasad jako standard społeczny.
Kapsle:
1. krajowe: 1299.
2. zagraniczne: 1077.
3. na wymianę: ustalenie w toku.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#16 Post autor: Paweł »

Dziękujemy za błyskotliwą analizę aktualnego stanu rzeczy Squnik. Aż dziw, że z tak ciekawymi wnioskami jeszcze cię jakiś think tank nie wyhaczył. Rozumiem, że żal ci dupę ściska z powodu twojego marnego losu spowodowanego przez ogólnoświatowy spisek jankesko-szwabsko-żydowsko-komunistyczny na naszym podwórku, ale czy masz jakieś propozycje aby zmienić tę sytuację?

Awatar użytkownika
Squnik
Posty: 209
Rejestracja: 09 października 2013, 15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polityka

#17 Post autor: Squnik »

Paweł pisze:Dziękujemy za błyskotliwą analizę aktualnego stanu rzeczy Squnik. Aż dziw, że z tak ciekawymi wnioskami jeszcze cię jakiś think tank nie wyhaczył. Rozumiem, że żal ci dupę ściska z powodu twojego marnego losu spowodowanego przez ogólnoświatowy spisek jankesko-szwabsko-żydowsko-komunistyczny na naszym podwórku, ale czy masz jakieś propozycje aby zmienić tę sytuację?
Z całym szacunkiem ale mój los nie jest marny. Nie wiem zatem skąd od razu tak daleko sięgające spostrzeżenia ukute pod moim adresem... Dodam, że wiedzie mi się całkiem dobrze i nie mam powodów do narzekania na stopę życia, na której egzystuję. Co do spisku, o którym pisałeś, to jest to raczej wchodzenie polskich polityków w tyłki obcych mocarstw. Nie powiesz mi chyba, że np. Nord Stream AG nie gwałci postanowień UE, że ruskie (nie chodzi o pierogi) stają na głowie żeby tylko dojechać Nas - Polaków gospodarczo (embargo na mięso z Polski, bo im chyba nie spełnia standardów i ma za mało konserwantów), że z Naszych podatków ma iść kasa na odszkodowania dla żydów eliminowanych przesz szkopów, że angole nie chcą Nam wydać ponad 100 ton złota zdeponowanego w Bank of England, a ewakuowanego tam tylko na czas II wojny światowej, że l. miller, j. kwaśniewski, j. plaikot, d. tusk i cała ta sitwa to nie są komuniści? Wszak każdy z nich ponad przeciętnie interesuje się pieniędzmi obywateli (jak mają to w zwyczaju komuniści); stworzyli jeden z najbardziej rozbudowanych i zagmatwanych aparatów fiskalnych w Europie (przyczaj kiedy wypada Ci dzień wolności podatkowej i co to dla Ciebie oznacza...), za zobowiązania zaciągane m.in przez nich (komunistów) w imieniu Państwa Polskiego nie powstaje nic namacalnego, bo drogi, przychodnie i wszelką infrastrukturę użyteczności publicznej budujemy głównie z dofinansowań z UE i marginalnie środków własnych, a nie z kredytów międzynarodowych, które wsiąkają jak woda po deszczu... Można tak wyliczać bez końca. Jeśli zaś to do Ciebie nie trafia, to przykro mi. Rozsiądź się wygodnie w fotelu przed tv, włącz tvn i poczytaj "wyborczą"...

EDIT.

Przyczaj też, że od pewnego czasu są w obiegu nowe wzory banknotów. Nie różnią się jakoś znacznie od starszych wersji. Zmiany mają raczej charakter kosmetyczny. W różnych dziwnych miejscach są nazwiska autorów tych zmian. Żadne z owych nazwisk nie jest polskie. Dodam, iż wprowadzanie nowych wzorów i nie wycofywanie starych wzorów środków pieniężnych jest urzeczywistnieniem definicji dodrukowywania pieniądza, co jest jednym z kardynalnych przejawów inflacji wychodzącej poza zdrowe granice.

Ostatnio wyciekły jakieś taśmy. Stenogramów i z ich treścią nie czytałem. Zorientowałem się jedynie (pobieżnie), iż robiono sobie syte kolacje w luksusowych przybytkach za pieniądze podatników i omawiano na nich zakulisowe rotacje u steru władzy, byle by pewne frakcje kurczowo utrzymały się przy korytach. Musisz wiedzieć, że NBP i jego prezes są z ustawy apolityczni (nie przynależą do żadnej partii i żadnej nie mogą faworyzować i dyskryminować). Z tego co na owych taśmach uwieczniono, niejaki m. belka (człowiek, który miał zaledwie dwa pseudonimy za komuny, dzieląc się rewelacjami z SB) zgodził się na stanowisko prezia NBP po odcedzeniu od ministerialnego koryta niejakiego rostowskiego. Za wepchanie swojej osoby do żłobu obiecał, że poprze finansowo platformę obywatelską jakieś 9 m-cy przed wyborami, tak, żeby kampania dotarła nawet do głodujących w Etiopii. Rzecz jasna owo poparcie miałoby zaczerpnąć z pieniędzy wszystkich podatników.

Nie powiesz mi chyba, że nie to co wyżej napisałem nie ma miejsca, że co istotne w kraju prawa (co rządzący lubią sobie podkreślać w wypowiedziach) nie powinno mieć miejsca i jest delikatnie mówiąc nie w porządku względem Narodu...

Nie jestem zwolennikiem przemocy, choć życie pokazało, że wbrew powszechnie krążącej opinii przemoc nie rodzi przemocy i nie nawarstwia problemów, a rozwiązuje ich większość, zatem obecnie nie starałbym się dokonać zmian siłowo. Wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z przepisów konstytucyjnych i kodeksu wyborczego i nie pójście na wybory w ogóle. Jeśli nie będzie quorum, to wybory zostaną rozpisane na nowo. Jeśli sytuacja się powtórzy, to parlament ulegnie samorozwiązaniu ex lege w ciągu 90 dni.
Kapsle:
1. krajowe: 1299.
2. zagraniczne: 1077.
3. na wymianę: ustalenie w toku.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#18 Post autor: Paweł »

Przez twoją PW przypomniał mi się ten wątek...

Od siebie napiszę tylko tyle, że cieszę się że ci się dobrze żyje i że w ogóle masz możliwość pisania sobie na jakimś forum w internecie swoich opinii na różne tematy. Bo gdybyś urodził się gdzie indziej, to ani byś wygodnie nie żył, ani nie miałbyś internetu, a za podnoszenie "niewygodnych" kwestii też co nieco byś oberwał... To wszystko dobitnie wskazuje na to, że z naszym krajem nie jest tak strasznie źle jak to opisujesz. Jeżeli z twojego punktu widzenia jest jednak źle, to znaczy tylko tyle, że bardzo mało widziałeś...

Czym jest to, że ktoś tam kogoś okradł, wobec prawdziwych tragedii dziejących się na tym świecie?

Generalnie wkurwia mnie dokładnie to samo co ciebie, z tą różnicą, że ja rozumiem, że nie istnieją proste, łatwe i szybkie rozwiązania. Zmiany na lepsze zachodzą bardzo powoli, wymagają wysiłku i pracy u podstaw przez całe pokolenia. I co jest pewne: i tak zawsze będą jacyś niezadowoleni.

Moja rada jest taka, żebyś skupił swoją energię na drobnych sprawach na które masz wpływ w swoim otoczeniu, np. posprzątaj ze śmieci okolicę, wymuś na lokalnym samorządzie wydajniejsze działanie, otwórz jakiś interes i daj pracę ludziom, którzy są mniej inteligentni od ciebie. Dzięki temu wszystkim nam będzie się lepiej żyło. To w skali mikro. Mnożąc te działania przez miliony uzyskalibyśmy wspaniałe miejsce do życia dla wszystkich.

A w skali makro? Cóż, mimo tego że mamy możliwość wybierania sobie władzy to wybieramy złodziei i oszołomów. To tyle, jeśli chodzi o inteligencję naszego "Narodu"... Brak wyboru to też wybór. Lepiej zagłosować na umiarkowanego złodzieja, niż nie robić nic i pozwolić wariatom rozpieprzyć wszystko to, co udało się z trudem zbudować.

Uważam, że postowaniem tutaj o marnujesz swoje zasoby, tj. czas i energię, którą mógłbyś poświęcić na coś znacznie bardziej efektywniejszego dla dobra swojego i innych. No i masz świra na punkcie pieniędzy, bo pojawiają się w każdym twoim zdaniu. To nie pieniądze dają szczęście. Tego co najważniejsze, czyli zdrowia i bezpieczeństwa nie da się za nie kupić. I tak wszyscy skończymy w ziemi.

ODPOWIEDZ