Kapsle Polish Football Clubs - co to?

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#1 Post autor: lendoo »

Nie zdążyłem do końca doczytać postu Kareela dot. tej serii, gdyż zbyt szybko został usunięty.. :/ Nie mam pojęcia dlaczego.
Wulgaryzmy zawsze można wyciąć, a treść zostawić, zwłaszcza, że porusza ciekawy temat.

Kareel natknął się w katalogu CCI na ową serię, sam sprawdziłem i też się nią zaciekawiłem.
Nigdy o niej nie słyszałem, ani wcześniej nie widziałem. Wydawcą jest ponoć "Polish Football Clubs", czyli
ma się rozumieć PZPN? To była jakaś akcja promocyjna, która uszła nam kolekcjonerom echem?
Trudno mi to sobie wyobrazić. Wysłałem e-maila na centrale do PZPN'u z zapytaniem odnośnie serii.
Ciekawe co odpiszą. :) Może Boniek też jest fanatykiem "kapslarstwa".

Ubolewam, że to jednak może być tylko sen, że takie serie zostały wydane przez nasz związek piłkarski.
Może ktoś ma jakieś info odnośnie wydawcy? Jeśli tak, to proszę o nie, zwłaszcza o zgodę z PZPN'u na wykorzystanie
znaków klubowych. Bez zgody to jak to padło wcześniej "szemrane kapsle"..i to bardzo. :o

Obrazek
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Kinson
Posty: 114
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 18:33
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#2 Post autor: Kinson »

A te kapsle to nie są czasem produkowane metodą fotoszop ?

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#3 Post autor: lendoo »

Kinson pisze:A te kapsle to nie są czasem produkowane metodą fotoszop ?
Czyli tylko sztuka dla sztuki? Logo na kapslu tylko w formie elektronicznej.
Szczerze wątpię. Wśród nas są lepsi "artyści" :)
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#4 Post autor: wismat »

Już raz nasz kolega "stworzył" podobną serię :wink:
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#5 Post autor: Pluto »

Skoro kapsle do katalogu wprowadził Bajek, to wyjaśnienia należy szukać u niego.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#6 Post autor: lendoo »

wismat pisze:Już raz nasz kolega "stworzył" podobną serię :wink:
Jeśli ta to kolejna elektroniczna fantazja to po co ją dodawać do katalogu?
Bajek wywołujemy Cię do tablicy i czekamy na odpowiedź. :wink:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#7 Post autor: chinet »

Krzysiek, dlaczego uderzyłeś z pytaniem do PZPNu? To są kluby ligowe i tam powinieneś szukać (np. Ekstraklasa) ewentualnej odpowiedzi.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#8 Post autor: lendoo »

Kluby są zjednoczone pod PZPNem. Nie będę pisał do każdego z osobna.
Napisałbym do tego mitycznego wydawcy pod nazwą "Polish Football Clubs" jednak w internecie
nic o nim nie ma co to za twór. Pewnie jakiś szemrany. :roll:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#9 Post autor: wiki »

No tak, raz jest to Polish Football Clubs innym Hellgate Pub a cel pozostaje tak samo szczytny.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#10 Post autor: goblin »

Lendoo, kilkakrotnie użyłeś określenia "szemrany" w odniesieniu do pewnych kapsli. Nie mogłem się doczekać na ogólną definicję tego typu kapsli w innym dziale, więc może Ty ją znasz i mnie uświadomisz.
Słowo to robi ostatnio dużą furorę na naszym forum, tak samo jak określenie "czytać ze zrozumieniem". Może po prostu należy samemu napisać co się rozumie pod danym pojęciem, a nie używać bezmyślnie pewnych zwrotów
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#11 Post autor: wiki »

Czy ktoś jeszcze ma problem ze zrozumieniem określenia "szemrany" w odniesieniu do pewnych kapsli?

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#12 Post autor: goblin »

Krzysztof, jeśli to jest dla Ciebie tak oczywiste po prostu napisz, jakie cechy posiadają tego typu kapsle. Opisz czym one się charakteryzują.
Założę się, że wiele kapsli do tej pory uznanych przez większość kolekcjonerów będzie można podciągnąć pod tę kategorię.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#13 Post autor: lendoo »

goblin pisze:Lendoo, kilkakrotnie użyłeś określenia "szemrany" w odniesieniu do pewnych kapsli. Nie mogłem się doczekać na ogólną definicję tego typu kapsli w innym dziale, więc może Ty ją znasz i mnie uświadomisz.
Słowo to robi ostatnio dużą furorę na naszym forum, tak samo jak określenie "czytać ze zrozumieniem". Może po prostu należy samemu napisać co się rozumie pod danym pojęciem, a nie używać bezmyślnie pewnych zwrotów
Nie doczekałeś się na ogólną definicję, bo może jest ona oczywista? Jeśli nie dla Ciebie, przytoczę co pisze na ten temat słownik języka polskiego. szemrany => potocznie lub gwarowo: podejrzany, niepewnego pochodzenia, nieczysty
Dla mnie słowo to znaczy dokładnie to samo co wyjaśnia słownik i wręcz idealnie pasuje to tego typu kapsli.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#14 Post autor: goblin »

[quote="lendoo] podejrzany, niepewnego pochodzenia, nieczysty[/u]
Dla mnie słowo to znaczy dokładnie to samo co wyjaśnia słownik i wręcz idealnie pasuje to tego typu kapsli.[/quote]

Jako, że są to bardzo ogólne określenia, więc mogę przyjąć, że właściwie całe nasze hobby można o kant d..y rozbić. Wszystkie kapsle są w zasadzie reklamowe /reklamują piwo czy browar lub instytucję czy wydarzenie/, gdzie z założenia mają pomóc w osiągnięciu założonego zysku. O kapslach kolekcjonerskich już nie wspominając /łącznie z serią polskich kolekcjonerów wykonaną metodą tampodruku/, które to wszystkie są niepewnego pochodzenia.
Uwierz, że bardzo łatwo byłoby takie stwierdzenie udowodnić.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#15 Post autor: lendoo »

goblin pisze: Jako, że są to bardzo ogólne określenia, więc mogę przyjąć, że właściwie całe nasze hobby można o kant d..y rozbić. Wszystkie kapsle są w zasadzie reklamowe /reklamują piwo czy browar lub instytucję czy wydarzenie/, gdzie z założenia mają pomóc w osiągnięciu założonego zysku. O kapslach kolekcjonerskich już nie wspominając /łącznie z serią polskich kolekcjonerów wykonaną metodą tampodruku/, które to wszystkie są niepewnego pochodzenia.
Uwierz, że bardzo łatwo byłoby takie stwierdzenie udowodnić.
Jakie ogólne? Bardzo dosadne, jeśli znasz lepsze, bardziej pasujące to napisz.
Teraz tym wywodem to Ty za bardzo uogólniasz. Widzę, że muszę przedstawić Ci to łopatologicznie :wink:
Robię porównanie pod tymi trzema kryteriami do wspomnianej serii polskich kolekcjonerów.

Polish Football Clubs
podejrzana: TAK- brak informacji, praktycznie nikt o niej nic nie wie, nie wiadomo czy istnieje
niepewnego pochodzenia: TAK- mityczny wydawca, nie wiadomo kto wydał, kiedy i po co, pochodzenie jest ukrywane
nieczysta: TAK- wykorzystanie znaków klubowych prawdopodobnie bez zgody, do tego stworzona aby pewnie nią handlować i naciągać mniej doświadczonych kolekcjonerów. Dodana do katalogu po co? Aby kolekcjonerzy zagraniczni poszukiwali tego mitycznego tworu, który nagle zaoferowałby ni z gruchy i pietruchy nieznajomy wydawca, żądając w zamian kokosów..

Polska seria kolekcjonerów kapsli
podejrzana: NIE- wszelkie informacje są dostępne, wszyscy o niej wiedzą, wydawana za zgodą osób biorących w niej udział, istnieje namacalnie
niepewnego pochodzenia: NIE- wiadomo kto i gdzie robił, i kiedy wydawał
nieczysta: NIE- kolekcjonerzy na kapslach zgodzili się na nich być, głównym założeniem serii z pewnością nie był zysk pieniężny, tylko chęć udziału w zabawie i posiadania kapsli ze swoim i innych wizerunkiem

Jeśli nadal nie widzisz różnicy, to przykro mi ale inaczej prościej już Ci tego nie potrafię wytłumaczyć.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#16 Post autor: yoreck »

Hehe,kolejny wał z Olsztynem w tle .
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#17 Post autor: wzmacniacz »

Panowie nie patrzcie na Olsztyn, szukajcie na Śląsku!
Wogóle ludziom odwaliło ostanio wał goni wał! Może to jakoś trza by tych biznesmenów naznaczać ogólnie kolekcjonersko!
Moze ktoś coś mądrego wymyśli w tej kwestii!

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#18 Post autor: southern »

Wzmacniacz znowu bawi się w podchody, Wiesz coś pewnego to powiedz.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#19 Post autor: wzmacniacz »

southern pisze:Wzmacniacz znowu bawi się w podchody, Wiesz coś pewnego to powiedz.
Ale o co ci chłopie chodzi? Już po raz drugi się czepiasz! Czyżby sprawa cię dotyczyła i chcesz wiedzieć co mam do powiedzenia w tej sprawie? Czy po prostu chcesz zabłysnąć! Na razie ukrywasz się pod Nickiem nawet nie wiadomo skąd jesteś!
Może jakaś prezentacja!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#20 Post autor: wismat »

Też uważam, że takie "wiem, ale nie powiem" zaszkodzi nikomu innemu jak tylko naszemu środowisku jako całości. W ostatnim czasie było nadzwyczaj wiele dziwnych afer, dlatego Wzmacniaczu, jeśli wiesz coś, o czym powinniśmy wiedzieć - napisz.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#21 Post autor: southern »

Widzisz, wismat wie o co mi chodzi :), pierwszy raz "jak się czepiłem" też wyjaśniłem o co, no cóż... Rzucasz jakieś strzępy zakamuflowanych sugestii, czemu to ma służyć?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#22 Post autor: Jacek »

Jeszcze wczoraj wchodząc w pierwszy kapsel z tej serii, o której tutaj mowa w polu "Tekst na kapslu" można było zobaczyć "słowo klucz" ale jak widać chyba ktoś zadziałał w tym temacie i dzisiaj już tego nie ma, a obstawiam, że edytować te pola może ten kto je utworzył :wink:

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#23 Post autor: goblin »

[quote="lendoo"]
Polish Football Clubs
podejrzana: TAK- brak informacji, praktycznie nikt o niej nic nie wie, nie wiadomo czy istnieje
niepewnego pochodzenia: TAK- mityczny wydawca, nie wiadomo kto wydał, kiedy i po co, pochodzenie jest ukrywane
nieczysta: TAK- wykorzystanie znaków klubowych prawdopodobnie bez zgody, do tego stworzona aby pewnie nią handlować i naciągać mniej doświadczonych kolekcjonerów. Dodana do katalogu po co? Aby kolekcjonerzy zagraniczni poszukiwali tego mitycznego tworu, który nagle zaoferowałby ni z gruchy i pietruchy nieznajomy wydawca, żądając w zamian kokosów..

Polska seria kolekcjonerów kapsli
podejrzana: NIE- wszelkie informacje są dostępne, wszyscy o niej wiedzą, wydawana za zgodą osób biorących w niej udział, istnieje namacalnie
niepewnego pochodzenia: NIE- wiadomo kto i gdzie robił, i kiedy wydawał
nieczysta: NIE- kolekcjonerzy na kapslach zgodzili się na nich być, głównym założeniem serii z pewnością nie był zysk pieniężny, tylko chęć udziału w zabawie i posiadania kapsli ze swoim i innych wizerunkiem
[quote]

Napisałeś konkretnie.
Może informacji szukałeś nie tam gdzie trzeba. Guru naszego forum yoreck mógłby się nimi z Tobą podzielić ale woli siać ferment swoimi beznadziejnymi, głupimi wtrętami i aluzjami - wypraszam je sobie. Nie wszyscy muszą się chwalić swoimi kapslami i nie wszyscy muszą być zarejestrowani na forum /jak to ma miejsce w przypadku tego kolekcjonera. Wiele zostało już tu powiedziane "między wierszami" o tej serii. Seria istnieje, posiadam ją w swojej kolekcji. Wydawca również jest ogólnie znany - wczytaj się w temat. Nie znam intencji autora, ale Tobie, jak widzę nie są one obce. Jednak to właśnie serię kolekcjonerów polskich widziałem kilkakrotnie wystawioną na serwisach aukcyjnych.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#24 Post autor: yoreck »

goblin pisze: Guru naszego forum yoreck mógłby się nimi z Tobą podzielić ale woli siać ferment swoimi beznadziejnymi, głupimi wtrętami i aluzjami - wypraszam je sobie.
Uderz w stół ,a nożyce się odezwą.W którym miejscu była to aluzja do ciebie :mrgreen:


Ale jeżeli się odezwałeś - to jeżeli kapsle są drukowane w Olsztynie to chyba ktoś projekty Bajka nosi do drukarni .Może tak nie jest panie goblin? Jest -pan to wie najlepiej .Dlaczego tak dzielnie broni pan "szemranych " produkcji mundka .Bo ma pan z tego profity.Więc lepiej zobaczyć u kogoś igłę w oku niż u siebie wała.
Czy za tą produkcją nie stoi też pański kolega od serii mundek?
p.s. Już ci pisałem ,że nie jestem żaden guru naszego forum -więc wypraszam to sobie .Chyba jesteś rozumnym człowiekiem.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#25 Post autor: lendoo »

Jacek pisze:Jeszcze wczoraj wchodząc w pierwszy kapsel z tej serii, o której tutaj mowa w polu "Tekst na kapslu" można było zobaczyć "słowo klucz" ale jak widać chyba ktoś zadziałał w tym temacie i dzisiaj już tego nie ma, a obstawiam, że edytować te pola może ten kto je utworzył :wink:
Dla tych co nie zdążyli zobaczyć, to słowo klucz to było "mundek83". Niedługo potem jak sam to odkryłem, zniknęło.
Zacieranie śladów trwa.
goblin pisze: Napisałeś konkretnie.
Może informacji szukałeś nie tam gdzie trzeba. Guru naszego forum yoreck mógłby się nimi z Tobą podzielić ale woli siać ferment swoimi beznadziejnymi, głupimi wtrętami i aluzjami - wypraszam je sobie. Nie wszyscy muszą się chwalić swoimi kapslami i nie wszyscy muszą być zarejestrowani na forum /jak to ma miejsce w przypadku tego kolekcjonera. Wiele zostało już tu powiedziane "między wierszami" o tej serii. Seria istnieje, posiadam ją w swojej kolekcji. Wydawca również jest ogólnie znany - wczytaj się w temat. Nie znam intencji autora, ale Tobie, jak widzę nie są one obce. Jednak to właśnie serię kolekcjonerów polskich widziałem kilkakrotnie wystawioną na serwisach aukcyjnych.
Informacji szukałem niewiele, bo ponoć jak piszesz są ogólnie dostępne. Yoreck jak widać ma ku temu słuszne powody, bezpodstawnie tego nie pisze. Jak na razie to największy ferment połączony z wkrętami sieją sami "wydawcy". Ferment oddziałujący na całą brać kolekcjonerską i jej reputację poza granicami Polski.
Oczywiście, że nikt niczym nie musi się chwalić, jednak byłoby miło i z pożytkiem dla wszystkich (no, może nie dla "wydawców") gdyby powstające kapsle i serie były upubliczniane, zwłaszcza, że nie powstają w pojedyńczych sztukach do prywatnych ołtarzyków, tylko są wprowadzane w obieg- do tego cichaczem.
Wiele zostało powiedziane, a zarazem niewiele. Gdyby wydawca był ogólnie znany, to nikt nie musiałby się wczytywać w temat, tak jak to sugerujesz. Nieczyste intencje nie trudno odczytać, po zachowaniach "wydawców". Serię widziałeś na aukcjach bo,jest ogólnie dostępna i jeśli ktoś już ją sprzedaje to się z tym nie kryje. Natomiast serii Polish Clubs raczej nie zobaczysz na aukcjach, bo "wydawcom" nie jest to na rękę. Ona rozchodzi się "pod stołem" po super promocyjnych cenach. Nieczyste intencje trzeba w końcu ukrywać.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#26 Post autor: wiki »

A może niepotrzebnie się czepiamy:
Panowie z pewnością mają zezwolenie odpowiednich władz piłkarskich, pewnie sumiennie płacą podatki od osiągniętego dochodu.
No i przecież są chętni by po "promocyjnej" cenie nabywać metalowe blaszki wygięte w kształcie kapsla.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#27 Post autor: Kaarel »

http://allegro.pl/kapsel-dziewica-kones ... 88357.html
Podobno było 100 kapsli tak?
To jak to możliwe, ze butelkowanych może byly wystawione ze 3 sztuki, a dziewic dziesiątki?
Może to jakiś dodruk? Jak widac u naszego forumowicze GOBLINA w wymianie możemy znaleźć dokladnie taki sam wzor na bialym kapslu, czy tez z mikolajkiem czy czarodzieje. Oczywiscie kapsle zrobil dla siebie. Ale co to za problem dodrukowac sobie też oficjalnych. Rozumiesz :? :? :? :? :? do czego zmierzam? Do tego, że przez takie robienie sobie kapsli zacznie a raczej już się zaczęło podrabiać kapsle. Oczywiście tylko tych GÓWNIANYCH (hehe) druków bez syganturek, bo każdy chce miec nagle kapsel z wlasnym logo pubu itp. :)


edit zipkeczup: Z łaski swojej nie przeklinaj na forum.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#28 Post autor: Kaarel »

Zagranica kolekcjonerzy się śmieją i mają juz po kokardę niby to super rzadkich polskich serii czy innego :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: zrobionego w ilości 150 sztuk, ale co niektorzy tutaj i tak sie będa cieszyć, bo maja kolejny kapsel w kolekcji i to prawie za darmo, a jeszcze moze sie uda wcisnąc komuś z TOP 100 za jakąś fajną seryjke.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#29 Post autor: goblin »

Wywołałem temat, żeby ktoś się podzielił ze mną charakterystyką "szemranych kapsli", jakie to określenie przyjęło się na forum. Nie rozumiem natomiast tego, że pod moim adresem zostały skierowane jakiekolwiek zarzuty. Oczywiście panowie Yoreck, Kareel, Lendoo macie dowody mojej "winy". Chętnie je poznam. Chodzi mi oczywiście o konkrety, nie o jakieś "wydaje mi się".
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Kapsle Polish Football Clubs - co to?

#30 Post autor: Kaarel »

goblin pisze:Wywołałem temat, żeby ktoś się podzielił ze mną charakterystyką "szemranych kapsli", jakie to określenie przyjęło się na forum. Nie rozumiem natomiast tego, że pod moim adresem zostały skierowane jakiekolwiek zarzuty. Oczywiście panowie Yoreck, Kareel, Lendoo macie dowody mojej "winy". Chętnie je poznam. Chodzi mi oczywiście o konkrety, nie o jakieś "wydaje mi się".
Człowieku, ja kieruje żadnych zarzutów, tylko głośno myślę. :)
Masz do wymiany podobne kapsle do tego który zostal wyprodukowany w ilości 100 sztuk. Sam gdzieś przyznałeś, ze zrobiles je dla siebie. Więc sobie mysle, co to za problem tez sobie zrobic na czarnej blaszce. :)
No ale jak to jest caly czas mowisz, ze kapsle -konesery, zameczki i inne ( tutaj wpisz sobie określenie tych kapsli) robisz DLA SIEBIE.
To po co je dodajesz na wymianę, po co zostaly dodane do CCI?
Moze po to aby ktoś niedoświadczony się zainteresował nimi i chcial je zdobyc?
No ale podobno robisz je dla siebie... :)
Jakbym robił kapsle- tak jak to mowisz 'dla siebie' to bym wrzucil sobie zdjecie na SWOJA STRONKE z kapslami a kapsle do szeflady, a nie udostępnial zdjecia na CCI czy oferowal do wymiany.

No ale po co ta rozmowa, biznes się kręci to najważniejsze.
Zaraz napisze sobie jakiegoś maila do PZPN z prośba o kapsle. Ciekawe może cuś wyślą. :)

Zablokowany