Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#1 Post autor: lendoo »

Idąc dalej szlakiem szemranych kapsli zainteresowałem się sprawą dziwnych kapsli z Pubu Koneser. Znalazłem je na stronie kolegi goblina jako kapsle do wymiany. Napisałem na Facebookowym profilu pubu zapytanie w ich sprawie. Odpowiedz była taka jakiej się spodziewałem od początku. Zdjęcie ją przedstawia.

Podaję konkret. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje o tych kapslach a nie jest upoważniony ich ich podania- trudno.
Dla mnie brakiem moralności byłoby posiadanie takich szemranych kapsli czy to w kolekcji czy dublach. Każdy ma jednak inną moralność według której sobie to wszystko oceni. Informuję tylko czego się dowiedziałem.

Obrazek
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#2 Post autor: lendoo »

Konkretne info. Mundek nie ma związku z tymi Koneserami, tak przynajmniej twierdzi.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#3 Post autor: yoreck »

panie goblin -co pan na to i dlaczego nic?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#4 Post autor: goblin »

Nie jestem w stanie odpisać na wszystkie posty, które bezpośrednio lub pośrednio biją w moją osobę.
Zarówno Mundek jak i nikt Wam znany nie ma związku z tymi kapslami.

Przyznaję, że popełniłem duży błąd, za który teraz płacę dość wysoką cenę.
Wycofałem te kapsle ze swojej oferty wymiany.
Jednak przypisywanie mi w formie aluzji czy insynuacji innych wykroczeń jest mocno naciągane i bezpodstawne.

Chciałbym ponadto zauważyć, że inny podobnej rangi wyczyn jakoś przeszedł bez echa. Bez mojej wiedzy i zgody zostały wykorzystane i rozpowszechniane moje prywatne zdjęcia, przedstawiające kapsle z mojej kolekcji. Ale to zapewne działanie w dobrej wierze.

Cóż, dziwna moralność.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#5 Post autor: Tomek »

goblin pisze:Chciałbym ponadto zauważyć, że inny podobnej rangi wyczyn jakoś przeszedł bez echa. Bez mojej wiedzy i zgody zostały wykorzystane i rozpowszechniane moje prywatne zdjęcia, przedstawiające kapsle z mojej kolekcji..
Prywatne?? Jeśli udostępniłeś je w sieci, to gdzie tu mowa o prywatności?
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#6 Post autor: zipkeczup »

Trzeba zauważyć i docenić, że choć z trudem, to jednak uderzyłeś się w pierś.

Nie chcę się bawić kolejny raz w adwokata diabła. Nie bądź jednak małostkowy. Informowanie o jakichkolwiek kapslach w dużej mierze opiera się rzeczywiście na wykorzystywaniu kogoś prywatnych zdjęć i w tym dość hermetycznym środowisku nie spotkałem się, żeby ktokolwiek robił z tego tytułu najmniejszy problem (jeśli się mylę, odszczekam to). Nie bronię Ci tworzyć precedensu i zastrzegać sobie szeroko pojętych praw autorskich (jesteś wolnym człowiekiem). Gdybyś jednak poszedł tą drogą (Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą!), to pewnie ze strony niejednego kolekcjonera kapsli wyląduje w Twoim ogródku kolejny kamyczek. Czy gra jest warta świeczki, nie wiem.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#7 Post autor: goblin »

Widzisz Tomku, to są moje zdjęcia i mogę je udostępniać gdzie chcę. Ale inaczej ma się sprawa jeśli ktoś je wykorzystuje i rozpowszechnia bez mojej zgody i wiedzy /może w jakimś szemranym celu?/.

Jakakolwiek twórczość artystyczna również jest upublicznione, jednak nie możesz jej samorzutnie powielać i czerpać z tego korzyści
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Kropek
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2014, 11:23
Lokalizacja: Google Maps

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#8 Post autor: Kropek »

Przymuszczam, że intencje autora tematu byly czysto informacyjne, bez czerpania korzysci z tego względu?
Ja nawet bardziej mogę się do ciebie nie odzywać.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#9 Post autor: lendoo »

goblin pisze:Nie jestem w stanie odpisać na wszystkie posty, które bezpośrednio lub pośrednio biją w moją osobę.
Zarówno Mundek jak i nikt Wam znany nie ma związku z tymi kapslami.

Przyznaję, że popełniłem duży błąd, za który teraz płacę dość wysoką cenę.
Wycofałem te kapsle ze swojej oferty wymiany.
Jednak przypisywanie mi w formie aluzji czy insynuacji innych wykroczeń jest mocno naciągane i bezpodstawne.

Chciałbym ponadto zauważyć, że inny podobnej rangi wyczyn jakoś przeszedł bez echa. Bez mojej wiedzy i zgody zostały wykorzystane i rozpowszechniane moje prywatne zdjęcia, przedstawiające kapsle z mojej kolekcji. Ale to zapewne działanie w dobrej wierze.

Cóż, dziwna moralność.
Zipkeczup napisał dokładnie to co sam chciałem, za co mu dziękuję.

Mundek twierdzi, że związek z nimi posiadasz i to duży. (kto tu ma rozdwojenie jaźni?) To już jednak wyjaśniajcie sobie między wami. Dla Ciebie podstawą byłoby chyba nagranie, choć pewnie tak jak Donald, odwracałbyś kota ogonem, mówiąc, że nie ważne co jest nagrane, ważne kto to upublicznił.

EDIT: Widzę, że wraz z usunięciem Koneserów z wymiany, zniknął link do Twojej kolekcji. Szkoda.
goblin pisze:.
Jakakolwiek twórczość artystyczna również jest upublicznione, jednak nie możesz jej samorzutnie powielać i czerpać z tego korzyści
Dobrze napisałeś, "twórczość artystyczna" :mrgreen: Konesery taką są. Do tego nielegalną.
Korzyść owszem, że mam. Satysfakcję, że mogłem ostrzec innych. Satysfakcja jednak nie podlega pod ustawę.
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2014, 17:48 przez lendoo, łącznie zmieniany 3 razy.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#10 Post autor: lendoo »

Tomek pisze:
goblin pisze:Chciałbym ponadto zauważyć, że inny podobnej rangi wyczyn jakoś przeszedł bez echa. Bez mojej wiedzy i zgody zostały wykorzystane i rozpowszechniane moje prywatne zdjęcia, przedstawiające kapsle z mojej kolekcji..
Prywatne?? Jeśli udostępniłeś je w sieci, to gdzie tu mowa o prywatności?
Tomku, szkoda kopać się z koniem. Głową ściany się nie przebije. Zwłaszcza jak jest podwójna, bo ma rozdwojenie jaźni.
Wiemy już wystarczająco dużo. Nie potrzeba więcej się szarpać, co widać po ostatnich wypowiedziach.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#11 Post autor: lendoo »

My tu się szarpiemy, a w wątku o Polish Footbal Clubs, uszła nam ukradkiem (jakim cudem?!) informacja która wszystko wyjaśnia i potwierdza. Przecież Pan Goblin przyznał się do zrobienia tych Koneserów. Dziwne, tutaj się ich wypiera. (Rozdwojenie jaźni potwierdzone :wink: )

Wszystko mogłoby się odbyć bez tej całej zawieruchy, jednak jak widać w takich przypadkach innej drogi nie ma, zwłaszcza jak sak sam "wydawca" zadania nie ułatwia. Czy nie prościej byłoby się przyznać od samego początku?

Nie żywię urazy do Pana Goblina, to już jego moralność jeśli tworzy takie czy inne kapsle i czerpie z nich korzyści. Byłoby z pożytkiem
jednak dla wszystkich a dla jego reputacji także, że gdy już takie kapsle wyda, poinformować o nich brać kapslarską.

Jak dla mnie sprawa jest rozwiązana.

Obrazek
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#12 Post autor: goblin »

A dla mnie sprawa nie jest zakończona. Bezprawnie wykorzystałeś i rozpowszechniałeś moje zdjęcia przedstawiające moje kapsle z kolekcji i wymiany /sprawa dotyczy nie tylko naszego forum/. Jest to normalna kradzież. I nigdzie w konstytucji nie znalazłem paragrafu, który mówi, że mam zastrzec swoją własność. Skoro już mowa o zastrzeganiu. przewerowałem stronę koneser pub, i kilka ksiąg znaków towarowych i nigdzie nie znalazłem informacji, że logo konesera jest zastrzeżone. Może po prostu źle szukałem.
Zadziwia mnie również reakcja /a raczej jej brak/ na jasne i według mnie uzasadnione zarzuty pod adresem autora wątku. Niezrozumiałe staja się dla mnie ataki na moją osobę, skoro ktoś kto popełnił takie samo przewinienie chodzi w glorii chwały nieskalanej. Cóż widocznie na forum są równi i równiejsi. Przykre, ale prawdziwe
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#13 Post autor: goblin »

:) usunąłem link do kolekcji, żeby ukrócić Twój złodziejski proceder, Lendoo
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#14 Post autor: Kaarel »

goblin pisze:A dla mnie sprawa nie jest zakończona. Bezprawnie wykorzystałeś i rozpowszechniałeś moje zdjęcia przedstawiające moje kapsle z kolekcji i wymiany /sprawa dotyczy nie tylko naszego forum/. Jest to normalna kradzież. I nigdzie w konstytucji nie znalazłem paragrafu, który mówi, że mam zastrzec swoją własność. Skoro już mowa o zastrzeganiu. przewerowałem stronę koneser pub, i kilka ksiąg znaków towarowych i nigdzie nie znalazłem informacji, że logo konesera jest zastrzeżone. Może po prostu źle szukałem.
Zadziwia mnie również reakcja /a raczej jej brak/ na jasne i według mnie uzasadnione zarzuty pod adresem autora wątku. Niezrozumiałe staja się dla mnie ataki na moją osobę, skoro ktoś kto popełnił takie samo przewinienie chodzi w glorii chwały nieskalanej. Cóż widocznie na forum są równi i równiejsi. Przykre, ale prawdziwe

Nudzisz już. :)

Wszyscy dobrze wiedzą, że przy wyprodukowaniu tych wszystkich twoich/nie twoich gownianych kapsli chodzilo o KASE I WYMIANE.

Gdyby bylo wiadomo, ze nie będzie zainteresowania - kapsle by nie powstały. :)

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Konesery dla zabawy. Bez wiedzy pubu.

#15 Post autor: zipkeczup »

Goblinie, pozwij go do sądu, skoro czujesz się okradziony. Tak czy siak - załatw to prywatnie i daj ludziom żyć. Temat zamykam.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Zablokowany