Porada przy sortowaniu i układaniu Polskich kapsli .

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
abq.s
Posty: 74
Rejestracja: 15 lutego 2009, 22:24
Lokalizacja: Orzesze

Porada przy sortowaniu i układaniu Polskich kapsli .

#1 Post autor: abq.s »

Witam serdecznie , nadszedł ten czas w którym postanowiłem posortować wszystkie polskie kapsle ( oczywiście z piw wypitych przeze mnie ) . Uznałem że najłatwiej będzie je posortować browarami , czyli ten kto rozlewa dane piwo , do niego należy kapsel . I tu się grubo przejechałem ... Zauważyłem że bardzo dużo polskich browarów zostało zagrabionych , wykupionych i zniszczonych bądź przyłączonych do dużych grup piwowarskich które oczywiście nie są w polskich rękach , z jednej strony zrobiło mi się bardzo przykro bo powoli wszystko co polskie nie jest już polskie .. no ale nie o tym w temacie , powiedzcie mi co mam zrobić np z kapslem Kujawiakia ? który rozlewał b. Kujawiak , a teraz należy do GŻ ? z tego co myślę piłem Kujawiaka jeszcze za czasów właśnie Kujawiaka , a nie GŻ . To samo z Wojakiem czy Fraterem browaru Kielce , który też należy do GŻ . Królewskie B.Warszawskiego , który teraz leje Warka ... Strzelec to browar jędrzejów czy vph ???Czy ktoś miałby pomysł jak to wszystko jakoś z sensem i mądrze poustawiać ? Nie spodziewałem się że coś tak łatwego może wydawać się tak trudne .. Dodam że wszystkie kapselki które posiadam są z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie na przełomie 10 lat . Dziękuje za wszystkie porady .
Zbieram kapsle z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie :)

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Porada przy sortowaniu i układaniu Polskich kapsli .

#2 Post autor: rwjak »

Myślę, że najlepiej będzie, jeśli posegregujesz je według aktualnego stanu własności. Inna opcja wprowadzi jedynie zamieszanie.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porada przy sortowaniu i układaniu Polskich kapsli .

#3 Post autor: Kibi »

Układać można dowolnie.
Niektórzy sortują według alfabetu albo kolorów.

Jeśli szukasz jakiegoś systemu - skorzystaj z katalogu kapsli.
Rozmieszczenie browarów w katalogu może jest kontrowersyjne, ale konkretne i zapewne w najbliższym czasie niezmienne.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porada przy sortowaniu i układaniu Polskich kapsli .

#4 Post autor: Mike007 »

Możesz też spróbować posortować kapsle wg marek piwa, tzn wsyzstkie warki razem, żywce razem, harnasie, tatry itp. Najlepiej alfabetycznie, wtedy kolekcja będzie przejrzysta.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

ODPOWIEDZ