Dlaczego ???

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Dlaczego ???

#1 Post autor: kapiral »

Zaglądam na forum z różną częstotliwością. Co raz przejrzę któryś wątek. No i co?
Ludzie, czy wyście poszaleli? Jakbym analizował bieżącą politykę. Zamiast konstruktywnej dyskusji kolejne kłótnie. Czy już tak nam wszystkim odbiło?
Pod postami Krzyśka (Lendoo) jest podpis "kolekcjonerzy, to ludzie szczęśliwi". Często powtarzam to swoim znajomym. ale kiedy wchodzę na nasze forum jestem przerażony. Co się porobiło? Gdzie ogromna życzliwość, dla wszystkich, która tak bardzo mnie fascynowała kiedy wchodziłem w to wszystko? Zrozumiałbym, gdyby wszystkiemu winni byli Ci nowi, ale kiedy czytam poszczególne wątki, to coraz częściej dochodzi do "pyskówek" elity. Po co to?
Jeżeli dla miejsca w rankingu generowanym przez ankietę, to znaczy, że wszystkiemu winna ankieta. Może więc Krzysztofie czas zamknąć temat (sam bym żałował, bo chyba w przyszłym roku byłaby moja dziesiąta).

Poczujcie to. Nawet 500 osób, to jest swoista elita, a przynależność zobowiązuje. Wszędzie tam, gdzie górę wzięły emocje lepiej przeprosić (nawet na PW) niż brnąć dalej.
Widziałem na giełdzie warszawskiej, jak "rozpadała się" jedna z największych kolekcji kapsli polskich. To, że sam coś przy okazji kupiłem, nie zmienia faktu, że było mi tak jakoś smutno.
Szanujmy się!
Szanujmy się!
Szanujmy się!
Nie zabierajmy sobie tej radości (nie zabierajcie mi tej radości).
PS. Pewnie łatwiej byłoby napisać do administratorów, z prośbą o cenzurowanie niektórych wypowiedzi. Ale to już było. Może lepiej prosić o autocenzurę. Zastanówmy się zanim coś napiszemy.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Dlaczego ???

#2 Post autor: wtk »

Kiedy miałem problem z ankietą... Odezwała się do mnie jedna osoba...
Na szczęście znalazł się ktoś jeszcze i wszytko doszło do skutku! :)

Kiedyś byłaby cała grupa chętnych do pomocy,,, :(
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego ???

#3 Post autor: wiki »

Problem w tym, że na wśród kolekcjonerów i na forum pojawiła się grupa "kolekcjonerów-biznesmenów" a widać, że tam gdzie chodzi o kasę kończą się uprzejmości.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Dlaczego ???

#4 Post autor: Kibi »

Ok, Lendoo podniósł na forum istotny problem kapsli "szemranych" i chwała mu za to.
Odbyła się jakaś dyskusja, każdy (nie wyłączając mnie) mógł sobie wyrobić na ten temat własne zdanie, i każdy chyba już wie, czy takowe kapsle chce zbierać czy nie.
Ale pyskówki z tym związane w każdym temacie, np dotyczącym plebiscytu na kapsel miesiąca, nie mają sensu i zaśmiecają forum.
Można tylko zaapelować do najbardziej zaangażowanych dyskutantów o powściągnięcie emocji i ograniczenie słowotoku.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dlaczego ???

#5 Post autor: goblin »

Ja mam inną teorię.
Jest grupa ludzi, która zupełnie zatraciła poczucie rzeczywistości i bardzo poważnie zaczęła traktować to nasze hobby.
Hobby, które powinno być jakąś odskocznią od codziennych problemów, a nie je tworzyć. Powinno sprawiać beztroską radość, a nie budzić tak niskie instynkty.
Hasło: "każdy zbiera to co chce", zupełnie nie ma zastosowania.
Cieszę się, że stać mnie na inne zdanie, niż ogólnie oczekiwane. Wolę mieć wokół siebie dwóch- trzech myślących ludzi, z którymi można podyskutować na różne tematy, niż cały tabun przytakiwaczy. Nigdy nie należałem do grupy bezmyślnych klakierów, jakie potworzyły się na forum. Niestety brakuje mi tu głosu rozsądku.
Boli jeszcze jedna sprawa. Jedni mogą bezkarnie obrażać i oskarżać innych. A inni nie mogą nawet swobodnie powiedzieć tego, co myślą, bo zaraz są zakrzyczani i różnie określani. Cóż, doczekaliśmy takich czasów
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

ODPOWIEDZ