Podwyżki na Poczcie Polskiej

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#31 Post autor: rockstar »

Na grupach kolekcjonerskich na facebooku ( nie kapslowe) były posty, że po otrzymaniu paczki z anglii o wartości zadeklarowanej 12 funtów, musiał zapłacić kwotę 70zł aby odebrać.
Przesyłki z chin, wiekszosc trzeba oplacic 12,50zł.
Więc wydaje mi się, że wysyłając poza unię odbiorca też będzie musiał coś opłacić.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#32 Post autor: yoreck »

rockstar pisze: 18 lipca 2021, 13:11 Na grupach kolekcjonerskich na facebooku ( nie kapslowe) były posty, że po otrzymaniu paczki z anglii o wartości zadeklarowanej 12 funtów, musiał zapłacić kwotę 70zł aby odebrać.
Przesyłki z chin, wiekszosc trzeba oplacic 12,50zł.
Więc wydaje mi się, że wysyłając poza unię odbiorca też będzie musiał coś opłacić.
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ko ... 50980.html
Co do kapsli - wysyłałem na Białoruś - nakleiłem CN22 ,zaznaczyłem podarunek ,napisałem zawartość i wartość - w tym przypadku 5 PLN. Doszło bez problemów i dodatkowych opłat .
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#33 Post autor: rockstar »

W tym miesiącu wysłane?

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#34 Post autor: marecki1207 »

Nie wiem czy to coś ma wspólnego z pocztą polską ale otrzymałem przesyłkę z Ukrainy i listonosz poprosił opłaty 8,70 i powiedział że to opłata celna.Pierwszy raz takie coś miałem.

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#35 Post autor: rockstar »

No to ja właśnie to mam na myśli.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#36 Post autor: yoreck »

@ rockstar - pytałeś o wysyłanie poza UE - tutaj nic się nie zmieniło.
Natomiast nie otrzymałem jeszcze żadnej przesyłki spoza UE ,więc nie wiem jak to jest. Przy kupowaniu sprawa jasna ,a jak będzie przy wymianie ? Chyba kwestią będzie odpowiednie wypełnienie deklaracji CN?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#37 Post autor: rockstar »

Ale wysyłając poza unię, to odbiorca naszej przesyłki będzie musiał opłacić pewnie coś dodatkowego. Teraz pytanie od czego będzie zależeć wysokość? Od danego kraju? Bo wątpie aby od naszej podanej wartości. To czy wymiana czy kupno to niby w jaki sposób urzędnik to zweryfikuje? Został zniesiony ten próg podatkowy do 30 euro, bo właśnie ludzie zaniżali wartość i zaznaczali gift, a nie sprzedaż. Więc każdy będzie płacił, to juz nie ma znaczenia, że zaznaczysz gift.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#38 Post autor: yoreck »

rockstar pisze: 18 lipca 2021, 19:46 Ale wysyłając poza unię, to odbiorca naszej przesyłki będzie musiał opłacić pewnie coś dodatkowego. Teraz pytanie od czego będzie zależeć wysokość? Od danego kraju? Bo wątpie aby od naszej podanej wartości. To czy wymiana czy kupno to niby w jaki sposób urzędnik to zweryfikuje? Został zniesiony ten próg podatkowy do 30 euro, bo właśnie ludzie zaniżali wartość i zaznaczali gift, a nie sprzedaż. Więc każdy będzie płacił, to juz nie ma znaczenia, że zaznaczysz gift.
Wysyłając na Białoruś odbiorca napisał mi ,aby na CN22 nie napisać większej wartości przesyłki niż 2 Euro, no i zaznaczając podarunek.
Natomiast jak będzie w Polsce? Pewnie tak jak napisałeś.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#39 Post autor: ronin »

Wysłałem z Anglii i list został zatrzymany. Trzeba wybrać się na pocztę i dać upoważnienie poczcie na odprawę celna. Sprawa jest nadal w toku a jak to poczta niczego się nie można od nich dowiedzieć. Nikt nie odpowiada na telefony I maile. A na poczcie w panie w okienku też pierwszy raz spotkały się z dana sytuacja.

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#40 Post autor: rockstar »

ronin pisze: 20 lipca 2021, 09:38 Wysłałem z Anglii i list został zatrzymany. Trzeba wybrać się na pocztę i dać upoważnienie poczcie na odprawę celna. Sprawa jest nadal w toku a jak to poczta niczego się nie można od nich dowiedzieć. Nikt nie odpowiada na telefony I maile. A na poczcie w panie w okienku też pierwszy raz spotkały się z dana sytuacja.
Kto ma dać upoważnienie? Ty jako nadawca w Anglii, czy ta osoba do której wysłałeś w Polsce?

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#41 Post autor: ronin »

Osoba z Polski

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#42 Post autor: Jacek »

Od 1 stycznia 2022 obowiązuje nowy cennik PP https://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/ ... 012022.pdf

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Podwyżki na Poczcie Polskiej

#43 Post autor: Delma21 »

Kolejne podwyżki od 1 października
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28 ... ozsze.html

ODPOWIEDZ