Allegro POMOC

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Allegro POMOC

#1 Post autor: Delma21 »

Witam
Mam mały problem a mianowicie :
Wczesniej jak ktoś do Was napisał poprzez allegro jako pytanie do sprzedajacego przychodził mejl i mozna na niego odpowiedziec poprzez klikniecie poprostu Odpowiedz;)

Teraz coś sie zmieniło i niestety tak sie nie da zrobić

Ma ktoś jakiś pomysł lub ktoś rozwiazał ten problem?

Na allegro nie ma skrytki pocztowej wiec nic tam nie znajde ;(

Pomoże Ktoś?

Delma

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Allegro POMOC

#2 Post autor: triple_h_stg »

Hej,

Możesz normalnie na to odpowiedzieć i wiadomość trafi do potencjalnego kupującego, aczkolwiek to wszystko 'idzie' przez allegro (nie bez przyczyny).
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#3 Post autor: Delma21 »

Niestety odpisałem i wiadomość nie dotarła ,
Dostałem mejla zwrotnego o temacie "Nie możemy dostarczyć Twojej Wiadomośći"
Jak bym tego nie dostał to bym nie pisał z pomocą;)
Jeżeli klikam odpowiedz to mejl na który ma się wysłać wiadomość jest strasznie dziwny,bo wczesniej odrazu wrzucało na bęben dany mejl użytkownika allegro,dlatego można było odpowiedzieć;)

Delma

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Allegro POMOC

#4 Post autor: southern »

Niedawno sprzedawałem pewien przedmiot techniczny, nie do końca znałem się na jego obsłudze. Zainteresowany zadał pytanie przez formularz z aukcji. Po sprawdzeniu otrzymał odpowiedź, iż pewien element nie działa tak jak powinien. W tak zwanym międzyczasie, pojawiły się oferty zakupu, więc nie mogłem edytować opisu aukcji w stosownym zakresie. Każdemu oferentowi natychmiast, przy użyciu maila o wpłynięciu oferty, przesyłałem info o usterce. Mimo tego osoby te licytowały do końca. Po nadejściu maila o zakończeniu aukcji(sprzedaż) odpowiedziałem na niego, gratulując i wyrażając nadzieję, że mail "ostrzegawczy" dotarł. Dodam, że na żadne maile(od Allegro), na które odpowiadałem, nie było odzewu, no ale oferenci nie musieli odpowiadać. W końcu postanowiłem zadzwonić do zwycięzcy, żeby upewnić się, że wie o defekcie. Niestety żadnego maila(2) nie otrzymał ode mnie i dokonał już przelewu przez PayU. Wada okazała się na tyle ważna, że kupujący zrezygnował, ja natomiast oddałem mu pieniądze. Morał z tego taki, że towar mam u siebie, Allegro ma w "papierach", że zapłacone, czyli o "parę ładnych groszy" prowizji będę lżejszy, nie ma możliwości przepytania pozostałych chętnych o chęć zakupu mimo defektu przez maila ofertowego bo do nich nie dociera. Brak przepływu informacji, naraża na straty i fatygę kontrahentów, grunt, że w Alle... kasa się zgadza.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#5 Post autor: skalcik11 »

Do allegro mozesz wystapic o zwrot prowizji, nie robia wiekszych problemow. A nowy system wiadomosci rzeczywiscie dziala zle. Otrzymalem pytanie, odpowiedzialem, klient mojej odpowiedzi rowniez nie otrzymal.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Allegro POMOC

#6 Post autor: southern »

Nie robią problemów? Wystarczy, że kupujący powie, że zapłacił i pozamiatane, nikt nie pyta o dowody o tym świadczące.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#7 Post autor: skalcik11 »

Jeśli kupujący skłamie i nie przyzna się że dostał zwrot to rzeczywiście tak, ale to już nie wina allegro a kupujacego. Jeśli przyzna że dokonałes zwrotu gotówki to zwrócą Ci prowizję.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Allegro POMOC

#8 Post autor: southern »

Mówię o sytuacji, kiedy kupujący nie płaci za wylicytowany przedmiot, a odpowiada Allegro, że to uczynił, to im wystarcza. Trzeba płacić prowizję.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#9 Post autor: skalcik11 »

Sytuacja którą opisałeś powyżej jest troche inna niż to co piszesz teraz. Jeżeli kupujący jest nieuczciwy to rzeczywiście allegro nie dochodzi jego uczciwości i jesteś na straconej pozycji, ale to juz jest nieuczciwość kupującego a nie allegro. W przypadkach gdy kupujacy potwierdzi że dostał zwrot allegro zwraca prowizje, miałem takie przypadki.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Allegro POMOC

#10 Post autor: naitsabess »

Też mam ten problem z wiadomościami - jako kupujący nie otrzymuję odpowiedzi na zadane pytania. Tak na szybko przychodzi mi pomysł z wpisywaniem w treści wiadomości na formularzu swojego adresu mailowego - ale to doraźnie rozwiązuje jedynie problem kupujących...

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Allegro POMOC

#11 Post autor: rwjak »

Ja często zadaję pytania sprzedającym. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie było odpowiedzi.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#12 Post autor: krzysio »

rwjak pisze: 09 października 2018, 18:31 Ja często zadaję pytania sprzedającym. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie było odpowiedzi.
Rzecz jest w tym, że kolejna odpowiedź nie działa. Pierwsza działa poprawnie. Jest tak, jak piszą koledzy powyżej.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Allegro POMOC

#13 Post autor: krzysio »

No dobra. Poszukałem. Problem jest w sytuacji, gdy robisz 'Odpowiedz' na maila z allegro z innego adresu niż ten, który masz zarejestrowany w allegro. Np: masz konto krzysio@moja-domena.pl w allegro i to konto ma np. alias krzysio.boski@moja-domena.pl
Jeśli wysyłasz maila jako odpowiedź do allegro z adresu krzysio.boski@XX to allegro sprawdza, że to nie zarejestrowany e-mail. I go odrzuca. Ja tak właśnie mam i dla tego mi odrzucało.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

ODPOWIEDZ