Kapsle z górkich szlaków

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Kapsle z górkich szlaków

#1 Post autor: Serek »

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na taki temat ale chciałbym zaproponować zabawę, która w swojej idei ma łączyć pasje kolekcjonowania piwnych kapsli z turystyką górską.
Otóż wędrując w ubiegłym roku po polskich górach zacząłem bardziej intensywnie niż poprzednio rozglądać się za piwnymi pamiątkami. Umówmy się nie pochwalam śmiecenia gdziekolwiek a już w górach w ogóle, W większości przypadków szlaki górskie po których chodzą leżą w obrębie parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody lub parków narodowych. Jednak są tacy, którzy, zdaje się, nie zwracają uwagi na takie szczegóły.
W sumie to nawet podziwiam ludzi którzy wspinając się na mniejsze lub większe szczyty zabierają ze sobą szklane butelki z piwem, które do lekkich nie należą. Z doświadczenia wiem, że pakując plecak na górskie wypady liczy się każdy gram. To że biorą to jedno, ale to że piją to piwo po drodze na szczyt to dla mnie jeszcze większy wyczyn... ;) Po wypiciu zarówno butelka jak i kapsel powinny trafić do kosza, a jeżeli takowego w okolicy (na szlaku) nie ma, to powinny być zabrane, żeby przy najbliższej okazji znaleźć się tam, gdzie ich miejsce czyli w śmietniku... Takie jest moje zdanie, no ale cóż... gdyby tak było nie byłoby tego tematu i mojego pomysłu :)

W zabawie chodzi o to, żeby podczas kolejnych górskich wędrówek fotografować znalezione kapsle, określić ich wzór a jak się da to także sygnatury i określać miejsce znalezienia (pasmo górskie, szczyt lub miejsce na szlaku i orientacyjną wysokość na której się znajdował). Idealnie będzie, jeżeli autor takiego wpisu oprócz zdjęcia zamieści jeszcze jakąś mapkę. Docelowo plan jest taki, aby zrobić mapę kapslowych "turystów" górskich.
UWAGA!!! Nie chodzi o specjalne taszczenie z sobą piw w najniebezpieczniejsze górskie rejony naszego kraju, otwierania ich i fotografowania się z kapslami na tle górskich krajobrazów. Nie chodzi też wcale o robienie zdjęć kapsli w zaciszu przytulnych górskich schronisk a przedstawiających ich piwną ofertę.
Chodzi o sfotografowanie cudzych pamiątek bezpośrednio na szlaku, najlepiej w miejscu znalezienia. Zdjęcie otoczenia i roztaczającego się wokół górskiego widoku niech będzie tylko dodatkiem... Osobiście zachęcam do zabierania z sobą takich znalezisk. Jeżeli nawet nie przedstawiają one dla Was jakiekolwiek wartości kolekcjonerskiej to wyrzucajcie je w najbliższym koszu na śmieci. Niech to będzie nasz taki mały wkład w ochronę wrażliwej górskiej przyrody.

ZAPRASZAM DO ZABAWY!!!

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapsle z górkich szlaków

#2 Post autor: Serek »

No to ja zacznę:

Warka 133 na zboczu Skrzycznego w Beskidzie Śląskim [wys. ok. 810 m n.p.m.]
https://drive.google.com/open?id=1vP1G7 ... sp=sharing
IMG_20180927_143607.jpg
IMG_20180927_143621.jpg
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2019, 12:44 przez Serek, łącznie zmieniany 1 raz.

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Kapsle z górkich szlaków

#3 Post autor: henryk »

Ja w góry nie jeżdżę. Według takiego pomysłu to można także w każdym mieście gdzie jest komunikacja autobusowa lub tramwajowa zrobić spacerek od przystanku do przystanku. Prawie na każdym leżą jakieś kapsle.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapsle z górkich szlaków

#4 Post autor: Serek »

henryk pisze: 21 stycznia 2019, 12:01 Ja w góry nie jeżdżę. Według takiego pomysłu to można także w każdym mieście gdzie jest komunikacja autobusowa lub tramwajowa zrobić spacerek od przystanku do przystanku. Prawie na każdym leżą jakieś kapsle.
No chyba nie do końca trafnie odebrałeś ideę mojego pomysłu. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.
Nie sposób zweryfikować zdjęć i danych nadsyłanych przez uczestników. Tu musimy się odwoływać do dobrej woli z ich strony.
Ale jeśli chodzi o tematyczne akcje to ja bardzo chętnie przyłącze się do akcji przystankowej. Tylko ją załóż. Jako pracownik zakładu komunikacji miejskiej deklaruję pełną aktywność ;)

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Kapsle z górkich szlaków

#5 Post autor: henryk »

Nie zamierzam zakładać takiej akcji. Zasygnalizowałem tylko, że takie coś ma miejsce.

ODPOWIEDZ