Jak zakapslować piwo.

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 98
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 18:12

Jak zakapslować piwo.

#1 Post autor: Valdi »

Cześć.
Mam pytanie czy znacie jakiś browar który mógłby zakapslować swoje piwo moim kąpałem?
Impreza raczej rodzinna ślub, i samego kapsla nie chce publikować w katalogu ale szukam browaru który by mógł mniej więcej 100 butelek zakapslować im kapslem.

Lub jeżeli można zrobić to samemu kapslownica ręczna to jak później zapasteryzować piwo i czy w ogóle można spotkać takie piwo zapasteryzować
CC.I # 2675

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak zakapslować piwo.

#2 Post autor: zipkeczup »

Kup 5 skrzynek tyskiego, ściągnij kapsle, zakapsluj swoje i po temacie. Chcesz zapasteryzować jeszcze raz piwo? Powodzenia, na pewno polepszy to smak... Spróbuj tak jak robi się to z wekami. Szkoda roboty, więcej zachodu niż to warte. Co zostanie, to do zlewu i do widzenia.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 98
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 18:12

Re: Jak zakapslować piwo.

#3 Post autor: Valdi »

Może nie Tyskiego, tylko jakieś inne, ale tak myślałem że to najprostszy sposób. Tylko czy nie utraci ono wtedy gazu?
CC.I # 2675

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Jak zakapslować piwo.

#4 Post autor: Delma21 »

To kup perłę export, najlepsze i najbardziej gazowane piwo, kup ze dwie butelki na próbę i zawsze możesz testy zrobić czy nie straci gazu
Ale według mnie to jest jak z colą, raz odkręcisz napijesz się i zamkniesz i dalej ma gaz, z im większa ilością otwarć i dostępem do powietrza pewno wietrzeje

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Jak zakapslować piwo.

#5 Post autor: e-prezes »

100 sztuk do dość mała partia, by jakiemuś browarowi chciałoby się ustawiać maszynę do kapslowania. No i zależy jakie piwo, bo jak tobie bez różnicy to lepiej odpuścić. Jakiś mały browarek lub restauracyjny, który zamyka swoje piwo przy pomocy ręcznej nalewarki może by się zgodził. Inaczej pozostaje jak przedmówcy piszą. Koncernowe są dość solidnie nagazowane (i przy tym mikrofiltrowane) oraz zrobisz to sprawnie to nie stracą nic.
Smocza Głowa Amber Ale

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak zakapslować piwo.

#6 Post autor: PawełN »

A nie łatwiej by było żeby po prostu pójść do jakiegoś małego browaru, wręczyć im kapsle i powiedzieć żeby zakapslowali tym jakąś partię swojego piwa?
Jak byłem w browarze Miedzianka, aby dostać trochę kapsli, to dostałem je od gościa, który właśnie kapslował butelki. Robił to ręcznie, ale taką pneumatyczną maszynką.
Moim zdaniem jakby poprosić ich o coś takiego, to nie było by problemu, bo kapslujący pracownik po prostu wziąłby inne kapsle i te założył na butelki. A browar też by zarobił, bo sprzedałby od razu 100 sztuk piwa.
Znak towarzyszy zastrzelonych

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Jak zakapslować piwo.

#7 Post autor: southern »

Ciekawe ile kapsli z działu "Inne", powinno się znaleźć w "koncernianych"? :lol:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Jak zakapslować piwo.

#8 Post autor: chinet »

PawełN pisze: 15 września 2021, 10:39 A nie łatwiej by było żeby po prostu pójść do jakiegoś małego browaru, wręczyć im kapsle i powiedzieć żeby zakapslowali tym jakąś partię swojego piwa?
(...)
Moim zdaniem jakby poprosić ich o coś takiego, to nie było by problemu, bo kapslujący pracownik po prostu wziąłby inne kapsle i te założył na butelki. A browar też by zarobił, bo sprzedałby od razu 100 sztuk piwa.
Moim zdaniem coś takiego nie przejdzie, nawet mimo zapewnień ewentualnego klienta o zamkniętej imprezie. Przede wszystkim chodzi o sprawy sanepidowskie. Kto zagwarantuje, że dostarczone kapsle są wolne od jakichkolwiek bakterii. Czy w przypadku posrania i porzygania się gości browar weźmie na klatę taką wpadkę? Tym bardziej gdy zrobi to nieoficjalnie jakiś pracownik firmy? Jeśli browarowi zależy na własnym wizerunku, a nie sądzę, że jest inaczej, to na pewno nie pójdzie na taki układ.
Jeśli na imprezie ma być piwo, to widzę dwa rozwiązania:
1. Dedykowany kapsel - oficjalne zamówienie w browarze, gdzie browar sam zamawia u swojego dostawcy kapsle (kosztowna opcja);
2. Kapsel standardowy danego browaru - ściągnąć oryginalne etykiety i przykleić własne (tania opcja lecz trochę czasochłonna).
Jestem trollem :mad:

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Jak zakapslować piwo.

#9 Post autor: PawelG »

Nie wiem, ile kosztuje, ale można odpytać tutaj: https://www.alkoholereklamowe.pl/strona ... -logo.html
Na kapselek można nakleić naklejkę - najłatwiej i najtaniej. Jak typu krawacik, to nawet względnie elegancko wyjdzie.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak zakapslować piwo.

#10 Post autor: PawełN »

chinet pisze: 15 września 2021, 21:01 Moim zdaniem coś takiego nie przejdzie, nawet mimo zapewnień ewentualnego klienta o zamkniętej imprezie. Przede wszystkim chodzi o sprawy sanepidowskie. Kto zagwarantuje, że dostarczone kapsle są wolne od jakichkolwiek bakterii.
A to nie jest tak że po zamknięciu piwo się pasteryzuje aby te wszystkie ewentualne bakterie zabić?
Zresztą, czy kapsle kupowane przez browary są jakieś sterylizowane, czy coś? Bo ja raczej wątpię. Ja bym się spodziewał raczej że to browar musi zadbać o czystość kapsli i butelek przed ich napełnieniem, bo ewentualna wpadka producenta kapsla byłaby nie do udowodnienia i wszystko spadłoby na browar.

Zresztą - spytanie się jakiegoś browaru lokalnego o możliwość zakapslowania ich piwa własnym kapslem nie kosztuje nic. I to niech oni zdecydują.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Jak zakapslować piwo.

#11 Post autor: chinet »

PawełN pisze: 16 września 2021, 03:45
chinet pisze: 15 września 2021, 21:01 Moim zdaniem coś takiego nie przejdzie, nawet mimo zapewnień ewentualnego klienta o zamkniętej imprezie. Przede wszystkim chodzi o sprawy sanepidowskie. Kto zagwarantuje, że dostarczone kapsle są wolne od jakichkolwiek bakterii.
A to nie jest tak że po zamknięciu piwo się pasteryzuje aby te wszystkie ewentualne bakterie zabić?
Nie wnikam w sposób samej produkcji, czy to będzie pasteryzacja, czy mikrofiltracja... Chodzi o to, że browar kupując u swojego stałego dostawcy ma (a przynajmniej powinien) zapewnioną ciągłość zachowania HACCP, BRC lub innych niezbędnych certyfikatów. Tak sądzę na podstawie wprowadzonych procedur w korporacji, w której pracuję.
PawełN pisze: 16 września 2021, 03:45 Zresztą, czy kapsle kupowane przez browary są jakieś sterylizowane, czy coś? Bo ja raczej wątpię. Ja bym się spodziewał raczej że to browar musi zadbać o czystość kapsli i butelek przed ich napełnieniem, bo ewentualna wpadka producenta kapsla byłaby nie do udowodnienia i wszystko spadłoby na browar.
Trudno mi się odnieść do tego. Nie pracuje w browarze, ani u producenta kapsli, ale zapewne i jedni i drudzy mają swoje wewnętrzne procedury. Znając natomiast specyfikę druku tamponowego wiem, że z zachowaniem sterylnych warunków może być trudno :wink:
PawełN pisze: 16 września 2021, 03:45 Zresztą - spytanie się jakiegoś browaru lokalnego o możliwość zakapslowania ich piwa własnym kapslem nie kosztuje nic. I to niech oni zdecydują.
Jak najbardziej masz rację :)
Jestem trollem :mad:

e-prezes
Posty: 128
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:36
Lokalizacja: Kraków/Biała Podlaska

Re: Jak zakapslować piwo.

#12 Post autor: e-prezes »

Tak czy inaczej najlepiej zapytać w niedużym browarze, jeśli komuś odpowiada takie piwo jak warzą. W naszej firmie dziewczyny na dzień chłopaka po prostu zakleiły firmowe ety swoimi. Liczy się gest.
Smocza Głowa Amber Ale

ODPOWIEDZ